[ TheSpiridon @ 01.08.2022. 19:55 ] @
Šta mislite kad je pravi trenutak da srpska vojska ili paravojska ili mafija ili qurac palac upadne na Kosovo i malo napravi red? Mislim ono, svet je u Ratu, tj. ukrajina i rusija, možda treba sačekati tih mesec dana koji su nam dali fol, kao neće da menjaju tablice lične karte i slično. Dal bi bilo pametno da se obratimo drugu Putinu? Ako znate i ne znate Kosovo je prvo bilo rasparčano, posle onog rata, kad su ušle strane trupe Kejfor, ušli su i Rusi, zauzeli severni deo. Sad bi mogli isto da urade... Naša vojska da prodre što dublje u Kosovo, da stvori "vakum" i tu da dođu Rusi kao zaštita, pod ingerencijama UN ili kako već to ide. Imaju pravo.

Ne znam samo što su i odlazili s Kosova, verovatno tad Tadić nije imao onu stvar.

Ne verujem da bi nas opet bombardovali, mislim realno. Zato je najbolje "ispod žita" - paravojska i slično i niko nije odgovoran. Na zapadu će pričati da su to teroristi, ali ko ga ebe bar bi zaštitili naš narod.
[ ademare @ 01.08.2022. 20:10 ] @
Nema od Putina nista !

Od kada je osvojen Lisicansk 3.7. do danas 1.8 zauzeli 6 sela od kojih pola imaju po 10 kuca ?! Napredovali od 200 metara do 2 km za mesec dana !

Jos su od ovih 6, 4 zauzeli Wagnerovci ! Placenicka paravojska !


Ima snimak na netu selo Berestove ono je bilo vece oko 100 kuca. Bilo jer ima snimak iz drona , nije ostao kamen na kamenu ! Sve kuce sravnjene sa zemljom !


I ko ce posle to da zida od nule ?

Niko !


Niko nije lud da ratuje u Srbiji za bilo sta , pa ni za Kosovo !
[ BuzzLightyear @ 01.08.2022. 20:10 ] @
@Spira
Hoćeš li ti da ideš?

Kada bi Srbija i vratila Kosovo političari bi ga prodali Kinezima, Rio Tintu ili nekoj sličnoj korporaciji.
[ Panta_ @ 01.08.2022. 20:43 ] @
Citat:
Ne znam samo što su i odlazili s Kosova, verovatno tad Tadić nije imao onu stvar.

Kakve veze ima Tadić sa povlačenjem vojske sa Kosova. Kosovo je izgubio Milošević i tadašnji ministar informisanja tj. propagande A. Vučić. Ovaj prvi ti je odavno mrtav, a sa ovim drugim ako hoćeš da vratiš Kosovo, neka ti je sa srećom. Čovek je uspeo ono što ni NATO nije bombardovanjem, da upropasti EPS.

Evo još jednog SNS junaka: https://rs.n1info.com/vesti/dj...em-vucicu-svima-se-izvinjavam/
[ TheSpiridon @ 01.08.2022. 20:44 ] @
Oću da idem. Ima da pucam i koljem. Izgleda da vama godine kažu pusti rat, daj da živimo ko ebe kosovo... NE DAM. Ne može tako. Gde vam je patriotizam..
[ TheSpiridon @ 01.08.2022. 20:47 ] @
Kako je Milošević izgubio Kosovo??? Tad je usvojena SAMO rezolucija UN 1244. Prelistajte malo, nigde ne piše da je Kosovo samostalno.
[ Panta_ @ 01.08.2022. 20:59 ] @
To je samo običan papir, vojska i policija su se tada po naređenju Miloševića povukli, a isti je preko svog tadašnjeg ministra propagande Vučića to predstavljao narodu kao pobedu. Gde si ti video da se pobednička vojska povlači i to sa svoje teritorije.
[ TheSpiridon @ 01.08.2022. 21:36 ] @
Ajde da bude i tako ko što kaže Panta, neka bude i greška naša, ali Kosovo je i dalje tu i Srbija je tu. Nije se Kosovo preselilo u SAD. Izgubljeno je samo ono čega se sam odrekneš. Imamo snage.
[ MajorFatal @ 02.08.2022. 00:13 ] @
Citat:
TheSpiridon:
Šta mislite kad je pravi trenutak da srpska vojska ili paravojska ili mafija ili qurac palac upadne na Kosovo i malo napravi red? Mislim ono, svet je u Ratu, tj. ukrajina i rusija, možda treba sačekati tih mesec dana koji su nam dali fol, kao neće da menjaju tablice lične karte i slično. Dal bi bilo pametno da se obratimo drugu Putinu? Ako znate i ne znate Kosovo je prvo bilo rasparčano, posle onog rata, kad su ušle strane trupe Kejfor, ušli su i Rusi, zauzeli severni deo. Sad bi mogli isto da urade... Naša vojska da prodre što dublje u Kosovo, da stvori "vakum" i tu da dođu Rusi kao zaštita, pod ingerencijama UN ili kako već to ide. Imaju pravo.


Svaki trenutak je pravi trenutak :)

Citat:
Ne znam samo što su i odlazili s Kosova, verovatno tad Tadić nije imao onu stvar.


Nije to, nego zaboravili tebe da pitaju gde bi trebalo da borave

Citat:
Ne verujem da bi nas opet bombardovali, mislim realno. Zato je najbolje "ispod žita" - paravojska i slično i niko nije odgovoran. Na zapadu će pričati da su to teroristi, ali ko ga ebe bar bi zaštitili naš narod.


A od čega opet štitimo naš narod podseti nas?
[ Mili Nebojsa @ 02.08.2022. 12:26 ] @
Citat:
TheSpiridon:
Oću da idem. Ima da pucam i koljem. Izgleda da vama godine kažu pusti rat, daj da živimo ko ebe kosovo... NE DAM. Ne može tako. Gde vam je patriotizam..



Idi igraj LOL majmuncino.
Ti bi da koljes?!? Usrao bi se u gace kad bi te neko mrko pogledao.
[ djoka_l @ 02.08.2022. 12:35 ] @
Ono što gomila ljudi ne shvata, to je da uz KiM, u paketu, dolazi i milion i po Albanaca. Nismo mogli da funkcionišemo sa njima ni u vreme SFRJ od 22 miliona, a teško bi i sada u Srbiji.
Samo zamislite sastav Skupoštine. 35-40 poslaničkih mesta za Albanske nacionalne partije, kada bi učestvovali na izborima. Ni jedna vlada ni skupštinska većina ne bi mogla da se formira bez njihovih predstavnika.
Sve to ne bi bio problem ako bi oni činili konstruktivnu grupu u okviru Srbije.
Sada pogledajte Srbiju. Svake godine beži iz nje 20-30 hiljada. Ko bi naterao Albance da budu konstruktivni u takvoj Srbiji? Pa mi ni međusobno ne možemo da se složimo, da ne pričam o problemima koje imamo sa Novim Pazarom i okolinom.
Za vreme SFRJ, KiM je iz saveznog budžeta dobijao 300 mil USD godišnje više nego što je doprinosio.

To je crna rupa....
[ ademare @ 02.08.2022. 12:59 ] @
Zadrzavanje Kosova uopste ne mora da bude takvo !

Znaci zasto mora Kosovo da bude kao Beograd ili kao Novi Sad ?

I danas Svaki Siptar sa Kosova radi po Srbiji sta god zeli !!

Ulazi , izlazi kada mu se prohte , seta gde god zeli po Srbiji . Kupuje , prodaje nekratnine , bavi se Biznisom itd. U cemu je razlika u Negativnom smislu da Kosovo bude deo Srbije ? Nema nikakve razlike !


Sto se tice Skupstine , to je stvar dogovora , nema robovanja Kliseima !

Oni koji su prijavljeni sa prebivalistem ukljucujuci i Srbe bi glasali samo za skupstinu AP ako takav dogovor postoji ! Asimetricna Autonomija !

Naravno dogovori vaze samo u slucaju Mirne reintegracije .
[ B3R1 @ 02.08.2022. 13:17 ] @
Djoko, s Kosova odlaze i Albanci i to mnogo vise nego Srbi. Idu uglavnom za Nemacku, bas kao i Srbi iz Srbije. Svajcarska ih je puna. A natalitet im nije ni priblizno onoliko slavan kao davne 1980, stavise i oni kubure s belom kugom.

Nego, ima tu jedna gorka, tuzna istina: kada bi Srbija bila drzava na ekonomskom nivou Austrije, Italije ... hajde da ne preterujemo - cak i na nivou danasnje Poljske ili Ceske, pitanje Kosova se uopste ne bi ni postavljalo. Albanci bi bili ponosni da zive u ekonomski bogatoj zemlji, u kojoj bi mogli normalno da rade i zarade, bas kao sto to rade u Austriji ili Svajcarskoj. Dobili bi srpske pasose, s njima bi mogli isto tako lepo da putuju kao i sa austrijskim ... kada bi ostali bez posla drzava bi im davala ogromnu socijalnu pomoc, kao sto se to radi u Austriji. Imali bi sve benefite kao i svi ostali drzavljani Srbije. Ali svi znamo da je socijala u Srbiji 10,000 dinara ... ili tako nesto. I da je tu crkavicu tesko dobiti. Da su prosecna plata i minimalac na evropskom dnu. Da je zdravstvena knjizica tuzan papiric koji ti sluzi samo da cujes recenicu "idi privatno". Da su penzije jos veca tuga ...

I bas zato kazem: nema nikakve price o nekakvom povratku Kosova u pravni sistem Srbije sve dok je Srbija ekonomski na samom zacelju Evrope. Cim se to resi, eto njih kod nas i mnogo brze nego sto ste to mislili.

Sve ostalo su prazne pseudopatriotske price za gubljenje vremena. Poput ove:
Citat:
TheSpiridon:
Oću da idem. Ima da pucam i koljem. Izgleda da vama godine kažu pusti rat, daj da živimo ko ebe kosovo... NE DAM. Ne može tako. Gde vam je patriotizam..

