[ B3R1 @ 09.03.2022. 10:47 ] @
Pre par godina pitali su neke teenage klince na beogradskim ulicama sta se dogodilo na danasnji dan. Da, bas ovaj danasnji. I deca su gledala belo. Pojma nemaju. Najbolji odgovor je bila dala neka klinka, kaze - paaa, nista ... E bas tako, mala. NISTA! Nastavi da se igras tim telefonom i vozi dalje ...

Imao sam nekog daljeg rodjaka, ne znam da li je ziv ... ali covek je svakog 9. marta nakon 1991. slavio taj dan kao svoju krsnu slavu - pravio zito, zvao popa, goste ... i sam je govorio kako obelezava parastos tom datumu. On je tada toliko obozavao onog bradonju da mu je slike svuda po kuci stavljao. Kao ikone. Doduse, u jednoj stvari jeste bio u pravu - taj datum i jeste zasluzio parastos. Ona tadasnja energija mase naroda na ulicama, koja je na kraju uplasila cak i Slobu pa je izveo i tenkove - blia je trenutak koji kao da je odredio kompletan kurs buduce istorije. Ili se ja mozda varam? Ili bi sve ovo izgledalo potpuno isto, sa istim akterima?

Jer evo, 31 godinu posle - Dacic je na istom mestu gde je bio i tada, SPS je jos uvek zivahna partija i ne samo sto je zivahna, nego neke gospoje iz te partije komentarisu "onaj" 9. mart:

https://www.danas.rs/vesti/pol...nje-slobu-kada-je-to-potrebno/

Dok svi ostali - cute. Ukljucujuci i bradonju i njegovu zenu. Jesu li oni uopste zivi? Cuju li se? Zaboravili su "juris - zauzimajte vozilo". Bas kao sto smo i mi zaboravili i nemamo pojma sta se desilo sa onom devojkom koja je digla ruku uvis ispred tenka, s momkom koji je iscupao mitraljez s nekog policijskog transportera ... Njima ne znamo vise ni imena ni prezimena. Bas kao sto smo zaboravili i onu dvojicu koji su tog dana poginuli. Za koga? Zasto? Sto bi rekao Bora - za ideale ginu budale. Nazalost ...

Izgleda da su se Vuk i Dana bas lepo obogatili u decenijama koje su usledile nakon tog dana, pa sada konacno uzivaju u svojim velikim penzijama, u svojoj lepoj vili tamo ispod Kosutnjaka. Pa sada cute, ne kapiraju ove nove vetrove koji duvaju Srbijom. Nista im nije jasno. Moza su i dementni oboje? Ko zna ...

S druge strane, tadasnji idol nas (tada) mladih, koji nas je tada zabavljao kod Cesme ispade najveci srpski seksualni predator, maltene srpski Epstajn ...

Kada sve to pogledas, onda nikakvo cudo nije sto vise niko ne pamti danasnji dan. Gde smo bili - nista, sta smo radili - nigde ... ili bese obrnuto? Nema ni veze ...

P. S. - Cisto da budemo korektni prema istoriji, tog 9. marta 1991. nije bila premijera tenkovskog performansa u centru grada. Par meseci ranije neki rezervista JNA je bio dovezao tenk s ratista pravo ispred Skupstine, usput lomeci fice, keceve i zardinjere ... i onda se zaustavio. I njegovo ime smo, nazalost, zaboravili. Ostao je u secanju nekih arhivskih fotografija iz tog vremena, ali niko vise ne zna ni ko je on bio, ni sta je hteo ... samo neki retki medju nama sve to pamte.
[ SlobaBgd @ 09.03.2022. 11:19 ] @
Citat:
Izgleda da su se Vuk i Dana bas lepo obogatili u decenijama koje su usledile nakon tog dana, pa sada konacno uzivaju u svojim velikim penzijama, u svojoj lepoj vili tamo ispod Kosutnjaka.

Vuk i Dana su se inicijalno obogatili i obezbedili finansijski ne kad su bili opozicija, već kad su bili vlast, kad je SPO vodio Beograd i kada su pravljene malverzacije sa nelegalnom gradnjom, prodajom i iznajmljivanjem državnog zemljišta na 99 godina, kao i sa reketom koji je plaćan stranci.

Za to ste se boril, za to ste palili i rušili moj Beograd, za to su dva čoveka (jedan milicajac i jedan demonstrant) u dva odvojena incidenta izgubili život. Hteli ste da dovedete lopove na vlast. Isto kao i 5. oktobra.

Deveti mart ne treba slaviti već obeležavati kao primer koliko narod u Srbiji može da bude zaveden. Ma kakvo mišljenje imali o tome, istorija je pokazala gde su vodili i 9. mart i 5. oktobar.
[ B3R1 @ 09.03.2022. 11:45 ] @
Ja bih rekao da su samo jedni lopovi zamenili druge ... drugi trece ... i tako u krug. Sjasi Kurta da uzjase Murta.

Bas zato sam se u ovoj poruci gore i zapitao da li bi sve bilo drugacije da je tog dana Sloba oteran s vlasti?

Zapravo, trebalo je uhvatiti onaj prvi talas histerije nakon rusenja Berlinskog zida. Tada smo imali ogromnu drzavu koja je ekonomski i politicki bila totalno zrela da udje u EU. Ali ne, nasao se "pametnjakovic" da podrzava sovjetske generale. I tupav narod koji nije kapirao da je SFRJ zivela lepo bas zahvaljujuci vecoj naklonosti zapadu nego Rusima u periodu od 1948-1988.
[ component @ 09.03.2022. 11:46 ] @
Za ideale ginu budale. A još veće budale ih drže na vlasti decenijama i ne žele da talasaju i da ih sklone.
Da li je gore trpeti ili se pobuniti?


Sećate se Platona, grčkog filozofa?
Rekao je vlast nikako ne treba dati onima koji je žele. Ako želimo najbolje vladare, moramo ih naterati da vladaju. U smislu da takve ljude treba naučiti da vide vođstvo kao obaveza, teret stavljen na njihova ramena da služe drugima, nastao pre svega kao rezultat njihovog oklevanja da steknu kontrolu.

Ovi naši grabe i grebu da dođu na vlast. Znaju da kada je se jednom dočepaju neće je nikad samovoljno pustiti.


Slobodan Milošević je prigrabio vlast. Prigrabio je medije. Lagao je preko RTS-a Srbiju i srpski narod. To rade isto i ovi što su sada na vlasti. Možda će raditi i sledeći, ali treba ih srušiti čim počnu to da rade, a ne da ih pustimo desetine godina da zauzmu i poslednji ćošak slobode i tu da naprave uporište.

Najpravednije bi bilo da politikom ne može da se bavi niko više od nekoliko godina. Ne treba ju nam idoli, treba nam sistem. A ko god da je na vlasti da bude tamo kratko kao deo tog sistema.
[ SlobaBgd @ 09.03.2022. 12:13 ] @
Citat:
component:
Slobodan Milošević je prigrabio vlast. Prigrabio je medije. Lagao je preko RTS-a Srbiju i srpski narod. To rade isto i ovi što su sada na vlasti.

To radi SVAKA vlast, od knjažvine Srbije do današnjih dana. I tako radi velika većina vlada u svetu, od SAD do Rusije, uključujući i "svetle primere" skandinavskih država ili dalekoistočne ekonomske tigrove. Zato mi komentar o "Slobi i ovima sada" deluje politički ostrašćen, i kao žmurenje na sve one laži i krađe srpskih političkih aktera koji nisu Sloba i ovi sada, odnosno kao još jedan pokušaj manipulacije, za šta se optužuje Sloba i ovi sada. Na žalost, to je još jedan dokaz da ni oni koji bi (i koji su) skidali Slobu ili ove sada, nisu ništa bolji, i da će se ponašati isto kao i vlast koju su skinuli.
[ MajorFatal @ 09.03.2022. 12:15 ] @
A propo bradonje, vraća se docimer student sa nekih okasnelih protesta mnogo posle 9. marta čini mi se .. i pitamo ga kako je bilo? Kaže bradonja okupljenoj mnogobrojnoj masi:

- Ljudi, uhapsili su Danu! .. ništa, muk, tajac, tišina, Opet al još glasinije:
- Uhapsili su Danuuu!! .. i dalje ništa, muk, tišina ..

- Uhapsio je danu onaj diktator slobodan milošević!
- Uaaaaa aa a !!! :)

vuk je imao svoju ulogu u demontiranju komunizma, zbog čega i dan danas prima tantjeme, i zovu ga na onaj molitveni doručak, sad, što je kod nas demontiran komunizam kad i u celom svetu, istovremeno sa buđenjem idiotizma neki ljudi poistovećuju i dan danas, ako smo koje zlo izbegli za sve ove godine to je da dva potpuna kretena i ludaka vuk ili šešelj budu na čelu parade, u poređenju sa njima slobodan milošević je čak i podsećao na ljudsko biće.

Citat:
B3R1:
P. S. - Cisto da budemo korektni prema istoriji, tog 9. marta 1991. nije bila premijera tenkovskog performansa u centru grada. Par meseci ranije neki rezervista JNA je bio dovezao tenk s ratista pravo ispred Skupstine, usput lomeci fice, keceve i zardinjere ... i onda se zaustavio. I njegovo ime smo, nazalost, zaboravili. Ostao je u secanju nekih arhivskih fotografija iz tog vremena, ali niko vise ne zna ni ko je on bio, ni sta je hteo ... samo neki retki medju nama sve to pamte.


Par meseci "ranije" septembar 1991 .. i što bi rekli neki nije okrenuo i dovezao tenk, nego BVP :) Uporedi svoja (medijska) sećanja sa izveštajem ..

"Bilo je to, dakle, u septembru 1991. Vladimir Živković, tako se zove taj čovek, o kojem se danas ne zna ni da li je živ, bio je mobilisan, prisilno mobilisan u Valjevu i, kao rezervni vojnik u tenkovskoj jedinici, poslat da ubija i gine po Slavoniji, u neobjavljenom, tajnom, ilegalnom ratu tadašnje Republike Srbije protiv Republike Hrvatske. Neodazivanje tom ilegalnom ratu, legalno se kažnjavalo! I šta je učinio mobilisani rezervista Živković Vladimir tog septembra 1991. godine?

