[ TheSpiridon @ 09.04.2022. 18:31 ] @
Od koga Srbiji hipotetički preti opasnost? Da sutra izbije rat, na koga bi pucali? Ili opet krenu bombe. Oko nas SVE NATO - pakt a mi ko u logoru. Ebeno. Ebali nas Rusi, kad su tako daleko.
[ Turmen @ 09.04.2022. 18:35 ] @
Nema od toga ništa dokle god je Vučić na vlasti, nas ne sme niko da bije
[ TheSpiridon @ 09.04.2022. 18:43 ] @
A za divno čudo i pozicija i opozicija je protiv NATO? Jel to prikriveno? Mora da ima neka opcija, bar neki NATO agent koji vuče ka Zapadu??? Zato je Vučko i pobedio, jer svi vuku na Istok. Tj. svi su za Rusiju. Kad će biti pravi momenat, da oprostimo grehe NATO paktu, da priznamo da smo izgubili rat i da im damo Kosovo? Da li to sme neko i da pomisli a kamoli kaže. Ovako, kako ide, meni se čini, ima da nahebemo. Nije Milanović slučajno rekao, Srbiji preti "nuklerani udar". Mislio je na osudu cele Evrope i slično....
[ dejanet @ 09.04.2022. 18:55 ] @
Mislim da su Vucko, UDBA i 90% opozicije za NATO, ali se malo plase naroda a malo i Putka.

Rusi sada izgledaju "budalasto", medjutim ako dodju k'sebi, posmenjuju imbecile sa rukovodecih mesta, moze da se desi da neki ozbiljniji baja iz njihovog KGB-a uzme na zub ove nase "sibicare".
[ TheSpiridon @ 09.04.2022. 18:58 ] @
Jel ima neko relanu ideju KAKO da vratimo KOSOVO ako ne ratom? Evo ja pitam, kolko to košta?
[ jovajovic100 @ 09.04.2022. 20:05 ] @

[ ssi @ 09.04.2022. 20:16 ] @
Citat:
TheSpiridon:
Jel ima neko relanu ideju KAKO da vratimo KOSOVO ako ne ratom? Evo ja pitam, kolko to košta?


Pa to je prosto. Osvojimo neku vojnu sf tehnologiju... recimo phaser-e iz Star Trek-a i "resimo" nato.
[ MajorFatal @ 09.04.2022. 20:45 ] @
Nama ni to ne bi pomoglo, verovatno bi uperili phaser u sebe, i slučajno opalili ..
[ B3R1 @ 10.04.2022. 10:10 ] @
Citat:
dejanet:
Mislim da su Vucko, UDBA i 90% opozicije za NATO, ali se malo plase naroda a malo i Putka.

To je mnogo slozenija matematika od "tri karte za Holivud" i traje vec 20 godina. Oni su privatno ko zna za sta. Ali vode politiku koju moraju da vode, jer nemaju izbor. Jedan Gugl upit na temu NATO Serbia relations ... i gle sta sam dobio:

https://jfcnaples.nato.int/sys...ownload.ashx?pg=7029&ver=1
https://jfcnaples.nato.int/res...eral/downloads/NATO_SERBIA.pdf

Obratite paznju na onu piramidicu na drugoj strani. U svoje vreme Rusija je stigla samo do PfP (purpurni sloj piramide, drugi odozdo). Srbija je prilicno poodmakla odatle, a vrh vrhova je bila ratifikacija SOFA ugovora u Skupstini Srbije. Jos samo fali onaj vrh (MAP) do punog clanstva. Ali to je, vec, krupna zaba i treba je iseckati na komadice kako bi sve to narod lakse proguato. Ali za divno cudo, narod sve to nekako guta ... bas poput penzionera, koji su progutali ono smanjenje penzija u jednom trenutku, pa su jos i plakali od srece kada im je Vodja poslao zahvalnicu sto su se zrtvovali za Srbiju. A sada tim istim penzionerima s vremena na vreme uplacuju neku sicu, a oni jos i srecni. Tako da ... narod ionako nista ne kapira.

Ali tu su zato i propagandno-psiholoski alati. Prilikom ratifikacije SOFA u Skupstini Srbije (februara 2015), RTS se potrudio da to lepo objasni i razluci narodu, pa su rekli:

Nikolic potpisao Zakon o sporazumu sa NATO

Hajde, Tomo, potpisi ... znam da je to protiv tvojih principa, ali vidi - ostaces da zivis u svojoj palati na Dedinju ... a i one vikendice na nasipima ti necemo dirati ... a izmislicemo ti i novu funkciju, bices glavni baja za Rusiju i Kinu ... ma ne, ne moras da radis nista, to ce se samo tako zvati, ti ces cuvati unuke i uzivati u palati ... i vikendici ... i rakiji ... i pecenju ... Tako je, Tomo, u tom uglu gde sam ti stavio krstic. A onda i na druga 2 primerka isto. I ne zaboravi drzavni pecat da stavis, pitaj sekretaricu gde stoji, ako si zaboraivo ... :-)))

Mada, RTS je tu ispao jos i objektivan, jer su 100% iskreno priznali da:

Skupština Srbije je 12. februara ratifikovala Sporazum o saradnji sa NATO-om, koji predviđa slobodu kretanja i imunitet svim pripadnicima NATO-a.

Sta kome tu nije jasno? Ali zato su tu dezurni bljuvoidi, poput Informera, pozurili da opisu taj sporazum u najboljem svetlu, pa je Informer tada napisao kako "Sporazum onemogućava prolaz strane vojske kroz Srbiju bez poziva države". Ma bravo! Pobedili smo NATO. Kao i onomad 1999. A car nije go, bas mu je lepo odelo, samo ga mi ne vidimo, glupi smo ... kako, vec, bese ona bajka ...

Inace, kada je Vuk Draskovic kao ministar inostranih poslova potpisao takav isti dokument svi su ga pljuvali. A gle cuda, SOFA, kao i dokument koji je potpisao Vuk - oba sadrze upravo isto ono sto je stajao u aneksu sporazuma u Rambujeu, koji smo - ako se secate - odbili, pod izgovorom kako bi to bila kapitulacija ... zbog cega je i krenula agresija na SRJ. Ali nema veze ... opet smo pobedili NATO. Drugi put.

Nego, da se podsetimo, kako ono bese:
Citat:
"U ratu država daje topove, bogati volove a siromašni svoje sinove. Kad se rat završi država uzme svoje topove, bogati dobiju nove volove a sirotinja traži grobove ..."

Ima li jos nesto da nije jasno?
[ Bradzorf012 @ 10.04.2022. 10:18 ] @
Posle bitke svi su generali.
[ BuzzLightyear @ 10.04.2022. 10:32 ] @
Citat:
B3R1:
Jedan Gugl upit na temu NATO Serbia relations ... i gle sta sam dobio:

https://jfcnaples.nato.int/sys...ownload.ashx?pg=7029&ver=1
https://jfcnaples.nato.int/res...eral/downloads/NATO_SERBIA.pdf

Obratite paznju na onu piramidicu na drugoj strani. U svoje vreme Rusija je stigla samo do PfP (purpurni sloj piramide, drugi odozdo). Srbija je prilicno poodmakla odatle, a vrh vrhova je bila ratifikacija SOFA ugovora u Skupstini Srbije. Jos samo fali onaj vrh (MAP) do punog clanstva. Ali to je, vec, krupna zaba i treba je iseckati na komadice kako bi sve to narod lakse proguato. Ali za divno cudo, narod sve to nekako guta ... bas poput penzionera, koji su progutali ono smanjenje penzija u jednom trenutku, pa su jos i plakali od srece kada im je Vodja poslao zahvalnicu sto su se zrtvovali za Srbiju. A sada tim istim penzionerima s vremena na vreme uplacuju neku sicu, a oni jos i srecni. Tako da ... narod ionako nista ne kapira.



Skloni ove linkove, pa ovde ima i penzionera! Jel hoćeš da ih nosiš na duši?
[ dejanet @ 10.04.2022. 11:08 ] @
@B3R1:

Sve to moze da prodje ako su rezultati bolja ekonomija, pravna drzave, demokratija i sigurnost za gradjane.

Medjutim sta smo dobili:
- likvidaciju drzave na severu Kosova i konstantnu represiju
- likvidaciju demokratskih promena u Crnoj Gori i verovatni nastavak represije prema Srbima
- ukidanje medija i kritickog razmisljanja
- veliki rast represije i politickih ubistava
- devastacija demokratkog procesa
- srozana pravna drzava i institucije
- sasvim vidljiva ekonomoska stagnacija i pored milijardi i milijardi povucenih kredita
- veliki porast organizaovanog kriminala
- ogroman porast ekonomske i druge migracije na Zapad

Eh sada zamisli da Rusi ovde grunu milijardicu u neku svoju opoziciju, organizaciju slicnu kao sto je Vucicev Hezbolah ili ti SNS. Toga se plase nasi politicari ovde, jer nemaju iskreno poverenje medju gradjanima, taj odnos je debelo pomeren od normalnog odnosa elita-gradjani/narod. Pa odnosi u SNS-u izmedju manager-a i obicnog clana koji je angazovan na nekom stranackom poslu se obezbedjuje menicom na neku suludu cifru.

Drugo, perspektiva EU/NATO zaista izgleda sumorno. Evo EU koja nece da uvozi naftu/gas, a Ameri su samo prosle nedelje uvezli rekordnu kolicinu od Rusa. Rusi su ima cak odobrili i discount. I onda ce da preprodaju tu istu naftu EU po 2x vecim cenama.
[ B3R1 @ 10.04.2022. 11:57 ] @
Citat:
dejanet: Eh sada zamisli da Rusi ovde grunu milijardicu u neku svoju opoziciju, organizaciju slicnu kao sto je Vucicev Hezbolah ili ti SNS.

Uradili bi oni to kada bi imali jake interese za to. Meni se ipak cini da nemaju previse jake. Jedino sto ih je u Srbiji do sada drzalo je perspektiva Juznog toka, ali posto im taj projekat vise nije toliko bitan, mislim da oni ceo Balkan postepeno pustaju niz vodu ... Tako da tu vise nema nikakve dalje diskusije.

S druge strane, meni se cini da ni zapadu vise Srbija nije toliko zanimljiva kao pocetkom 2000-ih. Tada jeste bila zbog svog trzista, koje su zapadne firme dobile za dz ... sve su mahom su usle uz drzavne garancije da ce imati monopol na trzistu, svaka ima samo po jednog "ekskluzivnog uvoznika". A lokalne vlasti su to omogucavale zakljucivanjem stetnih ugovora. Pocev od cuvene Djindjiceve "rikše", kojom je opisao Linux kada je sklapao ugovor drzavne uprave i Majkrosofta ... pa do Rio Tinta. Svi koji su prosli kroz zgradu u Nemanjinoj ostavljali su svoje potpise na raznim ugovorima koje je sada nemoguce raskinuti. Jer u medjunarodnim i medjudrzavnim ugovorima nema puj pike, nema povlacenja potpisa, nema izvin'te, zeznuli smo se ... nema undo ...

Tako da nekakva obecanja pojedinih opozicionara kako ce preispitati ovo ili ono su samo suplje price. Undo ne postoji. :-(
[ Turmen @ 10.04.2022. 12:27 ] @
Citat:
dejanet: Mislim da su Vucko, UDBA i 90% opozicije za NATO, ali se malo plase naroda a malo i Putka.


Ja nisam nijednom čuo da je Žvalavi protiv NATO-a.. Štaviše on je zdušno prihvatio Tadićevu "politiku pomirenja i evropskih integracija", ali se to kosi sa njegovim populizmom i povlađivanjem većini..Što je i razumljivo, jer hteo ne hteo - mi sa NATOOm nismo igrali klikere i nije nas pokrao sudija u fudbalskoj utakmici, nego su nam sevale njihove bombe nad glavama.. Zamislite da neki Sarajevski ili Hrvatski političar izađe u javnost sa afirmativnim stavom prema Srbima, kako bi ga glasači prihvatili.

Citat:
TheSpiridon: Jel ima neko relanu ideju KAKO da vratimo KOSOVO ako ne ratom? Evo ja pitam, kolko to košta?


A izvini, znam da je nepopularno mišljenje, ali zašto bi smo vraćali Kosovo? Za čije babe zdravlje. Je l neko svestan da tamo ima 10puta više Albanaca nego Srba..kako kaže naš narod "čije ovce, njegova livada". Sve i da volšebno jednog dana Kosovo opet "pripadne" Srbiji, to bi značilo da imamo jedan ozbiljan uzorak nacionalne manjine, koji nije baš zadovoljan zemljom u kojoj živi, verovatno bi ta nacionalna manjina imala jaku političku stranku, koja bi u najgorem slučaju dala predsednika, premijera, ministra nekog bitnog resora - a u najboljem slučaju bi bila angažovana sitnim rovarenjima po državi.

Mislim opcija postoji, da svi koji su raseljeni (ili su se samoinicijativno preselili u Srbiju ili dijasporu) sa KIMa u poslednjih 30-40god, otvore neki sajt za prodaju nekretnina, kupe nekretninu tamo i presele se..Tek onog trenutka kada odnos bude 60% Srba i 40% Albanaca, može da se priča o nečemu sličnom.. Do tada možemo da budemo srećni što su Bujanovac, Preševo u našem sastavu. Msm i našim političarima su puna usta "stvaranja uslova da se raseljena lica vrate na Kim", pa je broj onih koji su se vratili u poslednjih 20god jednak statističkoj grešci. Da se razumemo, ja bih voleo da je KIM u našem sastavu, da se tamo živi u slozi sa svim manjinama, msm imam i ja dedovinu (tačnije pradedovinu) tamo, iako nisam rođen tamo, drag mi je to kraj - ali realnost je malo drugačija.

