[ MajorFatal @ 17.06.2023. 17:31 ] @
Nastavljamo sa zagonetkama iz fizike, u prethodnoj smo dobro odredili da je sveta voda, a u ovoj: Mi u pećinu, kraj aprila prošle godine, a kad tamo, na zemlji, 15 metara daleko od ulaza: Krug od snega:



Nije baš kompletan, ali reklo bi se skoro savršeno pravilan, unutar kruga ta gomilica kamenja je nekadašnje ognjište, verovatno paleolitskog čoveka, promera oko pola metra, prema tome krug od snega je oko 2 metra prečnika ..

Pitanja su naravno:

1. Odkud sneg tu kad u pećinama ne pada sneg nego napolju?
2. Zašto se rasporedio u gomilicama baš u krug?

Mi se čudili, pa većali, pa polako eliminisali šta nije moguće, i na kraju kao nešto smislili što je više od 51% tačno ali naravno ne možemo da budemo sigurni. Koji zakoni fizike su ovde delovali?

Ukoliko nisu zakoni fizike, onda zna se, u pitanju je vilino kolo :)

Evo još jedna fotka iz drugog ugla ..

[ Bradzorf012 @ 17.06.2023. 18:12 ] @
Šećer je droga.
[ djoka_l @ 17.06.2023. 19:26 ] @
To ne može biti ništa drugo nego ono što piše u Kremanskom proročanstvu;

"Silan narod skupiće se po varošima,
i vikaće ostavke, ostavke.
A sveta voda iz potoka manastirskog,
znak kruga napraviće
u pećini tamnoj u nedrima zemlje,
a oko drevnog ognjišta paleolitskog.
Vaistinu, to znak od boga biće,
da vladalac srpski, gotov je!
[ MajorFatal @ 17.06.2023. 19:43 ] @
djoka_I demistifikovao iz prve, nema više pogađanja i dedukcije, gotov je a glaso bi ga samo kad bi se malo sklonio sa televizije, politika ni ne znam kakva je, mada deluje na propast, al zbog toga ne bih menjao, a zbog televizije da
[ ctrl alt del @ 18.06.2023. 08:52 ] @
Koja je pećina u pitanju? Jel to neka potkapina ili baš pećina? Nešto mi je mnogo svetlosti.
[ MajorFatal @ 18.06.2023. 10:54 ] @
Dobro si primetio, baš je pećina, oko 600 metara pećinskih kanala, neću da ti kažem koja je jer bi odma znao koja je, a to ne može.

Imaš jednog bambija za zapažanje, a djoka i bradzorf nemaju ništa.
[ Kix @ 18.06.2023. 20:53 ] @
Daj malo vise podataka.
Mozda istocna srbija i vlaska magija.
Secam se par nekih pecina iz tog kraja, Lazareva, Rajkova, Zlotska ,Bogo + nesto zaboravio sam, itd.
Bilo je ono kao nesto devojke (udavace) nose ili stavljaju neko kamenje u krug ili prave neku gomilu.
Da nije mozda strndzanje ali si dosao dosta kasno ?


[ MajorFatal @ 18.06.2023. 21:03 ] @
Za strndžanje nikad nije kasno .. mađije ne smemo odbaciti kao pretpostavku, čak su me specijalno upozoravali na krug od soli kao veoma moćnu magiju, međutim nepobitno je utvrđeno da je sneg.

I šta sad, ako ti kao kažem gde je znaćeš da su devojke poređale sneg u krug ako je u istočnoj Srbiji :)

Još bih dodao da bi mogle biti energije, ako je blizu Rtanjske piramide, te energije organizuju sneg očas posla ..

