[ bordzija @ 07.01.2023. 20:54 ] @
Bojler star 3-4 godine voda curi iz cevi u koju su ugurane sonde?!?? Kako je to moguće?!?? Periodično jurne par kapi.

Znači curi iz nje kaoda je vrh šupalj?!?? Nešto zeleno?

[ bordzija @ 08.01.2023. 13:50 ] @
Voda je prestala da curi iz ove cevi gde su sonde, sa ovim domaćim bojlerima nikada ne znaš kada će da te potope i zašto, valjda je prva smena kako piše na nalepnici bila mamurna u fabrici 🤣
[ baresi @ 08.01.2023. 14:18 ] @
Ako ga gasiš do potpuno hladnoga može biti kondenz, ako nije kondenz, opet će procuriti.
[ Onaj_od_pre @ 08.01.2023. 14:30 ] @
To što curi to je ok, ali ovo zeleno me brine... možda neka reakcija bakra, cinka i kamenca... Nešto je nagrizlo cev.
[ bordzija @ 08.01.2023. 15:19 ] @
Ne gasim nikada bojler uvek je na ekonomik pa čak i manje. Da i meni je zanimljivo šta je to zeleno def neka oksidacija možda same sonde od termostata?!??

U svakom slučaju imam u garaži 40 godina star gorenje sa inox kazanom a ovaj metalac inoks u đubre gde mu je mesto.
[ scoolptor @ 08.01.2023. 16:08 ] @
Bas nemas srece sa belom tehnikom.
[ SlobaBgd @ 08.01.2023. 19:38 ] @
Citat:
bordzija:
...a ovaj metalac inoks u đubre gde mu je mesto.

Ajmo u dvaes marki da ćeš prvi uzeti taj bojler iz đubreta i odneti ga u stan pa otvoriti temu kako da ga popraviš. Neki ljudi se navuku na otpad pa ne mogu da odole...
[ bordzija @ 09.01.2023. 04:55 ] @
Što bih bacao pa opet vraćao isti bojler? Već dva dana suv ko barut ništa ne izlazi
[ sdurut @ 09.01.2023. 09:06 ] @
Prokapalo je na uronskoj cevi koja se na samom vrhu pertluje. Nov grejač je reda 1000din. Najveći posao je ispuštanje vode iz bojlera. Zamena grejača za onog ko je to jedanput radio (mislim na iskustvo) je cirka 20min. I rešen problem.
[ bordzija @ 09.01.2023. 20:13 ] @
Ma znam onda me nam i flanšnu celu ili samo iščukam vrh cevi? Meni je probl što je sic ventila neuredan isvaki put mi smakne kumicu pa moram u podrum zgrade celu vertikalu da zavrćem...

Dosadan posao ali eto metalac se dosetio pa tu uronsku cev pravi od kurton inoxa. Taman da ti ne bude dosadno.