ODRASTI!
[ B3R1 @ 02.08.2022. 13:22 ] @
Citat:
ademare:
Zadrzavanje Kosova uopste ne mora da bude takvo !

Znaci zasto mora Kosovo da bude kao Beograd ili kao Novi Sad ?

Zato sto je to deo Srbije po ustavu. Ili ti smatras da nije deo Srbije?
Citat:
Oni koji su prijavljeni sa prebivalistem ukljucujuci i Srbe bi glasali samo za skupstinu AP ako takav dogovor postoji ! Asimetricna Autonomija !

Ako je Kosovo deo Srbije, onda su gradjani Kosova drzavljani Republike Srbije i imaju ista prava kao i ti, ukljucujuci i pravo da biraju i budu birani na svim nivoima ... pa i da se neko od njih kandiduje za predsednika Srbije. Ako mislis da treba da imaju manja prava, onda time priznajes da Kosovo nije deo Srbije. Kao ono u matematici kad treba da dokazes tezu da je X=Y, pa najpre krenes od pretpostavke da X!=Y ... i na kraju dokaza ispadnes sam sebi keva zbog cega pretpostavka da X!=Y ne vazi, stamim tim X=Y. E tako slicno je i ovde u tvom slucaju ...

A dobra je i analogija sa poznatim Sredingerovim misaonim eksperimentom vezanim za macku:

https://www.facebook.com/ninonline/posts/2061686450568358

P. S. U cilju politicke korektnosti izjavicemo da nijedna macka nije povredjena tokom Sredingerovog eksperimenta. :-)
[ dejanet @ 02.08.2022. 13:43 ] @
Citat:
B3R1: Djoko, s Kosova odlaze i Albanci i to mnogo vise nego Srbi. Idu uglavnom za Nemacku, bas kao i Srbi iz Srbije. Svajcarska ih je puna. A natalitet im nije ni priblizno onoliko slavan kao davne 1980, stavise i oni kubure s belom kugom.

Tako je, ispada da su poslednji ozbiljan natalitet imali pod Slobom, kada je struja i ostalo bilo dzabe, a zbog sankcija crna berza i sverc cvetali.

Sto se broja Albanaca na Kosovu tice, poslednji popis je bio 80-tih, onaj iz 91-ve je bio statisticki, znaci neka procena. Popis, referendum, niti bilo sta sto nagovestava koliko ih tamo stvarno ima nije napravljen od osamdesetih pa do danas, mislim.

Cifra je verovatno tabu tema, razni ljudi su mi pricali da ih tamo nema vise od 500-700k.

Sto se nekog rata tice ne bi ga bilo kada ne bi bilo Nato-a.
[ ademare @ 02.08.2022. 13:51 ] @
Citat:
B3R1:
Citat:
ademare:
Zadrzavanje Kosova uopste ne mora da bude takvo !

Znaci zasto mora Kosovo da bude kao Beograd ili kao Novi Sad ?

Zato sto je to deo Srbije po ustavu. Ili ti smatras da nije deo Srbije?


Jesi li ti uopste drzavljanin Srbije ili si Holandjanin ??

Ovo nije Intimno pitanje , vec od toga zavisi prica .

Da li samo Baronises ili si zainteresovan ?

Kao Holandjanin nemas razloga da budes Zainteresovan !



Ustav se lako menja !

Eno AV je u Januaru promenio Ustav, iako je Izgubio na referendumu !

Sada je Sudstvo u Srbistanu Nezavisno !!

Tako pise u Ustavu !

Ranije nije bilo Nezavisno jer je falila ta jedna recenica !
[ B3R1 @ 02.08.2022. 14:03 ] @
Citat:
ademare: Jesi li ti uopste drzavljanin Srbije ili si Holandjanin ??

Marsovac.

Kakvo pitanje, takav i odgovor.
Citat:
dejanet: Sto se broja Albanaca na Kosovu tice, poslednji popis je bio 80-tih, onaj iz 91-ve je bio statisticki, znaci neka procena. Popis, referendum, niti bilo sta sto nagovestava koliko ih tamo stvarno ima nije napravljen od osamdesetih pa do danas, mislim.

Cifra je verovatno tabu tema, razni ljudi su mi pricali da ih tamo nema vise od 500-700k.

Postoji vrlo pouzdana statistika koju je uradio neko od vendora za potrebe kosovskih mobilnih operatera, kada je bio neki tender kod njih za novog operatera. Ne mogu sada da nadjem link, ali se secam da su govorili o cifri od nekih 800K izdatih SIM kartica. Posto su jos i tada de facto svi imali barem po jedan telefon, to ti je prilicno pouzdana cifra.
[ Java Beograd @ 02.08.2022. 14:11 ] @
Sumnjam.
Cifri od 800.000 punoletnih, treba dodati broj dece ("malji deca") koja nemaju telefon, dakle, od rođenja do oko 10 godina. I deca se broje u ukupan broj stanovnika.
Onda, tu su stari i veoma stari, koji ne koriste mobilni telefon. I oni se broje.
I, naravno, dodati određen broj stanovnika koji, eto nemaju mobilni telefon.

I, da budemo do kraja tačni, od tih 800.000 k kartica, oduzeti procenat kad jedna osoba ima dve kartice.
[ Java Beograd @ 02.08.2022. 14:13 ] @
Ali, nije toliko bitan broj stanovnika.

Jedno je jasno: vraćanjem Kosova i Metohije pod srpsku vlast, srpska vlast bi se ponovo našla u velikim probemima, jer, jasno je, ne bi bila u stanju da vrši vlast u pokrajini.

Već smo sve videli: od početka osamdesetih, i studentskih nemira "zbog pasulja" do devedesetih, da ne prepričavam šta se sve zbilo tamo u to vreme.

[ TheSpiridon @ 02.08.2022. 14:38 ] @
Šalim se, neću da koljem. Al hoću da pucam, petarde da bacam.

Ali ipak Kosovo je deo Srbije za inat.
[ ademare @ 02.08.2022. 16:42 ] @
Citat:
B3R1:
Citat:
ademare: Jesi li ti uopste drzavljanin Srbije ili si Holandjanin ??

Marsovac.

Kakvo pitanje, takav i odgovor.


O.K. Holandjanin . Samo ne znam sto te je Sramota da napises ?

Odrekao si se drzavljanstva Srbije !

Odrekao si se i Kosova !

Jednostavna stvar . Nema razloga za uzbudjenje . Pitanje je bilo vezano samo za temu. Da li trolujes ili si ozbiljan.

Kao Holandjanin Trolujes. Nema nista licno .
[ TheSpiridon @ 02.08.2022. 16:56 ] @
@B3R1, strašno si me razočarao. Lemiš buksne po Holandiji, dok zemlja krvari. Inače o potezima SRBIJE, večeras u 19:30 govori naš poglavica Vučić.
[ B3R1 @ 02.08.2022. 18:02 ] @
Citat:
ademare: O.K. Holandjanin . Samo ne znam sto te je Sramota da napises ?

Odrekao si se drzavljanstva Srbije !

Mene nije nista sramota da napisem. To je tvoj zakljucak, samo ne znam odakle si ga izbunario. U Holandiji je jedno vreme legalno moglo da se zadrzi originalno drzavljanstvo i da imas dvojno. Kasnije su uveli tu obavezu otpusta (ne odricanja, to su 2 razlicite stvari), uz neke izuzetke. Sada su ti izuzeci ograniceni. Sve uvek zavisi koji te zakon zakaci kad podnosis zahtev. U Nemackoj je to daleko stroze. Oduvek bilo.
Citat:
Odrekao si se i Kosova !

Kada vec pokusavas da izigravas bezobrazno deriste (ali ti to bas i ne polazi za rukom), da kazem nesto i na tu temu:

Ja nisam rodjen na Kosovu, vec u Beogradu ... gradu koji ce zauvek ostati deo mene, ma gde ziveo. Na Kosovu nemam nikoga - ni rodbinu, ni prijatelje, ni pretke, pa samim tim ne mogu da se odreknem tog dela Srbije jer s njim nemam nikakve veze. Bas kao sto nemam veze ni npr. sa Leskovcem gde takodje nemam nikoga, ni od familije, ni od predaka. :-) Pa ne mogu ni da se odreknem npr. Leskovca, jer nikada nisam ni bio deo njega. :-)))

Moji preci su vecim delom bosansko-srpske bukve, osim te jedne grane familije koja je iz Pirota. Jedini izuzetak je bio moj pradeda, ziveo je na Kosovu veoma kratko vreme i to po kazni. Bio je ucitelj, a lajao je po kafani suvise protiv Karadjordjevica, culi su ga sreski panduri, prijavili ga ... pa je za kaznu dobio premestaj iz Pirota u Pristinu i to pred sam pocetak I svetskog rata, u prolece 1914. Nazalost, poginuo je mesec-dva posto se iselio tamo i to na glup nacin, tako da porodicu nije stigao da prebaci tamo.

Ovo ti je ujedno i lepa ilustracija da je Kosovo i u vreme Karadjordjevica bilo tretirano kao poslednja rupa na svirali i mesto za nepodobne drzavne sluzbenike. Po kazni. Za one s dugim jezicima. Tu temu je ovlas dodirnuo i Dimitrije Tucovic, ako se dobro secam ...

A posto postavljas licna pitanja, da i ja postavim tebi jedno licno: da li si ikada bio na Kosovu, makar i turisticki? Skijanje na Brezovici, obilazak manastira ... poseta familiji. Ovo je vise pitanje na nivou gde si bio na odmoru ... :-) Pismeni zadatak iz maternjeg (ili ocinjeg - kako god ti drago) jezika. Znaci, laganica.