[ Kix @ 18.06.2023. 22:05 ] @
Verovatno nepoznati izvor neistrazene energije.
Nesto nalik ovome.
[ jovajovic100 @ 19.06.2023. 09:39 ] @
Nije to sneg , jesi li lizno . Praistoriski ljudi prosuli sodu bikarbonu kada su je pili jel ih
bolela tiba od bajatog mamuta koga su roastirali na toj vatri i zderali sedeci u krug .
[ djoka_l @ 19.06.2023. 10:48 ] @
U Srbiji postoje dve pećine sa paleolitskim arheološkim ostacima, a obe lokacije su obrađene pre 60 godina.
Ognjišta su nađena na dubinama 3-6 metara.
Nisam ekspert za paleolitske i neolitske arheološke nalaze, ali bi, po mojoj proceni, datirao ognjište koje ste pronašli na starost od maksimalno dve nedelje.
Proverio sam podatke o vremenskim uslovima u aprilu 2022. godine i, u Beogradu, je dva puta u toku tog meseca noćna temperatura išla do 0 stepeni.
Tamo gde je pećina, moglo je biti i više dana/noći sa temperaturom, možda i ispod 0.

Na osnovu osvetljenja, rekao bih da je ulaz u pećinu dovoljno širok, da je vetar mogao da nanese sneg u samu pećinu, mada nisam siguran da je u pitanju sneg.

Dakle, moja teorija:

Neki čobanin, planinar, ko god, ušao je u pećinu da se skloni od snega, očistio deo poda u obliku kruga, i napravio ognjnište.
Kada se sneg otopio, tamo gde je nabacan sneg koji je očišćen sa poda u obliku kruga, se još uvek nije otopio, pa su ostale male gomilice.

Ako je sneg u pitanju.
[ Shadowed @ 19.06.2023. 22:30 ] @
Citat:
MajorFatal: Nastavljamo sa zagonetkama iz fizike, u prethodnoj smo dobro odredili da je sveta voda

Ako si iz prethodne teme shvatio da je to odredjeno, realno, ova tema dalje od ovog nije ni vredna citanja.
[ MajorFatal @ 19.06.2023. 23:50 ] @
Citat:
jovajovic100: Nije to sneg , jesi li lizno . Praistoriski ljudi prosuli sodu bikarbonu kada su je pili jel ih
bolela tiba od bajatog mamuta koga su roastirali na toj vatri i zderali sedeci u krug .


Haha, bio je jedan mlađi u ekipi koji je, kad smo počeli da se iščuđavamo, gurnuo prst i hteo da lizne, jedva smo ga sprečili da ne lizne, moram priznati da nije nepobitno utvrđeno da je sneg, ali nekako bi mi bilo koja varijanta sa sodom bikarbonom, soli, šećerom itd .. zvučala čudno, sneg može da se zatekne u pećini, a ovo drugo teško ..

Citat:
Shadowed: Ako si iz prethodne teme shvatio da je to odredjeno, realno, ova tema dalje od ovog nije ni vredna citanja.


Ne sme čovek više ni da se našali na mad zone
[ MajorFatal @ 20.06.2023. 00:18 ] @
Citat:
djoka_l:
U Srbiji postoje dve pećine sa paleolitskim arheološkim ostacima, a obe lokacije su obrađene pre 60 godina.


Mislim bar 20 lokacija, a od toga polovina pećine, ali nisam trenutno u mogućnosti da proverim.

Citat:
Ognjišta su nađena na dubinama 3-6 metara.


Što znači 30.000 do 60.000 godina starosti .. :) Sad si me podsetio na eksperte iz Viminacijuma: "Čamac smo našli na dubini od 7 metara, što bi značilo da je starost oko 70.000 godina, a to je baš mnogo, onda smo smislili da je Dunav plavio, pa smo smanjili na 7.000 godina .."

Citat:

Nisam ekspert za paleolitske i neolitske arheološke nalaze, ali bi, po mojoj proceni, datirao ognjište koje ste pronašli na starost od maksimalno dve nedelje.


Dobar si, nije baš dve nedelje, ali oko dve decenije je tu, u svakom slučaju savremeno, ono za paleolit je ionako bila šala, u međuvremenu zabranili da se pali vatra jer ima kolonija slepih miševa .. 1 bambi

Citat:

Proverio sam podatke o vremenskim uslovima u aprilu 2022. godine i, u Beogradu, je dva puta u toku tog meseca noćna temperatura išla do 0 stepeni.
Tamo gde je pećina, moglo je biti i više dana/noći sa temperaturom, možda i ispod 0.


