[ duca011 @ 07.01.2023. 00:05 ] @
Interesuje me da li neko zna o kom se stripu radi. Junaci su bili neki likovi sa polucilindrima, brkovima, imali su neke slracene sacmare.
Tamo neke sedamdeset i neke.
[ MajorFatal @ 07.01.2023. 10:54 ] @
Torpedo?
[ ademare @ 07.01.2023. 12:03 ] @
Koliko vidim taj strip nije postojao 70-tih u YU ! Nego 2000-tih .

Kao dete 80-tih imao sam preko 1.000 stripova ! Pun orman do vrha ! Kada sam otisao u vojsku , moji "pametni" roditelji namerno sve bace u kontejner ?!

Stripovi su bili i aktuelni i oni iz 70-tih , cak sam imao originale stare Lunov M.S broj 2 itd . koji imaju neku vrednost danas !

Sve je to pojeo kontejner !


Ovako nesto se ne secam iz opisa, suvise je stur .
[ dule_ns @ 07.01.2023. 12:06 ] @
http://forum.stripovi.com/

mozda ovde da pitas
[ dejanet @ 07.01.2023. 12:13 ] @
Jedinog lika iz stripova tog vremena koga mogu da se setim a koji je nosio polucilindar jeste Salaso iz stripova o Kapetanu Mikiju.
[ duca011 @ 02.11.2023. 22:27 ] @
Setio sam se- Koko Bil
[ Java Beograd @ 03.11.2023. 07:52 ] @
Između ostalih podela nas Srba, postoji i ozbiljana podela kod stripadžija.

Stara garda, "hard core" pod stripovima, podrazumeva:

Zagor
Komandant Mark
Teks Viler
Blek Stena
+
Alan Ford
(možda još neki, verovatno sam zaboravio ...)

"Novi talas" okupljen uglavnom oko Stripoteke (večna joj slava !) pod stripovima podrazumeva čitav niz:
Braća Dalton
Koko Bill
Modesti Blejz (prva biseksualka koju sam upoznao)
Korto Malteze
Asterix i Obeliks
Talični Tom

i još jako, jako dugačak spsiak drugih strip junaka čije su dogovoštine štampane duže ili kraće u stripoteci.


[ ademare @ 03.11.2023. 08:56 ] @
Tek sada vidim da se pokretac teme "setio " ?

Onaj njegov opis Stripa iz prvog posta, Nema nikakve veze sa Koko Bilom

Strip je o divljem zapadu , skoro niko nema ni brkove ni polucilindre Ono su pre Karikaturalni , kao i ceo strip , sesiri , sa divljeg zapada .


Ali dobro , davno je to bilo pa secanja blede.
[ MajorFatal @ 03.11.2023. 15:53 ] @
Citat:
Java Beograd:
Modesti Blejz (prva biseksualka koju sam upoznao)


Od kad je Modesti Blejz biseksualka? Ona se druži sa Vil Garvinom?
[ Shadowed @ 03.11.2023. 16:17 ] @
TO ti je cudno? A nije ti cudno sto je on uspeo da upozna likušu iz stripa?
[ MajorFatal @ 03.11.2023. 16:56 ] @
Čudno mi je, kontam iste smo stripove čitali, nego ko velim izokola ublaženo da pitam, Modesti Blejz nisam percipirao kao biseksualku svojevremeno ..
[ ademare @ 03.11.2023. 18:27 ] @
U samom stripu koji je zamisljen kao nekakav zenski pandan cuvenom 007 , ona je Aseksualna !

Nema nikavih veza sa muskarcima , a jos manje sa zenama !

To je u kontekstu vremena kada je strip nastao sto je bilo Nepremostivi Taboo !

Nastao u UK 60 godina ? I onda u dnevnim novinama 60 i neke imamo strip junakinju koja je Biseksualka ?


Pre ce biti da je to neka Javina Fantazi iz mladosti , projektovana na Modesty
[ duca011 @ 04.11.2023. 05:40 ] @
Citat:
ademare:
Tek sada vidim da se pokretac teme "setio " ?