Ja, vidis, jesam bio na Kosovu. Vise puta, na kratko. Uvek cu pamtiti tu sliku kada predjes kod Merdara, kao da si se vratio 200 godina unazad. Jezivi jad i beda. Ne znam da li je sada bolje, ali 90-ih je bas bilo tuzno i cemerno. Jednom sam bio i sluzbeno i to je ujedno bio i poslednji put kada je moja noga tamo krocila - 1997 - vezano za projekat mreze u Narodnoj biblioteci u Pristini (da, to je bila ova presmesna zgrada ... sa sve belim kecicima na krovu i gomilom neiskorecenog prostora unutra) i povezivanje njihovog VAX-a s ostatkom tadasnje akademske mreze Srbije. Klasicna "tezga" 90-ih, uz tehnologiju 90-ih. Od tog honorara sam sebi tada platio i letovanje, taman je pokrilo ... tako da je to bio win-win. :-)

A mreza smeh za danasnje pojmove. Drzava im je jedva bila dala pare za jedan switch i 6 habova, maltene samo sto sve to s nekog otpada nisu skupili. I trebalo je od toga napraviti nesto, koliko-toliko funkcionalno ... Tada su vecinu osoblja tamo cinili Srbi (bilo je svega par Albanaca). Secam se te srece na njihovim licima kada smo prvi put ucitali Altavistu s njihovih kompova ... trebalo je oko minut da se ucita cela stranica, sve je islo preko nekog linka od 19.2kbit/s ili tako nesto. A kada se ucitalo, ti ljudi kao da su videli osmo svetsko cudo! Tako da sam na neki nacin ostavio tamo i neki svoj licni rezultat, ma koliko bio malecki. A tim Srbima koji su radili tamo je to barem malo ulepsalo zivot. Nazalost, ne predugo, jer su vec par godina kasnije morali da odu. A sve to su ostavili Albancima. Sta ces ...
[ TheSpiridon @ 02.08.2022. 18:26 ] @
E jedva čekam popis stanovništva, pa da se vidi koliko imamo ratno sposobnih kadeta.
[ ademare @ 02.08.2022. 19:32 ] @
@ B3R1

Argumenti su ti Ispod Decijih !


Ja sam Bre bio u ratu za Kosovo !!!!

1999.

Prvi Mobilisan , zadnji Demobilisan !

Mobilisan i 1998. ali nas vratili posle par dana kada je Milosevic kupio sa "verifikatorima " malo vremena !


Jel ti treba vrci Argument od toga ?

Zasto se ne odricem Kosova !!


Al sta ja imam da objasnjavam Holandjaninu ?
[ SlobaBgd @ 02.08.2022. 21:17 ] @
Citat:
B3R1:
Mene nije nista sramota da napisem.

A trebalo bi.

@ademare



[ Kix @ 02.08.2022. 21:31 ] @
Ne znam sta vam je sto se toliko primate.

Prvo. Mislim da uoste nije trenutak da srpska vojska "upada" na kosovo.
Ta vojska je previse slaba jadna i bedna samo bi bezveze izgubili to malo ljudi i tehnike.
Ucinak bi bio nikakav. Zasto je to tako ?
Veoma jednostavno, poslednih 20+ godina skoro da nista nismo ucinili za srpsku ekonomiju i vojsku, odnosno drzavu u celosti. (zdravstvo, skolstvo, sudstvo itd ...)
Hocu reci da sve ono sto treba da pretstavlja jednu drzavu mi nemamo.

Od cega i od koga sa stitimo ?
Pa ja sigirno necu da idem i da "branim" kosovo, dok ti isti kosovari vrsljaju po srbiji kako oni hoce.
Maltene svi ne samo kosovari (poslednjih godina ) su postali neki menadzeri, pravnici ekonomisti i to preko noci. Svima su "neke" diplome izgore na kosovu itd.
I zamisli molim te sposobni su samo da rade u telekomu, eps, posti itd i to jos na nekim pozicijama. Navno mora da bude u kancelariji.
Sad su poceli jos da zadiru u taj neki privatni sektor jer namnozilo se to godinama deca odrasla pa traze kancelariski posao.
Jedina gora stvar od osiromasenog uranijuma je obogaceni seljak !!! Ja bi dodao nepismeni seljak !!!
Ti isti su sebi pripremili teren za prebeg pre '99, stanovi kuce, poslovi itd ...

@B3R1
Sa kosova i albanije odlaze ljudi, istina licno video kad sam pre par godina bio u svedskoj i norveskoj, nekoliko puta.
Problem je u tome sto oni povlace jedan drugoga dok nasi ljudi gledaju da ti postave klinove u tockove.

Srbija u ovakvom sastavu "vlade ma cega god" nije u stanju da vlada ni samim sobom a jos da nam pridodaju kosovo pa ... je**ga.

Vidi druze nije bitno ko je rodjen na kosovu a ko nije.
Mislim licno nisam rodjen tamo, ali i dalje je to deo odnosmo trebalo bi da bude deo srbije.

Druze znas li ti sta je Poljske ili Ceske, eto ja sam bio u Ceskoj dva meseca u toku ove godine, nista posebno ili u odnosu na srb je***e stvarno ne znam sta da ti kakzem.
Mislim da si previse odsutan i da sada nemas realnu sluku onoga sta se desava ovde u srbiji. To rekla kazala nije isto kao licno iskustvo.
Ekskurzije od par nedelja nista ne znace.
[ TheSpiridon @ 02.08.2022. 21:47 ] @
Sad imamo šanse da uđemo u ODKB ili kako se već zovu. Bolje na vreme da opredelimo se za stranu. Naravno, ne na vrhovnom nivou, da bi sačuvali i život predsednika i slično. Nije naša politika baš toliko loša. Nije zemlja toliko siromašna, ne zajebavajte. Imamo solidnu profi vojsku.
[ VlaK @ 02.08.2022. 22:09 ] @
Pitam se koliko bi Srbiju koštalo okupacija Kosova danas. Da da okupacija, pošto ništa drugo nije opcija. Koliko to košta po danu? Državu Srbiju. Pod uslovom da napadnemo i uspešno osvojimo celu teritoriju. Ovde ne govorim o Albancima u skupštini i o tome, nego kako okupirati teritoriju na kojoj nemaš svojih ljudi (imaš, ali u jako malo), nemaš oružje, nemaš moć. Nemaš ništa sem deseteraca i nekih legendi. Ti ljudi koji tamo žive, oni neće u Srbiju. U Nemačku hoće, ali u Srbije neće. Pre će i poginuti nego u Srbiju. A vi samo maštajte. I da od Srbije napravimo Nemačku oni opet neće hteti. Neće sa Srbima. Što je žalosno da ova država od prvih komšija pravi krvne neprijatelje. Nema reči pomirenja, nama pružene ruke. Samo pretnje. Dakle, ako hoćemo Kosovo nazad u okviru Srbije mi ga moramo okupirati i provesti teror nad ljudima koji tamo žive. Za to imamo TheSpiridona, koji će da kolje i ubija i da ispada idiot, kao što i jeste.
[ BrutalCoin @ 02.08.2022. 22:41 ] @
Gde su četnici? Petokraka je skinuta i uveden "krst časni".
Ništa komunisti ništa partizani.

Četnici treba da pokažu da su kadri "stići i uteći i na strašnom mestu postojati".

Pokazali su da su sposobni uteći (u vile na Dedinju). To je trećina posla obavljena, bravo za četnike.
Još ostaje da pokažu da su sposobni "stići i na strašnom mestu postojati".

Ajde vojvode (crvene) napred!


[ TheSpiridon @ 02.08.2022. 22:50 ] @
Srbija je za Kosovo MEDVED. A Kosovo je podguzna muva. I onda medved malo se pomeri i ništa teraj dalje. Pregazili bi ih za deset dana. Malo pre sam gledao Daru iz Jasenovca. Možemo što šta naučiti od ustaša. Kolji, proteruj, krštavaj.
[ Predrag Supurovic @ 03.08.2022. 00:57 ] @
Citat:
B3R1:
Ja nisam rodjen na Kosovu, vec u Beogradu ... gradu koji ce zauvek ostati deo mene, ma gde ziveo. Na Kosovu nemam nikoga - ni rodbinu, ni prijatelje, ni pretke, pa samim tim ne mogu da se odreknem tog dela Srbije jer s njim nemam nikakve veze.


Stvar sa Kosovom i Metohijom nije stvar teritorije i rodbine. To je stvar kulturnog i istorijskog nasleđa, same suštine našeg naroda. Nažalost, to nasleđe nije moguće zaštititi ako se odreknemo i same teritorije.

Da su Šiptari civilizovani pa da ne uništavaju a ono što ne smeju da unište ne prisvajaju i prikazuju to kao svoje, lakše bismo mi to rešavali.


[ miki069 @ 03.08.2022. 02:59 ] @
Pregazili bi ih malo sutra.
[ miki069 @ 03.08.2022. 03:01 ] @
Pregazili bi ih malo sutra.
Čime? Tenkovima koje nemamo.
Ko bi išao da ratuje?
[ BuzzLightyear @ 03.08.2022. 06:22 ] @
Citat:
Kix: Jedina gora stvar od osiromasenog uranijuma je obogaceni seljak !!!


Ne tako davno na brdovitom Balkanu osiromašeni seljaci bili su većina. Onda su prešli u gradove i postali obogaćeni seljaci. Njihovi potomci su još uvek samo obogaćeni seljaci.
[ Bradzorf012 @ 03.08.2022. 06:35 ] @
Citat:
Kix:
Prvo.


Šta je drugo?
[ MajorFatal @ 03.08.2022. 08:27 ] @
Citat:
TheSpiridon:
Srbija je za Kosovo MEDVED. A Kosovo je podguzna muva. I onda medved malo se pomeri i ništa teraj dalje. Pregazili bi ih za deset dana.