U Šidu, na granici Srbije i Hrvatske, okrenuo je oklopni transporter, taj ogromni tenk, u suprotnom smeru, i pravo sa ulaza u ratište dovezao ga pred tadašnju Saveznu skupštinu SFRJ, današnju Narodnu skupštinu Republike Srbije, pred ulaz u ratnozapodevačku, nacionalističku i šovensku politiku takozvanog krnjeg rukovodstva Jugoslavije, kojim je krnje rukovodio Slobodan Milošević! Usput, Živković nikoga nije povredio, samo je u Sarajevskoj ulici oštetio dva automobila, a onda se uspentrao uz Balkansku i preko Terazija došao do Skupštine. O tome svedoče jedna ili dve fotografije i dva-tri novinska napisa.

Živkovićev čin slobodne volje nije bio usamljen. U to vreme, a danas se o tome ništa ne zna, odaziv na mobilizaciju na teritoriji Srbije, uprkos strahovitom vojno-policijskom i medijskom pritisku, bio je 50 odsto. U Beogradu – 15 odsto! Oni koji se tada nisu odazvali tom morbidnom zovu, danas uglavnom nisu grđani Srbije. Od 8. oktobra 1991. do 8. februara 1992, svake večeri, ispred Predsedništva Srbije, pod Miloševićevim prozorom, stajao je transparent: Solidarnost sa pobunjenicima protiv rata."

http://preslicavanje.blogspot....ladimir-zivkovic-tenkista.html
[ B3R1 @ 09.03.2022. 12:47 ] @

Svaka cast na pronalazenju. Da, to je bio taj momak ... ;-)

Uzgred, par meseci nakon tog dogadjanja u Beogradu su se odigrale i studentske demonstracije. Njih se, recimo, dobro secam - juni 1992, bio sam student IV godine tada. Ove godine ce biti 30 godina od tada. A kao da je bilo juce. Jos jedan pokusaj glupih, naivnih mladih ljudi da oteraju Slobu s vlasti ... i njegov drski odgovor: "Glas vas, akademskih gradjana je za mene isto sto i glas bilo kog radnika i seljaka ove zemlje" - prema tome sikter, bre ... (ok, ovo drugo bi verovatno rekao neko drugi :-))) ... Sloba nikada nije bio vulgaran, cak ni kada bi izgubio zivce).

Eh da, tada je ispitni rok obustavljen, a na nekom transparentu je pisalo: "Desetka u indeksu sada - petica za ceo zivot".
Kasnije smo saznali da su lideri tih studentskih demonstracija svoje ispite uredno polagali, kod profesora u kabinetu ... krisom ... dok je ispitni rok za sve ostale bio na ledu.
A medju vodjama protesta je bila i neka devojka koja je sa svojim deckom bila umesana u neku pljacku zlatare ... Verujem, Majore, da ces i tu pricu naci ... :-)

Kada tako pogledas, nikakvo cudo zasto se istorija Srbije od tada ponavlja vec 30 godina ...
[ component @ 09.03.2022. 12:51 ] @
Dobar "lakmus papir" za politiku je koliko je neko na vlasti. Čim vidite zemlju da je neko više od dva mandata na vlasti znači da se radi o autokratiiji ili diktaturi.
Slobodan Milošević je vodio užasnu politiku za šta je Srbija i platila. Mnogi su se pobunili 9. marta. Možda su bili izigrani radi drugih ciljeva, ali većina je bila tamo protiv diktature, a ne da stavi nekog Murtu umesto Kurte.

Najbolju stvar koji su ovdašnji politirači uradili za sebe, je što su ubedili narod da su svi u politici Kurta i Murta. Sad niko neće da glasa pošto misli da su mu Kurta i Murta jedini izbor.

Mislim da je CGP Gray najbolje objasnio ovde: https://www.youtube.com/watch?v=rStL7niR7gs
[ Turmen @ 09.03.2022. 13:05 ] @
Da, pobunili se 9og marta a Cobi je smenjen 10godina kasnije...

Sadašnji protesti nisu ni blizu tog po posećenosti i intenzitetu, pa se čim A.V dobije izbore kuka "a kmeeee, opet je on pobedio, a smoooor"..

A realnost je da će vladati do sudnjeg dana na ovaj ili onaj način jer niti ima političara koji mogu da se upuste u borbu sa njim i istraju, niti ljudi imaju tadašnji entuzijazam..

U politici i jesu Kurta i Murta, ali mislim da je opet zdravije da se smenjuju, nego da jedan jaše decenijama.. Mislim da mi trenutno nemamo Murtu.
[ B3R1 @ 09.03.2022. 16:05 ] @
Citat:
Turmen: Da, pobunili se 9og marta a Cobi je smenjen 10godina kasnije...

Sadašnji protesti nisu ni blizu tog po posećenosti i intenzitetu, pa se čim A.V dobije izbore kuka "a kmeeee, opet je on pobedio, a smoooor"..

A realnost je da će vladati do sudnjeg dana na ovaj ili onaj način jer niti ima političara koji mogu da se upuste u borbu sa njim i istraju, niti ljudi imaju tadašnji entuzijazam..

U politici i jesu Kurta i Murta, ali mislim da je opet zdravije da se smenjuju, nego da jedan jaše decenijama.. Mislim da mi trenutno nemamo Murtu.

Mislim da je to kombinacija vise stvari, jer tih devedesetih:

* Bili smo mladi, jaki i zeljni borbe ... a stariji su nas razumeli i podrzavali.
* Bili su ratovi/mobilizacije, sto znaci da smo bili kao pacovi sterani u cosak ... to je onaj trenutak kada pacov vise nema sta da izgubi i kidise.
* Svi smo u bedi bili koliko-toliko jednaki - retki su zaradjivali vise, a ti retki su uglavnom bili uz vladajuci rezim (cast retkim izuzecima ...).
* Deseti deo promila ljudi je mogao da uopste (turisticki) izadje van granica zemlje, a da to nisu bile Madjarska, Grcka, Kipar ili Turska.
* Tesko je bilo dobiti boravisnu/radnu vizu za bilo koju zemlju EU (vecina mojih kolega su tada isli za Ameriku i to preko studentskih viza ...).
* Svi smo imali neki tracak nade, viziju neke lepse buducnosti, snove o normalnom zivotu ... zato smo se i smrzavali po ulicama.
* U opoziciji smo imali prave intelektualce s pravim diplomama, originalnim naucnim radovima, priznatim umetnickim delima itd.
* Sve opozicione partije su imale jedan jasan program i cilj, koji se nekako poklapao i sa vecinom nasih ideja.
* Od zapada smo ocekivali rasirene ruke kada se oslobodimo zlotvora.
* Gajili smo detinjaste iluzije o EU, sto je i logicno, jer o EU nismo znali prakticno nista.
* Nije bilo brzog Interneta ni drustvenih mreza, pa su mladji ljudi mnogo vise razmisljali.

Da vidimo ovo sada:

* Mi smo stari, dobar deo nas je digao ruke jos pocetkom 2000. i napustio Srbiju ... oni sto su ostali su umorni od svega. Mlade boli ... da ne kazem sta.
* Nema ratova, vojska je odavno ukinuta ... jos jedan razlog manje da se protestuje, jer se mirno zivi, uz frazu: cuti, moze da bude i gore ...
* Postoji solidna srednja klasa (IT, privatni lekari, preduzetnici itd.) onih koji IMAJU ... i nije ih briga za one koji NEMAJU.
* Sada nema viza, pa je lakse otici van zemlje ... a i raditi na crno ... i pazariti fine brendirane stvari ... Sto ljudi i rade ...
* Nemacka prima sve sto mrda i zna da cekicem ukuca zardjali ekser u zid.
* Nade odavno nema u Srbiji, ni za sta.
* U vlasti i u opoziciji sede ljudi s laznim diplomama, prepisanim naucnim radovima, falsifikovanim umetnickim delima itd.
* Opozicione stranke se svadjaju oko toga ciji je duzi, a politicki programi su im sacuvaj boze (pogledajte Dveri ... dovoljno receno).
* Od zapada je stigao samo ogroman ... *BEEP* ... i to u sve telesne supljine - stalno novi uslovi, nove ucene, novi zadaci ... pa u krug ...
* Sve iluzije o EU su odavno razbijene, maske su pale ... u takvoj situaciji ljudi placu za onom ogromnom zemljom medveda na Istoku ... ali im ne bi bili sada u kozi ... :->
* Internet, telefoni i drustvene mreze su mlade totalno anestezirali, a bez mladih nema ni promena.

Eto ...
[ ademare @ 09.03.2022. 16:22 ] @
Slabo ljudi pratite " Razvojni put " , kako neko rece Bradonje !

Poceo je kao Komunista . Ovo pisem iz glave , ako nesto omanem , neka neko slobodno ispravi !

Covek koji je jos u onom " komunizmu " bio sef kabineta Mike Spiljaka !! Znaci ne neki obican drug clan , vec clan od izuzetnog poverenja , sa dobrom ocenom DB-a ! A DB retko gresi u tim procenama , zar ne ??


Posle toga odjednom postaje " bradonja " ?!

Fizicki zbog izrazite ruznoce , ima neko uspijeno ruzno lice koje krije Bradom ?

A ta brada mu omogucava nekakvo " Cetnistvo " sa svojim Kumom " Vojvodom " Seseljom ?!

Onda imamo istupe od " Seci cemo ruke svakom , ko bude mahao Zalenom zastavom (islamskom) ceo razvojni put do glavnog borca za Mir i ljudska prava ?


9. Mart je samo jedna usputna nebitna stanica na njegovom putu ?

Tada ej bilo i ono organizovanje preko SPO , mafijaske ekipe kao nekakve " srpske garde " ili tako nesto , ispostavice se takodje nebitno !

Sledeci put dobija pendrek po glavi , pa glumataju on i Dana , Invalidska penzionerka Od 30 i neke godine zivota , kupljena ili vezom dobijena penzija , zbog teske bolesti Kicme , ne moze da sedi ???


......

Da preskocim malo gradsku vlast par meseci sa Djinjicem , a onda sa SPS-om sve u skladu sa 9. martom gde je pozivao Druge na Juris , dok je on bio bezbedan na balkonu ?

Posle sa SPS-om i Milosevicem ucestvuje u Saveznoj vladi SRJ gde je Podpresednik 1999 !!!


......


