[ bordzija @ 26.10.2023. 17:21 ] @
Pre neki dan naleteh u ruskoj jazbini svetofor. Bušilica šrafilica 1870 din. Valja li to nešto?



U lidlu 3000 din

[ Living Light @ 26.10.2023. 17:28 ] @
Neke stvari sigurno mozes da odradis sa njom, a da je ne silujes.
Jedino je nesto mali broj obrtaja od 750 u minuti.
pa odneses u vikendicu ako u stanu imas vec tako nesto.

Koliki su kapaciteta akumulatori?
[ bordzija @ 26.10.2023. 17:39 ] @
Nemam pojma unutra je bila samo bušilica bateriju je neko ukrao :)
[ Living Light @ 26.10.2023. 18:25 ] @
Da li je ta cena zbog nemanja akumulatora?

Ako su spustili cenu zbog toga. bolje ne uzimati.
Dok "naturpijaš" neko rešenje, naici ces na nesto opet povoljno ali kompletno.
[ scoolptor @ 26.10.2023. 18:30 ] @
To da mi daju za dzabe ne bih uzeo
[ bordzija @ 26.10.2023. 19:49 ] @
Nije nego je neko sve pokrao to je bila cena komplet bušilice, bat i punjača.
[ ademare @ 26.10.2023. 20:02 ] @
Ma kakvi, ni na slici , ni na kutiji Ne pise Nista o bateriji !!

To je ocigledno cena bez baterije !

Obicni Kinez na kilo , to sto pise na kutiji na Ruskom ne znaci nista !

Ono sto ima i u nasim radnjama tipa , mikser , reso itd. cene su do 10 % nize !

Ovo u Lidlu je snizeno 50 % i to bez Prevara , kao bilo 3.000 pa danas dignemo na 6.000 , sutra spustamo 50 % na 3.000 !!

Lidl se tim ne bavi !!

[ bordzija @ 26.10.2023. 23:59 ] @
Joj što si naporan jbt narod pokupovao i odmah preprodaje na kp.

Bajdvej ima i led osvetljenje i libelu sa gornje strane

[ Java Beograd @ 27.10.2023. 08:50 ] @
Upravo sam kupio, pre jedno petnaestak dana, aku bušilicu.
Pre kupovine, naravno, dobro sam se informisao šta je šta, šta se ceni, šta je dobro, šta treba izbegavati a šta je odlika kvaliteta.

Ja znam da će @bordžija da kupi najnajjeftiniju koju nađe, ali pošto forum služi svim forumašima - evo detaljnog prikaza, i uputstava kod kupovine. Verujem da će nekom ovaj pregled biti od koristi.

1. Motor.
U ponudi su dva tipa: sa četkicama i bez četkica iliti brushless. Obično takvi modeli imaju BL u imenu.
Brushless motor za isti gabarit može da pruži veću snagu, ekonomičniji je (što je veoma važno zbog trajnosti baterije), ima veći obrtni moment, tiši je u radu, i nema potrošnih delova (četkica)
Šrafilice/bušilce sa brushless motorom su manje i lakše. (Kod Lidlovih alata to je Parkside performance linija)

Dakle, jaka preporuka: kupiti alat sa brushless motorom

2. Mehaničke brzine
veoma važna odlika u svakodnevnom radu. Naravno, u nižoj brzini je mnogo veći obrtni momenat.
Skoro sve, iole bolje aku bušilice imaju dve mehaničke brzine, ali postoje i jeftinije varijante - bez.

Dakle, jaka preporuka: kupti alat sa dve mehaničke brzine

4. Baterija
Suvišno je i reći, ali samo i jedino Litijum jonska tehnologija. Mislim da se danas samo to i nudi, ali ko će ga znati, eto u nekim šklj radnjama neki jeftini bofl ...