Inače na mom prethodnom inox bojleru sam menjao grejač jednom u 10 godina. Sam naravno a sada je lakše spojim crevo od veš mašine na bojler i istočim ga celog.
[ mjanjic @ 09.01.2023. 21:26 ] @
Proveri takođe da li taj U profil, koji drži poklopac sa grejačem i sondama (termostat i sigurnosni termostat), kojim slučajem naleže na sam poklopac na sredini kod šrafa.
Meni se davno tako dogodilo, ogulio ruke motocanglama stežući šraf, jer procuri kad naglo odvrneš ventil bilo gde u instalaciji, a kad ono... na kraju morao da podmetnem po parče metala sa obe strane. Izgleda da je poklopac bio nešto uži ili je dihtung bio tanji kad sam menjao grejač. Na kraju, stvarno procureo negde sa strane pa je kazan zamenjen prohromskim.
Ako ipak curi negde kod tih sondi, moguće da je naprslina na varu ili nešto slično, tako da ćeš u tom slučaju morati da zameniš grejač. Ako kojim slučajem počneš da osećaj struju u vodi, onda je oštećen spoljni plašt grejača, pa ga takođe treba što pre zameniti.
[ bordzija @ 10.01.2023. 11:43 ] @
Ma vidi se na fotki da curi iz te cevi gde su sonde. Noćas je u jednom trenutku izjurilo, otprilike jednom dnevno jurne voda. Kako zašto nemam pojma. Koliko vidim i grejač je fiksiran sa flanšnom sve se menja? Mora opet da radi mala privreda jbg. Metalac prevaranti fušeri.
[ baresi @ 10.01.2023. 12:07 ] @
Izgleda da je ta slepa cev porozna, verovatno postoji neka mikro rupica koja se "zatvara i otvara" u ovisnosti od temperature vode.
[ bordzija @ 10.01.2023. 15:01 ] @
Tačno tako jednom dnevno krene voda podmetnuo sam lavorče ujutro ima malo. U toku noći curne.
[ baresi @ 10.01.2023. 15:13 ] @
Taj tvoj bojler je taman za EU. Kao što je preporučila gospođa fon der Pfizer, tuširanje jednom nedeljno i nošenje džempera više.
[ bordzija @ 12.01.2023. 14:15 ] @
Metalac inox ili te ubije strujom ili potopi stan i udavi treće nema 🤣🤣🤣 bajdvej đubre ne curi već tri dana. Onda jurne odjednom 20 kapi iz te rupe.
[ gilopile @ 12.01.2023. 14:29 ] @
Ocito curka. Preduzmi nesto coice.

Rastavi i izudaraj cekicem vrh cevi da se spljosti, presavij malo pa opet izudaraj pa ce kurc da pusta,

Po ure posla ebaga
[ bordzija @ 12.01.2023. 17:19 ] @
Čini mi se da je to celo šupljikavo videćemo šta kako
[ scoolptor @ 12.01.2023. 17:25 ] @
Napuni crvenim silikonom (do 350C)
[ bordzija @ 12.01.2023. 22:34 ] @
Ne mogu tu su sonde nagurane a verujem da ni grejač neće još dugo.
[ radicmx @ 14.01.2023. 19:06 ] @
Radim u jednoj firmi bojlera, koja proizvodi mnogo robnih marki Evropske i USA. Pa pazi sta ces kupiti.
Emajlirani idu kao na traci a inox sve slabije, vec ih duze vreme nisam video...

Ja kuci npr imam Magnohrom emajl sa 3 god garancije, sad vec 12 godina. Grejac crko prvi put posle 10god.

[ bordzija @ 17.01.2023. 23:26 ] @
Nemam ja nikakvih problema sa time stari 40 godina sa inox kazanom se vraća na zid a ovaj novi u kontejner. Bajdvej bojler je prestao da curi?!?? Kako je to moguće?
[ Java Beograd @ 18.01.2023. 07:14 ] @
Izgleda da je problematika u pritisku vode u instalaciji. Preko N bara - curi. Ispod - ne curi.
Ili je možda kamenac već zapušio rupu.
[ bordzija @ 18.01.2023. 23:13 ] @
Ko će ga znati ugl potop iznenađenje se smeši sa inox metalcem
[ bordzija @ 26.01.2023. 16:34 ] @
Opet pišnula voda nije dugo barem 10-15 dana
[ gilopile @ 26.01.2023. 16:37 ] @
Odvrni i skini grejac i vidi gde pusta.
Na kraju krajeva kupis novi grejac ili samo drzac i zamenis to.

Idemo Bordzi, ne oklevaj!
[ bordzija @ 26.01.2023. 18:23 ] @
Pušta iz one cevi gde su sonde od termostata vrv je loše zavarena gore.
[ gilopile @ 26.01.2023. 18:56 ] @
Ma otvori i zatuci je.
Ili menjaj komplet taj drzac koji dolazi sa tom cevkom. Ne znam samo da li se grejac moze skidati i postaviti na novi drzac?