Za 5. oktobar , najzanimljivija je njegova Losa procena da bez njega DOS ne moze ?

Trazio je 50 % poslanika ? Kada su ga ismejali , nije presao ni Cenzus !!


Ali kasnije sa DOS-om iako nema ni clansvo ni Birace , ulazi u DOS vlast pa je u par navrata bio Ministar Inostranih poslova !!

Bolesna Dana invalid ne izlazi iz Upravnih odbora , kao i njena mnogobrojna familija !!

Sam Vuk nema nikakvu familiju , tj. ima Brata tajkuna al on ima vise para od njega !


......



Dolazak SNS na vlast kod njega ne menja Nista !!!

VUK i Dana invalidka su i Dalje VLAST svih ovih 10 AV godina !!!!

Bez clanova , bez Biraca uvek su u Upravnim odborima ! Jedini jos preostali clan im je Cotric , koji nasim narodnim parama , vec 20 godina obilazi SVAKOG Srbina u Dijaspori !!

Ako kod tebe @ B3R1 nije bio , jer covek obilazi bukvalno svakog , sam si kriv. Zovi ga i doci ce za nase pare !!
[ Nebojsa Milanovic @ 09.03.2022. 17:33 ] @
Stravičan lopovluk i bogaćenje Draškovića i SPOa dok je bio na vlasti je jedan od nasumornijih perioda Srbije i jedan od najvećih simbola srpske gluposti po pitanju za koga glasaju.

Nema švalerke tih nakaza kojoj nije poklonjen stan ukraden od vlasnika sprečavanjem legalnog otkupa u periodu 90tih.

Postoji spisak od 147 ustanovljenih ukradenih stanova od kojih za neke lično znam, svi su na TOP potezu oko Knez Mihajlove ulice, koji su oteti od vlasnika i završili u džepovima SPOa.

I na sve to, ubacivanje Dane Drašković u upravni odbor NISa sa platom od 8000EUR mesečno godinama, je prst u oko srpskom narodu kao nijedan drugi.
[ Turmen @ 09.03.2022. 18:10 ] @
@AliExpress.. Ne znam čemu jed i gorčina prema mladima, čiji sam i ja pripadnik. Nije valjda da očekuješ da mladi biju tuđe bitke..

@Beri.. U pravu si po pitanju svega. Sada je sve obesmišljeno, časnih političara nema, a nema više ni građanskog entuzijazma i jurišnog loženja da nešto menja..

Apropo Mladi VS Stari.. u pravu ste..
Generacija koja je osetila makar delić SFRJa je osetila neki privid socijalne pravde i uređenog života. Kasnije se to srušilo kao kula od karata i ta generacija (bar veći njen deo) je bila poprilično nesrećna i nezadovoljna i shodno tome - imala želje i volje da nešto menja, da izađe na neke proteste i da proba da voz koji je iskočio iz šina vrati na kolosek..

Generacija moja (rođeni 80ih) je u buli bukvalno otkako je svesna svog postojanja. Otkako sam prvi put pogledao na TV na njemu gledam lopine, krimose i krajnje opskurne likove koji ne umeju ni prostoproširenu rečenicu da sastave.. Bez obzira na političko - socijalnu opciju koju zastupaju.. Pametni, inteligentni, ljudi od stava, integriteta, koji imaju neko znanje se satanizuju i guraju na društvenu marginu.

Shodno tome većina pripadnika moje generacije, je još u ranom detinjstvu mogla da vidi da su svi političari isti, svi su lopovi, da su čak i oni najglasniji opozicionari svoje opoziciono delovanje masno naplatili, da nema tu ni trunke ideala, želje da se svet menja na bolje, već isključivo laktanje kako da se mazne što bolji stan, auto, što mlađa švalerka, kako da se što više članova familije uhlebi i slično..

I šta da menjamo? Za čije babe zdravlje da protestujemo?? Da se šibamo da pandurima i kojekakvim krimosima koji legit mogu da nam saspu metak u glavu i da ne idu u zatvor.. Većina mojih drugova, prijatelja živi po principu "use i u svoje kljuse", u svom mikrosvetu, snalazi se za sebe i to je to. Neko programira, neko je zapalio preko, neko krpi automobile, neko diže pare na kamatu pa ne vraća, neko je izbacivač u klubu, neko je pandur, neko botuje za vlast i deli flajere na punktovima, neki botuju za takozvanu opoziciju.. Svako živi neki svoj život bez mnogo upliva u politiku..

Evo pre neki dan pitao jednog od najboljih prijatelja (koji već 10god radi kao senior developer) o njegovom stavu o Ukrajni na šta mi je on odgovorio nešto u stilu - "e ne znam čuo sam da je neko sr@Hje ali nisam ispratio, biram nameštaj za novi stan i razmišljam da li ću na letovanje na Zanzibar ili Šri Lanku..A i auto moram da menjam, mator već, davno beše 2019a kad sam ga kupio"...
[ SlobaBgd @ 10.03.2022. 01:03 ] @
Citat:
Turmen:
@AliExpress.. Ne znam čemu jed i gorčina prema mladima, čiji sam i ja pripadnik. Nije valjda da očekuješ da mladi biju tuđe bitke..

Tuđe bitke?! Pa to su vaše bitke, za vašu budućnost, je l' treba mame i tate da vam biju i te bitke? Koji klinac ćete vi da radite onda? Da kukate po forumima i kafićima kako ništa ne valja? Imaćete budućnost tačno onakvu kakvu zaslužujete jer niste prstom mrdnuli da nešto uložite u nju.

I otkud to da se osamdeset i neko godište smatra mladim? Pobogu, to je već više od 30 godina, kakva mladost?! U tim godinama se uveliko preuzima odgovornost i biva se zrelim. Jedino ako neko ne želi da odraste, pa se promoviše za mladog sa 35 godina. Idi na selo pa reci seljaku da si mlad, da imaš trideset i kusur. Pa upišaće se od smeha!
[ Turmen @ 10.03.2022. 09:15 ] @
Citat:
Aliexxpress:
Citat:
Turmen

Ne znam čemu jed i gorčina prema mladima

To što sam napisao nije ni jed ni gorčina niti je prema mladima.

U stvari...
zabole me ćošak.




Pričaš o nekim mladim generacijama i neradu :) Pa sam sam stekao neki zaključak... Realnost je da 90% ljudi koje ja poznajem koji su približni meni po godinama (raspon od 30 - 35god) nešto rade, dosta rade i tako poslednjih 7-8god. Ne računam mamine i tatine sinove i krimose.. Kakvu su nam državu i društvo ostavili veliki radnici i proletarijat koji se ubijao od rada - dobro i imamo motivaciju da ujutru dignemo dupe iz kreveta :)

@SlobaBgd - Čitaao sam novine pre neki dan u kojima je pisalo da je "mladić (1976o godište)" imao neki težak oblik korone... E ako je on mladić i ako su to novine rekle, vala i ja sam :]

Šalu na stranu, u nastavku posta mislim da je sve objašnjeno kako treba.. Od moje generacije, većina je itekako angažovana na borbi za našu budućnost, samo ta borba nije kanalisana po sistemu "Ćemo Vučića ili Đikija" nego je usmerena u nekom drugom pravcu..Recimo većina mladih nije dozvolila da Java ode u pozorište jer ne žele Rio Tinto, u Boru i u Smederevu su konstantno protesti protiv zagađenja vazduha, znam brdo nekih devojaka koje se na ovaj ili onaj način svojim aktivizmom zalažu za poboljšanje prava žena..

Samo se o tome malo toga zna a od "vas starijih" većina nailazi na otpor jer "šta ti imaš da mi menjaš moj svet 3.14ka ti materina, idi radi nešto slepče zar te nije stid pred matorima" (stih Marčela) ili "tuđi leba jede a moj bi svet da menja" ili "sram ih bilo blokiraju most, moj komša ne može da vozi beton na gradilište od njih"..

Dakle borba za promenu sistema, a ne promenu izvršioca sistema.. Meni lično dok je god sistem ovakav kakav jeste, potpuno svejedno da li ga izvršava Ana Brnaba ili Marinika Tepić..Jest Marinika lepša, kulturnija, kultivisanija, sve to stoji, ali džaba ga bilo..

Da li je ta borba ispravna - verovatno nije... da li je pametna, verovatno nije.. Da li će dati rezultate? Čisto sumnjam.. Pokazaće vreme..

Ali reći kako "mladi žive sa matorcima, samo bi da jure ženske, jedu, piju i ne rade ništa" je netačno i u najmanju ruku tendenciozno i maliciozno... Ima i takvih, ali jbga, lepo im je, ne krivim ih :)


[Ovu poruku je menjao Turmen dana 10.03.2022. u 10:28 GMT+1]
[ SlobaBgd @ 10.03.2022. 09:51 ] @
Citat:
Kakvu su nam državu i društvo ostavili veliki radnici i proletarijat koji se ubijao od rada - dobro i imamo motivaciju da ujutru dignemo dupe iz kreveta :)

Ostavili su (smo) vam mnogo bolju državu nego što je predratni buržuj i mrski okupator i domaći izdajnik ostavio našim roditeljima (ko je preživeo rat), a naši roditelji su mojoj generaciji ostavili elektrifikovanu zemlju, izgrađene pruge i glavne puteve, početak agrarne reforme, međunarodni ugled i oživljenu industriju, univerzitete i naučnu bazu. Mi smo vama ostavili veliku većinu infrastrukture, uveli smo računare i IT u zemlju (da ne misliš da je prvi komp u zemlji bio onaj pentium 1 što je baba iz Nemačke kupila unuku u Srbiji), ovladali smo i prihvatili tehnološki napredak, usavršili proizvodne procese, usvojili kapitalističke ideje (to nam baš nije trebalo, ali izgledalo je neminovno), sa generacijama pre nas predstavili smo kulturu i umetnost zemlje celom svetu.