5. Napon baterije
Uglavnom se sreću dve opcije: 12V i 18V. Trgovačka varka i trik je deklarisanih 14V tj. 20V (slučaj kod Parkside alata)
12 V je alat manje snage, manjeg obrtnog momenta. Takve baterije su manje po volumenu i kapacitetu. Uglavnom se sreće varijanta da je baterija ugrađena u rukohvat alata, ali nije isključivo tako.
Takav alat, generalno je manji i lakši

Nije loša 12V tehnologia, ali je namena drugačija: na primer za električare za ušrfaljivanje silnih kontakata osigurača, ili sklapanje IKEA nameštaja i slično. Tu ne treba mnogo snage, niti mnogo obrtnog momenta.

Za amatera, koji kupuje jednu i samo jednu aku šrafilicu, zbog ekonomičnosti, bolje je kupiti alat 18V.
Ako se kupuje kolekcija alata, između ostalih, dobro je imati i šrafilicu tehnologije 12V

6. Univerzalnost baterije
Skoro svi proizvođači danas nude opciju "jedna baterija paše za svaki alat".
Izbegavati ako nije tako, ne samo ako se ima više alata, nego i zbog dostupnosti tj. snabdevenosti maloprodaje.
Jer, ako kupiš alat se nekom baterijom koja paše samo za taj jedan model, velika je verovatnoća da kad ti zatreba druga (dodatna, rezervna) - teško ćeš je naći.

Ovde još treba naglasiti da se alat za koji paše univerzalna baterija često nudi u prodaji bez baterije i bez punjača. Zašto?
Može se pretpostaviti da kupac možda već ima neku bateriju, i/ili želi da kupi bateriju od 2.5 Ah, ili 3.5 Ah ili 5 Ah ili šta god drugo.
Zato - evo ponude alata bez baterije, a kupcu je ostavljeno da posebno kupi koliko god kakvih god različitih baterija, ako su uopšte potrebne, jer kupac ih možda već i ima.

7. Pujnač
Uglavnom se nude brzi punjači, fazon da se baterija napuni od 0% do 100% za manje od sat vremen, ali ima i još koješta sporije u ponudi. proveriti deklaraciju, šta se kupuje.
Preporuka je naravno brzi punjač.



Posle svega ovoga, a imajući u vidu da meni lično ne treba profesionalni alat, već alat za "naprednog sam-svoj-majstora", odlučio sam se za crveni Einhell tj. model Power X-Change TE-CD 18/40 Li BL.
I posebno naručio / kupio punjač i bateriju 2.5 Ah.


Dobija se tri godine (pisane) garancije na bateriju, punjač i šrafilicu, i 10 (!) godina (pisane) garancije na brushless motor.

Razmatrao sam i kupovinu "Parkside performance", ali nemogućnost kupovine "onda kad ja hoću" već kad se oni sete da ponude i još nemogućnost kupovine baterije kad mi zatreba - me je odvratila od kupovine.
Cena pomeutog Einhela i Parkside performance šrafilice je skoro pa ista.



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 27.10.2023. u 10:43 GMT+1]
[ component @ 27.10.2023. 09:23 ] @
Slažem se sa svim što si napisao. Ne bih ništa dodao.

Jedino mislim da je šteta što nije bilo u ponudi ovaj Parkside. Imam taj model i mislim da je bolji od ovog Einhell-ovog. Imam i Einhell, ne isti, nego malo jači model koji ima i opciju čekića i više volim da koristim ovaj Parkside. Nekako mi je jači. I u ruci deluje masivniji.
[ baresi @ 27.10.2023. 09:29 ] @
Čekam dan kad će se naći neki bar malo pametan političar, koji će pokrenuti kampanju oko baterija i punjača za alate, kao što su to uradili za telefone. Znam da sam previše optimističan, ali možda ipak postoji neka nada.
[ Living Light @ 27.10.2023. 09:30 ] @
Java Beograd,

Što bi moja majka (uciteljica u penziji) rekla:

- Odlican !!! ... sedi, petica sa crvenom zv.

Sjajno napisano!
[ Java Beograd @ 27.10.2023. 09:40 ] @
Citat:
baresi:Čekam dan kad će se naći neki bar malo pametan političar, koji će pokrenuti kampanju oko baterija i punjača za alate, kao što su to uradili za telefone. Znam da sam previše optimističan, ali možda ipak postoji neka nada.