Onaj njegov opis Stripa iz prvog posta, Nema nikakve veze sa Koko Bilom :D

Strip je o divljem zapadu , skoro niko nema ni brkove ni polucilindre ;) Ono su pre Karikaturalni , kao i ceo strip , sesiri , sa divljeg zapada .


Ali dobro , davno je to bilo pa secanja blede.


Kako ne blede, pa Koko Bil sam zadnji put drzao u rukama pre 45 godina. Izvinjavam se svima koje sam doveo u zabunu.
[ ademare @ 04.11.2023. 09:44 ] @
Ma pusti to mala sala .

Mi smo hteli da pomognemo ali nismo uspeli.
[ dule_ns @ 04.11.2023. 23:39 ] @
Citat:
Java Beograd:
Između ostalih podela nas Srba, postoji i ozbiljana podela kod stripadžija.

Stara garda, "hard core" pod stripovima, podrazumeva:

Zagor
Komandant Mark
Teks Viler
Blek Stena
+
Alan Ford
(možda još neki, verovatno sam zaboravio ...)

"Novi talas" okupljen uglavnom oko Stripoteke (večna joj slava !) pod stripovima podrazumeva čitav niz:
Braća Dalton
Koko Bill
Modesti Blejz (prva biseksualka koju sam upoznao)
Korto Malteze
Asterix i Obeliks
Talični Tom

i još jako, jako dugačak spsiak drugih strip junaka čije su dogovoštine štampane duže ili kraće u stripoteci.



A gde spadaju Dilan Dog i Marti Misterija?
[ Java Beograd @ 05.11.2023. 07:06 ] @
U Stripoteku. Nisam mogao baš sve da nabrajam. Ima ih još dosta koji su se objavljivali u stripoteci.
[ miki069 @ 05.11.2023. 11:53 ] @
Mirter NO.
Zadnji iz stare škole.

Rip Kirbi.
Stripoteka.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 05.11.2023. u 13:29 GMT+1]
[ Java Beograd @ 05.11.2023. 13:29 ] @
Postojala je čitava plejada stripova koja je bila štampana u Politikinom Zabavniku. U sredini, tako da može da se iščupa, i čuva odvojeno.
Rip Kirbi, Fantom ...
[ miki069 @ 05.11.2023. 14:02 ] @
Bravo Java.
Nije stripoteka, već Politikin zabavnik.
Bio je i Rahan.
Retko Džems Bond.

Ne znam gde je Mandrak izlazio?
[ ademare @ 05.11.2023. 15:06 ] @
Koliko se secam i Mandrak i Fantom su bili u Politikinom zabavniku . To su valjda i crtali isti ljudi , videlo se isti stil . U sredini , ali ja nikada nisam cepao .

Casopis koji se kada sam bio dete redovno kupovao .

Svakog petka

Naravno osim Politikinog postojao je i Mikijev zabavnik , za diznijeve stripove.
[ MajorFatal @ 05.11.2023. 16:48 ] @
Od ostalih zanimljivosti: škola stripa iz Gornjeg Milanovca bila jedne godine u finalu izbora da crta Rip Kirbija, i ozbiljno se spremali za to, pa ipak ta čast pripala nekom drugom. Kerac je valjda neko vreme crtao onog zvaničnog Tarzana, Mirko Ilić bio vizuelni urednik New York Times-a, sarajevski StripArt dobio nagradu kao najbolji evropski strip magazin te godine, Janjetov sarađuje sa Jodorovskim i Moebiusom, Enki Bilal se ozbiljno proslavio (Edin Bilalović ili tako nešto).
A mi iz osamdesetih pamtimo i onu strip rock reviju 81 i 82 u čudnom formatu koja je izlazila 81 i 82 godine i tako i dobila ime, u njoj je na primer izlazila Drakuleta :)
[ Java Beograd @ 05.11.2023. 17:37 ] @
Jesmo li pomenuli Braću Dalton? Strip "Piton", mislim da je ovaj izlazio samo u Zabavniku.
[ ademare @ 05.11.2023. 18:56 ] @
Secam se onog uzanog izdanja !