Oni stari su moglu, ima sraf i dve gumice i pici.

Ako ne moze, kupi komplet i miran si. Ovako moze da procuri pa se sliva do termostata i on moze da izgori kada mu udje voda unutra ili na zabice.

Nema sta da gledas, nece samo da se sredi. Pusta pa pusta i to mu je.
[ bordzija @ 26.01.2023. 21:16 ] @
Ne može da se skida grejač zavaren za flanšnu normalno metalac je đubretarska firma dobro nije sve zavareno da se menja sa kotlom 🤣🤣🤣

Grejač je gore iznad pa ću da ga vozim do kraja

Ne radi mi se ništa jer ventil skida gumicu pa moram u podrum... I konačno da nabavi ono srha za frezovanje sica ventila i to da sredim.
[ gilopile @ 27.01.2023. 11:55 ] @
A dobro, onda komplet se kupuje sa tim drzacem i to je to.
Sta je tu je.
[ bordzija @ 24.04.2023. 15:20 ] @
Ne može novi grejač uopšte da se stavi opet piša vodu, bojler tj grejač je namerno konstruisan da ne može da dihtuje novi grejač i stari isto. Uzeo sam zamenski kod srećka on isto ne može da se stavi na flanšnu.

Ne kupujte elit inox čačak bojlere jer su prevarantski konstruisani.



[ bordzija @ 24.04.2023. 15:24 ] @
Te tri rupe su toliko blizu da kada stegnete šraf flanšna se iskrivi i curi voda. Srećkov grejač ima duži navoj i uopšte ne može da legne nego se klati a kamoli da stegneš da legne gumica i da dihtuje. Bofl jedno i drugo.

Razmišljam se da modifikujem sve posebno na flanšnu? To je jedino rešenje.
[ scoolptor @ 24.04.2023. 16:28 ] @
Bordzija, bas nemas srece sa belom tehnikom.
[ bordzija @ 24.04.2023. 16:49 ] @
Ma ovo je bukvalno katastrofa flanšna i grejač su tako konstruisani da drže par godina i onda kreće da curi non stop. Neopevani bofl.

Loren prodavnica kod gradić pejtona je isto katastrofa, ne mogu da mi vrate novac zbog fiskalizacije?!?? Kao uplatiće mi sutra?!??

Kakav je to način da u sekundi uzmu novac a pošto deo ne odgovara originalu ne mogu da vrate novac? Našta to liči? Srećkov grejač koji prodaju je loša imitacija!
[ bordzija @ 24.04.2023. 19:42 ] @
Čačanski bofl, vratio sam sve staro i držaću kantu ispod etalac ELIT inox bojlera.
[ bakara @ 24.04.2023. 20:23 ] @
Bice da pretegnes tu gumicu pa se deformise i curi.

Oni su ga sklopili da ne curi znaci moze tako.
[ bordzija @ 24.04.2023. 20:34 ] @
Ma ne stegnem nego malo pomalo dotežem i stalno curi. Tako mu je kako mu je. Sklopio sam ga i pomalo kaplje. Sad ne čujem otkad sam ga upalio uopšte ne kaplje.
[ Java Beograd @ 25.04.2023. 08:30 ] @
U Inox bojler ne ide bakarni grejač. Obavezno hromirani.
[ bordzija @ 26.04.2023. 10:47 ] @
Znam ali ja 40 godina guram bakarne bez ičega traju po 10 god.
[ radicmx @ 01.05.2023. 06:53 ] @
Kazane kod mene testiraju na 16 bar, sad dali ce radnik da primeti na svakom bojleru curenje ostaje pitanje.
Cak i software na kompjuteru ne moze da prepozna neke probleme....

Mozes naleteti i kod drugih na isti problem..
[ bordzija @ 06.05.2023. 02:15 ] @
Ovde curi na spoju grejača i flanšne dakle loša konstrukcija a nema odvojeno da se uzme flanšna i montira normalan grejač.