Citat:
Uradili bi oni to kada bi imali jake interese za to. Meni se ipak cini da nemaju previse jake. Jedino sto ih je u Srbiji do sada drzalo je perspektiva Juznog toka, ali posto im taj projekat vise nije toliko bitan, mislim da oni ceo Balkan postepeno pustaju niz vodu ... Tako da tu vise nema nikakve dalje diskusije.


Odavno mi nismo zanimljivi Rusima. Pa Zvezda je grebala rukama i nogama da joj Gazprom dotira neku kintu na kontu sponzorstva, jedva su i to izvukli. Sa druge strane zapad je uveliko prisutan ovde kroz zapadne firme, korporacije, a bogami ni Kina i Turska nisu za potcenjivanje (slao je Beri grafikon na drugoj temi). Rat je zastarela, precenjena i nepotrebna metoda.. Moj deda je još pre 20god voleo da kaže da su nekad zemlje ostavale vojničke cokule, a danas lakovane cipele i da su se nekad zemlje osvajale oružjem, a danas aktovkama. Ne znam šta Putinu bi, da li je moguće da je čovek toliko zaostao u nekom drugom vremenu, za lovu koja je upucana u rat, mogao je da oformi armiju proruskih plaćenika u Ukrajini, skine Zelenog i mirnim putem istera svoje interese.

[ B3R1 @ 10.04.2022. 12:31 ] @
Cisto ilustracije radi: recimo da imas kapital, imas konkretnu ideju za proizvod koji ce biti autentican brend, zelis da otvoris kompaniju, da to izvozite ... na grbacu bi ti se popela gomila lokalnih reketasa, mafijasa, stranackih mamlaza ... a povrh svega, svakih mesec dana bi ti upadale razne inspekcije, policije, kontrole ... i cesljali bi ti svako slovce u poslovnim knjigama. Budalastine idu do te mere da, recimo, ako si nekog radnika poslao na sluzbeni put npr. u Minhen, a ovome Nemci nisu lupili pecat u pasos i ti nemas kopiju tog pecata - dobijas pitanje: a gde je pecat? Gde ti je dokaz da je put realizovan? Racun iz hotela nije dokaz ... i tome slicno. Naravno, dok ne pitas inspektora: ok, koliko ti dodjem da odes? On kaze cifru ...

Za to isto vreme, stranac moze da krsi sve lokalne propise pocev od ustava do muzickog dinara, moze da ispusta otrovne materije u reke i da mu niko nista ne kaze, svi zmure, prave se blesavi ... i jos mu daju pare.

I bas zbog toga, pitanje nekakvog rata je besmisleno. Ratuje onaj ko ima interesa za to i ne moze da te interese ostvari na drugi nacin. U Srbiji nema nicega sto bi nekome toliko zapalo za oko ... a da to vec nije dobio na taj drugi nacin. Dovoljno receno.
[ Turmen @ 10.04.2022. 12:41 ] @
Citat:
B3R1
Za to isto vreme, stranac moze da krsi sve lokalne propise pocev od ustava do muzickog dinara, moze da ispusta otrovne materije u reke i da mu niko nista ne kaze, svi zmure, prave se blesavi ... i jos mu daju pare.


Upravo, mi smo već okupirana teritorija, trošiti municiju na ove prostore bilo bi besmisleno. Samo gruneš lovu gde treba, potplatiš vođu i minione i radiš šta hoćeš, gradiš puteve, otvaraš fabrike koje zagađuju okolinu i ne poštuju zakon, imaš jeftinu radnu snagu koja je spremna i da radi u pelenama za tebe, tu istu jeftinu radnu snagu orobljavaš kreditima tvojih banaka.

A vođa to sve pravda "novim radnim mestima" i "porastom standarda".. I kao što vidimo to sve narod upija i to sve prolazi, bez nekog većeg otpora.

Skoro sam video jedan meme na netu, gde Vučić govori kako je Miloš Obiić zlikovac i plaćenik koji je ubio poštenog turskog investitora koji je hteo da otvara radna mesta i podiže standard Srbije.
[ MajorFatal @ 10.04.2022. 13:23 ] @
Ma dobro u slučaju rata izgubili bi, nego šta mi da radimo u slučaju okupacije koja je već u toku, svaki svoga da opljačka subašu? Možda bi najbolje bilo da se podelimo na nekih osam frakcija, kontam u ww1 skoro cela nacija nije poginula, u ww2 smo već bili malo pametniji partizani, četnici, nedićevci, ljotićevci, trebalo bi ovaj put da imamo bar 8 frakcija šta mislite?
[ Turmen @ 10.04.2022. 13:57 ] @
Citat:
MajorFatal: Ma dobro u slučaju rata izgubili bi, nego šta mi da radimo u slučaju okupacije koja je već u toku, svaki svoga da opljačka subašu? Možda bi najbolje bilo da se podelimo na nekih osam frakcija, kontam u ww1 skoro cela nacija nije poginula, u ww2 smo već bili malo pametniji partizani, četnici, nedićevci, ljotićevci, trebalo bi ovaj put da imamo bar 8 frakcija šta mislite?


Što bi smo radili bilo šta, očigledno je da je narod ovde srećan što je okupiran, što je i rekao na izborima pre nedelju dana. Zašto menjati "tim koji pobeđuje"..

A i mislim da imamo jedno 20 frakcija, sa 8 bi smo bili srećni.
[ MajorFatal @ 10.04.2022. 14:57 ] @
Ala su ti pokradeni izbori referenca, odvojili se od srs koji vazda imao 20% čvrsto jezgro, prema tome oni mogli da imaju 10% max i pored besomučnog marketinga što skače po mozgu iz frižidera i opet 25 do 50 poslanika pošteno maksimalno dobili i to od nesvesnih sebe, a ne 120. Al "stabilnost" :)
[ kosmopolita @ 10.04.2022. 15:09 ] @
Citat:
Turmen:

A izvini, znam da je nepopularno mišljenje, ali zašto bi smo vraćali Kosovo? Za čije babe zdravlje. Je l neko svestan da tamo ima 10puta više Albanaca nego Srba..kako kaže naš narod "čije ovce, njegova livada". Sve i da volšebno jednog dana Kosovo opet "pripadne" Srbiji, to bi značilo da imamo jedan ozbiljan uzorak nacionalne manjine, koji nije baš zadovoljan zemljom u kojoj živi, verovatno bi ta nacionalna manjina imala jaku političku stranku, koja bi u najgorem slučaju dala predsednika, premijera, ministra nekog bitnog resora - a u najboljem slučaju bi bila angažovana sitnim rovarenjima po državi.

Mislim opcija postoji, da svi koji su raseljeni (ili su se samoinicijativno preselili u Srbiju ili dijasporu) sa KIMa u poslednjih 30-40god, otvore neki sajt za prodaju nekretnina, kupe nekretninu tamo i presele se..Tek onog trenutka kada odnos bude 60% Srba i 40% Albanaca, može da se priča o nečemu sličnom.. Do tada možemo da budemo srećni što su Bujanovac, Preševo u našem sastavu. Msm i našim političarima su puna usta "stvaranja uslova da se raseljena lica vrate na Kim", pa je broj onih koji su se vratili u poslednjih 20god jednak statističkoj grešci. Da se razumemo, ja bih voleo da je KIM u našem sastavu, da se tamo živi u slozi sa svim manjinama, msm imam i ja dedovinu (tačnije pradedovinu) tamo, iako nisam rođen tamo, drag mi je to kraj - ali realnost je malo drugačija.



Bilo je u vestima da kupuju stanove (imovinu) u Nisu. Da calexx cita i ovu temu mogao bi da napise iz prve ruke dogadja li se nesto tako u njegom komsiluku.
[ BuzzLightyear @ 10.04.2022. 17:28 ] @
Čita Caleks, amo moraš da ga zainteresuješ za temu: Caleks, jel stigao Azov u Niš?
[ SASA M. @ 10.04.2022. 21:03 ] @
Da parafraziram Boru:"U slucaju rata, bezite avionima Emirata".
[ kosmopolita @ 11.04.2022. 05:17 ] @
Sta ce avioni nebeskom narodu? Da leti? Pa zar nebeski narod to ne moze bez aviona?

A propo letenja:

Slicno onoj reklami "Vi ste svet", gde je to pokusaj spustanja na zemlju? Nebeski narod je samo deo sveta (na jednoj planeti)?
[ Turmen @ 11.04.2022. 08:56 ] @
Citat:
kosmopolita: Bilo je u vestima da kupuju stanove (imovinu) u Nisu. Da calexx cita i ovu temu mogao bi da napise iz prve ruke dogadja li se nesto tako u njegom komsiluku.


Šta ima da kupuju stanove u Nišu, Niš je još uvek deo Srbije..Na Kosovu treba da kupuju stanove i da se sele tamo i da šire porodicu tamo, ukoliko žele da "ga povrate"..

Sve i da se sutra 100000 Srba preseli na Kosovo, proces "vraćanja" Srbiji bi trajao više decenija, ako ne i vekova.

Drugi način vraćanja Kosova je vojni, ali bojim se da svako sa 3gr mozga može da zna kako bi se taj pokušaj završio.. Kosovo je (u očima zapada) suverena država, mi smo (u očima zapada) agresor, pritom nismo članica EU, NATOa, pritom smo vrlo slabašan agresor, tako da bi nas NATO patka raskantala za jedno popodne.
[ kosmopolita @ 11.04.2022. 10:44 ] @
Nisam jasno napisao jer sam pisao repliku.

Bila je vest da Albanci kupuju imovinu u Nisu i steta sto nislije nema u ovoj temi da napise zna li nesto o tome.

Mene bi zanimalo kako tamo moze da se bolje zivi, ko god da je u pitanju.
Recimo, kad bi Srbija danas priznala potpuno nezavisno Kosovo tamo se godinama ne bi bolje zivelo.
[ B3R1 @ 11.04.2022. 11:07 ] @
Citat:
kosmopolita: Nisam jasno napisao jer sam pisao repliku.

Bila je vest da Albanci kupuju imovinu u Nisu i steta sto nislije nema u ovoj temi da napise zna li nesto o tome.

To je zbog prijave prebivalista. Ranije su mogli da kupe adresu prebivalista negde na jugu Srbije za male pare, kako bi dobili sprski pasos s kojim mogu da putuju po celom svetu. I to se radilo masovno. Ali onda su iz Brisela Srbiji stigle packe i pretnje da ce se ponovo uvesti vize ako i dalje bude tih marifetluka ... pa je policija malo poostrila kontrolu. Sada to vise ne moze tako jeftino, pa zato sada moraju da kupuju bilo sta na cemu mogu da dobiju legalno prebivaliste. A ima tu i pranja para ...
[ Turmen @ 11.04.2022. 13:06 ] @
Citat:
kosmopolita: Nisam jasno napisao jer sam pisao repliku.

Bila je vest da Albanci kupuju imovinu u Nisu i steta sto nislije nema u ovoj temi da napise zna li nesto o tome.

Mene bi zanimalo kako tamo moze da se bolje zivi, ko god da je u pitanju.
Recimo, kad bi Srbija danas priznala potpuno nezavisno Kosovo tamo se godinama ne bi bolje zivelo.


A mislio si na Albance..Za Niš ne znam, ali po BGu kupuju ko sumanuti..Možda je dobar deo njih već dobio prebivalište, državljanstvo..
[ TheSpiridon @ 11.04.2022. 16:01 ] @
Tu bre, al trolujete. Ja reko, možda neki simpatični odgovor kad ono čitavi doktorati.... :P
[ Nocni @ 12.04.2022. 15:27 ] @
Neće pitati niko Srpski narod hoće li u nato ili neće, isto kao što ni u Crnoj Gori nije niko narod pitao već su potkupljeni korumpirani političari donijeli takvu odluku. Da se narod pitao 70% bi bilo protiv ulaska.
Nato se proširuje strateški prema svojim planovima i njih ne intetesuje nekakav napredak naroda i hoće li tu gdje dođu biti gore ili bolje...
Evo npr. od Portugalije do Turske cijelo sredozemlje su pokrili, svu obalu, jedina tačka na obali koja nije pod nato savezom je Neum, bosanski grad na moru... E zato nato pritiska one koji im smetaju kao što je npr. Dodik... a ne zato što ga oni vole ili mrze...
Tako to funkcioniše otprilike i niko neće pitati ni Bosance ni Srbe hoće li u nato ili neće... Njih interesuju oni koji im to mogu završiti.
Isto je sa svim škakljivim stvarima... Kao npr. sa uvođenjem 5G mreže recimo... Neće vas niko ni pitati i vec je veliki dio Srbije pokriven i postavljeno je sve kroz program radova "zamjene ulične rasvjete led rasvjetom".
Referendum šta to beše?!
[ MajorFatal @ 12.04.2022. 17:34 ] @
Da ali mi hoćemo 5G mrežu a nećemo u nato, šta sad?
[ jovajovic100 @ 12.04.2022. 21:23 ] @
Ja spremio 20 kila brasna , 10 kila zejtina i dve kutije

[ jovajovic100 @ 12.04.2022. 21:36 ] @
Citat:
B3R1:
Citat:
kosmopolita: Nisam jasno napisao jer sam pisao repliku.

