[ daxxii @ 18.08.2022. 09:04 ] @
Da li neko dobro poznaje ove stare klime MIDEA MSF1-12HR ?

Klima jeste stara ali me zanima da li popravka ove klime MOZE ili NE i koliko bi okvirno takva popravka kostala ?

Problem je sledece :

1) spoljna jedinica vibrira i bas je bucna brunda kao neki agregat
2) unutrasnja jedinica poprilicno kondenzuje i kaplje unutra

Mozda nesto radim sto nije dobro ?

Na klimi je dopunjen freon ove sezone

Klima se cuje kao zrikavac i brunda poprilicno kad god ukljuci kompresor
[ StAnO1E @ 18.08.2022. 09:30 ] @
Sto se tice unutrasnje jed. jel radjen skoro servis i da li su tada detaljno oprali turbinu i isparivac?
[ gti2 @ 18.08.2022. 16:22 ] @
Može da se reši sigurno. Što se tiče unutrašnje jedinice, ako ima dovoljno freona, verovatno je problem začepljen odvod (korito ili crevo) ili je crevo negde dobilo sifon.
Na buku u spoljnoj jedinici utiče više stvari. Trebao bi da snimiš taj zvuk i okačìš snimak da znamo o čemu se otprilike radi.
[ daxxii @ 19.08.2022. 21:02 ] @
Citat:
gti2: Može da se reši sigurno. Što se tiče unutrašnje jedinice, ako ima dovoljno freona, verovatno je problem začepljen odvod (korito ili crevo) ili je crevo negde dobilo sifon.
Na buku u spoljnoj jedinici utiče više stvari. Trebao bi da snimiš taj zvuk i okačìš snimak da znamo o čemu se otprilike radi.


nisam sigurna da znam kako da okacim a snimila sam, sad se cuje kao agregat uospte nije prijatno, culo se i nesto kao zrikavac ali stavila sam neke kajle izmedju nosaca i spoljne i sad se zrikavac ne cuje ali je bas bucna

Citat:
StAnO1E: Sto se tice unutrasnje jed. jel radjen skoro servis i da li su tada detaljno oprali turbinu i isparivac?


unutrasnja jedinica je ciscena tako sto sam je sama usisavala i cistila koliko sam umela
skidala sam kompletnu masku i cetkicom cistila turbinu ventilatora i isparivac cak sam kucnim usisivacem izduvavala koliko je moglo
ispadoh sada mozda nemarna ali nikad nisam videla kako serviser cisti klimu sve neki koji su dolazili spricnu nesto i kao to je to opere se onaj filter koji se skida