Dosetili se kinezi!
Imaš na Aliju (a verovatno i po oglasima, buvljacima) takozvane adaptere. Dakle, mali plastični "interfejs" "sa ovoga - na ono".
U igri su i Einhel, i Bosch, i Makita i Milwakee i De Walt ... i Parkside između ostalih.

Kod nas se lako može naći, na oglasima: Einhell baterija na Parkside, i obratno. (Što je samo još jedna potrvda da je deklaracija 20V samo trgovački trik)
[ Living Light @ 27.10.2023. 10:07 ] @
Prvu aku busilicu koju
sam kupio pre ihaha,
bila je "BlekenDeker".
Pa sam na buvljaku kupio jos 5-6
polovnih sa neispravnim AKU.

Sad nesto ne vidjam
taj brend.

Jel ih neko kupio?
[ baresi @ 27.10.2023. 10:32 ] @
Moja je bila druga, posle crvene Iskre, ali na struju i imala je dodatke za cirkular i još nešto, ne sećam se više.
Postoje još, rade svašta nešto ali nekako nisu više popularni.
https://www.enaa.com/vrtalniki-in-vijacniki?blagovnaZnamkaID=296

Tada smo se zezali, šta si kupio, koju bor mašinu? Kupio sam crnca ispod deke.

[Ovu poruku je menjao baresi dana 27.10.2023. u 11:48 GMT+1]
[ baresi @ 27.10.2023. 10:41 ] @
Citat:
Java Beograd:

Kod nas se lako može naći, na oglasima: Einhell baterija na Parkside, i obratno. (Što je samo još jedna potrvda da je deklaracija 20V samo trgovački trik)


Mislim da navedu napon punjenja od punjača, tako 18,5 V postane 20, 22,5 postane 24. Ionako svi koriste bateriju 18650 koja je deklarisana kao 3,7 V. Za 18(20) V ih je 5 komada za 22(24) V ih je 6.
[ Living Light @ 27.10.2023. 10:42 ] @
Eeee, kad kazes Iskra,

1981 ili '82 god. cini mi se,
Sav sretan kupio
crveni kofer Iskrin,
sa dodatkom za cirkular,

Ma idi, sek'o sve zivo
po kuci i komsiluku.
Odma sam krenuo da
pravim zvucnu kutiju,
od neoplemenjene iverice.

Moz's misliti na sta je licilo 😄
[ scoolptor @ 27.10.2023. 10:53 ] @
Jedan ovakav set uz normalno koriscenje moze da traje 20+* godina. (*U jednom trenutku ce biti potrebna zamena ili reparacija baterija.)



Kupuje se kada je na akciji.

Narocito kada su punjac i baterije su vec tu, od drugih 12V masina.

Neko ce ustediti 100-150eur na busilici, koja ce mu trajati 25 godina, a onda ce preplatiti TV 1000eur bez potrebe, koji ce mu trajati 6-7 godina.
[ bordzija @ 27.10.2023. 11:45 ] @
Što bi ja gledao najjeftinije imam makitu koju je moj otac kupio još 1990e godine za 100 dem od nekog šveđaanina :)

Evo radi i dan danas svakih 10-15 godina recikliram bateriju.

Pre neki dan uzmem da je koristim ne radi. Dopunim bateriju opet ne radi. Izmerim unimerom daje 8,5 volti. Vamo tamo shvatim da žena (malerčina neopevana) prekidač za levo desno ostavila na sredini kada je ona mrtva. Ja i da hoću nebi mogao tako da postavim prekidač smera okretanja.

Prošli put upalo parčence selotejpa i selo na kontakt baterije, pisao sam ovde na forumu.
[ bordzija @ 27.10.2023. 11:47 ] @
Ps: meni od boša ništa nije sastavilo duže od garancije dakle neopevani nekvalitet se krije u tom amaterskom alatu. Einhel mi se bolje pokazao od boša.
[ dr0id @ 27.10.2023. 12:02 ] @
Citat:
Java Beograd:
1. Motor.
U ponudi su dva tipa: sa četkicama i bez četkica iliti brushless. Obično takvi modeli imaju BL u imenu.
Brushless motor za isti gabarit može da pruži veću snagu, ekonomičniji je (što je veoma važno zbog trajnosti baterije), ima veći obrtni moment, tiši je u radu, i nema potrošnih delova (četkica)
Šrafilice/bušilce sa brushless motorom su manje i lakše. (Kod Lidlovih alata to je Parkside performance linija)