Đe je tu čojstvo, a đe junaštvo? Napasti deset puta slabijeg protivnika, pa to je već s milošević radio, nećemo valjda sto puta jedno te isto, nego da mi lepo napanemo celu Albaniju, to bi već bio bolji odnos snaga, i njihove zle ortaće iz nato pakta, da vratimo more oko Skadra, Valone, Drača, i to nešto malo Egejskog mora i Sredozemlja što nam pripada do Bizerbe.

Citat:
TheSpiridon:
Oću da idem. Ima da pucam i koljem.


Nezgodacija ne primaju shizofrenike u vojsku, zamisli pošaljemo te da pucaš i kolješ, a dok stigneš tamo probudi se tvoja druga ličnost, TheSpirodon2 koji uopšte ne voli da puca i kolje, nego voli da se razmnožava i privređuje, i šta, oženiš Albanku kad već ovde ne možeš da nađeš, i izrodite petoro dece, ali tek idu problemi, ako bi oslobodili Kosovo, dodelili bi ti jedno 100 hektara da obrađuješ, tebi koji ni majci u baštici ne možeš da pomogneš ..

Citat:
B3R1:
Jezivi jad i beda.


Za razliku od forumskih patriota iskoristio sam priliku na nekim balkanskim forumima da se malo ispričam sa "neprijateljem", osim početne prozivke još od Murata ko je kome šta uradio, uglavnom je ta ocena, jad, muka, beda, nemaština, sirotinja, nezaposlenost, beznađe, i bez ikakve perspektive za bolje .. naravno ne odnosi se na gospodu što vozi mercedese, i trguje drogom i oružjem, al dobro, to su njihovi patrioti ..
[ dejanet @ 03.08.2022. 09:10 ] @
Citat:
ademare: Ja sam Bre bio u ratu za Kosovo !!!!
1999.


Ako pogledas ko ratuje za Ruse i Ukrajince, tu je 70% ekipa 40-60 godina, tako da neki cemo da idemo opet a neki ce da srcu nesic u Knezu :)
[ B3R1 @ 03.08.2022. 09:22 ] @
Citat:
ademare:
Ja sam Bre bio u ratu za Kosovo !!!!

1999.

Prvi Mobilisan , zadnji Demobilisan !

Veliki respekt. Nisam znao.

Ali onda isto tako znas da 1999. VJ nije izgubila rat protiv Albanaca, kao sto to neki forumasi govore, vec rat protiv NATO, a to su dve totalno razlicite stvari. Kada se NATO (tacnije Amerika) ne bi mesali stvari s Albancima bi se ipak sredile. Oni bi verovatno prihvatili trenutni status quo, dobili bi punu autonomiju. Nesto kao Åland. Imali bi svoje LK i pasose, policiju, sudove, tablice ... ali vojsku ne. Nego je problem sto njihovi politicari dobijaju vetar u ledja iz Vasingtona ... i tu se svaka prica zavrsava. A dobijaju, jer mnogi uticajni clanovi Demokratske partije imaju znacajan udeo u kljucnim kosovskim sistemima (elektroprivreda, telekomunikacije, rudnici itd.). Stite svoju investiciju.

Mislim da kada bi se cak pojavio i neki razuman i pomirljiv albanski politicar, bio bi veoma brzo pociscen u "prolecu" ... organizovanom tamo daleko preko bare. Investitorima bas godi trenutni "zamrznuti konflikt", jer u mutnom mogu da love sta im je volja i da pune dzepove, a sve to tax-free.
Citat:
MajorFatal: Za razliku od forumskih patriota iskoristio sam priliku na nekim balkanskim forumima da se malo ispričam sa "neprijateljem", osim početne prozivke još od Murata ko je kome šta uradio, uglavnom je ta ocena, jad, muka, beda, nemaština, sirotinja, nezaposlenost, beznađe, i bez ikakve perspektive za bolje .. naravno ne odnosi se na gospodu što vozi mercedese, i trguje drogom i oružjem, al dobro, to su njihovi patrioti ..

U poslu koji radim sreo sam mnoge svoje kolege, kosovske Albance, uzrast 25-40 godina. Samo jedan od njih, taj veteran od 40, je jedva natucao srpski, negde na nivou mog turistickog italijanskog (fond od 20-tak reci), ovi mladji nisu znali nijednu jedinu rec. Nikakvo cudo, s obzirom da su albanski roditelji bojkotovali zvanicne skole jos 90-ih i na sve to su srpske vlasti cutale. A od 1999. srpske skole su ostale samo na severu. Eto, toga recimo vecina forumasa nije ni svesna.

Bas kao sto vecina nema pojma da su kosovski Albanci dobrim delom dalekim poreklom zapravo Srbi, tacnije Crnogorci, koji su prihvatili identitet severnog plemena Gede u vreme Turaka, kako ih Turci ne bi dirali. Krasnici su recimo potomci nekog Krasnica koji potice iz Pipera. Gede su inace turski dodjosi, necemo da se lazemo ... koji su sa svoje strane nakon dolaska na Balkan prihvatili jezik i obicaje juznih Albanaca - Toski, jer su se nastanili na podrucju Albanije i odgovaralo im je da trguju s njima. Toske jesu starosedeoci veoma malog dela Albanije i dela italijanske Apulje, izgledaju totalno drugacije od Geda i ne podnose ih.
[ Java Beograd @ 03.08.2022. 09:37 ] @
Čitajući postove na ovoj temi opet se uviđa POTPUNO POGREŠAN ŠABLON RAZMIŠLJANJA KOJI POSTOJI JOŠ OD MILOŠEVIĆA

Svi bi nešto da kolju, ubijaju, da ratuju protiv Albanaca / Šiptara i da ih fizički neutrališu.

A zapravo, 95% stanovništva, albanske nacionalnosti, želi da radi, privređuje, zarađuje i pristojno živi.

Istorijske greške, započete pre Miloševića, kulminirale su u njegovo vreme.

Kako je trebalo rešavati problem
Naći kolovođe albanske pobune, i poznatim metodama tajne policije, državne bezbednosti (svuda u svetu) neutralisati ih.
Potkupljivanje, mito, zastrašivanje ... štap / šargarepa fazon.
Umesto da početkom devedesetih to radi, srpska UDBA je jurila Vuka Draškovića i ostale opozicionare.
Neutralizacijom kolovođa, prost narod nastavlja da živi svoj svakodnenvi život, gleda svoja posla, trudi se da zaradi i nema pobuna i demonstracija.

Kako je Zloba "rešavao"problem
Slao policiju da pendreči demostrante, ostavljajući kolovođe slobodne, da rovare još više.




Ako hoćemo Kosovo i Metohiju u Srbiji, dragi forumaši, moramo da prihvatimo, ISKRENO I DUBOKO U DUŠI da su Albanci / Šiptari naši sugrađani sa kojima delimo dobro i zlo i sa kojima želimo da gradimo našu državu.
A ako hoćemo da pobijemo i pokoljemo Albance, ništa od toga - piši propalo. Neće se desiti. Ni Rusi nam to neće dozvoliti, kao što nisu ni onomad.

Dakle, možda bi bilo pametnije da neko otvori temu "Dragi sugrađani Albanci, sa kojima negujemo suživot na Kosovu"

I ne zaboravite staru mudrost: Zemlja je onog ko je obrađuje.

[ Java Beograd @ 03.08.2022. 09:48 ] @
Citat:
B3R1:... Nego je problem sto njihovi politicari dobijaju vetar u ledja iz Vasingtona ... i tu se svaka prica zavrsava....


Ovo je daleko najveća greška Zlobe Miloševića.

Umesto da oslušne šta želi Vašington, i da sa malo diplomatske lukavosti izađe u susret, nešto pruži još više dobije, i stekne velikog i moćnog saveznika on ide kontra.
Piša uz vetar.

Da je imao dovoljno državničke mudrosti, i shvati šta zapravo želi Vašington, kao što nije, moglo je biti " da su Avnojevske granice samo administrativne " "da Hrvatska može da otcepi samo teritorije gde ne žive Srbi" " da je Kosovo nedeljiv deo Srbije " i tako dalje.

Mogla je cela istorija biti drugačije napisana. Sad, jbg, šta je tu je, TOČAK ISTORIJE SE OKREĆE SAMO U JEDNOM SMERU.



AV je probao da odobrovolji "međunarodnu zajednicu" da vrati sever Kosova Srbiji, i Srbija zauzvrat prizna ostatku Kosova samostalnost, ali, jok, ni to mu nisu dali.
I nikad mu neće dati. Džaba se koprcamo, zajedno sa AV na čelu.

[ BuzzLightyear @ 03.08.2022. 09:49 ] @
Citat:
B3R1: Bas kao sto vecina nema pojma da su kosovski Albanci dobrim delom dalekim poreklom zapravo Srbi


Bio sam ubeđen da su Srbi sa Kosova poreklom Albanci pošto se dosta razlikuju od Srba iz ostatka Srbije, kako fizički, tako i po mentalitetu. Možda su današnji Albanci poreklom Srbi, a moderni Srbi sa Kosova poreklom Albanci?
[ Turmen @ 03.08.2022. 09:51 ] @
[Pažnja - Naredni post sadrži nepopularno mišljenje]

Kosovo nije, niti će verovatno u skoroj budućnosti biti deo Srbije.. Možemo da ga zovemo okupiranom teritorijom, možemo patronatom, možemo takozvanom državom, možemo bantu državicom, kako god --- deo Srbije nije..

Zašto? Pa prvi razlog je zato što više Srba u ovom trenutku traži parking mesto u Frankfurtu ili okreće pedale na bajsevima u Amsterdamu, nego što ih je ostalo na Kosovu. Jasno je ko dan, čija su ovce, njegova je i livada..

Kosovo je odavno izgubljeno i nije deo Srbije, ko mi ne veruje, evo recimo - Brezovica je lepa planina, može da zakupi skijanje i da ode tamo na mesec dana i da javi kako se proveo.. Da li je zaustavljan na granici, koji je jezik pričao, da li mu je bila neophodna lična karta, pasoš i slično.. Kosovo je Srbija je danas samo floskula za zamajavanje dokonih domaćica i ljudi koji nemaju pametnija posla..