A vi?
Pa vama su i gazde i poslodavci i glavni inžInjeri i menadžeri i političke ličnosti i istinske pop zvezde i istinski afirmisani umetnici - iz generacije vaših roditelja. Samo su mladi kriminalci izborili svoje mesto u društvu. I ma kako ovo zvučalo grubo, oni su se stvarno izborili i žrtvovali i rizikovali. Nije ih mrzelo da ujutru dignu dupe iz kreveta.
[ Turmen @ 10.03.2022. 10:09 ] @
Citat:
SlobaBgd: Ostavili su (smo) vam mnogo bolju državu nego što je predratni buržuj i mrski okupator i domaći izdajnik ostavio našim roditeljima (ko je preživeo rat), a naši roditelji su mojoj generaciji ostavili elektrifikovanu zemlju, izgrađene pruge i glavne puteve, početak agrarne reforme, međunarodni ugled i oživljenu industriju, univerzitete i naučnu bazu. Mi smo vama ostavili veliku većinu infrastrukture, uveli smo računare i IT u zemlju (da ne misliš da je prvi komp u zemlji bio onaj pentium 1 što je baba iz Nemačke kupila unuku u Srbiji), ovladali smo i prihvatili tehnološki napredak, usavršili proizvodne procese, usvojili kapitalističke ideje (to nam baš nije trebalo, ali izgledalo je neminovno), sa generacijama pre nas predstavili smo kulturu i umetnost zemlje celom svetu.

A vi?
Pa vama su i gazde i poslodavci i glavni inžInjeri i menadžeri i političke ličnosti i istinske pop zvezde i istinski afirmisani umetnici - iz generacije vaših roditelja. Samo su mladi kriminalci izborili svoje mesto u društvu. I ma kako ovo zvučalo grubo, oni su se stvarno izborili i žrtvovali i rizikovali. Nije ih mrzelo da ujutru dignu dupe iz kreveta.


Sve što si rekao je tačno i da - ja bih lično jako voleo da živim u takvoj državi koju ti pominješ.. Čak mi i taj "mrski okupator i izdajnik" ne bi toliko smetao, verujem da je malo dete u odnosu na današnjeg okupatora i izdajnika.. Ne mogu da budem objektivan jer o tom prvom "okupatoru" imam informacije, a u vreme današnjeg "okupatora" živim :)

A tu državu je neko upropastio..Neka generacija, neki političari, neki ljudi.. Što domaćeg porekla što stranog porekla. Te izgrađene puteve i elektificirane pruge o kojima pričaš nisu bili sposobni ni da održavaju, a kamoli da grade.. Za to sigurno nije moja generacija i "današnja omladina" kriva, mi smo tada gurali nošu da upali :) Nama je ostao raspad sistema, odrasli smo na pričama kako je "nekad bilo lepo" i to je to..

i u pravu si za krimose, oni nažalost imaju najviše entuzijazma da menjaju svet i da "rade" posao, ali ga menjaju tako da ga prilagode sebi i te promene koje oni sprovode nam se baš ni ne sviđaju..
[ BuzzLightyear @ 10.03.2022. 10:17 ] @
Izgleda da su drugovi znali sve osim da vaspitaju omladinu. Drug Tito je rekao da "sa ovakvom omladinom ne moramo brinuti o budućnosti". Šta se desilo, pa smo dobili Slobu?
[ SlobaBgd @ 10.03.2022. 10:23 ] @
@Turmen
Pa ako vam se ne sviđaju promene, utičite na njih, menjajte društvo, svest, zakone kako vama odgovara, ako imate pameti i snage. A ne da kukate kako danas niste dobili čokoladicu Životinjsko carstvo!!!
Citat:
Te izgrađene puteve i elektificirane pruge o kojima pričaš nisu bili sposobni ni da održavaju, a kamoli da grade..

Pa ko ih je izgradio? Ko ih je održavao? Je l' ti kapiraš da je skoro sva infrastruktura, od puteva, preko železnice, do luka i aerodroma - delo generacija tvojih roditelja i starijih? Da je 90 posto stambenog fonda izgrađeno do '90-tih?

Kad čitam izjave vas "mladih" (a tragično je da neko od oko 35 godina živi u mehuru), dolazim do zaključka da većini vas ne treba dati ni mogućnost da se pitate u koji autobus da uđete, a ne da vodite opštinu, region, ne daj bože državu!

Strašno je što smo dobrim delom mi matori krivi za to.
[ Turmen @ 10.03.2022. 10:40 ] @
Citat:
SlobaBgd: @Turmen
Pa ako vam se ne sviđaju promene, utičite na njih, menjajte društvo, svest, zakone kako vama odgovara, ako imate pameti i snage. A ne da kukate kako danas niste dobili čokoladicu Životinjsko carstvo!!!

Pa ko ih je izgradio? Ko ih je održavao? Je l' ti kapiraš da je skoro sva infrastruktura, od puteva, preko železnice, do luka i aerodroma - delo generacija tvojih roditelja i starijih? Da je 90 posto stambenog fonda izgrađeno do '90-tih?

Kad čitam izjave vas "mladih" (a tragično je da neko od oko 35 godina živi u mehuru), dolazim do zaključka da većini vas ne treba dati ni mogućnost da se pitate u koji autobus da uđete, a ne da vodite opštinu, region, ne daj bože državu!

Strašno je što smo dobrim delom mi matori krivi za to.


A ko ih je uništioo? Ko ih je zapustio? Je l ti kapiraš da je celokupna infrastruktura, od puteva, preko železnica, luka i aerodroma - uništena generacijom mojih roditelja i mlađih.. Da je 90 posto stambenog fonda koje je izgrađeno do 90ih, sada zapušteno i urušeno..

A preostalih 10% izgrađenog posle 90ih izgrađeno nekvalitetno i da se raspada mnogo gore od tih preostalih 90%

Kad čitam izjave vas "starijih" (a tragično je da neko stariji 35 godina živi u mehuru), dolazim do zaključka da većini vas ne treba dati ni mogućnost da se pitate u koji autobus da uđete, a ne da vodite opštinu, region, ne daj bože državu!

Jer rezultat vašeg pitanja imamo na delu poslednjh 30godina.. Miloševića, Tadića i Vučiča :)

Strašno je što smo dobrim delom mi "mlađi" krivi za to.
[ Turmen @ 10.03.2022. 10:47 ] @
Prethodni post je karikiranje i sarkazam, osim dela za Slobu, BoTa i AVa.. Jer niti jednog niti drugog niti trećeg nije birala "današnja omladina"...Čak ni u aprilu mladi neće imati mogućnost da odaberu predsednika po volji jer - jbga, jedna od najstarijih smo nacija u Evropi, mnogo je više penzionera nego mladih - a većina njih ima kognitivne sposobnosti da će glasati za onog ko im da više praška i šećera..

Moj ćale je jednom lepo rekao "kao što postoji punoletstvo kada neko napuni 18god, tako treba uvesti i mnogo-letstvo - kad neko napuni 65god.. Onog trenutka kada odeš u penziju, nema više vozačke dozvole, nema prava glasanja, sediš kući, uživaš, ideš na pecanje, kod lekara i to je to.."

[ Living Light @ 10.03.2022. 11:04 ] @
Citat:
Turmen:Onog trenutka kada odeš u penziju, nema više vozačke dozvole, nema prava glasanja, sediš kući, uživaš, ideš na pecanje, kod lekara i to je to.."

To vazi i za tebe kada budes otisao u penziju, jel?
[ Turmen @ 10.03.2022. 11:08 ] @
Naravno da važi, nemam ništa protiv..Ako dočekam naravno

I moj ćale (autor te rečenice) je uveliko u penziji.. Za glasanje kaže da će izaći jedino da glasa za one za koje mu ja i sestra kažemo jer "ja šta sam birao birao, sad je na vas red"..

TV ni ne gleda jer kako kaže "digne mi se pritisak kad vidim i žvalavog i manekena tadića i gmaza šešelja.. ma sve političare"
[ BuzzLightyear @ 10.03.2022. 11:22 ] @
Jel neko stvarno računa da će imati penziju? Ako Srbiju godišnje napusti 50000 ljudi uz negativan prirodni priraštaj, to je nekih 100 000 ljudi manje svake godine. U narednih 20 godina to je 2000000 manje ljudi uz povećanje udela starog stanovništva u ostatku populacije. Budućnost Srbije su penzioneri (koji će morati da rade)! Dobra stvar je da naša napredna vlast planira otvaranje 140 novih rudnika, pa će biti dovoljno radnih mesta za sve penzionere.
[ Turmen @ 10.03.2022. 11:26 ] @
Ja sam se od penzije odavno oprostio..

Neće je niko ukinuti, ali mi 80 - 90god deluje kao prihvatljiva granica u budućnosti.

Jer nije država luda da se odrekne pozamašne cifre koja ide na kontu PIO osiguranja mesečno od svakog od nas. Uprkos svemu svakom ko ume da sabere 2+2 je jasno da je ovakav sistem neodrživ na duže staze..Ma kakvi duže, puca u narednih 5-10godina.

Buzz ne pratiš vesti - neće penzioneri da rade..Zamenićemo ove koji odlaze sa ovima koji dolaze, tako da će rudnike da nam kopaju Avganistanci, Iranci, Iračani, Sirijci.. Doduše sve mislim da su oni ludi za nama i našim rudnicima, ali kad dobiju katanac u razvijenijim zemljama mi smo ono što im preostaje.. Još kad dođu Ukrajinke..ma bićemo raj na zemlji.
[ BuzzLightyear @ 10.03.2022. 11:33 ] @
Znam da neće penzioneri da kopaju, to je bio sarkazam jer penzioneri danas najviše podržavaju rudnike.

P.S.
Dolazak Ukrajinki bi bila dobra stvar, ali nisu one lude da dođu u Srbiju kada im je u Nemačkoj bolje.
[ Java Beograd @ 10.03.2022. 11:41 ] @
Citat:
Turmen:... svakom ko ume da sabere 2+2 je jasno da je ovakav sistem neodrživ na duže staze..Ma kakvi duže, puca u narednih 5-10godina.

Upravo se isto ovako pričalo devedesetih godina, kad sam ja počeo da radim.
Svakome je bilo "potpuno jasno" da od državne penzije "nema ništa" i džabe da se nada. Jedina razlika je u tome što je kraj prognoziran za "naredne 2-3 godine".

A od tad, prošlo već trideset godina!




A što se starosti tiče, evo citat, izjava Mome Kapora:
"Kad sam imao trinaest, pitao sam se zašto fosili od trideset ne odumru prirodnom smrću. A sad imam pedeset, i mislim da su to najbolje godine za jednog muškarca."
[ BuzzLightyear @ 10.03.2022. 11:50 ] @
Citat:
Java Beograd: Upravo se isto ovako pričalo devedesetih godina, kad sam ja počeo da radim.