Dakle, jaka preporuka: kupiti alat sa brushless motorom

5. Napon baterije
Uglavnom se sreću dve opcije: 12V i 18V. Trgovačka varka i trik je deklarisanih 14V tj. 20V (slučaj kod Parkside alata)
12 V je alat manje snage, manjeg obrtnog momenta. Takve baterije su manje po volumenu i kapacitetu. Uglavnom se sreće varijanta da je baterija ugrađena u rukohvat alata, ali nije isključivo tako.
Takav alat, generalno je manji i lakši

Ovo vazi od modela do modela, npr. Einhell ima brushless srafilicu koja je bucnija od slicne s cetkicama (evo i Parkside isto https://youtu.be/4m0cBb5yHtk?si=DtpjWA20TCJLL_bP&t=140), Parkside od 12V je bolji od gorepomenutog PBSA 20-Li A1 (https://www.youtube.com/watch?v=iUqhgyRinsA), itd.

[Ovu poruku je menjao dr0id dana 27.10.2023. u 13:41 GMT+1]
[ scoolptor @ 27.10.2023. 12:09 ] @
Citat:
Ps: meni od boša ništa nije sastavilo duže od garancije dakle neopevani nekvalitet se krije u tom amaterskom alatu. Einhel mi se bolje pokazao od boša.


Ti nemas srece sa tehnikom.

Bosch ne zivi od DIY-evaca, vec od profesionalaca koji koriste njihov alat. Za koje je dovoljno dobar.

Poredjenje Einhel-a sa Bosch-om je smesno.
[ bordzija @ 27.10.2023. 14:00 ] @
Tačno tako zato je einhel bolji od bosch ulazne serije. Od boša valja samo profi alat a sve ostalo je teški bofl.
[ Java Beograd @ 27.10.2023. 14:25 ] @
Citat:
dr0id:
Ovo vazi od modela do modela, npr. Einhell ima brushless srafilicu koja je bucnija od slicne s cetkicama (evo i Parkside isto https://youtu.be/4m0cBb5yHtk?si=DtpjWA20TCJLL_bP&t=140), Parkside od 12V je bolji od gorepomenutog PBSA 20-Li A1 (https://www.youtube.com/watch?v=iUqhgyRinsA), itd.


99,99% tih "ocenjivanja" alata, review, upoređivanje i slično svodi se na besomučno ušrafljivanje desetina i desetina šarafa u neku nesrećnu gredu, pa se onda kao prebroji, pa se kao zaključi: alat a) ušrafio je 147 šrafova, a alat b) "samo" 112.
Ono, vidiš razvaljena greda koja je mogla da posluži za nešto mnogo pametnije.

Ili, mere brzinu, pa alat a) ušrafi za 4.2 sec a alat b) za 5.8 sekundi,
Ili, nameste veliku burgiju za drvo sa namerom da onu nesrećnu gredu totalno razvale, dezintegrišu, unište. Pa opet, kao, koji alat brže buši? Šiomigađura.

WTF? Kome takva poređenja uopšte trebaju?
[ baresi @ 27.10.2023. 15:05 ] @
Imam oba dva Boscha, struja i aku sigurno 10 godina, ona zelena (polu profi) varijanta i rade dobro bez ikakvih problema. Sa njima bušim a za šrafljenje mi je najbolji Metabo BST 12 Impuls. Taj impuls (otpozadi je preklopnik) simulira šrafljenje rukom sa izvijačem i meni je to savršeno. Platio sam ga 100 DM, jedino što sam ga preradio na Li-ion baterije.
[ scoolptor @ 27.10.2023. 15:08 ] @
Baresi, Bosch kritikuju oni koji ga nisu nikada imali.
[ bordzija @ 27.10.2023. 16:00 ] @
Zaiebo si se, lepo sam napisao da mi je riknulo sve od boša odmah po isteku garancije. Ne čitaš pa posle kupuješ boš.