Bila je vest da Albanci kupuju imovinu u Nisu i steta sto nislije nema u ovoj temi da napise zna li nesto o tome.

To je zbog prijave prebivalista. ...


Kuku , naivni crni Todore , to je zbog ovoga



I zbog ovoga :

https://sq.wikipedia.org/wiki/Nishi


" Nishi gjendet afër 200 km në jug të Beogradit. Ka qenë një qytet i hershëm Ilir ku kanë lindur perandorë Bizantinë si Justini i I.
Historia

Sipas studiuesit Katičić emri i lashtë i qytetit në gjuhën greke Ναισσός/Naissós u bë Nish nëpërmjet rregullave strikte fonetik të gjuhës shqipe dhe më pas emri i qytetit në atë formë është huazuar nga kolonët të reja sllave në shekullin e shtatë.[1]

Qyteti banohej nga një shumicë shqiptare deri në Kongresin e Berlinit, kur dhe iu dhurua Serbisë e cila kreu spastrim etnik masiv, duke përzënë pothuajse të gjithë popullsinë shqiptare në 1878-ën. Sot në Nish nuk mbetet asgjë shqiptare, përveçse toponimeve e mbiemrave të disa familjeve që tashmë janë serbizuar. "

Prevod gugleta :

Niš se nalazi oko 200 km južno od Beograda. Bio je to rani ilirski grad u kome su rođeni vizantijski carevi poput Justina I.
Istorija

Prema naučniku Katičiću, antičko ime grada na grčkom Ναισσος / Naissos postalo je Niš strogim fonetskim pravilima albanskog jezika, a zatim su naziv grada u tom obliku pozajmili novi slovenski doseljenici u sedmom veku. 1]

Grad je bio naseljen albanskom većinom sve do Berlinskog kongresa, kada je poklonjen Srbiji, koja je izvršila masovno etničko čišćenje, proteravši gotovo celokupno albansko stanovništvo 1878. godine. Danas u Nišu ništa nije ostalo albansko, osim toponima i prezimena nekih porodica koje su već posrbljene.
[ B3R1 @ 13.04.2022. 09:46 ] @
Citat:
jovajovic100Kuku , naivni crni Todore , to je zbog ovoga

Suvise ozbiljno uzimas Vikipediju i zvrljanje po njoj. Ako pogledas hrvatsku Vikipediju naci ces podatak da je Hrvatska "tisucljecima" bila prisutna na Balkanu, da su Hrvati poreklom nekakvi rimski carevi i da su oduvek bili glavni u Zemunu. Ako citas srpsku Vikipediju, naci ces da su Srbi stariji od dinosaurusa. I sve su to kafanske price. Kada bi zaista zapucalo onda bi svi ti kafanski ljudi drugu pesmu pevali. Verovatnije nesto u stilu: napred braco, ja za vama ... nazad braco, ja pred vama ... zapravo, verovatnije ovo drugo ... :-)))

Ne ratuje se vise ni Srbima, ni Albancima ... a najmanje Bosancima. Njih da pitas, bez obzira na naciju i veru, svi uglas bi ti rekli: "Neka idu Mile i Bakir da se biju, mi necemo".

Slicno je i sa Albancima. Albanci uzimaju srpske pasose da bi isli da rade ilegalno po Dojclandu ... bez stana u Nisu mogli bi samo da dobiju crveni pasos sa naznakom "koordinaciona pokrajina" ili nesto slicno ... sa kojim je nemoguce putovati u EU bez viza. A i na Kosovu je atmosfera sto se tice odlazaka veoma slicna kao i u ostatku Srbije ... odlazi ko god moze ... i kao sto rekoh, onaj mitski natalitet iz Titovog doba odavno tamo nije vise tako veliki.

[ Turmen @ 13.04.2022. 11:34 ] @
Albanac će ti reći da su oni najstariji narod na balkanu, ma kakvom Balkanu, u Evropi, verovatno su u okolini Krasnojarska činili većinsko stanovništvo..I u Oslu takođe, Oslo je bilo naseljeno isključivo Albancima.

Hrvat će ti reći kako su oni najstariji narod na Balkanu, da su potomci Rimljana i da su se proširili do Rumunije, Moldavije - ma do Kamčatke..

Srbi isto - stariji od dinosaurusa.

U prevodu svako interpretira istoriju kako mu odgovara, pošto je nemoguće precizno utvrditi šta se dešavalo u praistoriji i ko je zaista gde živeo, a ko se doseljavao..

Citat:
A i na Kosovu je atmosfera sto se tice odlazaka veoma slicna kao i u ostatku Srbije ... odlazi ko god moze ... i kao sto rekoh, onaj mitski natalitet iz Titovog doba odavno tamo nije vise tako veliki.


Upravo tako, još u doba Jugoslavije je Albancima bilo mnogo lakše da emigriraju kao "stanovnici Jugoslavije" nego kao stanovnici Albanije..Albanija je tada bila šhoopak civilizacije. Zato sada imaš regulare Nemce, Austrijance i Švajcarce koji se zovu Hakim, Blerim, Ervin, Bekim i slično (tipičan primer reprezentacija Šajcarske u fudbalu - još uvek se smejem, jednom sam zakačio utakmicu Švajcarska - Albanija, a na suprotstavljenim stranama - dva rođena brata, a oba poreklom sa Kosova).
[ B3R1 @ 13.04.2022. 12:31 ] @
Zapravo, prica o Albancima kao potomcima Ilira je delimicno tacna, ali se odnosi samo na Toske - deo albanskog zivlja koje je originalno zivelo juzno od Elbasana i delovima Apulje u Italiji. Toske su hriscani - delom pravoslavci, vecim delom katolici i s njima u istoriji nikada nismo imali probleme (Grci jesu, ali to je drugo pitanje). Severni Albanci - Gege - su potomci Skenderbega, Vasojevica i Pipera. Cak i u njihovim prezimenima se uocavaju slovenski koreni (Krasnići, Silići, Dušmani, Klimenti ...). Pa i Leka Dukadjini, samo se malcice udubite u to ime i shvaticete da je to zapravo verovatno bio Leka Djukanovic. :-) Uostalom, na kom jeziku je napisan original Kanona Leke Dukadjinija? Gde je taj original? Pa nema ga, ljudi ... Bas kao sto nema nijednog dokumenta na albanskom starijeg od kraja XIX veka. Kladim se da je Dukadjini ... pardon, Djukanovic, taj dokument prepricao svojim potomcima, a ovi prenosili s kolena na koleno usmenim putem. I to na srpskom. Uostalom, plemenska organizacija Gega, kao i obicaji poput bese i krvne osvete su slicniji Crnogorcima (Toske to nemaju).

Takodje, za razliku od Toski, kod Gega je bilo mnogo vise poturcavanja, odakle poticu danasnji albanski muslimani. Gege i Toske se nisu bas previse podnosili (cak i danas medju Albancima ima prilicno puno netrpeljivosti izmedju te dve grupe - npr. Iljir Meta je Toska, dok je Edi Rama Gega ... i njih dvojica bas i ne trpe medju sobom).

Tokom 19. veka, kada je u Evropi resavanje nacionalnog pitanja odjednom svuda postala neka tadasanja moda, Gege preuzimaju nacionalni identitet svojih juznih suseda (Toski) i njihovo ilirsko poreklo i proglasavaju sebe potomcima Ilira (sto nema veze s vezom). Tada su preuzeli i njihov jezik i identitet. Sa svoje strane, Toskama se Gege bas i nisu previse svidele, ali su u ujedinjenju s Gegama videli svoj nacin da stvore zajednicki front kojim bi od Grka otcepili deo teritorije juzno od Elbasana i da zajednickim snagama s Gegama proglase svoju drzavu.
[ B3R1 @ 13.04.2022. 13:08 ] @
Evo jedne zanimljive mape - kartograf je George Rollos, oko 1750 (sredina XVIII veka, znaci).

Na karti se jasno pojavljuju: Servia, Bosnia, Dalmatia, Bulgaria, Romania (ove dve je lik obrnuo). Pa onda Sclavonia. Celo Jadransko more je proglasio Venecijskim zalivom. Danasnja Ukrajina i Poljska su jedna drzava, zajedno sa Tatarima koji su drzali Krim. Ali na mapi nema Kroacije ... :-)



A ima i ova, malo starija - 1635 (prva polovina XVII veka). Doba baroka, u pitanju je holandski kartograf Willem Blaeu. Slicna prica - Jadransko more je zaliv koji pripada Veneciji, Makedonija je u granicama Grcke, Albanija je danasnja Crna Gora ... a Srbija tamo gde je i danas.

[ ademare @ 13.04.2022. 14:10 ] @
Ova prva Venecijanska karta se naziva Turska u Evropi . Tj. prikazuje evropske posede .

Zvanicno Turska nije vladala Hrvatskom !


Nema slucajno Hrvatska 5 grbova na jednom grbu .

To su Kraljevina Slavonija , Kraljevina Dalmacija , Dubrovacka Republika , Istra i Banovina Hrvatska !


Hrvatska istorija kakva se danas izucava u Hrvatskoj , je 99 % Obicna Fantazija !!

Tvrde da su imali Desetine Kraljeva , od kojih nije ostao Nijedan Kamen !! Od Antickog vremena do danas nema suverene drzave koja nije kovala novac, samo je to navodno Hrvatska !! Posto Niko Nikada nije nasao Nijedan novcic, izmisljaju pricu o Kozama Kuna , ali to je odlika Divljih Plemena , a ne Drzave !!


Kralj Tomislav kao najveci od Izmisljenih Kraljeva , nije ocigledno istorijska licnost ! Tekstovi koji postoje o tim Fantazijskim kraljevima su Falsifikati pisani Stotinama godina kasnije ! Originali su " zagubljeni " !


Cak su i nas u SFRJ terali da ucimo fantazije da Ugarska nije zauzela i okupirala teritoriju Hrvatske , vec da je to neka Pacta Conventa , "pridruzivanje" kao danas u EU . itd.

Sve Izmisljitonine , Falsifikati i bajke u vidu Zvanicne Povjesti , Tisucljetne !
[ dejanet @ 13.04.2022. 20:08 ] @
Koliko znam, u srednjem veku crkve, posebno manastiri su bile i skole i bolnice, a toga imas koliko hoces, mislim samo na Kosovu mozda i stotinak koje su starije od 18-17 veka, sto je mozda neka granica za spomenik kulture. Npr. moj cukun-cukun deda je zavrsio osnovnu skolu u manastru (edit: Manastir Slanci kod Beograda), slicno kao i Vuk Karadzic i vecina Srba pre 150-300 godina.

Cak se secam kao klinac, da li je bio Drvenik na moru ili neko slicno mesto, ono katolicka crkva sa srpskim ikonama. Posle su mi objasnili da je to bila srpska crkva.

Najgore je sto su tamo svi poreklom Srbi, a danas zadrte ustase.

Sto se tice bolnica u Beogradu, 80% danasnjih bolnica su bolnice koje su postojale pre II Sv.r za 3-4x manje ljudi.

Sto se tice puteva, Srbija, kao ni Jugoslavija nije imala jedan jedini kompletan auto-put, sta dalje reci, crveni su cak gori od ovih trafikanata, koji su bar izgradili 1.5 autoput.

[Ovu poruku je menjao dejanet dana 13.04.2022. u 21:31 GMT+1]
[ djoka_l @ 13.04.2022. 21:39 ] @
Citat:
Pa onda 1SR u kome se vojska hrabro borila, ali je skoro ceo rat provela na sunčanom ostrvu u Jonskom moru, ostavljajući civile na milost i nemilost okupatoru... Odnosno, pola vojske, jer se polovina posmrzavala po albanskim gudurama i tamo

Neverovatno kako lupetaš.
Srpska vojska se povlačila iz Srbije u od decembra 1915. do januara 1916. godine preko Albanije. Od marta, a uglavnom više u aprilu, raspoređema je na Solunski front.
Tako da nema sunčanog ostrva, to je samo u tvojoj mašti. Krf baš i nije sunčan u januaru i februaru.
[ MajorFatal @ 13.04.2022. 23:06 ] @
Ali ču pitanja, šta bi radili da "izbije" rat, pa neće valjda da izbije sam od sebe, moramo valjda i mi malo da se potrudimo?

Sa trenutnim prilikama možda bi nam najzgodnije bilo da uvezemo ovaj rusko-ukrajinski kao franšizu?
[ B3R1 @ 14.04.2022. 09:39 ] @
Citat:
MajorFatal: Ali ču pitanja, šta bi radili da "izbije" rat, pa neće valjda da izbije sam od sebe, moramo valjda i mi malo da se potrudimo?

Pa vecini ljudi obicno rat izbija sam od sebe. Znas kako je, oni koji se u trude da uvezu rat najcesce prethodno sklone svoju decu na sigurno. A onda u taj rat mobilisu tudju decu. Kako ono bese - drzava daje topove, bogati volove, a sirotinja sinove ... posle rata drzava uzme topove, bogati dobiju jos volova, a sirotinja posecuje grobove ...
[ Java Beograd @ 14.04.2022. 09:53 ] @
Upravo tako.
[ Java Beograd @ 14.04.2022. 09:57 ] @
Ali, zanimljivo je da današnja omladina ima jako malo patriotskih osećanja, onakvih kakva su bila u prošlom veku.
Slabo ko je spreman da izjavi da bi ratovao za slobodu Srbije i ti fazoni.