A sve i da Kosovo volšebno postane sutra deo Srbije, da se svi Albanci predaju nameće se pitanje - "šta bi smo mi sa njima".. Neki od nas ovde ne vole Aleksandra Vučića. ali šta bi bilo da nam se predsesnik preziva Kurti ili Tači ili Haradinaj?

Jednostavno, u 21veku je jako teško držati teritoriju na kojoj živi veliki procenat naroda koji "te neće" (vidi pod Crna Gora, Bosna ili Ukrajina)..Moje lično mišljenje je da smo srećni ako zadržimo Preševo, Bujanovac i Sandžak u narednih 10 - 15god, a kamoli da "vraćamo" Kosovo ili pupudalekobilo Republiku Srpsku.

Što se mene tiče, rešenje Kosovskog problema može da bude na 2 načina:

1) Rat - Mislim da je svakom ko ima IQ veći od sobne temperature jasno kako bi se taj poduhvat završio.
2) Plansko naseljavanje ljudi tamo, vraćanje svih onih koji su izbegli poslednjih 30godina pa sada po kafanama pevaju "ko da mi uzme..." i slično.. I da se određeni procenat ljudi angažuje društveno i politički i radi na "jačanju srpske zajednice" tamo.. I ovo je jasno svakom iole inteligentnijem kako bi se to završilo (ne bi Šipci to posmatrali sa strane)
3) Za to vreme jačanje države i ekonomije koje bi došlo do toga da neki Admir Mehmedi iz Gnjilana kaže "hmm živim loše, ali ako bih bio deo Srbije živeo bih bolje, imao bih veću platu, mogao bih da putujem slobodnije ili emigriram ili slično".. Ni od toga nema ništa, da se ne lažemo..

A tebi Spiridone ako ti se puca, imaš recimo po BGu gomilu paintball poligona - skupiš ekipu, utalite se neku kintu i pucaš koliko ti je volja.. Ili recimo ako ti se bacaju petarde, odeš na utakmicu.. Ili pošto si nezadovoljan svojim životom - odeš na neki protest.. Postoji brdo načina za kanalisanje nagomilanog besa.. Za razliku od tvog - bar bi ti ostala glava na ramenima duže od jednog popodneva :)
[ dejanet @ 03.08.2022. 10:07 ] @
@Turmen

Ok ti je post ^, mislim da to nije nepopularan stav, doduse proistice iz komformizma, sto je opet ok.

Moj stav je da trazimo 50-100 nulearnih bojevih glava od Rusa, jer ako su ameri mogli da isto daju Izraelu, Pakistanu, Juznoafrickog Republici... ne vidim sto mi ne bismo pokusali...

A sa druge strane da zivimo i radimo kao da ce 100 godina biti mir i da nam je svaki covek brat rodjeni.
[ ademare @ 03.08.2022. 10:23 ] @
Ako se jedan clan izjasnio za rat odmah , ne vidim zasto se ostali pozivaju na vecinu koja je za rat ?

U prvom postu sam napisao da ni od Putina ni od rata nema nista !

Zna to i Kurti , zna to i USA i njihov covek sedi na A. Vencu ! Koji je potpisao Briselski sporazum i Sve predao u ruke Albanaca !

Koji je vise uradio za Nezavisno Kosovo nego svi Albanci zajedno !!

Koji je hteo da potpise " podelu " nama 2 opstine njima 22 !

Koji je doveo Brnabicku koja je izjavila prvi dan kao " premijer" spremna sam da potpisem bilo sta ! Zato je bila i dovedena .


Pre AV-a na Severu kosova je delovalo Zdravstvo , Skolstvo , Sudovi i nezvnicno Policija Republike Srbije !!

Danas od toga nema nista ! Sve je predato !

Potpisao je medjunarodni pozivni broj za Kosovo !

Potpisao je priznanje izmisljenih diploma !

Potpisao je priznanje dokumenata tzv. Kosova !

Potpuno je zaokruzio Drzavnost !

Pre njega ROSU nije nikada ni pomislila da udje na Sever !!!

Danas kampuju tamo svakih mesec dana !!


Sa Sorosom sprovodi pogubnu ideju " Otvoreni Balkan " za koju Rama javno izjavljuje " Da je jedini nacin za stvaranje Velike Albanije " ?!
[ Turmen @ 03.08.2022. 10:30 ] @
Citat:
dejanet: @Turmen

Ok ti je post ^, mislim da to nije nepopularan stav, doduse proistice iz komformizma, sto je opet ok.

Moj stav je da trazimo 50-100 nulearnih bojevih glava od Rusa, jer ako su ameri mogli da isto daju Izraelu, Pakistanu, Juznoafrickog Republici... ne vidim sto mi ne bismo pokusali...

A sa druge strane da zivimo i radimo kao da ce 100 godina biti mir i da nam je svaki covek brat rodjeni.


Nije komformizam nego je realizam..

Nda, Amerika bi baš posmatrala mirno tih 50 - 100 nuklearnih bojevih glava od Rusa.. Ne bi uopšte ona dala 50 - 100 nuklearnih glava Kosovu, Hrvatskoj, Albaniji, Crnoj Gori, Bosni.. Kad kažem dala mislim prodala za masne pare.

I Srbija i Kosovo i Makedonija i Crna Gora su taoci USA, EU, NATOa i svih organizacija.. Niko tu nikog ništa ne pita, samo je pitanje ko je u tom izvlačenju izvukao bolje karte. Onog trenutka kada par multimilijardera budu imala interes da KIM bude bio deo Srbije, tako će biti. I doćiće i te bojeve glave i profi vojska i Amerikanci će postati samarićani koji će "štititi Srpsko stanovništvo od terorista", jednostavno sve će se preokrenuti..

Ili će ih pustiti niz vodu i zažmuriti na jedno oko, pa šta god da se desi.. Ali sve i da se to desi sutra, naša država trenutno nema kapacitet za bilo kakvu ozbiljniju akciju.. Ostali bi bez benzina kod Niša :)

[EDIT] @Ademare.

Apsolutno.. To je idealan dodatak na moj prethodni post, ali ja nisam hteo da napišem to, da ne uvlačim politiku.. Ali činjenica je da je položaj daleko nepovoljniji nego recimo pre 10god, a i tada je bio nepovoljan.

A to ulaženje ROSUa i ti "vikend ratovi" i "istetovirani vozovi" i Levijatani koji su krenuli na Kosovo, ali se vratili jer su pozitivni na KOVID - su unapred isplanirana i itekako organizovana igranka za zamajavanje naroda.

Jednom mesečno Aca Srbin sprečava rat u poslednjim trenucima, jednom mesečno "vodimo 5:0", a situacija sve gora i gora - samo mučeni pošten svet ispašta

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 03.08.2022. u 11:43 GMT+1]
[ dejanet @ 03.08.2022. 11:01 ] @
Citat:
Turmen: Nije komformizam nego je realizam..


Mislim da nije relizam.

Evo ti izreka koju svi koriste da istaknu taj "realizam": "Čije ovce, toga i livada"

A cije su bile te livade na Kosovu pre Vucica, Olbrajtove, Slobe i Tita. Pa srpske, svi toponimi na Kosovu i severnoj Albaniji su srpski.

Znaci neko je tu realnost promenio i menja, sto implicira da se "realnost" menja, kreira i stvara.

I zasto je sada to stanje nepromenljivo, ne razumem. Jedino objasnjenje je nas komformizam.
[ Turmen @ 03.08.2022. 11:17 ] @
Tu realnost su delimično promenili milion ljudi koji su Prištinu, Peć, Prizren i Gnjilane zamenili Beogradom, Smederevom, Jagodinom i Kragujevcem..

Za to vreme je drugi milion ljudi menjao Đirokastru, Drač, Valonu i Tiranu za Peć, Prizren, Gnjilane i Prištinu.

Pritom ne pričam o izbeglicama koji su prebegli 99e i posle toga, nego o ljudima koji su se selili 60ih, 70ih, 80ih..

Tačno je da se ta realnost menja, ali će mnogo vode proteći Dunavom dok se to ne promeni.

U međuvremenu su ti koji su se odatle preselili pustili korenje, razmnožili se, rodili Beograđane, Smederevde, Kragujevčane i nikom svečano ne pada na pamet da se vraćaju dole na čuku sa koje su došli. Kao što većini ne pada na pamet da se iz Beograda vraćaju u Čačak, Sevojno, Blace, Koceljevu ili gde god. I šta znam, meni je to potpuno ok.

Ne verujem ja da se situacija na KiMu nešto mnogo izmenila u odnosu na to kad sam ja bio..A kad sam ja bio, vreme je stajalo negde 50god u prošlosti.. Osim šacice dilera i ratnih profitera koji tamo vedre i oblače, ne verujem da pošten svet, bez obzira na nacionalnost tamo živi dobro. Možda grešim, može slobodno neko da me ispravi ako ima "novije" informacije. Pa ne bi prvi kosovski Albanci trčali u Švajcarsku i Nemačku i Austriju.
[ B3R1 @ 03.08.2022. 11:29 ] @
Citat:
dejanet:
Moj stav je da trazimo 50-100 nulearnih bojevih glava od Rusa, jer ako su ameri mogli da isto daju Izraelu, Pakistanu, Juznoafrickog Republici... ne vidim sto mi ne bismo pokusali...