Otprilike polovina A4 formata , ali uzduz

Korivce su bile kartonske i vrlo kvalitetno .
[ MajorFatal @ 05.11.2023. 18:59 ] @
Citat:
Java Beograd:
Jesmo li pomenuli Braću Dalton? Strip "Piton", mislim da je ovaj izlazio samo u Zabavniku.


U mnogo epizoda Taličnog Toma se pojavljuju braća Dalton, i ima jedan broj gde su oni u naslovu, ali baš da je izlazio strip o njima to ne znam?
[ kosmopolita @ 05.11.2023. 19:06 ] @
Jednom je bio jedan rodjak u poseti i uzeo je neki strip da cita.
Pitao sam ga da donesem jos a on je odgovorio da nije toliko zainteresovan.

Koji su to bili stripovi ne sećam se uopšte. Sećam se jedino Alana Forda i jos jednog sa liste.
[ goran_68 @ 05.11.2023. 19:36 ] @
Citat:
ademare:
Secam se onog uzanog izdanja !

Otprilike polovina A4 formata , ali uzduz ;)

Korivce su bile kartonske i vrlo kvalitetno .


Spunk!? Ili grešim?

Grešim. Bio je to Strip 82.

[Ovu poruku je menjao goran_68 dana 05.11.2023. u 20:50 GMT+1]
[ rafiki @ 05.11.2023. 21:51 ] @
^ I grešiš i ne grešiš:

Ako se ne varam, časopis se prvo zvao Strip 81 (1981-ve) , sledeće godine (1982-ge) se zvao Strip 82 i tako nekoliko godina.

Pozdrav
[ MajorFatal @ 05.11.2023. 22:00 ] @
Evo spisak osamdesete i nešto devedesetih, za spisak se opet moramo zahvaliti gospodinu Mr. Sch ... ako primetite da nešto nedostaje dodajte ..