Valjda je sad i klincima jasno da rat zapravo izaziva omanja grupa političara, koja se, eto prigrabila vlasti, i kapira postulate koje je Berislav taskativno naveo.
Istovrmeno, na netu gledaju omladince u drugim zemljama i onda WTF ?!? "Mene preskočite, dajte tu pušku nekom drugom"

Globalizacija, de-personalizacija ratovanja, život u materijalizovanom svetu, internet ... Sve u svemu patriotizam - na nuli.

Milsim, ne kažem da je to pogrešno, ili koliko je pogrešno ili je ispravno. Samo kažem kakva su moja zapažanja.
[ MajorFatal @ 14.04.2022. 11:41 ] @
Citat:
B3R1:
Pa vecini ljudi obicno rat izbija sam od sebe. Znas kako je, oni koji se u trude da uvezu rat najcesce prethodno sklone svoju decu na sigurno. A onda u taj rat mobilisu tudju decu. Kako ono bese - drzava daje topove, bogati volove, a sirotinja sinove ... posle rata drzava uzme topove, bogati dobiju jos volova, a sirotinja posecuje grobove ...


(Pa) kako gde, kaže u švicarskoj nemaju izreku "pre rata" jer im poslednji rat bio pre dva veka, njima ništa ne izbija. A i mudrost ti je ko iz doba kneza Mihajla ili već koga, danas države daju 800 milijardi $, proizvođači helihoptera najglupljeg prevoznog sredstva dobiju još narudžbi, a profi vojnik muči neke gologuze indijance u gvantanamu, za platu.

Citat:
Java Beograd: Ali, zanimljivo je da današnja omladina ima jako malo patriotskih osećanja, onakvih kakva su bila u prošlom veku.


Zanimljivo je da i današnji domaćini imaju jako malo volova kakvi su bili u prošlom veku, danas sve neke hibridne rase, pardon sorte ..

Citat:
Sve u svemu patriotizam - na nuli.


Teško, ne verujem da postoji osoba bilo gde na svetu koja ne voli svoju zemlju, takvi se obično odsele u neku drugu za koju misle da je lepša, bolja, ali kad vide kakvo smeće od ljudi zaklanjajući se iza patritizma, i propovedajući ga naglas, iako se svakom normalnom podrazumeva, puni svoje džepove, i skriva svoj izopačeni nacionalizam, verovatno ne žure da dohvate gusle, i naprave nezaboravnu žurku sa šenlučenjem. Stvarno su nemogući ti mladi.
[ dejanet @ 14.04.2022. 19:50 ] @
Samo u Kolubarskoj bitki, Srbi su imali 150 hiljada izbacenih iz stroja, a Austrougari 260 hiljada.

Kada se samo se setim one jadne JNA, koja je prodala zemlju za par vila po Beogradu i Medvescaku, FUJ.

Pa evo i u (U)Krajini, mozemo videti i porediti...
[ Turmen @ 15.04.2022. 09:31 ] @
Citat:
Java Beograd

Globalizacija, de-personalizacija ratovanja, život u materijalizovanom svetu, internet ... Sve u svemu patriotizam - na nuli.

Milsim, ne kažem da je to pogrešno, ili koliko je pogrešno ili je ispravno. Samo kažem kakva su moja zapažanja.


Zašto poistovećuješ patriotizam sa "željom da se ratuje". Ja sebe smatram patriotom, da može da se izmeri - verovatno većim od velike većine stanovnika Srbije, ali ne želim rat ni ratovanje i verovatno bih bio u fazonu "dajte drugom pušku, mene zaobiđite"..

Dok su siromašna deca 99e krvarila gaće, današnji predsednik, koga zdušno podržavate ti, Sloba, Calex i ekipa se useljavao u stan i birao nameštaj...A par godina pre toga je huškao na ubijanje "100 muslimana", dok se krio u mišijoj rupi okružen "mangupima sa beogradskog asfalta" koji su ga štitili.

Mislim mogu ja u rat... ako su ispred mene Aca Srbin i Danilo predstolonaslednik - ja sam iza i čuvam im leđa.. Do tada bih skočio do tetke da joj odnesem lek :)
[ Turmen @ 15.04.2022. 09:43 ] @
Citat:
MajorFatal:

Teško, ne verujem da postoji osoba bilo gde na svetu koja ne voli svoju zemlju, takvi se obično odsele u neku drugu za koju misle da je lepša, bolja, ali kad vide kakvo smeće od ljudi zaklanjajući se iza patritizma, i propovedajući ga naglas, iako se svakom normalnom podrazumeva, puni svoje džepove, i skriva svoj izopačeni nacionalizam, verovatno ne žure da dohvate gusle, i naprave nezaboravnu žurku sa šenlučenjem. Stvarno su nemogući ti mladi.


I to što je neko otišao iz zemlje ne mora da znači da je ne voli.. Imaš gomilu gastarbajtera koji vole svoju zemlju, ali jbga - bolja lova, bolji posao, bolje prilike..

Ja mnogo volim svoj rodni grad..ali onog momenta kada sam skontao da on nema fakultet je bio dovoljan razlog da se preselim..A onda kako sam odrastao, kontao sam da nema firme gde mogu da radim, da nema krštenog lekara, da nema infrastrukturu, da je jedan od zagađenijih u Evropi i slično..

Ali dobro, imamo patriote, Miša Vacić, Levijatanci, Dverjani, one junoše što dežuraju pored murala velikog heroja Mladića, vozači BMWova sa krstačama na retrovizoru i srpskim zastavama nalepljenim na šoferke i istetoviranim orlovima..kako nema patriJota. I Miroljub Petrović :) mada on nije nešto mlad.
[ Java Beograd @ 15.04.2022. 10:31 ] @
Otkud ti to da ja "zdušno podržavam" Vučića?!
Naprotiv. Ne samo da ne podržavam njega, nego ne podržavam nikoga u politici.

Jer, jasno je da svako ko je u politici, taj je željan vlasti (logično) a zatim para i moći, i ne preza ni od kakvih sredstava da svoje ciljeve ispuni.
Sa takvima se ja ne družim, sklanjam se od njih, i nikako ne mogu nekog takvog da "zdušno podržavam".

Bar 90% političara od karijere nisu uspeli ništa da ostvare u životu svojim znanjem, stručnošću, sposobnošću (i ovakve izbegavam), pa su onda rešili da uđu u politiku.
I kreće muljaža, jer iako je glup i nesposoban, ne znači da nije zao, lukav i alav.
Naravno, tužni su primeri kad je suprotno, kad se ljudi od karijere, prostačkim smicalicama uvuku u blato politike, kao ovih par uspešnih lekara, na primer, na poslednjim izborima.
Najgori su primeri kad je neko pametan, inteligentan i sposoban, i još zao, lukav i alav, pa uđe u politiku. Onda tek kreće nevolja.

Bilo kako bilo, samo plitki, isključivi, ksenofobični mozgovi idu logikom: "ako nije sa nama - onda je protiv nas".

Verovatno, pošto neretko raskrinkavam bednu opoziciju, tako dolaziš do zaključka da "podržavam Vučića".

Tako, pre nego što nekog etiketiraš, prvo razmisli šta ćeš da napišeš, a onda razmisli dobro i kakav je onaj kojeg ti "zdušno podržavaš".
[ Turmen @ 15.04.2022. 10:36 ] @
"Svi su isti" je podržavanje Vučiča
"Protiv sam, ali nemam za koga" je podržavanje Vučića
"Đilas je lopov" je podržavanje Vučića
"Gle ove slepce što protestuju protiv zagađenja vazduha, blokiraju mi put do štrafte" je podržavanje Vučića.

Možda nesvesno, možda nenamerno - ali je podržavanje..

Mislim i za Micu Zanokticu je glasao neko ko ne želi da predsednik bude Vučić - nego Mica Zanoktica - ali jbga, ona je pod patronatom SNSa..A taj koji je glasao za nju, nije svestan toga.

I da ne nabrajam sad.

Opozicija jeste bedna, ali vidi ovako - njih ne plaćam ja svojim novcem.. Plaćam bednu vlast i njihove marifetluke i ta bedna vlast je tu da radi u mom (i u interesu svakog) građana Srbije..A opozicija je tu da laje, laže, kontrira, zeza, sabotira, štrajkuje glađu, viče nepravda, žali se upravi vodovoda, diže dreku, unosi paniku. I ova i bilo koja druga..Zaboravili smo Tomine performanse, štrajkove glađu, Acino kao kačenje sa pandurima i "plesanje do snova".

Kad bedna opozicija postane bedna vlast - nema problema, raskrinkavaćemo ih verovatno zajedno :) Ili ćeš ti preći na neku novu "opoziciju", možda kreneš da raskrinkavaš SNSovce kako dolikuje.

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 15.04.2022. u 12:01 GMT+1]
[ Turmen @ 15.04.2022. 11:08 ] @
Citat:
Bar 90% političara od karijere nisu uspeli ništa da ostvare u životu svojim znanjem, stručnošću, sposobnošću (i ovakve izbegavam), pa su onda rešili da uđu u politiku.
I kreće muljaža, jer iako je glup i nesposoban, ne znači da nije zao, lukav i alav.
Naravno, tužni su primeri kad je suprotno, kad se ljudi od karijere, prostačkim smicalicama uvuku u blato politike, kao ovih par uspešnih lekara, na primer, na poslednjim izborima.
Najgori su primeri kad je neko pametan, inteligentan i sposoban, i još zao, lukav i alav, pa uđe u politiku. Onda tek kreće nevolja.


Ovde se slažem sa tobom u slovo... Samo što se političari dele na dve vrste - na one koji nam kroje sudbinu (pozicija) i oni koji nam ne kroje sudbinu (opozicija).. U opoziciji postoji podrgupa - oni koji su nam krojili sudbinu, bilo nam je tako kako nam je bilo, sada bi opet..

I to je to..

U mojoj generaciji, znam samo trojicu koji su krenuli nešto da "flertuju" sa politikom, eko aktivizmom i slično.. Sva trojica su bili jako loši đaci, jako problematični i mogu slobodno da kažem jako loši ljudi..Jedan od njih je organizovao petogodišnjicu mature, skupljao pare od ostatka odeljenja i ugradio se, a drugi je bio muzičar koji je lagao svom bendu da zakazuje nastupe za 100e, a on zakazivao za 200e da bi sebi stavio 100e u džep, a ostalih 100 delio na 4 dela (dakle još 25e sebi).. Šta reći - odličan potencijal za politiku :)

Oni sposobniji, sa malo više morala su otišli u programere, arhitekte, advokate, građevinske inženjere i ostale "poštene poslove".

[EDIT] Java - mnogo edituješ, ne može ni da ti se odgovori ljudski..

Citat:
Najgori su primeri kad je neko pametan, inteligentan i sposoban, i još zao, lukav i alav, pa uđe u politiku. Onda tek kreće nevolja.


Upravo tako..Već 10godina smo u toj "mnogo pametnoj, mnogo sposobnoj" nevolji..

Citat:
a onda razmisli dobro i kakav je onaj kojeg ti "zdušno podržavaš".


Koga ja to "zdušno podržavam"? Ajde prekopaj moje poruke i nađi.. Isto sam pitao i onog Slobu ili Calexa ne sećam se više - što piše "oni tvoji".. Koji su to moji?? Pitao, a lik se napravio blesav. Nađi post na forumu sa imenom i prezimenom koje ja zdušno podržavam..Otkud znam - možda mi neko hakovao nalog, pa piše u moje ime, da prijavim adminima na vreme, ali ja se stvarno ne sećam da sam "zdušno podržavam" bilo koga i da sam pisao afirmativno o bilo kom političaru. Ako detaljnije kopaš, videćeš da sam za Đilasa napisao da je "isto vnogo" :)

Msm znam da je ta Informer retorika i da su to instrukcije iz centrale stranke - pointovati na "one tvoje", "one prošle", "one žute, zelene, crvene, plave (dodati boju po želji) lopove","Đilasa pomeni ako hoćeš" i slično.. ali ja stvarno od korisnika ESa očekujem malo veći kvalitet diskusije, a kako vreme prolazi, vidim da očekujem previše.

I nisi mi nigde odgovorio na primarno pitanje - što poistovećuješ želju za ratovanjem sa patriotizmom?? Ozbiljno sam pitao, a ti si skočio ko poparen čim sam dirnuo njegovo vlažnoustvo gospodina predsednika :)

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 15.04.2022. u 12:22 GMT+1]
[ Java Beograd @ 15.04.2022. 11:41 ] @
Naravno da sam skočio ko poparen, kad sam etiketiran. A to najviše mrzim.



Što se tiče tvog pitanja "što poistovećuješ želju za ratovanjem sa patriotizmom", nisam mislio na ratovanje u fazonu plaćeničke vojske, nego na ratovanje u smislu "odbrane domovine od agresora". To svakako ima vete sa patriotizmom.
[ Java Beograd @ 15.04.2022. 11:53 ] @
"Svi su isti" je podržavanje Vučiča. Nije. To je činjenica. Kako je to "podržavanje Vučića"? Zašto nije podržavanje Šešelja/Ponoša/Tadića?
"Protiv sam, ali nemam za koga" je podržavanje Vučića. Pa nemam. Zašto da svoim glasom pomažem da neko kojeg ne podržavam dođe do vlasti?
"Đilas je lopov" je podržavanje Vučića. Nije. To je činjenica. Đilas je sa vlasti sišao sa mnogo stotina miliona u džepu koje nije imao pre nego da dođe na vlast.
"Gle ove slepce što protestuju protiv zagađenja vazduha, blokiraju mi put do štrafte" je podržavanje Vučića. Nije. To je plaćena / zavedena prosta masa, koja čini prekršaj i krivično delo. Njihova dela nemaju nikakve veze sa ekologijom.