Sada treba da verujemo da su oni koji su pogrešno prognozirali devedesetih sada kada su omatorili odjednom postali mudri?
[ Turmen @ 10.03.2022. 11:51 ] @
Citat:
Java Beograd: Upravo se isto ovako pričalo devedesetih godina, kad sam ja počeo da radim.
Svakome je bilo "potpuno jasno" da od državne penzije "nema ništa" i džabe da se nada. Jedina razlika je u tome što je kraj prognoziran za "naredne 2-3 godine".

A od tad, prošlo već trideset godina!




A što se starosti tiče, evo citat, izjava Mome Kapora:
"Kad sam imao trinaest, pitao sam se zašto fosili od trideset ne odumru prirodnom smrću. A sad imam pedeset, i mislim da su to najbolje godine za jednog muškarca."


Ja bih jako voleo da nisam u pravu, ali matematika je jasna.. A to je da je sve više i više odlazaka u inostranstvo, sve više i više penzionera , prosečna starost je sve veća i veća.. A sve manje i manje radno-sposobnih ljudi.. Još će da ispadne spas za Srbiju ako postanemo "imigrantski" raj za malajce, sirijce i pakistance.
[ Turmen @ 10.03.2022. 11:52 ] @
Citat:
Turmen: Ja bih jako voleo da nisam u pravu, ali matematika je jasna. A to je da je sve više i više odlazaka u inostranstvo, sve više i više penzionera , prosečna starost je sve veća i veća.. A sve manje i manje radno-sposobnih ljudi.. Još će da ispadne spas za Srbiju ako postanemo "imigrantski" raj za malajce, sirijce i pakistance.
[ BuzzLightyear @ 10.03.2022. 11:52 ] @
To više neće da bude Srbija.
[ B3R1 @ 10.03.2022. 12:08 ] @
Citat:
Turmen: Ja sam se od penzije odavno oprostio..

Neće je niko ukinuti, ali mi 80 - 90god deluje kao prihvatljiva granica u budućnosti.

Dobro si procenio. U Nemackoj i Holandiji su takve price vec realnost. Negde pre 5 godina krenuli su da povecavaju granicu za odlazak u penziju za 3-4 meseca svake godine. Pa je najpre bilo 65 godina + 3 meseca, pa 65g + 6m, pa 65g + 10m ... sada se stiglo negde na 66g + 4m. Vec 2024. to ce biti 67 godina i tako ce ostati 5 godina, a nakon toga nastavljaju s igrankom ... Meni je neki sajt izbacio procenu da cu u penziju moci sa 67g + 9m. Jupiiii ... A ovim mojim kolegama-milenijalcima (godiste >= 1985) procene su negde 70 pa navise. I to su trenutne procene. Ako se ovo s Ukrajinom nastavi, a onda dodje i neka nova svetska bolestina stvari lako mogu da skliznu na 70++ ...
[ Turmen @ 10.03.2022. 12:14 ] @
Citat:
B3R1: Dobro si procenio. U Nemackoj i Holandiji su takve price vec realnost. Negde pre 5 godina krenuli su da povecavaju granicu za odlazak u penziju za 3-4 meseca svake godine. Pa je najpre bilo 65 godina + 3 meseca, pa 65g + 6m, pa 65g + 10m ... sada se stiglo negde na 66g + 4m. Vec 2024. to ce biti 67 godina i tako ce ostati 5 godina, a nakon toga nastavljaju s igrankom ... Meni je neki sajt izbacio procenu da cu u penziju moci sa 67g + 9m. Jupiiii ... A ovim mojim kolegama-milenijalcima (godiste >= 1985) procene su negde 70 pa navise. I to su trenutne procene. Ako se ovo s Ukrajinom nastavi, a onda dodje i neka nova svetska bolestina stvari lako mogu da skliznu na 70++ ...


Onima koji donose tu odluku od srca želim da ih recimo operiše 70godišnji hirurg ili vozi 70godišnji taksista..I da im stanove renoviraju 70godišnji majstori, automobile 70godišnji mehaničari..

Poštenije je ukinuti penzije - pa nek svako uplaćuje sebi ili šteka u slamarici - kako kome draže..

Ovako se to graniči sa legalnom pljačkom ljudi - ti uplaćuješ nešto 40godina, što nećeš iskoristiti nikad.
[ SlobaBgd @ 10.03.2022. 12:22 ] @
Citat:
Turmen:
Jer rezultat vašeg pitanja imamo na delu poslednjh 30godina.. Miloševića, Tadića i Vučiča

Strašno je što smo dobrim delom mi "mlađi" krivi za to.

Za poslednjih, koliko, 17-18 godina koliko imaš pravo glasa (predpostavimo da sada imaš 35 god.), koliko izbora je raspisano i na koliko si izišao i glasao? Znači ne - pocepao listić ili nacrtao k'rčinu, nego dao glas nekoj opciji koja nije Milošević, Tadić, Vučić? Koliko vremena si posvetio političkom angažovanju, lepio plakate, bio u kontroli izbornog procesa, aktivno podržavao nekog kandidata? To pitanje postavljam i tebi i svim apstinentima koji su "iznad situacije" i koji "kupuju stvari za novi stan i menjaju auto iz 2019. za novi i koji su čuli da ove godine treba da budu neki izbori, ali oni sa soma evra platom i mestom senior programera nemaju razloga da se bave trivijalnostima koje su zabava za bezubu sirotinju", dakle pitanje postavljam svima koje mrzi da podignu dupe ujutru (mada su birališta otvorena nedeljom, neradnim danom, do 20h), a ko treba da vam donese promene?! Ukinuli biste pravo glasa svima starijima od 65, ali vam je slatko kada se širite u stanovima koje su vam ostavili ti preko 65, milo vam je kada se puni budžet od poreza koji plaćaju ti od 65, drago vam je kada dođe električar od 65 i popravi kvar zbog kog ste zvali oglase a svi mlađi električari ili rade u Slovačkoj ili ovde sat rada naplaćuju 17 evra, ša kako to da zarađuju više od vas izuzetnih programera. Drago vam je kada neko od 65 pristane da bude upravnik vaše zgrade i da se jebava sa čišćenjem, zamenom sijalica i bukom koju pravite. Trebaju vam ti od 65 godina da vam čuvaju decu, da vam kuvaju, da vas drže za ruku kroz život. Ali ne smeju da glasaju! Pa oni su najbrojnije glasačko telo, da se vi "mladi" pitate, i glasanje i kampanja, i sednice skupštine - sve bi bilo preko Interneta.

Dok ima Interneta i struje. A to što sad ima interneta i struje nije vaša zasluga.
[ Java Beograd @ 10.03.2022. 12:26 ] @
Citat:
SlobaBgd: ... ali vam je slatko kada se širite u stanovima koje su vam ostavili ti preko 65!

Samo bih ovo da naglasim!

Uz opasku, da sam ja sam sebi obezbedio krov nad glavom.
[ Ivan Dimkovic @ 10.03.2022. 12:27 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Stravičan lopovluk i bogaćenje Draškovića i SPOa dok je bio na vlasti je jedan od nasumornijih perioda Srbije i jedan od najvećih simbola srpske gluposti po pitanju za koga glasaju.

Nema švalerke tih nakaza kojoj nije poklonjen stan ukraden od vlasnika sprečavanjem legalnog otkupa u periodu 90tih.

Postoji spisak od 147 ustanovljenih ukradenih stanova od kojih za neke lično znam, svi su na TOP potezu oko Knez Mihajlove ulice, koji su oteti od vlasnika i završili u džepovima SPOa.

I na sve to, ubacivanje Dane Drašković u upravni odbor NISa sa platom od 8000EUR mesečno godinama, je prst u oko srpskom narodu kao nijedan drugi.


Posebnost pljacki "ex opozicije" 90-tih i 2000-tih je verovatno rezultat rusenja (kod nekih) idealizma da je glavni problem bio "Sloba" ili "Slobina vlast".

Realnost je bila sasvim drugacija - dokle god ima nesto da se opljacka, novajlija je samo ubrzao proces. Problem je ljudska priroda a ne znacka stranke.

U sustini interes za grabezom nije bio drugaciji, ali su ocekivanja ocigledno bila u raskoraku sa realnoscu pa otuda i sok i depresija nastala posle ("pa i ovi kradu!"). Jedina stvar koja stavlja kraj na to je konacno nestajanje stvari za privatizacije, regulacija zakona oko urbanizma zbog ulaska velike love koja ne trpi da ih neko zavrne itd.

Srbija nije ni po cemu razlicita od, npr, Cikaga (heh, ili obrnuto?) - potrebno je jako puno da se politika ucini podnosljivo korumpiranom, pogotovu ako postoji jako puno plena koji je moguce "kraduckati".

A sta onda?

E pa onda si legano skalpiran od strane banki, farmaceutske industirije, ovih onih lobija... uvek ima neko ko ce da kupi kajmak ili da postavlja naplatnu rampu negde, samo je pitanje da li ce to da bude onako divljacki ili u odelcu sa laptopom.
[ B3R1 @ 10.03.2022. 12:40 ] @
Citat:
Turmen: da ih vozi vozi 70godišnji taksista

Vidjao sam takve po Beogradu.
Citat:
I da im stanove renoviraju 70godišnji majstori

Poznavao sam dosta nasih ljudi, ovde u Holandiji, koji su aktivno radili kao majstori cak i sa 75 i vise godina. I to po fabrikama! To su bili stari Titovi gastarbajteri, dosli 1960 i neke, naravno KV majstori kojima niko nije objasnio kako funkcionise holandski penzioni sistem (tzv. prvi/drugi/treci stub) ... vec su se oslonili samo na drzavnu penziju (prvi stub) koju primaju svi bez obzira da li rade ili ne i to je negde polovina minimalne plate (trenutno oko 20 evra za svaku godinu zivota u NL). Niko im nije rekao da dopunsku penziju moraju sami da uplacuju.

A znam i coveka koji je izbegao iz Bosne 90-ih, tada je imao vec 55 godina ... pre 5-6 godina kada sam ga video poslednji put aktivno je krecio stanove, imao je blizu 80.
Citat:
Poštenije je ukinuti penzije - pa nek svako uplaćuje sebi ili šteka u slamarici - kako kome draže..

