[ darkvod @ 26.01.2023. 21:03 ] @
Dobar dan svima, potrebna mi je stručna pomoć da rešim problem koji me muči već nekoliko godina. Ukratko, kotao na pelet Centrometal ZVB 16 se redovno (dnevno jednom do dva puta) gasi samo od sebe. Kad otvorim ložište u njemu je uvek gomila neupaljenog peleta a kotao alarmira grešku i prestao je sa radom, vatre nema. Ovdašnji serviseri nisu preterano zainteresovani da mi reše problem, i kada ih posle višednevnog zvanja namolim da dodju, oni očiste kotao serviserski, naplate i odu. Ali problem ostane, kotao radi par dana ok a onda počne opet da se gasi a često i to nije slučaj, počne odmah da se gasi. Uglavnom, da ne dužim previše, ako ima nekoga ko bi mogao da mi pomogne da rešim ovaj problem, bilo da dodje do mene (Niš) ili online, molim ga da se javi, poslaću mu više detalja o celom mom sistemu, imam i projekat. Naravno, spreman sam i da mu se odužim na bilo koji način koji dogovorimo. Ako je neko već imao sličan problem, molim vas da podeli svoja iskustva ovde! Još da napomenem da ovaj kotao radi od 2018 god., da sam promenio razne proizvodjače peleta i da mislim da nije problem u kvalitetu peleta (ili bar to nije jedini razlog zašto se kotao gasi). Hvala svima unapred na dobroj volji!