Uzgred, gde su sad ti silni "ekolozi", sad posle izbora?!? Kako je odjednom vazduh čist, a Rio Tinto daleka istorijska prošlost? WFT?

Pa zašto su me tolika vnago toliko dana sprečavali da idem svojim putem? Alo? Da li možda naslućuješ, makar samo na ivici razuma da to zapravo nisu bili ekološki protesti?

Naprotiv: veoma perfidno, lukavo i podmuklo, Gebelsovski, zavedena prosta masa da izađe i čini prestupe. Neki, malo gluplji među njima čak bili izgaženi! Pa zašto? Za koga?
Viđali smo majke sa sitnom decom, na blokadama puteva! Alo ženo, gusko, vodi sitnu decu kući, zima je, hladno je, nije deci mesto na "blokadama puteva zarad ekologije". ebo te riotinto, glupačo, kad dobrobit dece podređuješ političarima.
Oni mamlazi u Šapcu se pobiše. Malo je falilo da dođe do teških povreda. Onaj gluplji, naložen malo više, još će i krivično da odgovara.

Zašto? Pitam ja tebe, zašto? Jel zbog riotinta?

[ Turmen @ 15.04.2022. 12:48 ] @
Citat:
Kako je to "podržavanje Vučića"? Zašto nije podržavanje Šešelja/Ponoša/Tadića?


Kad je Tadić bio na vlasti, bilo je podržavanje Tadića.. podržavanje je onom kome to najviše odgovara.

Citat:
Pa nemam. Zašto da svoim glasom pomažem da neko kojeg ne podržavam dođe do vlasti?


Ako želiš da neko siđe sa vlasti pomoćićeš mu.. A ako ti je ok da neko bude na vlasti - onda nema potrebe "pomagati" bilo kome drugome.

Ja bih glasao recimo za Luka Skywalkera.. Ali nema.. I situacija je takva da glasamo za "manje zlo" ili "protiv toga i toga".

Citat:
Nije. To je činjenica. Đilas je sa vlasti sišao sa mnogo stotina miliona u džepu koje nije imao pre nego da dođe na vlast.


Jesi li to sam smislio ili ti neki ružičasti medij šapnuo :) Napisao sam već na drugoj temi - glasaću za SNS i prvi ću pozdraviti SNS ako uhapsi Đilasa..I Dinkića i Tadića i Jeremića.. To će biti nedvosmislen znak da idemo ka pravnoj i uređenoj državi.. Naravno i sve SNSovce koji su na vlast došli biciklom a sada se vozikaju Bentlijima. Sve lopine treba staviti iza brave, bez izuzetaka, konfiskovati i nacionalizovati oteto ili uložiti u zdravstvo da se ne leće deca SMSovima.

Citat:
To je plaćena / zavedena prosta masa, koja čini prekršaj i krivično delo. Njihova dela nemaju nikakve veze sa ekologijom.


Protesti su legitiman način iskazivanja nezadovoljstva..Ja razumem tvoj revolt kada ti otežavaju svakodnevne aktivnosti i mene iznervira isto - ali znaš kako - da je država dobra i sistem uređen - ne bi bilo protesta..A do tada će uvek neko plaćen / zaveden / izmanipulisan da se žali zbog zagađenog vazuha, otkupne cene malina, gradnje crkve u tom i tom naselju, malih plata, kovid mera, cene taksi usluga, cena benzina, potapanja Gračanice, odnosa države prema vekovnim prijateljima Rusima.. I na taj način iskazuju zadovoljstvo i skreću pažnju na svoje probleme i bude svest (ili bar pokušavaju)..E sad ljudima sa određenom dozom empatije se probudi svest, a onima sa manje empatije nezadovoljstvo jer kasne u kafanu.

Citat:
Viđali smo majke sa sitnom decom, na blokadama puteva! Alo ženo, gusko, vodi sitnu decu kući, zima je, hladno je, nije deci mesto na "blokadama puteva zarad ekologije". ebo te riotinto, glupačo, kad dobrobit dece podređuješ političarima.


Pa vidi, ako dođe Rio Tinto (ili neka druga firma, svejedno) to dete će udisati dim, čađ i gar.. I ona smatra obavezu da pokuša da to spreči.. Znam deci je mesto u vrtiću, parkiću, na igralištu, igraonici, kod kuće, debilno je voditi decu na bilo kakva veća okupljanja..Deca se više ni na utakmice ne vode, a kamoli na proteste.. A njoj je mesto - pa svuda gde ona smatra da će svojoj deci obezbediti bolje sutra..

Msm to nam je bar zajedničko, svi žele bolje sutra sebi i svojim potomcima..Neko smatra da će baš Rio Tinto doneti bolje sutra jer će deca imati gde da mu kopaju kanale za 40k, a neko smatra da je bolje sutra da Rio Tinto ne dođe jer će pocrkati od boleština..

Što se mene tiče - posle izbornih rezultata iz tog područja - ja nemam ništa protiv Rio Tinta..
[ BuzzLightyear @ 15.04.2022. 13:19 ] @
Citat:
Turmen: Što se mene tiče - posle izbornih rezultata iz tog područja - ja nemam ništa protiv Rio Tinta..


Rio Tinto sa pratećim kompanijama ne dolazi samo "u to područje", već u celu Srbiju. S obzirom na procenat idiota koji živi u Srbiji, najbolja opcija je odseliti se.
[ Turmen @ 15.04.2022. 13:31 ] @
Citat:
BuzzLightyear: Rio Tinto sa pratećim kompanijama ne dolazi samo "u to područje", već u celu Srbiju. S obzirom na procenat idiota koji živi u Srbiji, najbolja opcija je odseliti se.


Već poslednjih 30 - 40god je to najbolja opcija.

Oni kojima je to ok i koji su se sa tim složili na izborima - neka žanju ono što su posejali, ostali neka se odsele, a oni koji se sa tim ne slažu, a ne žele (ili ne mogu) da se odsele - više sreće u narednom izvlačenju.
[ BuzzLightyear @ 15.04.2022. 13:37 ] @
Slažem se. Imam samo dilemu, da li treba izvući od ovih što ostaju što više novca pre selidbe?
[ Turmen @ 15.04.2022. 16:19 ] @
Bože Buzz, pitaš koješta, naravno da treba izvući što više para..Je l smo ekonomski tigar ili nismo? Je l predsedniku neprijatno koliko nam dobro ide? jeste.. Je l narod glasa za predsednika? Glasa - znači ima se para i molim lepo..
[ SlobaBgd @ 15.04.2022. 17:12 ] @
Pa što se koji k'rac ne odselite više, pa da nam sa kulturološke distance objašnjavate kako mi u Srbistanu™ živimo i gde grešimo, i kako biste vi to rešili, tako stručni u svakom pogledu, nego ne stižete od građenja karijere? Ionako je eminentno svakoj šuši sa foruma koja misli da je to što živi u nekoj zemlji "slobodnog sveta" ogroman uspeh i rezultat ličnih intelektualnih i karakternih zasluga. A u stvari su k'rac od ovce.
[ TheSpiridon @ 15.04.2022. 17:20 ] @
Citat:
Turmen:
Citat:
kosmopolita: Bilo je u vestima da kupuju stanove (imovinu) u Nisu. Da calexx cita i ovu temu mogao bi da napise iz prve ruke dogadja li se nesto tako u njegom komsiluku.


Šta ima da kupuju stanove u Nišu, Niš je još uvek deo Srbije..Na Kosovu treba da kupuju stanove i da se sele tamo i da šire porodicu tamo, ukoliko žele da "ga povrate"..

Sve i da se sutra 100000 Srba preseli na Kosovo, proces "vraćanja" Srbiji bi trajao više decenija, ako ne i vekova.

Drugi način vraćanja Kosova je vojni, ali bojim se da svako sa 3gr mozga može da zna kako bi se taj pokušaj završio.. Kosovo je (u očima zapada) suverena država, mi smo (u očima zapada) agresor, pritom nismo članica EU, NATOa, pritom smo vrlo slabašan agresor, tako da bi nas NATO patka raskantala za jedno popodne.


A ako bi postali članica NATO pakta? Možda bi nas istolerisali?
[ Turmen @ 15.04.2022. 17:34 ] @
Evo čika Slobo, samo da spakujem kofer, izvinite čika Slobo, nećemo više da pominjemo inostranstvo, nemojte se ljutiti molim vas.

Mnogo volimo Vučića i Srbiju i ovaj divan svet koji ste izgradili mukotrpnim i krvavim radom i odricanjem.

Evo čika Slobo, neću više nikad
[ Turmen @ 15.04.2022. 17:36 ] @
Citat:
TheSpiridon:

A ako bi postali članica NATO pakta? Možda bi nas istolerisali?


Naravno da ne bi...Jednostavno bilo šta "vojno" nije opcija, bez obzira gde nam je članska karta. Da smo članica NATOa, kontam da bi nas izbacili iz NATOa i krenuli na nas..Kako ga okreneš, doope je pozadi.


[Ovu poruku je menjao Turmen dana 15.04.2022. u 18:50 GMT+1]
[ jovajovic100 @ 15.04.2022. 17:49 ] @
Citat:
Java Beograd:

Dakle narod dolazi na biračko mesto, kao nešto zaokružuju, a onda, na kraju nema brojanja pred svim kontrolorima, kao danas. Jok.
Kad se završi glasanje, sav izborni materijal u vreću, vreća u opštinu, i tamo Zlobina ekipa broji. :D
I na kraju: mamemimile toliko je bilo.

Na prigovor opozicije oko broja glasova, ne predočava se izborni materijal (glasački listići) nego zapisnik "komisije" kaje je brojala. :D
Jel piše da je za Slobu 99%? Piše.

A glasovi sa Kosova - 101% za Zlobu. Prebrojano.
Ipak, izbori su pokradeni, ne toliko u samom biračkom procesu, nego u medijskoj propagandi, danonoćnoj, besomučnoj, bez pardona.
Tad je zanat ispekao mlađani Aleksandar, skapirao u čemu je fora, i kad je došao na vlas' nije imao dileme šta mu valja prvo uraditi.

Besomučna satanizacija opozicije, bez pardona, svaki dan, ceo dan, na svim kanalima, i uzdizanje u nebesa sebe, svaki dan, ceo dan, na svim kanalima.
Pa kad stoka, pardon narod, dođe da glasa, nema dilemu: sotona Đilas ili prepodobni polubog Alek? Odgovor je jasan.

Vidi, necu da koristim teze reci , ali nemas pojma , ipak ima tvojih vrednih tekstova na ES.
U to doba si vukao serpicu po prasini i eventolno vozao poniku i gledao klinkice , jer ipak nisi
od onih drugih . I ja sam bio klinac , ali sam kasnije proucavao te izbore i razgovarao sam sa
vise kontrolora vrlo ozbiljno . Trazio sam i uspeo da nadjem nekoliko kontrolora SNO , ili ti
Srpske narodne obnove koju je vodio Mirko Jovic . Uspeo sam da nadjem kotrolora te partije
koji je bio glavni kontrolor u Novoj Pazovi i koji je sudelovao u brojanju glasova noc posle tih
izbora . Zasto je ovo vrlo vazni ? Pa zato sto je taj covek licno kao predstavnik opozicije te
noci overio spisak u kome je SNO izgubio sa nekoliko glasova od SPS , a za Pazovu su svi
bili ubedjeni da ce vlast uzeti SNO . Kada sam ga pitao kako je to moguce rekao je da su
jednostavno tako glasali . Na moje insistiranje da li je bilo kradje glasova , rekao je da je bilo
sigurno , ali samo nekoliko slucajeva koji su mogli da se dese samo za vreme citanja liste
sa listica, znaci zanemarljivo , maksimalno u celoj Pazovi tridesetak glasova i to na obe
strane. Ujutro su svi spiskovi zakljuceni i bilo je gotovo glasanje . Normalno je da je Sloba
na KiM odneo sve glasove jer Shiptari nisu ni glasali . Znaci narod zaokruzi tu na glasackom
mestu , a deset kontrolora gleda da neko nesto ne mazne.
Sto se tice predizbornog dela mislim da je bio najdemokratskiji ikada u istoriji Srbije jer
su svi kandidati sedeli po televizijama i trtljali sta im je padalo na pamet , ali jednostavno ni
da se Blagopocivsi Patrijarh Pavle kandidovao ne bi imao sanse protiv Slobe , jer je on iza
sebe imao Gazimestan , jogurt revolucije i Zute grede i narod ga je smatrao Mesiom.
Kuriozitet , kada je Sloba dosao na vlast u Srbiji milicija je kamionima vozila kartoteke u
Obrenovac i spaljivala ih jer su bili ubedjeni da Sloba da ne kazem demokrata ali tako nesto
Kontrolor iz Nove Pazove je ziv kao i izvor iz milicije koji je sudelovao operaciji Obrenovac ,
mada za njega sumnjam da ce izdrzati ovu godinu .
[ TheSpiridon @ 15.04.2022. 18:13 ] @
Citat:
Turmen:
Citat:
TheSpiridon:

A ako bi postali članica NATO pakta? Možda bi nas istolerisali?