To lepo fercera u Americi i Australiji, gde je ljudima jasno da su pravila igre bas takve. Ali u Evropi svi ocekuju da im drzava bude tata i mama ... pa se posle bune.
Citat:
da ih recimo operiše 70godišnji hirurg


[ Turmen @ 10.03.2022. 13:09 ] @
@SlobaBgd - obraćaš se pogrešnom čoveku.

- Glasao na skoro svakim izborima (osim na prošlim) - na svima protiv vlasti..
- Bio kontrolor 2008e i neke tamo 2012.
- Plakate sam lepio kao tinejdžer - maloletan - one na kojima je pisalo "gotov je"..
- Jedini kandidat koga sam aktivno podržavao je Saša Janković - znam - za123ebao sam se kao nikad u životu..Lično poznajem Luku (Belog Preletačevića), hteo sam da glasam za njega zbog tog poznanstva, ali sam vremenom shvatio da mu humor nije jača strana i rešio da ipak podržim nekog ko je u tom trentku imao "lepe izglede"..
- Aktivan sam na većini eko - protesta.. jedino nisam pobornik blokada ulica, jer smatram da su lajanje na pogrešno drvo..zna se kome se treba obratiti.
- Imam obezbeđen krov nad glavom, a od roditelja sam nasledio samo poludovršenu kuću / vikendicu i stan u unutrašnjosti koji zvrji prazan (hvala im i na tome).
- Živim u vertikali od dva stana, komšinica je gospođa od 70god - tehnički ja radim sve oko zgrade, održavanja, zamena sijalica, a ne pravim buku, za to plaćam studio na sat.
- Električar mi ne treba, niti moler, parketar, od ćaleta sam naučio da radim skoro sve kućne poslove + dirinčio na građevini kao student, a znam i sebi da spremim klopu.. A i ako mi zatreba usluga nekog "starijeg od 65", ja tu uslugu i adekvatno platim. Isto kao što je i onima starijim od 65 lepo kada im neko mlađi popravi računar, sredi mobilni telefon, odveze kolima do lekara, ode u nabavku, pomogne oko renoviranja kuće i stana.. Koliko stariji trebaju mlađima, toliko je i obrnuto.

I sve to gorenavedeno radim iako zaradim više od "soma evra" i uprkos tome što vozim auto 2020o godište (i još jedan 2008o) i uprkos tome što mi se može da se ne bavim nijednim od gorenavedenih stvari.. I uprkos tome što mogu koliko sutra da odem iz države i da mi do daljnjeg bude turistička destinacija, eto nekako, ne znam ni ja zašto, ostajem u istoj..

Očigledno živimo u paralelnom univerzumu, jer većina iz mog friends and family okruženja funkcioniše ovako..I ne mogu da se ne načudim da je 90% ljudi koje poznajem, pogotovo oni koji su se izborili za bolje poslove - najglasniji protiv vlasti i sistema..Oni koji motaju kablove i zarađuju 40000 - 50000din bi ubili za AVa..

Ali avaj "najbrojnije glasačko" telo zna bolje od nas kako treba svet i društvo da izgleda. I 90% izgleda upravo onako kako su odabrali.
[ Java Beograd @ 10.03.2022. 13:24 ] @
Ne znam čemu prozivka oko glasanja.

Ja sam glasao samo par puta, dok nisam skapirao ovo šta je Dimke napisao: "Problem je ljudska priroda a ne znacka stranke".
Šta, da nije neko možda "bolji čovek" zato što glasa na svim izborima?

Uzgred, porez i doprinose uredno plaćam, pa očekujem od države da uredno odradi sve šta je njena obaveza.
[ Turmen @ 10.03.2022. 13:42 ] @
Citat:
Java Beograd: Ne znam čemu prozivka oko glasanja.

Ja sam glasao samo par puta, dok nisam skapirao ovo šta je Dimke napisao: "Problem je ljudska priroda a ne znacka stranke".
Šta, da nije neko možda "bolji čovek" zato što glasa na svim izborima?

Uzgred, porez i doprinose uredno plaćam, pa očekujem od države da uredno odradi sve šta je njena obaveza.


Pa standardan onaj narativ: Ko te šiša što nisi glasao?

Onaj ko glasa je moralno superiorniji od onoga ko ne glasa i onaj koji ne glasa nema prava da se buni ako mu se ne sviđa situacija u društvu..

Što je totalna glupost, ovo je država svih nas i svi imamo pravo da je na ovaj ili onaj način činimo boljom..Ili da je ne činimo, ukoliko nam je lepo u njoj..

Ja verovatno neću glasati na prestojećim izborima.. Planiram još malo da istražim sve opcije, eventualno ću možda da izađem i da glasam za opozicionu opciju koja ima kakve takve izgleda bar za ulazak u parlament.. Napredna opozicija i kombi stranke me ne zanimaju.
[ SlobaBgd @ 10.03.2022. 14:12 ] @
Priča o glasanju je tu zbog zahteva da se građanima ove zemlje uskrate građanska prava (konkretno - glasanje, a sledstveno, i da budu birani) na osnovu diskriminacije po godinama života, dok ostaju sve obaveze koje ti diskrimisani građani imaju. Takođe, nisu stariji građani potencijalno diskriminisani isključivo zbog svojih godina već zato što se predlagačima takve diskriminacije ne dopada KAKO stariji ljudi glasaju, odnosno koje su političke orjentacije. I vrlo naivno misle (predlagači, tzv "mladi") da svi preko 65 glasaju za vlast.

Time se ukida demokratija u principu, i uvodi se politička (a ubrzo i rasna, i materijalna, verska) podobnost. Odnosno, to što je neka politička opcija odnela pobedu na izborima se ne važi, ne poštuje se odluka većine, zato što nekim strukturama ta odluka većine ne odgovara, pa bi, što je sigurno - sigurno je, da eliminišu iz procesa glasana sve glasove koji nisu sigurni. Zvuči li vam to poznato?

E, to je uvod u fašizam.

[ SlobaBgd @ 10.03.2022. 14:24 ] @
Citat:
Turmen: @SlobaBgd - obraćaš se pogrešnom čoveku.

- Glasao na skoro svakim izborima (osim na prošlim) - na svima protiv vlasti..
- Bio kontrolor 2008e i neke tamo 2012.
- Plakate sam lepio kao tinejdžer - maloletan - one na kojima je pisalo "gotov je"..
- Jedini kandidat koga sam aktivno podržavao je Saša Janković - znam - za123ebao sam se kao nikad u životu..Lično poznajem Luku (Belog Preletačevića), hteo sam da glasam za njega zbog tog poznanstva, ali sam vremenom shvatio da mu humor nije jača strana i rešio da ipak podržim nekog ko je u tom trentku imao "lepe izglede"..
- Aktivan sam na većini eko - protesta.. jedino nisam pobornik blokada ulica, jer smatram da su lajanje na pogrešno drvo..zna se kome se treba obratiti.
- Imam obezbeđen krov nad glavom, a od roditelja sam nasledio samo poludovršenu kuću / vikendicu i stan u unutrašnjosti koji zvrji prazan (hvala im i na tome).
- Živim u vertikali od dva stana, komšinica je gospođa od 70god - tehnički ja radim sve oko zgrade, održavanja, zamena sijalica, a ne pravim buku, za to plaćam studio na sat.
- Električar mi ne treba, niti moler, parketar, od ćaleta sam naučio da radim skoro sve kućne poslove + dirinčio na građevini kao student, a znam i sebi da spremim klopu.. A i ako mi zatreba usluga nekog "starijeg od 65", ja tu uslugu i adekvatno platim. Isto kao što je i onima starijim od 65 lepo kada im neko mlađi popravi računar, sredi mobilni telefon, odveze kolima do lekara, ode u nabavku, pomogne oko renoviranja kuće i stana.. Koliko stariji trebaju mlađima, toliko je i obrnuto.

I sve to gorenavedeno radim iako zaradim više od "soma evra" i uprkos tome što vozim auto 2020o godište (i još jedan 2008o) i uprkos tome što mi se može da se ne bavim nijednim od gorenavedenih stvari.. I uprkos tome što mogu koliko sutra da odem iz države i da mi do daljnjeg bude turistička destinacija, eto nekako, ne znam ni ja zašto, ostajem u istoj..

Očigledno živimo u paralelnom univerzumu, jer većina iz mog friends and family okruženja funkcioniše ovako..I ne mogu da se ne načudim da je 90% ljudi koje poznajem, pogotovo oni koji su se izborili za bolje poslove - najglasniji protiv vlasti i sistema..Oni koji motaju kablove i zarađuju 40000 - 50000din bi ubili za AVa..

Ali avaj "najbrojnije glasačko" telo zna bolje od nas kako treba svet i društvo da izgleda. I 90% izgleda upravo onako kako su odabrali.

I pored ovako impresivnog CV-a ti pišeš to što pišeš, i daješ prilično... upitne izjave?!
Nego, ovo mi je smešno:
Citat:
Glasao na skoro svakim izborima (osim na prošlim) - na svima protiv vlasti..

Znači tebi NI JEDNA VLAST ne valja?! I uvek glasaš za opcije koje posle prepoznaš kao "za123ebao sam se"?

Takođe, ako kažeš:
Citat:
ovo je država svih nas i svi imamo pravo da je na ovaj ili onaj način činimo boljom..Ili da je ne činimo, ukoliko nam je lepo u njoj..

zašto svima nama ne dozvoljavaš da odlučujemo o državi u kojoj živimo?
[ BuzzLightyear @ 10.03.2022. 16:44 ] @
Citat:
Znači tebi NI JEDNA VLAST ne valja?! I uvek glasaš za opcije koje posle prepoznaš kao "za123ebao sam se"?


Pametan čovek je u stanju da prepozna da se za123ebao. Glup misli da je uvek u pravu.

P.S.
Nijedna je jedna reč.
[ Turmen @ 10.03.2022. 16:50 ] @
Idemo redom..

Citat:
SlobaBgd: Znači tebi NI JEDNA VLAST ne valja?! I uvek glasaš za opcije koje posle prepoznaš kao "za123ebao sam se"?


Nijedna vlast nije valjala, pa otkako sam ja svestan svog postojanja. Jedni su nas uveli u ratove, sankcije, izolaciju, drugi su nas doveli do prosjačkog štapa, a treći nas rasprodaju na kilo uz to što su ogrezli u ozbiljan organizovani kriminal i korupciju..

