[ pisac @ 13.10.2022. 00:51 ] @
Gilepile, ova tvoja DT50 Yamaha ima desetine varijanti i opcija. Koju si ti konkretno imao te nahvalio? Nađoh da ima MX sa monoamortizerom, pa LC sa vodenim hlađenjem, pa R za koji ne znam šta znači, itd...

A i težine se razlikuju drastično (što je meni nekako bitna stvar). Te jedna 80kg a druga 100kg (ova 125 ima isto toliko i kolograma).

APN mi je postao tesan jer sam apgrejdovao namere i rešio da divljam sa motorom kao što divljam sa biciklom.
[ gilopile @ 13.10.2022. 03:41 ] @
Uh, ne znam tacan sad model ali je bitno da ima uljnu pumpu i vodeno hldjenje.
Sad ako ima jos nekih modela starno ne znam.

Yamahica nije bila licno moja, imao sam je na servisu od poznanika i malo smo je testirali par dana.
U to vreme je auotomatik bio luksuz, a ne yamaha :) Uglavnom se vozilo `domace`
Sklepane endurace od 125 do nekih 350 kubika ( no name, sto bi se sad moderno reklo ) , MZ, java..i sl...elektronik, petnaestica, puh...
Yamahice, Gilere i sl je ipak bilo malo preskupo za nas tada :)

Ali bez zaebancije, taj DT 50 motor je 15x bolji od atx i ctx...ipak je to tada bila neka bajagi klasa, bar u to vreme. Ma nebo - zemlja.
[ gilopile @ 13.10.2022. 03:58 ] @
Sad vozim biciklo i zavrsava mi posao.

Ako bih kupovao tormo, onda bi to bio neki BMW turisticka varijanta. Za trkalice sam prestario, hehe.


Idi na neki moto forum i dobices info o svemu.

P.s Nema divljanja. Divljanje vodi samo na jedno, a to je da padnes, slomis se i treba neko da te dvori ceo zivot kao invalida i u najgorem slucaju da nekoga napravis invalidom ili ga ubijes. Ne treba ti to u zivotu.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 13.10.2022. u 05:08 GMT+1]
[ pisac @ 13.10.2022. 21:01 ] @
Ma ja bih rađe uzeo CTX, to mi je nekako "domaće" pa su i delovi verovanto povoljniji, ali ne pojavljuje se često u oglasima a kada se i pojavi ili je težak krš ili je cena nenormalna.

A Yamaha DT50 se javlja sa nešto normalnijim cenama. Trenutno u Trsteniku ima jedna za 700, tip je prvo stavio 650 pa je odmah obrisao oglas i napravio drugi na 1000, a pošto mu niko ne kupuje motor polako spušta cenu

Ima i DT125 za 900. Možda je dobra ideja da odmah pređem na nešto jače, ne verujem da će 49ccm uspeti da prati moj avanturistički duh duže vreme.
[ TheSpiridon @ 13.10.2022. 21:09 ] @
Do koliko kubika ne treba vozačka? I jel trebaju neki papiri tablice... mislim šta kaže praksa, ne striktno zakon? Ali i zakon... mada vozio bih motor po selu tu i tamo do grada...
[ ademare @ 13.10.2022. 23:35 ] @
Za sve je potrebno polaganje ! I za tablice papiri !

Do 50 cm polazu se samo testovi , tj. poznavanje zakona i pravila u saobracaju !


Ko ima B kategoriju moze da vozi te malisane jer je polozio uz B propise i pravila .


Za sve preko 50 Mora posebno polaganje za A kategoriju ! Ko ima B ne moze da vozi A !
[ pisac @ 13.10.2022. 23:43 ] @
Ažuriraj se Ademare, sada postoji milion kategorija, ne samo A B C D E
Oni koji nisu imali sreću da polažu po starom ni B ni A, moraju da polažu AM do 50ccm ili A1 do 125ccm ili A2 do 35KW ili A za sve na dva i tri točka.

Ja koji imam staru B uz nju imam i BE i AM i F i M, za A1 treba da puknem nešto oko 200 evra, za A2 oko 300 evra.
[ TheSpiridon @ 13.10.2022. 23:52 ] @
Citat:
ademare:
Za sve je potrebno polaganje ! I za tablice papiri !

Do 50 cm polazu se samo testovi , tj. poznavanje zakona i pravila u saobracaju !


Ko ima B kategoriju moze da vozi te malisane jer je polozio uz B propise i pravila .


Za sve preko 50 Mora posebno polaganje za A kategoriju ! Ko ima B ne moze da vozi A !



A koji papiri za 50 kubika? Jel se radi tehnički?
[ ademare @ 14.10.2022. 09:27 ] @
@ Pisac To sto " kategorija " ima neko slovo , NE znaci da se polaze ista osim Testova !!

U Sustini pise sve na vozackoj dozvoli . I na mojoj pise ne brini !!!


@ Spiridon

Papiri o poreklu i vlasnistvu ! Ako kupujes od Pokojnika onda nema papire !

Naravno da se registruje i to trajno- mopedi ! Ovi ozbiljniji mtorcikli svake godine isto kao auto . Kao za auto postoji Saobracajna dozvola !


Obicno u oglasima ljudi pisu Nema papire , ne moze da se registruje !



Kao Pisac mozes da vozis po Njivama i po nekoj Vukoebini gde zive 2 babe !

Kada imas registrovano mozes i do najblizeg grada !!
[ pisac @ 14.10.2022. 10:33 ] @
Ažuriraj se, rekoh ti. Iznosiš zastarele podatke.

Trajna registracija ne postoji od 2019 godine. Svake godine se registruje, 50ccm na žute tablice ali moped se stavi na valjke i ne sme da pređe 45km/h inače ide na bele table pa ti treba A1 umesto AM kategorije.

Treba ti i ispravno dugo/kratko/zadnje/stop svetlo i kočnice, i sve originalno na mopedu. A za bele table mislim da moraju i migavci i brzinomer na mopedu.

Kategorija AM se plaća i polaže čak i ako imaš položeno B. Sem ako si polagao B ranije po starom pa si dobio AM prilikom konverzije.
[ ademare @ 14.10.2022. 13:39 ] @
Ma dobro , vazno da si ti u Materiji !

Kupio si Mopedic star 50 godina Bez papira i sada Spamujes forum , kao da si kupio Svemirski Brod !
[ TheSpiridon @ 15.10.2022. 18:57 ] @
Sad sam gledao vozačku, imam AM položeno. Jel to do 80 kubika?
[ ademare @ 15.10.2022. 22:35 ] @
To su ovi mopedi, skuteri do 49 kubika .

Ovo sto je pisac kupio .

A1 do 125 kubika . A2 do 35 KW . A Svi motori .