[ BuzzLightyear @ 15.12.2021. 14:19 ] @
Odgledao sam nekoliko emisija Rade Đurić iz dokumentarne serije "Da sam ja neko". Kako je moguće da ovako dobar kanal ima samo 4,5K pratilaca, dok Bake prasići i slične gluposti imaju stotine hiljada ili čak 2M pratilaca? Odkud Prasetu 2M ljludi? Jesu li to pravi ljudi ili se to kupuje?

Evo jedne epizode "Da sam ja neko".

[ anon70939 @ 15.12.2021. 14:42 ] @
Do roditelja je, ne do dece.
Mozda i mi kad smo bili klinci bismo radije gledali to, ali tada je samo postojao ujutru skolski program, Branko Kockica, crtani filmovi i nista vise. Ja kad se setim, gledao sam i koncert u podne i operu jer nije bilo ničeg drugog.

Pa posle u dvoristu ispred zgrade ili u skoli pričamo o Snorkijevcima, Evoksima ili forama iz “Fore i fazoni”…

Ali ne može se verovatno sve samo svaliti na roditelje.
Možda nema danas više nekog edukativnog, a zabavnog materijala jer se ljudima ne isplati da snimaju. Eto i ta emisija sa Ršumovićem (pogledaću večeras) koja za mesec dana ima samo 680 pregleda. Deci je zanimljivije da gledaju nekog “kul” lika kako se krevelji i psuje pa da ga oponašaju sutra u školi.

I sad neko fino vaspitano dete koje gleda “nešto normalno” dođe u školu, pojma nema o Baki Prasetu, a to što zna je nezanimljivo ostaloj deci pa se sprdaju s njim na ovaj način kao Prase sa tom nekom Influenserkom.
I onda i ostala deca možda da bi se uklopila u društvo se prilagođavaju pa gledaju tu budalu kako bi bila u toku.
[ BuzzLightyear @ 15.12.2021. 14:51 ] @
Ja sam prvi put za Baku Praseta čuo od odrasle osobe ~45-50 godina, koja to prati!? Pitao sam ćerku šta je to i da li prati i rekla mi je da je to neki kreten koji se glupira i da ne prati. Pogledao sam nedavno njegov profil ponovo i vidim da ima ~2M pratilaca. Kad bi ga pratili samo ljudi iz Srbije, to bi bio skoro svaki treći čovek. Neka bude da ga prate iz cele SFRJ, brojka je opet neverovatna. U čemu je stvar? Postoje samo dva objašnjenja:

1) Pratioci se kupuju.
2) Ljudi su mnogo veći debili nego što ja mogu da zamislim.
[ BuzzLightyear @ 15.12.2021. 15:04 ] @
Da se ne pretvori ovo u temu o prasićima, evo još jedne zanimljive epizode:

[ B3R1 @ 15.12.2021. 20:15 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Mozda i mi kad smo bili klinci bismo radije gledali to, ali tada je samo postojao ujutru skolski program, Branko Kockica, crtani filmovi i nista vise.

Ma kakav Kockica i tv ... ujutru su bili park, jurcanje, klikeri, bicikl, fudbal ... kod devojcica lastis i spomenari. Zimi sanke. TV se palio uvece i gasio u 9, nakon cega je bilo - povecerje, vojsko. I tako do polaska u skolu, kasnije se to malo po malo pomeralo sve dublje u noc. Ali uz sve to su dosli i skola, domaci, zurkice/rodjendani i sve ostalo ...

I jedna lepa stvar, za koju sam beskrajno zahvalan televiziji tog vremena, je sto su nam u redovnim terminima prikazivali stare filmove iz Kinoteke. Razlog je inace bio taj sto su u to vreme pocele nevolje zbog duga SFRJ (par-nepar voznja, nestasice kafe i ostale stvari), pa RTS nije hteo da baca pare na otkup stranih serija. Ali zahvaljujuci tome mi smo znali da postoje druge kinematografije osim holivudske. A od holivudske smo gledali zaista prava remek-dela.

A i crtani filmovi su bili nekako normalni: Tom, Dzeri, Miki i Paja, macak Silvester ... ali i neki koje nasi vrsnjaci na zapadu nisu nikada ni videli (Linea, Lolek i Bolek, Gustav, Nu Pogodi, Profesor Baltazar ... ne mogu vise da se setim). Danasnjoj deci serviraju Teletabise i nekakve kockaste sundjere. Bljak ... nikakvo cudo sto kasnije izrastu u publiku raznih debila. Poput ovih klinaca sa drustvenih mreza.

Mada, lepo si rekao ... da je to bilo na programu u to vreme, verovatno bismo i mi gledali takve likove ...
Citat:
I sad neko fino vaspitano dete koje gleda “nešto normalno” dođe u školu, pojma nema o Baki Prasetu, a to što zna je nezanimljivo ostaloj deci pa se sprdaju s njim na ovaj način kao Prase sa tom nekom Influenserkom. I onda i ostala deca možda da bi se uklopila u društvo se prilagođavaju pa gledaju tu budalu kako bi bila u toku.

O tome sam pisao vec na jednoj drugoj temi. Deca teze da se grupisu i zele da pripadaju nekoj hordi/coporu, jer se pojedinacno osecaju nezasticeno i slabo. To je ujedno i razlog zasto se npr. tinejdzeri uvek oblace uniformisano, jer svojom odecom zele da posalju poruku da su deo grupe. Naravno, u decjem mozgu ko nije s nama on je protiv nas, a ko je protiv nas zasluzuje batine. I onda da se ne bi isticao nicim kopiras druge samo da bi te ostavili na miru.