Ili da se ispravim, ne valja sistem i treba menjati ceo sistem..A ko će da izvršava taj sistem, meni je svejedno.. Mada sumnjam da će taj dan ikada doći, jer vidim da ni narod ovde nije za promenu sistema, štaviše velikom procentu isti jako odgovara, a manjem procentu se jedino ne sviđa njihovo mesto u tom sistemu.. Ne pripadam ni jednoj ni drugoj grupi..

A Za123bao sam se jer ono...bio sam naivan, mlad, imao očekivanja od nekog.. Tebi se nikada to nije desilo?? Onda extra, možeš da me posavetuješš za koga da glasam na sledećim izborima, a ja možda i poslušam, volim da poslušam nekog iskusnijeg.

Citat:
SlobaBgd: zašto svima nama ne dozvoljavaš da odlučujemo o državi u kojoj živimo?


Odakle ideja da ja nekom ne dozvoljavam da odlučuje u kakvoj državi će da živi.. Odlučuj prijatelju kolika ti je volja, niti mogu niti želim da tebi i bilo kome bilo šta zabranim..

Glasajte 100 puta za Vučiča, Šešelja, Dačića, ako vam je lepo, ako vam se dopada društvena situacija, ako su vam velike penzije ali ono..možete da priuštite sebi za pristojan život - ko sam ja da bilo kome solim pamet..

Štaviše planiram ozbiljno da se povučem iz dobrog dela aktivnosti ako SNS opet dobije. To znači da je ovde super, a da ja nisam normalan.. Rio Tinto, Zijin i prekomerna zagađenost u Boru, Smederevu, Pančevu, korupcija, kriminalci povezani za vlašću, pranje novca, inflacija i sve veće siromaštvo?? ma nema toga, to sam ja samo umislio... možda sanjao..

[ calexx @ 10.03.2022. 18:23 ] @
Citat:
SlobaBgd:Znači tebi NI JEDNA VLAST ne valja?! I uvek glasaš za opcije koje posle prepoznaš kao "za123ebao sam se"?
Ni meni ovo nije jasno, da li je i pomenutih godina glasao protiv tadašnje vlasti? Nije valjda glasao za promenu dosa?

Inače mislim da ste prilično naivno shvatili dešavanja, naročito 9. mart i slične akcije.

U mojoj firmi je osamdesetih bio jedan gadan politkom. Pazio je ko šta radi, kako priča, ko ne bude poslušnik, pravio mu je zamke da ga izbaci s posla. Ja sam imao veliki ispad, bio sam predložen za sk (ne svet kompjutera) pa došao na dva posmatračka sastanka i rekao da neću. Au, jedva sam se izvukao mada mi nije mogao ništa jer sam uvek bio čist i izbegavao zamke.

Onda je krajem osamdesetih uz crveni pečat komiteta prešao u sestra-firmu i tamo bih tehnički direktor ali je paralelno napravio svoju privatnu firmu koja se bavila istim poslovima. I naravno, sve što je mogao od poslova je preveo u svoju firmu. To se nije baš svidelo komitetu i onda je promenio boje. Prešao u jednu, drugu, treću stranku ... i završio kod žutih. Sredinom devedestih je na mitinzima vikao ... komunisti su nas pljačkali 50 godina, vreme je da se obračunamo sa njima ... lično čuo.

Meni je to bilo dovoljno da sve nove "demokratski" samonazvane stranke svrstam u isti koš gde sam neku godinu ranije ubacio tadašnji sk. I uvek glasao protiv njih. Bio sam protiv sk, posle i protiv komunjara nastalih od njih.

Kad smo kod izbora ... čujem da neki kažu da će da ukinu zdravstveno osiguranje i te pare daju uz platu. Drugi će da ukinu pdv čime će da smanje cene. Treći će verovatno da ukinu poreze i carine da bi ljudi imali veće plate i manje cene.
Da li su normalni?? Da li su normalni oni koji u to veruju?
[ SlobaBgd @ 10.03.2022. 19:22 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Pametan čovek je u stanju da prepozna da se za123ebao. Glup misli da je uvek u pravu.

Ali SVAKI PUT!?
Mda... Da se i ti nisi za123ebao? Ili misliš da si uvek u pravu?
Citat:
Turmen:
Citat:
SlobaBgd: zašto svima nama ne dozvoljavaš da odlučujemo o državi u kojoj živimo?

Odakle ideja da ja nekom ne dozvoljavam da odlučuje u kakvoj državi će da živi.. Odlučuj prijatelju kolika ti je volja, niti mogu niti želim da tebi i bilo kome bilo šta zabranim...

Kako odakle ideja?! Hajde da se pravimo blesavi i da zaboravimo da si ti izneo stav da treba zabraniti glasanje starijima od 65 godina.
Je l' uvek tako menjaš političke stavove dva puta dnevno?

[ Java Beograd @ 10.03.2022. 20:37 ] @
Koja vlast valja?
Ko može, ko sme, da kaže: "ova vlast je dobra da bolja ne može biti".

[ BuzzLightyear @ 11.03.2022. 07:00 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Ali SVAKI PUT!?
Mda... Da se i ti nisi za123ebao? Ili misliš da si uvek u pravu?



Bio sam u pravu kada sam glasao protiv Miloševića 2000. godine. Sada je ponovo došao trenutak da ne mogu da promašim. Koga god budem glasao osim AV to je siguran pogodak.
[ Turmen @ 11.03.2022. 08:49 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
BuzzLightyear:
Pametan čovek je u stanju da prepozna da se za123ebao. Glup misli da je uvek u pravu.

Ali SVAKI PUT!?
Mda... Da se i ti nisi za123ebao? Ili misliš da si uvek u pravu?
Citat:
Turmen:
Citat:
SlobaBgd: zašto svima nama ne dozvoljavaš da odlučujemo o državi u kojoj živimo?

Odakle ideja da ja nekom ne dozvoljavam da odlučuje u kakvoj državi će da živi.. Odlučuj prijatelju kolika ti je volja, niti mogu niti želim da tebi i bilo kome bilo šta zabranim...

Kako odakle ideja?! Hajde da se pravimo blesavi i da zaboravimo da si ti izneo stav da treba zabraniti glasanje starijima od 65 godina.
Je l' uvek tako menjaš političke stavove dva puta dnevno?



Slobo, umeš da čitaš - to je sjajno... Ali kad treba da razumeš napisano, e tu malo šlajfuješ..

Za početak se vrati na moje postove i pronađi gde sam napisao da bih JA zabranio starijima glasanje i "građanska prava" i gde sam ja napisao da sam se za123bao "svaki put" ili tako nešto..

Ajd prvo na to, pa onda možemo da nastavimo konverzaciju..

Mada mislim da nema poente i da gubim svoje slobodno vreme, kog nemam baš za bacanje.

Citat:
Koja vlast valja?
Ko može, ko sme, da kaže: "ova vlast je dobra da bolja ne može biti".


Pa ovo je tačno, ali ne bi trebalo da bude tako..Vlast ima svoj posao, ima svoje zadatke.. Kao što je meni zadatak da obezbedim da aplikacije na kojima radim budu što bolje - tako je na vlasti da obezbedi da život građana u državii bude bolji..

Mada moram da priznam da je ova vlast obezbedila da životi dobrog dela građana budu bolji, nego što su bili recimo od 2000 - 2010.. Eto Vulin je pronašao svoju davno izgubljenu tetku iz Kanade, brdo ljudi je dobilo platu bez da moraju da rade bilo šta, građevinski "investitori i preduzimači" su dobili poslove i cene stanova po meri, turbo folk pevaljke su se iz kafana i šatora preselile na gradske trgove, mesari i keramičari su postali doktori na funkcijama itd da ne nabrajam.. svako sa većim IQom od broja cipela vidi i zna i primećuje sve to..

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 11.03.2022. u 10:00 GMT+1]
[ Turmen @ 11.03.2022. 09:06 ] @
Citat:
calexx:
U mojoj firmi je osamdesetih bio jedan gadan politkom. Pazio je ko šta radi, kako priča, ko ne bude poslušnik, pravio mu je zamke da ga izbaci s posla...


Ako je živ, taj je verovatno sada istaknuti drug član SNSa. Znam jednog u Boru, koji je tako menjao stranke ko čarape, od 80ih se ozbiljno nakrao, bio član i SPSa i DSa i naravno - SNSa. Sada ima 80+ godina, proglašen je za "počasnog direktora" rudnika, ali je i dalje jako glasan kada treba da se pohvali vođa, opljuju politički protivnici, sa kojima je ne tako davno radio, a pre par godina je slao svoje telohranitelje da tuku klince koji lepe anti SNS plakate po gradu i promovišu proteste protiv zagađena..

jednom rečju - ljudski talog.
[ SlobaBgd @ 11.03.2022. 09:16 ] @
Citat:
Slobo, umeš da čitaš - to je sjajno... Ali kad treba da razumeš napisano, e tu malo šlajfuješ..

Za početak se vrati na moje postove i pronađi gde sam napisao da bih JA zabranio starijima glasanje i "građanska prava" i gde sam ja napisao da sam se za123bao "svaki put" ili tako nešto..

Ajd prvo na to, pa onda možemo da nastavimo konverzaciju..


Gde si rekao? Ovde si rekao:
Citat:
Moj ćale je jednom lepo rekao "kao što postoji punoletstvo kada neko napuni 18god, tako treba uvesti i mnogo-letstvo - kad neko napuni 65god...

Lepo je tvoj ćale rekao, dakle slažeš se sa time što je rekao, dakle i ti bi to isto rekao, odnosno ako citiraš njegove reči kao nešto ispravno, isto je kao da si ih i ti rekao.
Nećemo dalje o razumevanju napisanog i pročitanog, ova diskusija će brzo eskalirati, a nikome to nije cilj.
Što se tiče gubljenja vremena, izbroj poruke koje si napisao u poslednjih recimo mesec dana, i izbroj moje poruke u istom periodu, pa se zapitaj kako to da samo samnom u polemici gubiš vreme, a sve drugo što napišeš je konstruktivno i vredno truda i utrošenog vremena. Još sam ja vrlo tolerantan, vaspitan i pristojan sagovornik. Da "gubljenje vremena" nije iz razloga što ti oponiram?
[ Turmen @ 11.03.2022. 09:40 ] @
Što se mene tiče mogu da glasaju i deca od 5godina, a kamoli stariji ljudi, nemam nikakav problem sa tim..