Ništa ne znači, nije dovoljno temperatura 0 da bi padao sneg, i nije padao u aprilu prošle godine, pećina je na 200 m nadmorske visine, blizu varošice u dolini, tj nije neka planinčuga gde bi još i mogao padati sneg.

Citat:

Na osnovu osvetljenja, rekao bih da je ulaz u pećinu dovoljno širok, da je vetar mogao da nanese sneg u samu pećinu, mada nisam siguran da je u pitanju sneg.


Rezon sasvim u redu, i u 99% slučajeva bi bio u pravu, i zato imaš još 0,9 bambi, ali ovde ko za inat ulaz je jedva da se čovek provuče, lokalci autori ognjišta su malo i dozidali sa strane ulaz i betonirali stazu, samo nema turista :) Sneg je padao prošle godine 6, 7 i 8 mart, moja pretpostavka je da je mogao da se zadrži u pećini do kraja aprila ..

Citat:

Dakle, moja teorija:

Neki čobanin, planinar, ko god, ušao je u pećinu da se skloni od snega, očistio deo poda u obliku kruga, i napravio ognjnište.
Kada se sneg otopio, tamo gde je nabacan sneg koji je očišćen sa poda u obliku kruga, se još uvek nije otopio, pa su ostale male gomilice.

Ako je sneg u pitanju.


Mm jok, da je čistio u krug napravio bi ognjište u sredini kruga, pride ovde je ognjište godinama unazad bilo tu, ne mogu da zamislim da neko čisti u krug obilazeći i preskačući oko ognjišta, niti da ognjište ostane izvan centra, nema čobana, ima traktori i priključne mašine, seoske kuće su blizu, nema potrebe niko da se sklanja od snega u aprilu.
[ ctrl alt del @ 21.06.2023. 03:16 ] @
Jel to Petnička pećina, snimljeno ispod onih vigleda? To bi i objasnilo otkud sneg u pećini.
[ MajorFatal @ 21.06.2023. 18:51 ] @
Citat:
ctrl alt del: Jel to Petnička pećina, snimljeno ispod onih vigleda? To bi i objasnilo otkud sneg u pećini.


Već drugi put se raspituješ za lokaciju, reći ću ti ako mi objasniš koje pećine lokacijski prave krugove od snega, a koje ne. A do tad možeš smatrati da ima rupu u "plafonu" što je zovu vigled, ili prozorac, i da je tuda napadao sneg, ali za taj pogodak dobijaš samo 0,1 bambi što je preostalo od djoke.

Pride oduzima ti se onaj prvi bambi koji si dobio zbog:

Citat:
ctrl alt del:
Koja je pećina u pitanju? Jel to neka potkapina ili baš pećina? Nešto mi je mnogo svetlosti.


A oduzima se po osnovu, paragraf tačka 6:



Kao što vidiš i tu ima "nešto mnogo svetlosti", što je veoma misteriozno, s obzirom da je fotografija snimljena 150 kilometara udaljeno od ulaza u pećinu, kako li je sva ta svetlost uspela da dopre sa ulaza čak tamo.

Tako da sad imaš 0,1.
[ MajorFatal @ 22.06.2023. 19:47 ] @
Moglo bi se reći da vas tema zanima kao lanjski sneg :)

Znači biće da je vilino kolo, opet ..
[ Bradzorf012 @ 22.06.2023. 21:42 ] @
Šećer je droga.
[ MajorFatal @ 22.06.2023. 23:00 ] @
Da je šećer došli bi mravi, imaš minus dva bambija.
[ Bora Sonar @ 23.06.2023. 15:26 ] @
Da nije možda ovo Najdanov krug?
[ MajorFatal @ 23.06.2023. 16:00 ] @
Podseti me? :) Pošto nema drugih odgovara vrlo lako bi možda mogao biti i Najdanov ..