Stripoteka • Alan Ford • Timoti Tačer • Džoni Logan • Maksmagnus • Družina od vješala • Dilan Dog • Marti Misterija • Đil • Mikijev zabavnik/Mikijev almanah • Tom i Džeri/Vrtirep • Nićifor • Ket Klou • Kobra • Bili d'Pljuc • Koko Bil • Krcko i Malecki • Iznogud • Asteriks • Talični Tom • Hogar Strašni • Snupi • Porodica Tarana • Redov Bili • Mali Radojica • Zlatna serija • Lunov magnus strip • Zagor Te-Nej i Čiko • Veliki Blek, Rodi i Okultis • Kapetan Miki, Smuk i Salaso • Teks Viler i Kit Karson • Mister No • Nejtan Never • Komandant Mark i vukovi sa Ontarija, Žalosna Sova i Flok • Gusar Crna Brada • Plave Bluze • Bluberi • Korto Malteze • Džeremaja • Komanča • Spajdermen • Betmen i Robin • Tor • Supermen • Čudesna žena • Gru lutalica • Svemironi • Šušumige • Mandrak • Modesti Blejz • Rip Kirbi i Dezmond • Gaša • Spiru i Fantazio • Tin Tin • Aster Blistok • Riđobradi • Džentlmeni • Štrumfovi • Umpah Pah • Dikanove avanture • Miki i Mini Maus, Paja/Pajamen i Pata Patak, Raja i Gaja i Vlaja/Mladi izviđači, Horacije i Belka, Proka pronalazač i Lampi, Deda Baja, (Super)Šilja, braća Buldozi, Cakani Caja, šef Buconja, hromi Daba, profesor Lucko Šiz, Maga Vračević, Varalić, Baka Paka, Kata i Zlata i Nata, Iga Biva, Mića i Tića • Kosmički putnici • Svemirski patroldžija • Bernard Prins • Ratnici sa Akbara • Lik Orijent • Aldebaran • Storm • Najamnik • Žil Žurden • Durango • Džoni Hazard • Bul i Bil • Torpedo 1936 • Denis napast • Konan • Čelična kandža • EKS almanah • Den Deri • Mirko i Slavko • Bim i Bum • Ken Parker • Princ Valijant • Garfild • Bela i Bronko • Kekec • Tri ugursuza • Frik braća • Spunk magazin • Biser strip • Bata badža • Mornar Popaj • Gigant • Nesalomivi • Partizani • Tarzan • Knindže, vitezovi srpske krajine • Hi-men i gospodari svemira • Poručnik Tara • Kapetan Amerika • Vam • Fantom/Zigomar • Politikin Zabavnik • SekStrip • Ulica luckastih br.13 • Otkriće sveta u stripu • Nikad robom • Flaš Gordon • Superstrip Maksi • JU strip • Nik Rajder • Totem • Bob Moran • Almanah • Cisko Kid • Dijabolik • Kit Teler • Strip Art • Brik Bradford • Tornjevi Boa-Morija • Uranela • Mika Miš • Strip 81/82/83/84 • Crni Roko • Stiv Kenjon • Komikon • ALF • Džim iz džungle • Karabina Slim • Bil Adams • Profil • Tron/Megatron • Panišer • Astroiđani • Largo Vinč • Evoksi • Jupistars • Bruno Brazil • Džems Bond • Brus Li • Zori Kid • en Bolt • Gidža • Romeo Braun • Daleka planeta • Hauard Flin • Tangi i Laverdir • Olak gladijator • Karl viking • Morg • Ves Slejd • Arči Keš • Ćao almanah • Rahan • Inkal, avanture Džona Difula • Pustinjske škorpije • Narednik Kirk • Valerijan • Druna • Nataša • Mek Koj • Baron Minhauzen • Jenki na dvoru kralja Artura • Mapet bebe • Lun, kralj ponoći • Dok Sevidž • Idioti iz Ida • Kolombo • Tuto Kameni • Sudija Dred • Elektra • Džoni Ringo • Džet As Logan • Nova Novator • Merok • Džef Hok • Nebeski Soko • Crnooki duh • Fil Korigan • Dragec Peh • Halk • Fantastična Četvorka • Osvetnici • Baš Čelik • Hajduk Stanko • Čardak ni na nebu ni na zemlji • XIII • Artur, nestašni duh • Den Kuper • Dik Trejsi • Potrčko • Beli Strelac • Srebrni letač • Pukovnik Klifton • Vesela petorka • Blejk i Mortimer • Kapetan Kormoran • Petra • Voki i milijarda dolara • Tajni agent Šeprtljić • Indijana Džons • Blejd Raner • Ratovi Zvezda • Nedeljko Nedeljkić • Mali rendžer • Tar • Domino • Tunga • Den • Džeri Spring • Sandi • Rik Hošet • Heri Čejz • Gigantik • Keli Grin • Jugurta • Džo Bar Tim • Braća Špageti • Kran • Titef • Spirit • Škorpija • Otpisani/Kapetan Klos • Čelična pesnica • King Kong • Tajni agent Iks 9 • Semijeva tajna družina • Pinkertonovi detektivi • Čelični gusar • Herlok Šolms • RanKseroks • Mali Nemo • Mornar Nik i Crna Brada • Hermetička garaža • Indijansko leto • Tim i Dasti • Priče sa Divljeg Zapada • Čip i Dejl • Bufalo Bil • Sami • 2084 • Tajne čovekovog tela • Falange Crnog reda • Brek • Bernard Panasonik • Horror • Zvezdani udarači • Lanac Meduza • Biberče • Bladstar • Svet mutanata • Hagart • Smogi Boj • Džoni Galaksija • Marsupilami • Agent 327 • Iva i Marko otkrivaju tajne računara • Barakude • Zvijezde • Kapetan Zora • Krejzi Ket • Kalvin i Hobs • Tik-Tak • Drakuleta • Megaton Men • Foto strip • N.O.N • Vidici •••

Nedostaju Nikad robom iz davnih šezdesetih, Crni Roko, Ran Kseroks ..
[ MajorFatal @ 05.11.2023. 23:08 ] @
Nikad robom ..