A to da li stariji ljudi pametno biraju - evo ja neću da sudim, neka sudi istorija.. Naši istaknuti predsednici u poslednjih 30god su S.Milošević, V.Koštunica, B. Tadić, T.Nikolić, A.Vučić... Kakvu ekipu smo birali :)

Je l se zapita neko nekad - "ljudi šta mi radimo pogrešno ovde, gde smo se zeznuli?"..

Citat:
Da "gubljenje vremena" nije iz razloga što ti oponiram


Slobodno ti oponiraj, nemam ništa protiv.. Ja sam zavoleo ovaj forum pre dvocifren broj godina, jer sam na njemu mogao da pročitam nešto pametno, čujem neke pametne ljude, naučim nešto.. Dokle god je na granici pristojnog i ima smisla, nemam ja nikakav problem sa tim.. Bilo bi nam dosadno da se svi sa svakim i uvek slažemo..
[ SlobaBgd @ 11.03.2022. 09:54 ] @
Nemaš problem ali se slažeš sa ćaletom... Priznajem da ova umna gimnastika prevazilazi moje kapacitete.
[ calexx @ 11.03.2022. 10:05 ] @
Postoji ona bajka o nekoj davnoj vlasti koja je htela da pobije sve stare ali mladi nisu mogli da nađu ... šta ono beše ... u reci. A postoji i priča o čoveku koji je odveo starog oca u šumu da ga obesi jer je beskorisan a kada je njegov sin poneo kanapče, pitao ga je zašto i on je odgovorio da ima kad dođe njegov red da vodi oca u šumu.
Mladost jeste budućnost ali ... budućnost. Ako neko misli da su klinci budućnost i da mora da se uvaži samo njihov glas, a da se to pravo oduzme starijima, predlažem svakome da platu daje deci pa neka ona vode domaćinstvo. Što mlađe dete, bolje će da upravlja. A u svojim firmama da daju rukovodeća meste prema godinama, najmlađi zaposleni neka bude direktor i tako redom.
Citat:
Turmen: Ako je živ, taj je verovatno sada istaknuti drug član SNSa.

jednom rečju - ljudski talog.
Ne, previše je poznat i previše se zamerio svima okolo. Mislim da je sada postao profi upravnik zgrade ili više njih, uvek je voleo takav posao.
A ima preletača, počev od Vuka koji je od kabineta Mike Špiljaka došao do terase pa preko Čovića koji je bio najpljuvaniji sps političar u Beogradu a posle bio omiljeni dosovac ... to su karijeristi i ima ih svuda. Srećom, neki preteraju u tome i u nekom trenutku se posvete sportu jer u politici za njih nema mnogo mesta.
Oktobarska revolucija je bila ok za naivne koji su poverovali u demokraciju, mene nije ponela jer sam video kakav se tu šljam skupio a sada im više ni tadašnji prvoborci ne veruju. Ej, da ukinu uplatu za zdravstveni zaštitu ... mada ima logike, ukinu uplatu za zdravstvenu zaštitu, naprave privatne ordinacije i debelo naplaćuju svaki pregled. Dobar plan. Mora da se skupe pare da se kupi još neki klub, Sautempton je samo početak.
[ Turmen @ 11.03.2022. 11:03 ] @
Puna je naša društveno politička scena takvih.. Meni je najači SićVe kada krene da pljuje po Đilasu i "bivšoj vlasti", a koliko juče je bio deo te iste vlasti i ulizivao se tom istom Đilasu.. I to bez trunke blama..

Ili Gangula koji je glumio vrlog opozicionara, pričao za SNS da su kriminalci, da nema dogovora sa njima..I kad ono... BAM..

Čovek je kvarljiva roba i prilično jeftina.
[ ssi @ 13.03.2022. 16:58 ] @
Citat:
Turmen:
Idemo redom..

Citat:
SlobaBgd: Znači tebi NI JEDNA VLAST ne valja?! I uvek glasaš za opcije koje posle prepoznaš kao "za123ebao sam se"?


Nijedna vlast nije valjala, pa otkako sam ja svestan svog postojanja. Jedni su nas uveli u ratove, sankcije, izolaciju, drugi su nas doveli do prosjačkog štapa, a treći nas rasprodaju na kilo uz to što su ogrezli u ozbiljan organizovani kriminal i korupciju..

Ili da se ispravim, ne valja sistem i treba menjati ceo sistem..A ko će da izvršava taj sistem, meni je svejedno.. Mada sumnjam da će taj dan ikada doći, jer vidim da ni narod ovde nije za promenu sistema, štaviše velikom procentu isti jako odgovara, a manjem procentu se jedino ne sviđa njihovo mesto u tom sistemu.. Ne pripadam ni jednoj ni drugoj grupi..

A Za123bao sam se jer ono...bio sam naivan, mlad, imao očekivanja od nekog.. Tebi se nikada to nije desilo?? Onda extra, možeš da me posavetuješš za koga da glasam na sledećim izborima, a ja možda i poslušam, volim da poslušam nekog iskusnijeg.

Citat:
SlobaBgd: zašto svima nama ne dozvoljavaš da odlučujemo o državi u kojoj živimo?


Odakle ideja da ja nekom ne dozvoljavam da odlučuje u kakvoj državi će da živi.. Odlučuj prijatelju kolika ti je volja, niti mogu niti želim da tebi i bilo kome bilo šta zabranim..

Glasajte 100 puta za Vučiča, Šešelja, Dačića, ako vam je lepo, ako vam se dopada društvena situacija, ako su vam velike penzije ali ono..možete da priuštite sebi za pristojan život - ko sam ja da bilo kome solim pamet..

Štaviše planiram ozbiljno da se povučem iz dobrog dela aktivnosti ako SNS opet dobije. To znači da je ovde super, a da ja nisam normalan.. Rio Tinto, Zijin i prekomerna zagađenost u Boru, Smederevu, Pančevu, korupcija, kriminalci povezani za vlašću, pranje novca, inflacija i sve veće siromaštvo?? ma nema toga, to sam ja samo umislio... možda sanjao..



Nijedna vlast nije valjala, tacno.

Politicari su kao gace... useru se i isprljaju pa ih treba jako cesto menjati.

Trebalo bi to limitirati na 4 godine.

4 godine mozes da budes poslanik ili ministar ili premijer ili predsednik. I to je to... za ceo zivot. 4 godine i nista vise.
[ Turmen @ 13.03.2022. 18:13 ] @
Citat:
ssi: Nijedna vlast nije valjala, tacno.

Politicari su kao gace... useru se i isprljaju pa ih treba jako cesto menjati.

Trebalo bi to limitirati na 4 godine.

4 godine mozes da budes poslanik ili ministar ili premijer ili predsednik. I to je to... za ceo zivot. 4 godine i nista vise.


Nemoj da te čuju neki forumaši ovde i proglase za fašistu jer "ko si ti da braniš nekom da bude na vlasti jer ga "narod hoće"".

A ja bih recimo išao u drugu krajnost - možeš da budeš u politici koliko hoćeš, ali bez nadoknade.. Ionako svi imaju još po 2-3 plate, po raznim upravnim odborima, firmama i na ostalim izmišljenim funkcijama - ako hoćeš da "činiš svet oko sebe boljim" - može - volonterski naravno..

Znam, znam, bajke su na drugom spratu :)
[ calexx @ 13.03.2022. 20:17 ] @
Ja predlažem da izbori budu svakog meseca a da se dozvoli da neko do dva meseca bude na listi. Pa onda u krug, dok se svi ne izređamo na vlasti. Ceo svet tako radi, samo smo mi drugačiji i imamo izbore na 4 ili 5 godina.
E da, na vlast mogu da dođu samo mladi, što mlađi to bolje pa da prednost imaju predškolska deca a da svi stariji od 25 godina izgube pravo da budu birani. Posle 35 godina kanapče pa u šumu. Na mladima svet ostaje.
[ Turmen @ 13.03.2022. 21:16 ] @
Ma ja predlažem da mi objavimo rat nekoj Norveškoj ili Islandu i da se predamo.. Nemoj slučajno neko da se brani :)))
[ calexx @ 13.03.2022. 22:11 ] @
I šta ako pobedimo, ko će da hrani toliko ljudi??
[ Turmen @ 14.03.2022. 11:02 ] @
I šta ćemo sa Norvežankama.
[ ssi @ 14.03.2022. 11:23 ] @
Citat:
calexx:
Ja predlažem da izbori budu svakog meseca a da se dozvoli da neko do dva meseca bude na listi. Pa onda u krug, dok se svi ne izređamo na vlasti. Ceo svet tako radi, samo smo mi drugačiji i imamo izbore na 4 ili 5 godina.
E da, na vlast mogu da dođu samo mladi, što mlađi to bolje pa da prednost imaju predškolska deca a da svi stariji od 25 godina izgube pravo da budu birani. Posle 35 godina kanapče pa u šumu. Na mladima svet ostaje.


Cetiri godine je sasvim dovoljno.

Citat:
Turmen:
Ma ja predlažem da mi objavimo rat nekoj Norveškoj ili Islandu i da se predamo.. Nemoj slučajno neko da se brani :)))


Kako se zvao taj film ?
[ MajorFatal @ 14.03.2022. 13:20 ] @
Citat:
ssi:
Trebalo bi to limitirati na 4 godine.

4 godine mozes da budes poslanik ili ministar ili premijer ili predsednik. I to je to... za ceo zivot. 4 godine i nista vise.


Zanimljiva ideja, ali teško da bi prošla na glasanju, dva mandata po 4 godine je stvarno mnogo, ja sam razmišljao da moj doprinos svetskoj demokratiji bude da im damo tri mandata, ceo jedan mandat više, to bi odma prošlo na glasanju, ali da im se smanjuje period poluraspada, jedan mandat 4 godine, pa sledeći 2 godine, i na kraju 1 godinu, da kapira da jednom mora da ode, tj da se vrati odakle je došao, i tu jednu poslednju da ne kažem zadnju godinu da provedu ne vladajući nego obučavajući one sledeće, pod obavezno iz kontra političke struje, pa da vidimo, možda bi bilo drugačije, al bolje - teško.