Naravno da ne bi...Jednostavno bilo šta "vojno" nije opcija, bez obzira gde nam je članska karta. Da smo članica NATOa, kontam da bi nas izbacili iz NATOa i krenuli na nas..Kako ga okreneš, doope je pozadi.


[Ovu poruku je menjao Turmen dana 15.04.2022. u 18:50 GMT+1]



Nisam mislio da ih brutalno napadnemo. Nego da se izborimo za svoja prava. Da izbegnemo lepljenja po tablicama auta i slično. Da normalno cirkuliše saobraćaj i sve kao Open Balkan. Cenim da bi nam bilo lakše da smo članica NATO-a.
[ Turmen @ 15.04.2022. 18:16 ] @
Sizoje je Zloba na steroidima.

90ih je iz prvih redova gledao kako izgleda diktatura, uzurpacija medija, trgovina uticajem, zloupotreba službenog položaja.

Takođe je iz prvih redova gledao Zlobine greške, kočoperenje pred Zapadom i sve nesmotrene poteze koje je činio..

Tako da je "dobre" Zlobine poteze naučio, usavršio, podigao na veći nivo, a greške mu ne pada na pamet da napravi. Kao produkt toga imamo "junošu" u domaćim medijima koji kontroliše medije, opoziciju cenzuriše i dozira tačno onoliko koliko hoće i koga hoće (doduše ruku na srce da je programirao sebi opoziciju, ne bi napravio bolju) ,zloupotrebljava službeni položaj i bavi se najsitnijim mikromenadžmentom..

Isto tako je ponizni sluga zapada i ne pada mu na pamet da napravi neki nepromišljen potez bez detaljnog istraživanja i bez amina zapada. Čovek je napravio sprdnju od naše političke scene, spustio cenzus na 3% i skupljao potpise za raznorazne kombi stranke.

Isto tako sam ubeđen da već sada ima razrađen detaljan plan za "dan posle" i da pravi ozbiljan backup za momenat ako slučajno padne sa vlasti..Sve je moguće da smenu neće dočekati goloruk već opasan "dinamitom" koji može da eksplodira - ali može i da koristi novom "gazdi"..

Sve u svemu i ako nekad padne sa vlasti, verovatno će sa novom vlašću napraviti deal, nastaviti da lešinari o trošku poreskih obveznika negde na Dedinju (kao Toma Nikolić) i povremeno se pojavljivati kod Marića kao neki analitičar.. Za nekog ko je nekad imao realnu moć, to je malo, ali svakako bolje od trunjenja u nekom mardelju :)
[ Turmen @ 15.04.2022. 18:21 ] @
Citat:
TheSpiridon:


Nisam mislio da ih brutalno napadnemo. Nego da se izborimo za svoja prava. Da izbegnemo lepljenja po tablicama auta i slično. Da normalno cirkuliše saobraćaj i sve kao Open Balkan. Cenim da bi nam bilo lakše da smo članica NATO-a.


A izvini, nisam te razumeo.. To lepljenje tablica je jedna takva besmislica da ja nemam reči..Kao da kada bi meni, tražili da ako obučem Zvezdin dres i prolazim Humskom - zalepim nalepnicu preko grba da se nežne pahulje na vetru ne bi uvredile.. Ono klali i vadili organe po žutim kućama, ali im smeta grbić Srbije koji se jedva vidi..Isto i obrnuto.. Šta sad, ja ako vidim nalepnicu na nekim tablicama, ja kao ne znam čije su. Cirkus..

Generalno sam ravnodušan na ulazak u EU i NATO i mislim da nam ne bi mnogo donelo - ali bi nas možda gledali drugim očima..Možda bi nas shvatali ozbiljnije..Ali šta da se radi, kad nas ovakve gigante i ovakvu uređenu državu ni raspali NATO i EU neće :)
[ SlobaBgd @ 15.04.2022. 18:29 ] @
Citat:
Turmen:
Evo čika Slobo, samo da spakujem kofer, izvinite čika Slobo, nećemo više da pominjemo inostranstvo, nemojte se ljutiti molim vas.

Mnogo volimo Vučića i Srbiju i ovaj divan svet koji ste izgradili mukotrpnim i krvavim radom i odricanjem.

Evo čika Slobo, neću više nikad

Slušaj, boli mene kita gde ćeš ti da odeš i odakle ćeš da se prosseravaš sa svojim pabircima životnog iskustva. Ti si taj koji je izjavio da treba otići odavde, pa onda izvoli idi. Uostalom, i mama misli da nisi za ovde, za tebe su neke druge zemlje i drugi ljudi. Samo, nemoj od toga praviti dramu, živeće Srbija i bez tebe kao što živi i bez mnogih drugih dragocenijih od tebe koji su otišli "preko". Ako možemo bez električara, vodoinstalatera i šofera, možemo i bez vas "IT stručnjaka". Dakle, niko neće (osim mamičke) suzu pustiti ako rešiš da odeš iz Srbije. I ne glupiraj se sa tom jeftinom ironijom, to nije smešno ni u osnovnoj školi a kamoli kod nekoga ko pretenduje da bude ozbiljno shvaćen.
[ BuzzLightyear @ 15.04.2022. 18:31 ] @
Citat:
SlobaBgd: Pa što se koji k'rac ne odselite više,...


Ja ne bih da idem, a da ne ponesem sa sobom jedan deo tvoje penzije. Pretpostavljam da nemaš sve odjednom da mi platiš, ali ovi za koje si glasao dići će kredit, pa vi koji ostajete možete kasnije polako da vraćate. Imam neke prijatelje koji su u ekipi koju si glasao, pa zato znam kako stvari funkcionišu i lako mogu da postanem deo ekipe.
[ SlobaBgd @ 15.04.2022. 18:40 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
Turmen: Što se mene tiče - posle izbornih rezultata iz tog područja - ja nemam ništa protiv Rio Tinta..


Rio Tinto sa pratećim kompanijama ne dolazi samo "u to područje", već u celu Srbiju. S obzirom na procenat idiota koji živi u Srbiji, najbolja opcija je odseliti se.

Ovde se sasvim slažem sa tobom.
Da bi se procenat idiota u Srbiji smanjio, treba da se odselite. Pa podižite procenat idiota u nekoj drugoj zemlji.
[ SlobaBgd @ 15.04.2022. 18:43 ] @
Možeš da poneseš deo nečega drugog, ali za penziju ćeš da pričekaš, daleko sam ja od penzije.
Ostalo lupetanje ne umem da rastumačim, pa predlažem da nastaviš dijalog sa Turmenom, vidim da ste srodne duše, kapirate se top!
[ BuzzLightyear @ 15.04.2022. 18:58 ] @
Citat:
SlobaBgd: Možeš da poneseš deo nečega drugog, ali za penziju ćeš da pričekaš, daleko sam ja od penzije.


Ja bih ipak da uzmem odmah, a vi koji niste idioti vratite kad budete imali. Ako ne budete imali da vratite možete da ustupite bankarima zemlju, vodu, vazduh, organe...
[ Turmen @ 16.04.2022. 08:03 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Turmen:
Evo čika Slobo, samo da spakujem kofer, izvinite čika Slobo, nećemo više da pominjemo inostranstvo, nemojte se ljutiti molim vas.

Mnogo volimo Vučića i Srbiju i ovaj divan svet koji ste izgradili mukotrpnim i krvavim radom i odricanjem.

Evo čika Slobo, neću više nikad

Slušaj, boli mene kita gde ćeš ti da odeš i odakle ćeš da se prosseravaš sa svojim pabircima životnog iskustva. Ti si taj koji je izjavio da treba otići odavde, pa onda izvoli idi. Uostalom, i mama misli da nisi za ovde, za tebe su neke druge zemlje i drugi ljudi. Samo, nemoj od toga praviti dramu, živeće Srbija i bez tebe kao što živi i bez mnogih drugih dragocenijih od tebe koji su otišli "preko". Ako možemo bez električara, vodoinstalatera i šofera, možemo i bez vas "IT stručnjaka". Dakle, niko neće (osim mamičke) suzu pustiti ako rešiš da odeš iz Srbije. I ne glupiraj se sa tom jeftinom ironijom, to nije smešno ni u osnovnoj školi a kamoli kod nekoga ko pretenduje da bude ozbiljno shvaćen.


Mislim da je vreme da sjašeš sa mene. Postaješ prost i bezobrazan i agresivan, čim se uhvatio pominjanja mama, znači da je vrag odneo šalu. A predstavljaš se kao ozbiljan čovek u godinama, a kad si u godinama nerviranje nije dobro za zdravlje. A sam si napisao da si daleko od penzije - daj bar dođi do nje, pa se onda nerviraj zbog nekih tamo glava koje nikad nisi (i nikad nećeš videti u životu), a zamisli - ne misle isto kao ti - sram ih bilo..

Evo lepo je vreme, idi prošetaj negde u prirodi. Evo ja ti više neću odgovarati, ne želim da te uzrujavam tako osetljivog i nadraženog, nije lepo..Misim da se razumemo, ne vređam se ja i ne dotiće me šta pišeš, tvoji postovi govore samo o tebi (a vidim da si jako vičan i nazivanju nekog idiotom, pominjanju kita, kur*eva) i tvom vaspitanju..Ali očigledno je da si osetljiv, nervozan, naravno podrugljiv prema "IT Stručnjacima" (kao i većina mozgova ispraznih informerima i kuririma koji misle da su "IT stručnjaci neki kliktači po kompu koji ne rade ništa a voze se Poršeima po gradu), a ja sa takvim tipom ljudi ne želim da komuniciram..Da sam 5-6god mlađi verovatno bih ti odgovarao na svaki komentar, perfidno provocirao, posle malo zezao (kao Buzz), ali neću brate, nije vredno ni mog vremena.. Sad sam u fazonu da se sklonim takvima, kojima moje prisustvo i stavovi (koji nisu popularni, nisu mainstream - jer zamisli, mislim svojom glavom) - da ne kvarim..Čak sam se privatno i isključio iz političkih diskusija.. Pitao me na jednoj sedeljci pre par godina dalji rođak šta mislim o izborima, ja rekao da "ako njemu sa penzijom kolikom god ima ne smeta Vučić - meni smeta još manje" :)

Naravno da niko ne bi pustio suzu, suza se pušta kad neko umre - a kad se neko preseli treba biti srećan jer neko ide negde gde će mu biti bolje i pokušava da napravi nešto od svog života.

Srbija može bez svakog, samo se vidi kako Srbija izgleda sada bez svakog i kako će tek izgledati kada se iseljava jedan manji grad iz nje na godišnjem nivou. Već sada su zanatlije i vozači ozbiljan deficit, lekari odlaze na dnevnom nivou, starija generacija odlazi u penziju.. Ja kao "IT Stručnjak" mogu da radim iz mesta gde mi je pozadina, ali ako padnem sa motora i zeznem nogu - valjalo bi da ima ko tu nogu zakrpiti.. Pošto plaćam zdravstveno zar ne??

Ali dobro, živeće ova država dokle god je tu plejada stranačkih aparatčika po državnim firmama - mora da se tapše po mitinzima. Takvi neće nigde, jer ništa ni ne znaju da rade i doprinos društvu i zajednici im je ravan nuli.

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 16.04.2022. u 09:20 GMT+1]
[ SlobaBgd @ 16.04.2022. 08:47 ] @
Vidi, Pahuljice, mamu i tatu (i komšiju-kućnog prijatelja i njegovu decu...) si ti uveo u priču i potegao ih kao neki argument za nešto što si tvrdio, i time si dao legitimitet da ih i ja pominjem. Ako nisi hteo da budu pomenuti, što si ih koji klinac pominjao? (Dolazio je tako jedan ovde, koji je malo-malo komentarisao kako je tamo u Irskoj gde on živi i radi ovo ovako a ono onako, pa kada sam ga pitao nešto za Irsku i njegovo mesto tamo, isto je reagovao sa "vreme je da sjašIš", i da ga ne špijuniram?!)

E sad, da se pozabavimo malo mojim (i tvojim) postovima. Moji postovi se bave TEMOM, a ne ličnim prozivkama i napadima, bar dok je sagovornik pristojan. Kada postaneš bezobrazan, kako očekuješ da ti odgovorim? Prijatelju, odgovaraj za izrečenu (i napisanu) reč i snosi posledice toga što uradiš, kažeš ili napišeš. Ako napišeš da je Srbija zemlja idiota, naravno da ću reagovati jer vređaš MOJU zemlju, MOJE prijatelje, komšije, rođake. I naravno da ću svakog ko ceo narod naziva idiotima - nazvati idiotom. Imaš li problem sa tim?