Boš je dobar ako si snob i voliš da imaš i čuvaš alat. Obično takvi imaju i neki lidl alat koji koriste pa im je boš odličan i traje godinama hehe
[ scoolptor @ 27.10.2023. 20:36 ] @
Ti se ne racunas.
Imas izuzetno mnogo problema sa tehnikom, i nisi dobar uzorak.
[ bordzija @ 28.10.2023. 00:32 ] @
Naravno zamisli uzmem da koristim to što sam kupio, alat nije za gledanje, glancanje i pokazivanje.
[ bordzija @ 31.10.2023. 12:58 ] @
Moja zapažanja, bolje kupiti alat nekog manje poznatog brenda nego entri level bosch alata. Ovi prvi znaju da će njihov alat biti češće korišćen i ako nije kvalitetan propašće u kratkom roku dok je bosch običan mas kinez a kompanija može da pokrije bilo kakve gubitke. Očekuje se da kupac ne koristi alat i samim time traje.

Setite se ko je pre 30-40 god imao bušilicu u kući? Niko živi. U celoj zgradi je imao moj ćale iskru a komšija pokvareni boš sa onim kompletom koferom u kome je bio i mali kao kompresor sa pištoljem. Normalno to ništa nije moglo da radi bez bušilice koja je odmah riknula.

Dakle pre bih uzeo neki metabo nego bosch. Život te svašta nauči.
[ bordzija @ 31.10.2023. 13:05 ] @
Nemojte srbiju da uzimate kao neko logično tržište tu su potpuno drugi zakoni, samo prevara i pljačka.
[ scoolptor @ 31.10.2023. 13:57 ] @
Jos bolje. Uzmi profi Bosch pa ce ti trajati do groba. Pa podeli cenu sa brojem godina koriscenja.
Umestu da uzimas desetak Parksajda svake 3-4 godine.
[ baresi @ 31.10.2023. 14:17 ] @
Bordzija, ne znam povodom čega si toliko zamrzio Bosch, ali mogu ti reći da ogromno elektronike koja ide u Bossch, proizvodi se u susednom gradu, za bormašine, miksere itd. Ko to sklapa ne znam ali elektroniku rade ovde, polaganje elemenata, lemljenje, kontrola.
[ scoolptor @ 31.10.2023. 14:38 ] @
Kazem ja, Bosch ogovara samo onaj koji nikada nije imao Bosch.
[ bordzija @ 31.10.2023. 14:46 ] @
Citat:
scoolptor:
Jos bolje. Uzmi profi Bosch pa ce ti trajati do groba. Pa podeli cenu sa brojem godina koriscenja.
Umestu da uzimas desetak Parksajda svake 3-4 godine.

Profi boš je odličan alat ali su im ulazni modeli običan plastični kineski krš. To mora da se čuva i ne koristi pa će trajati dugo.

Parkside imam jedino robot kosilicu za travu, makita bušilica šrafilica, bleken deker bušilica.
[ bordzija @ 18.11.2023. 23:56 ] @
Jel se isplati ovo za 55 evra minus pdv?

[ Living Light @ 19.11.2023. 02:34 ] @
Ako je to 55 x 0.8 = 44 evra ~ oko 5200 din

NE ZABORAVI ! NEMA Baterije i NEMA punjač !

Vidi Napomenu na kutiji sa leve strane.
--------

Po meni, skupo je.
[ bordzija @ 19.11.2023. 20:08 ] @
Sve je skupo danas, imam bateriju u robotu ali bih dokupio još jednu bateriju i punjač pa onu jednu aku kosilicu imam našao sam za 1500 din novu bez baterije i bez dve šipkice neke sitne.
[ Living Light @ 19.11.2023. 20:52 ] @
Vidi,
Ja nekako ne gotivim te
Fensi kučne aparate,
od kojih se očekuje da žestoko
odrade posao,
A ne da "Muljaju Bezeze".

Jbg,
Usisivac MORA da ima snagu
i ucinak.
Ne treba mi onaj što može
30-40 min da "Trlja Tepih",
a ima 18 zglobova,
LED osvetljenje tepiha,
I neke Extra filtere.
A kad pogledaš, vidiš da
Nema dovoljan protok
vazduha, ne diže tepih,
jedino izleda kao neka
zverka, a u suštini učinak
nikakav.
Ne može kvalitetno da se
usisa soba
" Na Akumulator".