Dobra ideja ... ali moraces da sacekas, trenutno su zauzeti cekanjem u redu ispred H&M radnje u Moskvi ... treba kupiti brendirane krpice, koga je briga za tamo neki Donbas i Lugansk? A tek za Srbiju - mozes misliti ...
[ dejanet @ 03.08.2022. 11:34 ] @
^ Hehe tacno, ali moras da budes "preduzetnickog" duha, a "sve sto ne steti moze da koristi".
[ TheSpiridon @ 03.08.2022. 12:48 ] @
Rusija ušla u rat, uskoro ulazi i Kina...itd, za 2 godine amerika ima da ima samo indijance. Ne puca mi se, ne kolje, ne igra mi se. Ja da sam predsednik Srbije, ja bih održao miting i rekao, Slovenija, Hrvatska, Bosna, Albanija, sve je to SRBIJA. Evo i ja sam Šumadinac i time se ponosim, tako i Hrvat može da bude Hrvat, Kosovar može da bude kosovar, šiptar, šta već. Ali u globalu, kad se priča o Srbiji misli se na sve to što sam naveo, hvala doviđenja. I naravno uveo bih srpski jezik kao jedini mogući i oficijelni. Kad u francuskoj žive francuzi, što u Srbiji ne mogu da žive Srbi.... molim lepo. CEO BALKAN, tj. ex YU pljus Albanos eta Serbia.
[ Turmen @ 03.08.2022. 12:54 ] @
Vidi, ja da sam predsednik Srbije ja bih otišao dalje i rekao bih da je "Tajland Srbija", "Bali je Srbija", "Amsterdam je Srbija" ili "Madagaskar je Srbija".. Niko tebi ne brani da budeš Madagaskarac ili Amsterdamac, ali ima da živiš u Srbiji..Zašto da Beri ne živi u svojoj matičnoj državi, a ne u nekoj tamo bantu Holandiji.

Ili da idemo na Dominikanu bez pasoša..Ili da, kad se Dominikanci ili Indonežani pobune, Spiridon ode na Bali da ratuje, a dok ratuje, miluje ga vetrić i služa zvukove talasa :)

Ajd sad da prekinem sa šalom - pokušao je naš trenutni predstavnik sa tom retorikom, neki Karlobag, Viroviticu, a njegov politički otac i mentor je pominjao "Svpsko move u Spvitu".. Posledice te retorije živimo i danas.
[ BuzzLightyear @ 03.08.2022. 13:03 ] @
Ja da sam predsednik uzeo bih ogromne kredite i stavio proviziju u svoj džep. Od tih kredita finansirao bih strane investitore (iste one od kojih bih uzeo kredite) kako bih stvorio privid da sa tim kreditima radim nešto pametno. Na sve načine bih suzbijao opoziciju. Dozvolio bih svojim prijateljima da se bogate, ali uz uslov da mi pomognu da postanem bog.
[ Turmen @ 03.08.2022. 13:07 ] @
@Buzz? A je l bi vratio Kosovo? Ili bar ono, svaki put kad ti i tvoja bratija napravite neku 3.14zdariju, ponoviš 10 puta Kosovo je Srbija ili sprečiš neki fantomski vikend rat.. Je l može? Svi bi te voleli, garantujem :) Još ako te prijatelji nazovu telefonom i deru se u slušalicu kao pavijani "baze srbine, baze srbine" :)
[ TheSpiridon @ 03.08.2022. 13:08 ] @
Jel ste vi nesreće znali, učili o Caru Dušanu? Jel znate koliko je njegovo Carstvo bilo??? Polako dolazi vreme da to Carstvo povratimo.
[ Bradzorf012 @ 03.08.2022. 13:08 ] @
Ja da sam predsednik, izvukao bih uši "ekspertima" koji po raznim forumima pišu o nuklearnom oružju.

P.S. Medijske osnove prava su ljudske slobode.
[ Turmen @ 03.08.2022. 13:13 ] @
Citat:
TheSpiridon:
Jel ste vi nesreće znali, učili o Caru Dušanu? Jel znate koliko je njegovo Carstvo bilo??? Polako dolazi vreme da to Carstvo povratimo.


Povešće nas čika Miroljub Petrović u to vraćanje Dušanovog carstva :) Samo da skokne do Kinšase i odleži tamo par godina
[ BuzzLightyear @ 03.08.2022. 13:28 ] @
@Turmen
Naravno da ne bih vratio Kosovo. Ja bih se dogovorio sa tzv. kosovskim kolegama da zajedno što duže ložimo glup narod. To loženje bih nazvao... "kosovski dijalog".
[ Bradzorf012 @ 03.08.2022. 13:30 ] @
Ljudski mediji su osnova pravnih sloboda.
[ Turmen @ 03.08.2022. 13:32 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
@Turmen
Naravno da ne bih vratio Kosovo. Ja bih se dogovorio sa tzv. kosovskim kolegama da zajedno što duže ložimo glup narod. To loženje bih nazvao... "kosovski dijalog".


Ili oformio Mali Šengen, Otvoreni Balkan.. to je manje više isto kao da si vratio Kosovo, ako može organski proizvod iz Jovanjice da se prodaje u Peći ili Tirani ili konzumira na plaži u Sarandi, sve ostalo je samo nepotrebna birokratija koja poštenom svetu otežava život
[ TheSpiridon @ 03.08.2022. 13:39 ] @
https://www.alo.rs/razbibriga/...i-dusanovo-carstvo/267179/vest
[ Turmen @ 03.08.2022. 14:03 ] @
Kako bi svet bio lepo mesto za život da recimo Erdogan poželi da obnovi Otomansko carstvo, neki ćata iz Italije Rimsko Carstvo, da se Grci popišmane da požele da vrate teritoriju pod Aleksandrom Velikim.. Baš bih voleo tako nešto da vidim, samo se nadam da ću imati dovoljno zaliha kokica u tom momentu :)

@Spiridon / E izvinjavam se, ako je jedan prestižni portal kao što je Alo to objavio, to je sigurno istinita, više puta proverena činjenica.
[ Bradzorf012 @ 03.08.2022. 14:31 ] @
Pravo slobode je medijski osnov ljudi.
[ TheSpiridon @ 03.08.2022. 16:06 ] @
Moje zagarantovano pravo je da iznosim mišljenje, pa makar i ono ne bilo moje.
[ component @ 03.08.2022. 16:45 ] @
Citat:
dejanet:
Moj stav je da trazimo 50-100 nulearnih bojevih glava od Rusa, jer ako su ameri mogli da isto daju Izraelu, Pakistanu, Juznoafrickog Republici... ne vidim sto mi ne bismo pokusali...


Samo zamišljam Srbiju sa par desetina nuklearnih bojevih glava i crvenim dugmetom oko koga se svađaju Vučić, Dačić, Vulin,... Ti zaboravljaš da ovde ne znaju da ubace ugalj u termoelektranu, a ne da barataju sa nuklearnim oružjem?
Da se ne lažemo, čak i najzagriženiji članovi SNS-a znaju da u Srbiji na odgovornim pozicijama nisu stručni nego podobni. Zato su i članovi: nadaju se da će jednog dana biti prepoznati kao veoma podobni i time i oni profitirati.
Ti bi dao nekome iz akademije mladih lidera SNS-a da odlučuje šta treba uraditi sa 50-100 nuklearnih glava?
[ Turmen @ 03.08.2022. 18:44 ] @
Vulin upravlja i ima pristup nuklearnom naoružanju - Najkraći vic na svetu :)
[ dejanet @ 03.08.2022. 19:07 ] @
@component, @Turmen

Za ugalj/struju/sns/kokezu/.. ste u pravu, ali za ovo drugo(atomnjake) ste u pravu koliko i za Bajdena, Nensi Pelosi, Liz Trus, Makrona...
[ TheSpiridon @ 03.08.2022. 20:27 ] @
@dejanet, slažem se sa gospodinom. Ako išta vredi u Srbiji onda je to vojska i ona treba da ima to crveno dugme, a Vučić koferče sa sky telefonom, pozove generalštab i samo kaže PALI.
[ miki069 @ 03.08.2022. 21:16 ] @
I u generalštabu su nesposobni SNS poslušnici.
Negativna selekcija.
Dobili bi po p.čki od Šiptara na KiM.
Bolje nam je da utvrdimo Rašku i Kraljevo kao granicu.
Na severu se zna. Kad se završi brza pruga, Mađari uzimaju svoje.
Prema Hrvatima treba utvrditi Zemun.
Sa njima nikako konflikt. Razbucali bi nas.
[ dejanet @ 03.08.2022. 21:47 ] @
Dobro niko ne ocekuje rat ovde iz prostog razloga zato sto su sve drzave okolo razvaljene, bez vojske, para, dzebane, hrane...
Po definiciji, valjda onog fon Klauzevica, takve drzave treba da nestanu.

Mislim i na Srbiju, videcemo...
[ VlaK @ 03.08.2022. 22:17 ] @
Da bukne neki rat ja bih odmah ucmekao Spiridona. I svet bi odmah bio bolji. Čovek koji samim svojim postojanjem čini svet lošijim. Treba to postići.
[ Turmen @ 04.08.2022. 08:56 ] @
@Dejanet

Misliš da mi u Srbiji imamo resurse, ljudstvo, logistiku za bilo kakav rad sa nuklearnom energijom i naoružanjem? Ne znam, ali ja većini glavonja iz naše države ne bih dao ni kubik drva da mi prenese iz šupe na tavan, ali dobro..

@Vlak

Nemoj biti surov i strog prema Spiridonu, jeste krajnje čudan lik, sa čudnim pogledom na svet, ali daleko od toga da je on problem. Veći problem su razni Šešelji, Vučići, Putini, Zelenski i ostali ratnohuškači koji se usput i nešto pitaju i donose nekakve odluke. Kao što je Java rekao 90% ljudi u Srbiji, na Kosovu, u Hrvatskoj, Albaniji, BiH žele da rade, zarađuju, privređuju i žive normalnim, dostojanstvenim životom.. Ali su iz nekog razloga već 40god taoci kojekakvih imbecila.
[ Bradzorf012 @ 04.08.2022. 09:05 ] @
Aleksandar Vučić.
[ TheSpiridon @ 04.08.2022. 09:25 ] @
Da Bog blagoslovi našeg vladara. Živeo Aleksandar Vučić. Slava Bogu.
[ dejanet @ 04.08.2022. 09:26 ] @
Citat:
@Turmen: Misliš da mi u Srbiji imamo resurse, ljudstvo, logistiku za bilo kakav rad sa nuklearnom energijom i naoružanjem? Ne znam, ali ja većini glavonja iz naše države ne bih dao ni kubik drva da mi prenese iz šupe na tavan, ali dobro..