Tvoje poruke su zapravo pokušaj da se praviš pametan, jer misliš (kao i mnogi ovde, a lepo ih je Ventura opisao), da ako imaš nadprosečnu platu - da si mnogo pametan i da se u svaki klinac razumeš i da ćeš ti nama neupućenima otkriti kako društvo i život funkcionišu. Nisi ni prvi ni poslednji koji ima takav poremećaj shvatanja realnosti i svojeg mesta u njoj, ali ti ga brate pretera! I dok ljudi sa mnogo strpljenja pokušavaju da ti skrenu pažnju šta u tvojim tumačenjima svakodnevice nije tačno, ti to ignorišeš i na krilima nekolicine koji te boostuju - nastavljaš da lupetaš, vređajući, bivajući nevaspitan i drzak. Ne kažem, ima tvojih i pametnih komentara, ali se to zagubi zatrpano lupetanjem koje proizvodiš. Već sam ti ranije davao savete, bar malo porazmisli o njima: imaj meru u onome što pričaš (pišeš), i probaj da prevaziđeš produženi pubertet u kojem si još uvek, sa 35 godina.

To što si se uhvatio u kolo sa idiotima koji ceo narod nazivaju pogrdnim imenima ne znači da za tebe nema nade. Samo treba da savladaš taj ego i da nađeš prijatelje koji ti neće samo laskati već će ti ponekad reći da si ispao šupak kada stvarno ispadneš šupak.

Hajde ljubi čika Sloba u pametnu glavicu, nemoj puno da se jediš, nije zdravo za tvoj mladi ten!

[ Bradzorf012 @ 16.04.2022. 09:53 ] @
Nego, kad ste već kod rata i slobode medija...

Da li ste primetili kako slobodni mediji imaju slobodu da ne izveštavaju sa skupa podrške Rusiji koji je juče održan u Beogradu? Da li ste primetili kako oniima koji najviše insistiraju na slobodi medija ovo uopšte ne smeta?
[ vladd @ 16.04.2022. 18:26 ] @
Mediji mogu slobodno da izvestavaju o onome sto im se naredi.
E sad tu ima vise metoda, selekcija neposlusnih, ukidanje samostalnima ili davanje grantova poslusnima, uglavnom, mora da se odrzava drzavni mejnstrim, inace, prekvalifikacija
[ jovajovic100 @ 16.04.2022. 22:45 ] @
Citat:
B3R1:
Citat:
jovajovic100Kuku , naivni crni Todore , to je zbog ovoga

Suvise ozbiljno uzimas Vikipediju i zvrljanje po njoj.



Mozda ces ti da ozbiljnije uzmes ovo iz



“shqiptarët e Kosovës masivisht nga viti 2010 deri në vitin 2015 për të blerë apartamente, tokë dhe tokë të punueshme në Nish, Leskovc, Vranjë, Kurshumli, Prokuplje–“ Po ashtu mediat serbe se shqiptarët janë më të interesuar në zonën rreth Vranjë përgjatë kufirit me Bujanoc,Toplica (Prokuplje, Kursumli, Blace …) deri ne Nish, qytet ky per te cilin shiptaret pretedojne te jete kufiri mes serbeve dhe shqiptareve. Keshtu, vetn në qytetin e Nishit, sipas të dhënave jozyrtare për tre vitet e fundit, rreth 1.500 shqiptarë blerë apartamente në kete qytet, ndërsa shifra shihet në fushën më të gjerë të Nishit mbi 11.000 shqiptare.

Në fakt, çdo gjë është duke shkuar sipas ligjit. Për shembull: një shqiptar për të holla serbe për të blerë emrin e tij në një pronë, dhe gjykata të bëjë një marrëveshje sipas të cilës shqiptari, thuhet saktësisht se shuma huazohet nga serbi, si një garanci, që është, rezervat që paratë e tij të kthehen, sipas pasurisë së lartpërmendur . Serbi, nese “nuk do të kthehen paratë në kohë”, në këtë mënyrë shqiptarët të bëhen pronarë të banesave, por në të njëjtën kohë nuk ka lënë një shenjë në shitje. Serbët ranë dakord për të marrë një përqindje të parave, dhe shpesh në këtë histori janë agjencitë e përfshira dhe reale e pasurive, por edhe avokatët serbë dhe shqiptarë. Natyrisht, meqe shqiptarët nga Kosova ende konsiderohen si “qytetarë të shtetit të Serbisë” dhe në këtë kuptim mund të blejnë lirisht prona në Serbi.

Megjithatë, problemi është se ata nuk e njohin Serbinë si shtetin e tyre, dhe për këtë arsye të angazhohen serbët për të bërë punën për ta, kane shkruar ne v vazhdim gaazetat serbe, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jone”
Qytetarët e këtyre pjesëve të Serbisë jetojnë në frikë se për shkak të rritjes së fluksit të shqiptarëve nga Kosova të vuajnë fatin e serbëve nga Kosova. Ata besojnë se serbët shqiptarët të vendosin për të shitur shtëpinë dhe tokën, sepse këto komuna përkasin komunat më të varfra në Serbi. Prandaj, ata janë të bindur se në të ardhmen në këto fusha do të jetë gjithnjë shqiptarët dhe serbët dhe të gjithë aq më pak që është pjesë e “pushtimit paqësor” në jug të Serbisë.

Nese Nishi paska 11.000 shqiptare, me shume se Medvegja atëhere unde thuhet se ky qytet eshte i treti me rdhe sipas numrit te popullsise shqiptare pas Presheves e Bujanocit. Ne fakt Nishi dikur kishte 110.000 shqipare dmth disa fishe me shume se sa sot.

Sipas “Presheva jonë” duke ju referuar statistikave serbe, në Serbi nga 150 komuna, vetëm në 18 komuna nuk ka shqiptarë. Këto vendbanime dhe qytetare gjenden jo vetëm ne Luginen e Preshevës, por edhe një Vranj,e Leskovc.. deri ne Nish e Beogrdad, madje edhe ne skaj të Serbise – ne Suboticë. Sot ne Serbi bashke me Luginen e Preshevës, jetojnë mbi 300.000 shqiptare, kupto ne 132 komuna tjera te shtrira ne terrorin e Serbisë.

Prevod :

„Kosovski Albanci masovno od 2010. do 2015. kupuju stanove, zemljište i oranice u Nišu, Leskovcu, Vranju, Kuršumliju, Prokuplju –“ Takođe srpski mediji da su Albanci više zainteresovani za područje oko Vranja uz granicu sa Bujanovac, Toplica (Prokuplje, Kuršumli, Blace…) do Niša, grada za koji Albanci tvrde da je granica između Srba i Albanaca. Tako je samo u gradu Nišu, prema nezvaničnim podacima za poslednje tri godine, oko 1.500 Albanaca kupilo stanove u ovom gradu, dok se na širem području Niša vidi preko 11.000 Albanaca.

U stvari, sve se odvija po zakonu. Na primer: Albanac za srpske pare da kupi svoje ime na imanju, a sud da sklopi sporazum po kome se za Albanca, tačno kaže da je taj iznos pozajmljen od Srbina, kao garancija, tj. zadržava da svoj novac vrati, prema navedenoj imovini. Srbija će, ako „pare ne budu vraćene na vreme“, na ovaj način Albanci postati vlasnici kuća, ali pritom nije ostavila traga na prodaji. Srbi su pristali da dobiju procenat novca, a često su u ovoj priči uključene i agencije za nekretnine, ali i srpski i albanski advokati. Naravno, pošto se kosovski Albanci i dalje smatraju „državljanima države Srbije“ i u tom smislu mogu slobodno da kupuju imovinu u Srbiji.

Međutim, problem je što oni ne priznaju Srbiju kao svoju državu i da iz tog razloga angažuju Srbe da rade za njih, nastavile su srpske novine, prenosi novinska agencija „Preševa jone“.
Građani ovih krajeva Srbije žive u strahu da će zbog sve većeg priliva Albanaca sa Kosova doživeti sudbinu Srba sa Kosova. Smatraju da bi Srbi Albanci trebalo da se odluče da prodaju svoju kuću i zemlju, jer ove opštine spadaju u najsiromašnije opštine u Srbiji. Stoga su uvereni da će ubuduće na ovim prostorima uvek biti i Albanci i Srbi, a tim manje to je deo „mirne okupacije“ na jugu Srbije.

Ako je Niš imao 11.000 Albanaca, više od Medveđe, onda se kaže da je ovaj grad treći po broju albanskog stanovništva posle Preševa i Bujanovca. Naime, Niš je nekada imao 110.000 Albanaca, odnosno nešto više nego danas.

Prema podacima „Našeg Preševa” pozivajući se na srpsku statistiku, u Srbiji od 150 opština samo u 18 opština nema nijednog Albanca. Ova naselja i građani nalaze se ne samo u Preševskoj kotlini, već i u Vranju, Leskovcu... do Niša i Beograda, pa čak i na periferiji Srbije – u Subotici. Danas u Srbiji, zajedno sa Preševskom dolinom, živi preko 300.000 Albanaca, razume se još 132 opštine rasprostranjene u teroru Srbije.
[ Turmen @ 18.04.2022. 10:02 ] @
Slobo bojim se da je komunikacija sa tobom nemoguća jer ono - što bi rekao naš narod..ja u klin ti u ploču..

I kao što sam napisao na nekoj od prethodnih tema, šta god ja (ili neko od drugih korisnika foruma, ne radiš to samo meni) napišem - ti to prevedeš na jezik koji tebi odgovara.

Tako da si od šaljive rečenice "keva misli da sam lud što još nisam otišao iz Srbije" - ti shvatio "haha ovog ni rođena majka ne voli, vidi misli da je lud".

Ili od "komšija koji kaže da sin nije valjda lud da se vraća u Srbiju" ti shvatiš kao "hahah pogle mamlaza zahebava komšiju što mu sin preko"..

Naravno iskusno ti je promakla činjenica da su i jedan i drugi toliko "zadovoljni" situacijom u Srbiji i životom u istoj da bi radije svoje najrođenije gledali na Skajpu i viđali par puta godišnje - pod uslovom da će živeti na granici ljudskog dostojanstva..

Citat:
To što si se uhvatio u kolo sa idiotima koji ceo narod nazivaju pogrdnim imenima ne znači da za tebe nema nade. Samo treba da savladaš taj ego i da nađeš prijatelje koji ti neće samo laskati već će ti ponekad reći da si ispao šupak kada stvarno ispadneš šupak.


Nemam ja potrebe da nalazim nove prijatelje imam ih dovoljno.. I malo su elokventniji i vaspitaniji od toga da nekog ko ne misli kao oni nazivaju "šupkom" već razmenjuju argumente na civilizovan način.. Ali, zanimljivo, desi se često da sa njima imam neslaganja recimo o automobilima, filmovima, lokaciji gde kupiti stan - ali zanimljivo da o Srbiji kao mestu za život (ne o ljudima - niko ne misli da su idioti - pošto moram da nacrtam) svi imamo manje više isto mišljenje..

Citat:
Ako napišeš da je Srbija zemlja idiota, naravno da ću reagovati jer vređaš MOJU zemlju, MOJE prijatelje, komšije, rođake


Nigde nisam izjavio da je Srbija "zemlja idiota" (verovatno si me pomešao sa Buzzom), ali evo da kažem i svoje mišljenje na tome (ne zbog tebe koliko zbog ostalih - da ne bude "vidi ovaj drugosrbijanac mrzi Srbiju".

Srbija je zemlja u kojoj živi 20% idiota (ili imbecila), 50% konformista i 30% onih koji "žele da ispravljaju krive drine"..
--- 20% idiota su satkani od političara (bilo koje boje), krimosa koji mlate lovu od politike, ostali grabljivci i funkcionalno nepismenih, povodljivih, lakovernih koji im kliču, tapšu, pričaju im da su "najlepši"..

----50% konformista su recimo tipovi kao Java (ako čitaš - nemoj se ljutiti, nije prozivka, po mom mišljenju meni su ovi ljudi najpametniji i sam težim da jednog dana budem deo njih), kao dobar deo mojih prijatelja ili kolega..Kapiraju oni da je zagađen vazduh, da neko tamo loše živi, da je inflacija, da cveta kriminal i korupcija, da ne valja vlast (ali isto i ne valja opozicija), naučeni su da pametniji popušta, znaju da ne mogu ništa da promene i onda im je bolje da životare, da se fokusiraju na svoje poslove, porodice, idu u pozorište, gledaju utakmice, putuju i sve ostalo.. I na živce im idu i idioti i ovi koji se bore protiv vetrenjača..I ja težim da se priključim ovoj grupi jer jednostavno - ne vredi.. većina naroda je toliko utučena, milion puta poražena, izneverena - dobar deo ovih ljudi je 90ih šetao, lupao u šerpe, nadao se u bolje sutra koje nikako da stigne..I sad ih jednostavno ne zanima da upadaju u taj brlog zvan protesti, aktivizam bilo koje vrste, neko kontriranje sistemu.. Jednostavno daj gde ćemo na more ove godine, hoćemo li da promenimo auto i ko je prošao u četvrtfinale LŠ.

----30% onih koji žele da menjaju krive drine su oni koji nešto pokušavaju, tupe po forumima o zagađenom vazduhu, o aferama vlasti, o malim platama, o neproverenim vakcinama, ne-efikasnim kovid merama, o svemu i svačemu i samo gube živce i vreme..

dakle 20% idiota i 80% taoca tih idiota..

Ali naravno, Slobo ne sumnjam ja da ćeš ti to već prevesti na sebi svojsten način u autošovinizam i drugosrbijanštinu (jedna od genijalnih naprednih kovanica) i da ćeš naći potrebu da odgovoriš (jer tvoja mora da bude zadnja, a evo, ja ti nakon ovoga više neću odgovarati, verovatno neću ni na temi više pisati, ni na madzone-u, osim ako neko drugi baš ne kaže nešto na šta ja imam repliku).

