[ Onaj_od_pre @ 09.01.2023. 15:52 ] @
Na primer, dok smo budni, budno je naše telo a duh uzimamo od nekog drugog koji spava. A kad spavamo, duh nam je budan ali u nekom drugom telu
[ Bora Sonar @ 09.01.2023. 16:05 ] @
Imalo bi smisla samo u slučaju da postoji više tela nego duša. S obzirom da je duh večan, a telo prolazno, jasno je da usko grlo prave tela i nema potrebe za ovakvim vremenskim multipleksiranjem.

PING!
[ SASA M. @ 09.01.2023. 20:47 ] @
izgleda da je obrnuto, pa se malo zaglave vishe dusha u jednom telu, onda je borba.
[ Bora Sonar @ 10.01.2023. 19:45 ] @
Odgledao sam deo Matriksa 4 juče. Odvratno loš film. Bolji su delovi koje su režirala braća Vičovski.
[ dusanboss @ 11.01.2023. 17:16 ] @
Citat:
Onaj_od_pre:
Na primer, dok smo budni, budno je naše telo a duh uzimamo od nekog drugog koji spava. A kad spavamo, duh nam je budan ali u nekom drugom telu :D

Mislim da to pa i priča o večnoj duši ima veze sa kolektivnom svešću koja rekao bih da postoji.

E sad orginalno pitanje.. ne znam, zapitam se nekad. Svakoko nije vrsta matrixa kao istimenom filmu.
[ Onaj_od_pre @ 11.01.2023. 20:52 ] @
Pa ne dule, nego je to povezano sa 8 paralelnih svetova. Koliko znamo postoje tri dimenzije prostora i zajedno grade na primer kocku. Koliko kocki možeš da spakuješ a da pri tom imaju bar jednu zajedničku tačku. Odgovor je 8 :)