Svakako ne sa Vucicem(ili ne daj boze Djidom), ali imamo pristojnu tradiciju sa raketnim programom i nuklearnom energijom.
Kada je trebalo da se predje na sledecu fazu kasnih 60-tih, stopirao je Tito. Mislim na raketni i nuklearni program.

Posle 5 oktobra, poslednje ostatke tog programa Instituta Vinca, dokusurili su Tadic i Ameri. Taj program je bio u toj fazi mirnodopski.

Eto ne da nam djavo mira, pa sada razvijamo pametnu municiju i mini krstarece rakete, jer je traznja na svetskom trzistu oruzija velika.

Sto se klasicnog oruzija tice, nasa haubica Nora je sigurno top 5 u svetu, svakako bolje od svega sto se trenutno isporucuje Ukrajini.
Mozda je cak i ameri kupe za sebe pa ti vidi.

Jednostavno imamo tradiciju, imali smo za vreme Tita, ranije za vreme Kraljevine, kao i pre.
[ Bradzorf012 @ 04.08.2022. 09:28 ] @
Vučić Aleksandar.
[ Turmen @ 04.08.2022. 09:46 ] @
Citat:
dejanet:
Citat:
@Turmen: Misliš da mi u Srbiji imamo resurse, ljudstvo, logistiku za bilo kakav rad sa nuklearnom energijom i naoružanjem? Ne znam, ali ja većini glavonja iz naše države ne bih dao ni kubik drva da mi prenese iz šupe na tavan, ali dobro..

Svakako ne sa Vucicem(ili ne daj boze Djidom), ali imamo pristojnu tradiciju sa raketnim programom i nuklearnom energijom.

Kada je trebalo da se predje na sledecu fazu kasnih 60-tih, stopirao je Tito. Mislim na raketni i nuklearni program.


Nisam toliko upućen, mada da imamo tradiciju, imamo, ali su svi vinovnici te tradicije već uveliko na onom svetu ili u inostranstvu.

Ja bih svakako voleo da živim u državi koja razvija svoj nuklearni program, ima nuklearnu elektranu, čak i radi na nekim svemirskim istraživanjima, verovatno sada ne bih bio u ITu nego bih isterao svoj prvobitni izbor do kraja i bavio se ili nuklearnom fizikom ili astrofizikom. Ali kad se okrenem oko sebe vidim da se i to malo oružja doprema iz inostranstva, da su fabrike koje rade proizvodnju napuštene, da namenska u Lučanima služi za pranje para i pribavljanje sumnjivog kapitala tatama i mama visokih funkcionera vlade..

I takođe živim u svetu gde bi smo, pri prvoj naznaci razvoja nekakvog nuklearnog oružja dobili od "velikih sila" packu i jedno veliko "ne ne, ne smete to da radite", jer bi naše komšije to doživele kao "pretnju i udar na njihov suverenitet i teritorijalni integritet", a našim tradicionalnim prijateljima bi to bio direktni udar na džep jer ne bi više oni mogli da nam masno prodaju nešto što mi već razvijamo u našoj državi.

Tako da sam skeptik po tom pitanju u budućnosti.
[ B3R1 @ 04.08.2022. 09:47 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ako hoćemo Kosovo i Metohiju u Srbiji, dragi forumaši, moramo da prihvatimo, ISKRENO I DUBOKO U DUŠI da su Albanci / Šiptari naši sugrađani sa kojima delimo dobro i zlo i sa kojima želimo da gradimo našu državu.

Najrazumniji komentar do sada.

A ako mastate o nekom povratku Srba na Kosovo, evo jednostanog recepta, zvuci kao SF, ali na duze staze mozda i moze da se realizuje:

Ljudi idu da zive tamo gde mogu da rade i zarade. Mozemo mi da sviramo u gusle o "dusi srBskog bica", "srBstvu", "cojstvu, junastvu itd." ... ali ako negde nema posla ljudi odlaze. Ili krenu da se bave svercom i kriminalom u lokalu da bi preziveli, a kriminal vrlo brzo postoje organizovani kriminal. Stvar golog prezivljavanja.

Ono sto je potrebno na jugu Srbije, kao i severu Kosova su investicije, radna mesta i visoki standard. Ali ne bilo kakva radna mesta, vec neka koja ce privuci koliko-toliko obrazovane ljude, a ne mamlaze i motace kablova.

Znaci, udjes u pregovore s velikim IT firmama ... i ponudis da otvore veliki centar npr. u Kosovskoj Mitrovici, gde ce raditi razni IT-sljakeri, za nezamislivo velike plate i to mnogo vece nego sto se nude u Beogradu i Novom Sadu. Obezbedis istovremeno nekog domaceg investitora da tamo sazida ogromne lux stanove za ljude koji ce raditi tamo. Stanove dati samo onima koji tamo rade i to na lizing ... ne pod kiriju, ne pod kredite, vec kao kola - na lizing. Ako ostanu tamo X godina i otplate sve rate lizinga stan ostaje njima. Ako pobegnu - daj kljuceve nazad i puj pike ...

Naravno, posto ni Albanci (ali bogami ni Srbi) iz tog podrucja nisu bas nesto narocito informaticki pismeni mnogi developeri iz Kraljeva, Nisa, Pirota itd. ce potrcati da tamo rade. Potrcace i oni pismeni Albanci. Takva jedna kompanija dize cene nekretnina i zivotnog standarda, dolazi do dzentrifikacije, a samim tim i do filtriranja ljudi koji tamo zive. Ubrzo to mesto pocinje da privlaci i ostale biznise, ljudi iz centralne Srbije pocinju tamo da ulazu, otvaraju se poslovi ... a onda ljudi umesto za mafiju idu da rade za strance za mnogo vece pare i mafija moze samo da spakuje kofere.

Ekonomski boljitak potiskuje i nacionalne razmirice, onima koji rade za 3000 evra postaje nebitno da li ce piti kafu, kavu ili kahvu, da li hleb kupuju kod Jovana ili Hasana ... isto se desava i kod Albanaca, kojima pocnu da smetaju kriminalci na vlasti u Pristini i cela ta igrarija od kvazi-drzave pocne da puca po savovima sama od sebe.

Ovo je ujedno i jedini nacin da se problem Kosova zauvek resi. Sve ostalo su prazne price.
[ Bradzorf012 @ 04.08.2022. 09:51 ] @
Vučić Aleksandar.
[ Turmen @ 04.08.2022. 10:02 ] @
Citat:
B3R1

Ekonomski boljitak potiskuje i nacionalne razmirice, onima koji rade za 3000 evra postaje nebitno da li ce piti kafu, kavu ili kahvu, da li hleb kupuju kod Jovana ili Hasana ... isto se desava i kod Albanaca, kojima pocnu da smetaju kriminalci na vlasti u Pristini i cela ta igrarija od kvazi-drzave pocne da puca po savovima sama od sebe.

Ovo je ujedno i jedini nacin da se problem Kosova zauvek resi. Sve ostalo su prazne price.


To o čemu ti i Java pričate za sada zvuči kao okrugao kvadrat.. Nemoguće i neizvodljivo.. Ja se od reči do reči slažem sa vama i nadam se da će se nešto promeniti u budućnosti, ali sam i po tom pitanju pesimističan..Zašto?

Zato što nekom tamo ćati iz Amerike, NATOa, Nemačke odgovara da se ljudi mrze. I da budu nesrećni.. Odgovara da postoji što više Spiridona po glavi stanovnika. Zato i bombarduju bombastičnim naslovima iz medija, izmišljaju "medijske babaroge" jednom mesečno, nama pričaju kako Crnogorci mrze Srbe, njima pričaju kako Srbi mrze Crnogorce, pa i Hrvate i Albance i Bunjevce i Vlahe i Tatare i tako u krug.

Zato što je čovek koji mrzi zaslepljen, slep oko očiju, ne vidi ništa, ne rasuđuje racionalno. Zato što dok oni pustoše zemlju, pune svoje džepove uz pomoć raznih "investicija", prosečni Srboljub mašta o sledećoj godini u Prizrenu.. A ne vidi što je susedno mesto opustošeno, ogoljeno, što njegove prve komšije kupuju hleb na rate, televizore na dugogodišnje kredite,a za lekove zajme od zelenaša..

I danas da pitaš sve Srbe "kako rešiti problem Kosova", od motača kablova do vlasnika milionskih firmi - niko neće reći "da investiramo tamo, zapošljavamo ljude, otvaramo firme i zidamo gradove, obrađujemo zemlju, ulažemo u poljoprivredu", ali će ti 9 od 10 reći "idemo da se koljemo i da pucamo".. E sad postoji druga strana priče da bi sve te investicije prošle jako zapaženo i verovatno izazvale otpor od strane "domaćina" i bile sabotirane na sve moguće načine..

Citat:
a onda ljudi umesto za mafiju idu da rade za strance za mnogo vece pare i mafija moze samo da spakuje kofere.


Mafija može da spakuje kofere, ali ih neće spakovati, već će posetiti vlasnika IT kompanije ili investitora koji zida nekretnine i dati mu "ponudu koju ne može da odbije".. Zato i nema investicija tamo, niko nije lud da ulaže svoje pare u bantu državici, tampon zoni, bez ikakvog reda i zakona gde mešetari ko kako stigne.

Na kraju krajeva Rambo Amadeus je jednom rekao da je nacionalizam tema za one sa do 300e mesečno, da oni sa 500e razmišljaju već o kafićima i izlascima, oni sa 1000e o stanovima i automobilima, a da one sa 2000e boli uvo za sve i da tu prestaje svako palamoođenje.