Ne bih ti ni ovo pisao, jedini razlog zašto jesam je zato što vidim da nisi glup i da nisi u onih 20%.. da mislim da jesi, prestao bih sa pisanjem onog momenta kad si Krleta nazvao "vođom Idola" (ili "vođom ritam sekcije idola" nešto tako je bilo, mrzi me da tražim) :)

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 18.04.2022. u 11:14 GMT+1]
[ Sleepwalkerbg @ 23.04.2022. 04:09 ] @
Da izbije rat, vec 48h bih bio u "Nemaćku ili Austriju" što bi rekao jedan divan vic...
Sticajem (srećnih) okolnosti,ženi i meni u narednih mesec dana stiže Visa za jednu lepu EU zemlju. Ako uspe - mislim da pocinje novi zivot , najzad. Ako pak ne uspe - barem smo probali.
Stvar je jasna, opet se globi sirotinja, opet nemamo medije , opet inflacija, lazi , mrak, sluzbe koje se potrude da te "pojede demokratski mrak" ...
Sve je vec vidjeno, "isto samo njega nema" kaze jedna numera.
O politici i istoriji znam jako malo - zapravo nista, tek ponesto o el. tehnici i muzici , a i to skromno. Trudim se da budem Simple Man sto bi rekao jedan Lynyrd Skynyrd ;)
Poenta price - dzaba prijatelji moji sva demagogija , sve resava prosta matematika iz osnovne skole i malo opservacije.
Kad udjem u radnju , saberem potrosacku korpu, oduzmem se.
"Check engine" lampica na kolima je momenat kada covek na ovim prostorima postaje ozbiljno religiozan , te se trudi da max. koristi moc molitve.
Putevi se zdusno trude da pomenuti automobil pretvore u rahiticno klaparalo.
Nove cene teh. pregleda , poskupljenja registracije, atesti. Opet ta matematika iz III2 ... Negde ta lova odlazi ali to nije infrastruktura !
Pa onda , prijateljicu koja zivi na Karaburmi u Beogradu napadnu dvojica Roma .. Pokradu je i povrede, a policija ne moze nista, ne izadje ni na teren.
Pa opet, drugoj personi nestane mobilni telefon iz dzepa , instalirana jaka aplikacija za tracking koja ukaze na Ci*ansku cergu, policija kaze "ne smemo mi tamo , mora protokol..." .. Kupila novi mob. tel., dugo vec "ceka"..
Zovem MTS 3 puta za godinu dana zbog lose usluge. Nikad nisu izasli na teren a uredno su rekli da su "poslali ekipu".
Lekari, bolje da ne pisem...
Ne treniram kao nekad jer moram da gledam aplikaciju koliko cestica ima i gde , mada mi sve manje treba jer postaje jako ocigledno.
Ludilo sa poskupljenjima u poslednje vreme ...
Klinci na sve strane u kojima je probudjen duh 90ih. Droga i alkohol, ogavni turbo-folk sa splavova, pucnjave i ubistva..
I jos mnooogo porazavajucih cinjenica, ovo sam naveo cisto da "zagrebem"..
Ne trebaju meni novine i vesti. Od 2006. godine ne pratim TV.
U 5 godina sam ispratio pola drustva na aerodrom, ostali su preko svi i niko skoro nece u Srbiju, vrv nikad.
U ovom gradu su mi uspomene , zivot , previse toga ali , zao mi je , odavno je preslo granicu zdravog razuma.

Pozdrav svima i srecni praznici.
[ MajorFatal @ 23.04.2022. 10:43 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Nego, kad ste već kod rata i slobode medija...

Da li ste primetili kako slobodni mediji imaju slobodu da ne izveštavaju sa skupa podrške Rusiji koji je juče održan u Beogradu? Da li ste primetili kako oniima koji najviše insistiraju na slobodi medija ovo uopšte ne smeta?


Ako te brine doseg objave .. po jedan iz Japana i iz Indije su me pitali da li je moguće da Srbija podržava Rusku agresiju na Ukrajinu, pa sam morao da objašnjavam da to nije baš tako, sa druge strane jedan iz Alžira mi je objašnjavao kako to sve nije baš tako, jer je nato približio svoje baze Rusiji, i na kraju jedna iz Kanade nije imala baš najlepše reči za putina, pa sam i to morao da objašnjavam da nije tako. U svakom slučaju 2 : 2 u medijskom ratu đe je prvo stradala istina.

Ako ti je za utehu, pošto vidim da se brineš samo za jednu vrstu objava, rekao bih da je gospodin što je skupio 30 ljudi za podršku Rusiji uradio bolji posao od onog što je skupio 5 ljudi da glume kao skup podrške Ukrajini. Ali verujem za oba skupa da može da se izmontira da deluje masovno, kao i kad se narod stvarno okupi da protestvuje protiv nečega da se montira da je došla "šačica ljudi".

Ja sam za slobodu medija da govore istinu, na primer ako je ministar lopov, da smeju slobodno da kažu da je lopov, i tako opomenu sudstvo/tužilaštvo/policiju da radi svoj posao za koji ih plaćamo. Nisam za apsolutnu slobodu medija, na primer za slobodu da lažu, jer zbog uticaja koji imaju na formiranje javnog mnjenja mogu da naprave zijan, za laži predstavljene kao da su istina, ak da propagandu, bi ih trebalo sankcionisati. Otprilike kao što kurir svakodnevno objavljuje od koga je izgubio tužbu, i kome plaća odštetu, za bulažnjenje i skretanje pažnje sa bitnih tema.

Ili recimo maneken zamenik gradonačelnika kako finansira medijskog tajkuna da glumi opoziciju i pokvari svaki protest i izbore, ni ne mora da je nakrao 600 miliona, kad je dobio već 60 tužbi i pripadajuće odštete moralnog i materijalnog protiv .. .. kolege i saradnika. Smrt fašizmu, sloboda narodu i medijima ..
[ stefanx @ 23.04.2022. 11:16 ] @
^ Ja sam za slobodu medija da govore istinu

Slazem se, ali drzava sa navedenim jos ne postoji. Onda ili pustis da svako laze ili stavljas katanac na one koji pisu/misle/lazu bolje od tebe.
[ Turmen @ 28.04.2022. 19:57 ] @
Citat:
Sleepwalkerbg: Da izbije rat, vec 48h bih bio u "Nemaćku ili Austriju" što bi rekao jedan divan vic...
Sticajem (srećnih) okolnosti,ženi i meni u narednih mesec dana stiže Visa za jednu lepu EU zemlju. Ako uspe - mislim da pocinje novi zivot , najzad. Ako pak ne uspe - barem smo probali.


Šta da ti kažem osim "srećan put".. A ono ispod što si napisao, nažalost je istina i činjenično stanje..Da se razumemo, mislim da to nema veze sa vlastima toliko - tako je bilo i za vreme prethodne vlasti, tako će biti i za vreme neke sledeće vlasti..Da li smo takve karte izvukli, da li je do našeg mentaliteta, nemam pojma.

Citat:
stefanx: ^ Ja sam za slobodu medija da govore istinu

Slazem se, ali drzava sa navedenim jos ne postoji. Onda ili pustis da svako laze ili stavljas katanac na one koji pisu/misle/lazu bolje od tebe.


Slobodan i nezavistan medij ne postoji - Niti će postojati. Dokle god neki tamo novinar, koji nešto istražuje, nešto kopa po netu, ide po terenu ima svog urednika (a urednik ima gazdu) kome polaže račune, čiji je "amin" potreban da se nešto objavi - nema tu ni S od slobode..Nijedan medij nije slobodan, jedino se razlikuju gazde.

Na kraju krajeva živimo u državi u kojoj su nekim novinarima zapaljene kuće, neki novinari fizički napadani, a neki i ubijani. Niko nije odgovarao..Čak je i jedan istaknuti političar iz 90ih pretio da će se osvetiti jednom novinaru zbog nekog članka. Taj novinar je nedugo zatim ubijen. Taj političar je tada bio ministrar - nije odgovarao.. Ne znam da l se sećate tog mangupa sa beogradskog asfalta, isti onaj što je pričao da će ubiti 100 muslimana za jednog Srbina, onaj što se napio kada je ubijen premijer i tako :)
[ mjanjic @ 03.05.2022. 18:42 ] @
Citat:
B3R1:
Cisto ilustracije radi: recimo da imas kapital, imas konkretnu ideju za proizvod koji ce biti autentican brend, zelis da otvoris kompaniju, da to izvozite ... na grbacu bi ti se popela gomila lokalnih reketasa, mafijasa, stranackih mamlaza ... a povrh svega, svakih mesec dana bi ti upadale razne inspekcije, policije, kontrole ... i cesljali bi ti svako slovce u poslovnim knjigama.

Juče ili danas negde pročitam komentar na tekst u vezi Rimca, zahvaljujući relativno jednostavnoj proceduri je preradio neki BMW u EV, što je potom privuklo investitore i dovelo do osnivanja kompanije Rimac Automobili, a za to vreme u Srbiji ne smeš da promeniš nijednu sitnicu na automobilu, inače nećeš proći na tehničkom pregledu.

Ova država ubija bilo kakav entuzijazam za pravim peduzetništvom, osim ako se uvežete u neko izvlačenje državnih para preko nameštenih poslova.
[ dejanet @ 03.05.2022. 18:56 ] @
Izvlacenje drzavnih para i preduzetnistvo su dva dijametralno suprotna posla u svetu.

Kod nas za ovo prvo cak i nisam siguran da je posao, vise kao neka 'korist', tj. neka primitivna forma iz bronzanog doba.

Za Rimca nisam siguran, mislim da nije dosao sa ulice (ono vertikalna prohodnost u drsutvu) to ne postoji ni u HR ni u SRB, vec je verovatno imao neku prohodnost ono tatko & Co, voleo bi' da gresim.
[ Bradzorf012 @ 03.05.2022. 20:05 ] @
Ne grešiš, slična je stvar i sa onim prekookeanskim manekenom.
[ B3R1 @ 04.05.2022. 10:51 ] @
Citat:
mjanjic:
Juče ili danas negde pročitam komentar na tekst u vezi Rimca, zahvaljujući relativno jednostavnoj proceduri je preradio neki BMW u EV, što je potom privuklo investitore i dovelo do osnivanja kompanije Rimac Automobili, a za to vreme u Srbiji ne smeš da promeniš nijednu sitnicu na automobilu, inače nećeš proći na tehničkom pregledu.

Ni u Hrvatskoj tu nije nista bolje, ali svuda postoje trikovi kako zaobici restriktivan sistem. Pocev od toga da se tehnicki pregled radi jednom godisnje, a izmedju toga radis sta ti je volja ... pa do toga da kada jednom zainteresujes nekog jakog i politicki uticajnog stranog investitora automatski dobijas odresene ruke da u lokalu radis sta ti je volja.

Takav recept je pre 20 godina primenio SBB. Njihov investitor je bila EBRD, a to je prilicno mocna institucija iza koje stoje svi vodeci lideri najjacih zemalja EU. Bas zato su oni od svake vlasti dobijali sve sto su hteli. Ako nista drugo, nadlezni su makar samo zmurili i tolerisali ih. A cim bi im se nesto ozbiljnije isprecilo na putu krenuli bi pritisci spolja ... Uostalom, svi rezimski bljuvoidi su puni Djilasa i Solaka, prema onome sto se pise u bljuvoidima ta dvojica bi maltene trebalo da dobiju svaki po 20-30 godina robije. Ali od toga, naravno, nema nista. Nije tesko pogoditi zasto ...

Za razliku od njih, Nuba / Targo Telekom nije imao jaka ledja, pa su ih ajkule veoma brzo pojele, a tadasnji resorni ministar Oliver Dulic (koji takodje nije imao ledja) je bio jedini poliitcar u skorasnjoj istoriji Srbije koji je bio osudjen na zatvorsku kaznu. Apelacioni ga je, doduse, oslobodio, ali tek pre par godina, dotle je bio veoma dugo u sudskom pritvoru, slucaj se razvladio po sudu nekoliko godina itd.

Kljucna rec: ledja.
[ Turmen @ 04.05.2022. 13:49 ] @
Zar nije Rimac sin nekog Hrvatskog ratnog profitera i Tajkuna, nešto kao fzn Mišković ili Karić ovde? Tako sam načuo, možda sam načuo pogrešno.

Citat:
Ova država ubija bilo kakav entuzijazam za pravim peduzetništvom, osim ako se uvežete u neko izvlačenje državnih para preko nameštenih poslova.


Kako ubija, zar nemamo čuvenog auto - moto pronalazača dr Željka Mitrovića?

Citat:
Kljucna rec: ledja.


Upravo tako, u Srbiji ne možeš trafiku ili tezgu na pijaci da otvoriš ukoliko nemaš leđa, a kamoli da se baviš nekim ozbiljnijim poslom.. Pre 10 - 15god sam se amaterski bavio muzikom (demo bend) i video sam iz prve ruke da bez ozbiljnije zaleđine najdalje što možeš da doguraš je do lokalnog kluba četvrtkom i možda do toga da ti se par puta nedeljno pusti pesma na Radiju 202 i to je to. Festivale, ozbiljnije gaže idu ili preko političke veze ili preko mame - tate, švalera, švalerke i slično.
[ Bradzorf012 @ 19.05.2022. 15:53 ] @
Jeste, a u tzv. demokratskom svetu je drugačije, ali kada bi se gađali tramvajima.