[ studio3dart @ 18.11.2021. 20:39 ] @
Evo za sve pelet maratonce pitanje da li ostaviti gorionik da radi tokom cele noći,ili isključivati od 22 do 06 ujutru?
[ madcama @ 18.11.2021. 20:49 ] @
Ja bih g aostavio da radi u nekom "noćnom" režimu na recimo 18C.
[ rudar64 @ 19.11.2021. 17:44 ] @
Kod mene kotao trenutno radi u 4-6 turnusa po 2-3 sata. U kući se živi 24h, takve su navike a i radno vreme ukućana je u sve tri smene, pa ta varijanta "spavanja" od 22-06h nikad nije bila aktuelna. Greje se negde do prosečnih 24.5⁰C a pada do 23.2⁰C. Poslednji proračun je glasio: za ukupno 52 sata, od toga 28 sati rada, potrošeno 35kg peleta, kotao u auto modu, ograničen na prve dve snage, unos peleta smanjen za 3%, standbye isključen, pali se i gasi u zadatim terminima ili ručno, preko 4Heat aplikacije. U sistemu je samo antikondez ventil VTC 512/60⁰C, termoglave i jedan nenamenski ventil za rasterećenje pumpe. Radijatori, panelni, su napojeni pojedinačno, preko Ferro razdelnika i na istom je urađeno balansiranje protoka prema dužini cevi i veličini radijatora, ventili usponski, svi sa termoglavama, bez sušača i kombi-bojlera. Znači, kotao radi uglavnom u najnižoj snazi i deluje da troši manje od fabričkog minimuma, pelet je Biostar A1. Mogao bi komotno da ne radi tokom noći, imam solidnu izolaciju i zidove od "ringlovke" ali nama je sve ispod 23⁰C kao da smo na skijanju. 😎