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 04.08.2022. u 11:27 GMT+1]
[ Bradzorf012 @ 04.08.2022. 10:39 ] @
Aleksandar Vučić.
[ B3R1 @ 04.08.2022. 10:55 ] @
Citat:
Turmen: To o čemu ti i Java pričate za sada zvuči kao okrugao kvadrat..

Kao sto sam rekao, to je SF ... utopija ... kao u knjizicama Tomasa Mora i onog Italijana koji je izmislio rec utopija, zaboravio sam mu ime ... Ali ujedno i jedina valjana opcija.

Verovatno uz politicko resenje po uzoru na Åland, sto je vrlo slicna situacija (ubedljivo vecinsko svedsko stanovnistvo na finskoj teritoriji - zastava, grb, dokumenti, puna autonomija, clanstvo u medjunarodnim organizacijama, policija, sudovi ... ali totalno demilitarizovano). Ali de iure i dalje deo Finske. A moze i kao Kanada - princ Filip Karadjordjevic postane kralj Srbije, a Srbija i Kosovo biraju svako svojeg premijera. I Srbija sa sve Kosovom postane jedna kraljevina. Commonwealth. Posto je Filiip srpski zet, ima tasta da ga postrojava svako jutro i popravi mu srpski (tata mu je suvise glup, on je izgubljen slucaj, ali mali nije). :-)

Sto je jos jedna fantazija na slicnu temu ... :-)))

Naravno, Albanci ni na jednu od tih varijanti nikada nece pristati, ovo sada sto imaju je vec skoro priblizno tome. I oni hoce tapiju na Kosovo. A Srbiju ce EU/NATO/US gnjeciti dok na kraju ne da tapiju, jer je drzava talac stranih investicija (80% dolaze iz EU). Zalosno, ali tako je. A pristinska ekipa je alava, hoce stalnu stolicu u UN ... cuj stolicu, malo je kume, oni bi i krevet ... i za to imaju vetar u ledja iz DC. Tako da je za to, nazalost, kasno ... taj vetar u ledja smo mogli da imamo 1988, lepo su Scorpionsi tada pevali (Wind of Change) i taj vetar promena je trebalo pratiti, a ne pishati uz njega.

[Ovu poruku je menjao B3R1 dana 04.08.2022. u 12:07 GMT+1]
[ Bradzorf012 @ 04.08.2022. 11:05 ] @
Citat:
B3R1:
Naravno, posto ni Albanci (ali bogami ni Srbi) iz tog podrucja nisu bas nesto narocito informaticki pismeni mnogi developeri iz Kraljeva, Nisa, Pirota itd. ce potrcati da tamo rade. Potrcace i oni pismeni Albanci. Takva jedna kompanija dize cene nekretnina i zivotnog standarda, dolazi do dzentrifikacije, a samim tim i do filtriranja ljudi koji tamo zive. Ubrzo to mesto pocinje da privlaci i ostale biznise, ljudi iz centralne Srbije pocinju tamo da ulazu, otvaraju se poslovi ... a onda ljudi umesto za mafiju idu da rade za strance za mnogo vece pare i mafija moze samo da spakuje kofere.


Ladno si džentrifikaciju kao pojam upotrebio u pozitivnom kontekstu, a da u stvari nisi ni svestan šta si napisao. Tipično razmišljanje u kapitalizmu koje možda i ima sposobnost da percipira problem, ali bi da požar gasi benzinom.

Uzgred, kada govoriš o "filtriranju ljudi koji tamo žive", na šta tačno misliš? Pošto je poznato da sam jedan od najpametnijih ljudi na forumu(tvoje reči), mislim da nije čudo što ne shvatam.

Medijski ljudi su osnova slobode prava.
[ B3R1 @ 04.08.2022. 11:11 ] @
Citat:
Bradzorf012: Ladno si džentrifikaciju kao pojam upotrebio u pozitivnom kontekstu, a da u stvari nisi ni svestan šta si napisao. Tipično razmišljanje u kapitalizmu koje možda i ima sposobnost da percipira problem, ali bi da požar gasi benzinom.

Negativna mera primenjena na negativnu situaciju daje ponekad i pozitivan rezultat ... :-)
Citat:
Uzgred, kada govoriš o "filtriranju ljudi koji tamo žive", na šta tačno misliš?

Mislim na to da ce ljudi koji tamo zive od danas do sutra baveci se svercom i kriminalom dok struju i komunalije ne placaju (o porezu i doprinosima da i ne govorimo ... a bitno je da frilenserima krv piju) shvatiti da im tamo vise nije mesto ... i da ce odande ili otici ili ce sebe pokusati da nadju u tom novom poslovnom svetu koji se tamo formira i da se prebace nekako u legalne tokove. Na to sam mislio.

Ali kao sto rekoh - utopija ... a ti se mozda secas kako se zvao Italijan koji je izmislio tu rec? Kampanela? Kandela? Kompostela? Tako nesto ... mrzi me da guglam.
[ Bradzorf012 @ 04.08.2022. 11:18 ] @
Moram da ti rečem, preuzeo si titulu od Majora Fatalnog. On je smešan ko bioskop, ali tebi nije ni blizu.
[ Turmen @ 04.08.2022. 12:52 ] @
Ta "džentrifikacija" bi samo oterala i ovo malo poštenih ljudi sa Kosova a navukla još mutivoda, švercera, parazita i lovaca u mutnom sa gomilom neopranih para. Na kraju krajeva i to što su Srbi masovno prodavali kuće i zemljište 60ih i 70ih Šiptarima i naseljavali ostatak Srbije je neki tip "džentrifikacije" ;)

A i nisam siguran koliko bi IT ljudi potrčali da rade na Kosovu. Ja recimo ne bih otišao ni za 100% veću platu. Radije bih se spustio malo južnije do Grčke ili Crne Gore ili još malo južnije do Malte ili Kipra. Ako već nisam kući, bar neka mi morska obala bude na 5min hoda. A verujem da moje mišljenje deli većina. A tehnički pismeniji ljudi sa tog podneblja su do sada već sigurno došli do Beograda / Novog Sada/ Niša i ne pada im na pamet da se vraćaju dole pa sve i da preko noći niknu novi Dubai, Abu Dabi i Doha, a Microsoft, Google, Amazon i Meta osvoje svoja predstavništva tamo.
[ TheSpiridon @ 04.08.2022. 13:02 ] @
Moj komšija, rom, kaže, biće nam svima bolje kad mi cigani dođemo na vlast. Možda Kosovo treba dati ciganima. Tj. dati ciganima puške i vojnu tehniku pa nek idu da osvajaju svoju državu.
[ Turmen @ 04.08.2022. 13:12 ] @
Nisu više ni oni toliko naivni. Te puške i vojnu tehniku bi preprodali Šipcima i kidnuli sa parama u planine gde nema zime :) Nisu ni oni više ludi da krvare gaće tek tako.
[ Bradzorf012 @ 04.08.2022. 13:24 ] @
Vučić Aleksandar.
[ TheSpiridon @ 04.08.2022. 14:07 ] @
@Bradzorf012 BANOVAĆU TE!!!
[ Bradzorf012 @ 04.08.2022. 14:25 ] @
Ne bih išao da živim na Kosovo ni za duplo veću platu, a sada imam 5000 evra neto.
[ MajorFatal @ 04.08.2022. 18:09 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Moram da ti rečem, preuzeo si titulu od Majora Fatalnog. On je smešan ko bioskop, ali tebi nije ni blizu.


Jeste kur moj preuzeo titulu, ja sam najsmešniji po difoltu. Čovek ne živi ovde pa priča kako zamišlja, bolje da mu istinski slobodni mediji daju relevantne informacije, nego da zamišlja da postoji "problem Kosova".

Jedno od najelegantnijih "rešenja" za "problem Kosova" predložio je svojevremeno Johnny Štulić, pošto se prvo odmakao veoma daleko u Holandiju: Valjalo bi, kaže, napraviti jedan kosmodrom, pa odatle slati module na Mars, "problem" bi odma nestao. U međuvremenu nedemokratska Saudi Arabija je poslala svoj modul na Mars, al ta vest nije bila zanimljiva, na zabavnom delu tehničkog foruma.
[ TheSpiridon @ 04.08.2022. 18:26 ] @
Mi ćemo slati na Saturn. Živeo Vučićććć, Živeo Kurtiiii...
[ Turmen @ 05.08.2022. 08:59 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Ne bih išao da živim na Kosovo ni za duplo veću platu, a sada imam 5000 evra neto.


Ja nemam 5000e nego 10000e, zato i volim kapitalizam, jer je najhumanije društveno i državno uređenje, gde samo sposobni mogu sebi da nađu mesto pod suncem.. Naravno u javnom sektoru. A ne ko u nekom komunizmu gde bi me država ograničila na 1000e i sputavala da iskažem svoj potencijal.. Živeo kapitalizam živeo Aca Srbin...
[ Bradzorf012 @ 05.08.2022. 09:57 ] @
Pobrkao si lončiće.
[ Turmen @ 05.08.2022. 10:04 ] @
I nikad ne bih kupio Opela ili Folciku jer je to isto kao da u knjižari kupuješ Vesnu Radusinović ili Marijanu Mateus.
[ Bradzorf012 @ 05.08.2022. 10:12 ] @
Rekao bih da si radio malo istraživanje. Lepo lepo.
[ miki069 @ 10.08.2022. 19:14 ] @
Kosovo nije oteto, nego je prodato.
[ TheSpiridon @ 10.08.2022. 20:20 ] @
Kosovo i Metohija je sastavni deo Srbije. Bilo je i ostaće. Ovo su samo trenutna priviranja u kojima Kosovski Albanci imaju blagu prednost, jer ih štiti NATO. Ali kad bude rasformirano to zločinačko udruženje od strane Rusije, Kine i još nekih zemalja, Sadašnje Kosovo ostaće pusto, a baza Bond Stil, može da ostane kao neka građevina da snimaju filmove.