Isto i za kosilicu.
Tu brate treba MOTOR,
a ne neka fensi WiFi
Aku igračka.
To samo miluje i mulja
travu.
Još ako trava "Pobegne",
zadaviče motor garant.
Sa njom ti treba i Baštovan,
koji samo to radi.
A i to je sve Traljavo.
[ bordzija @ 19.11.2023. 21:25 ] @
Pa da ali ovde konkretno može da se buši, reže i šlajfuje. Za vikendicu top alat orežeš voćke recimo.

Aku robot parkside pokosio bez problema 20 ari. Nisam verovao ali eto jeste, kačio sam ovde fotke. Nek radi nekoliko sezona to je ušteda godišnje 50 evra na gorivo trimera.
[ Living Light @ 20.11.2023. 04:44 ] @
Čekaj,

-Jel Ti tu robot-kosilicu puniš na Komšijsku struju?
[ bordzija @ 20.11.2023. 09:43 ] @
Punim na kućnoj instalaciji jel ti znaš pošto košta 1 kw? U planu je dodavanje i solarnih panela na kuću neki off grid sistem.
[ Living Light @ 20.11.2023. 09:59 ] @
Pa,
Pošto košta?

Ne kosiš valjda danju,
po najvecem suncu,
kada je kW najskuplji?
[ bordzija @ 20.11.2023. 12:11 ] @
Nisam lud da kosim noću i poginem. Svejedno je džabe struja u odnosu na benzin koji posrče motorni trimer.

Trimer 1000 din benzin

Struja 7 din kw kosimo 6-7h znači 50 dinara.

1000 din naspram 50 din. Računica je za klasičnu 1 kw kosilicu. Robot troši još manje.

[ Living Light @ 20.11.2023. 23:38 ] @
Sad si me na brzinu zbunio.

Hoces da kazes,
da je košenje travnjaka na benzin 20x skuplje nego na struju ??? (50din vs 1000din)

To je jako je velika razlika.

Nesto nisi dobro sracunao.
[ bordzija @ 21.11.2023. 20:12 ] @
Vidi se da ne kosiš jbg :)

Za 20 ari mi ode 5-6 litara benzina. Za struju 1kw 7-8h ode 50 dinara. Šta tu nie jasno?
[ Living Light @ 21.11.2023. 20:37 ] @
Ček, ček, Bordzi,

Elektricna kosilica (njen motor) ima 1000W. (ako te dobro razumem)
Ti kosiš oko 7-8 sati.
Motor potroši 7-8kWh.

pa tih 7-8Kwh x Cena struje ( nek bude ~ 6din/kWh) = 48 din. ←←← Ovo

A benzin je:

5-6Lit x 172din/Lit = 1032 din. ←←← Ovo
------------------------------------

Znači sad vidim o cemu pišeš.

To je ova razlika 48din prema 1032din.

Jesi li na to mislio ?
[ bordzija @ 23.11.2023. 10:17 ] @
Naravno na to sam mislio pa to sam i napisao zar ne? Uopšte mi nije jasno koja je poenta motornih dvotaktnih alata u 21 veku. Besmisleno.

Još je to bilo skuplje letos kada je litar benzina bio skoro 200 din.

Za robota vidi koliko struje treba da se napuni ona veća baterija il parkside serije. Tu je još manji trošak.
[ Living Light @ 23.11.2023. 12:00 ] @
Ako je ova racunica dobra i jednostavno jasna,
odkud onda racunica:


*Da je vožnja Elektro-Autom tako skupa, a ne 20x jeftinija od benzinsklog auta?

Kako za Kosilicu važi da radi 20x jeftinije,
a za El.Auto to ne važi?
[ bordzija @ 23.11.2023. 13:48 ] @
Puno struje skače cena ovde u hr svi koji imaju hibride i el automobile imaju i solarne panele na krovu.

Ako vučeš puno struje onda je ista 10x skuplja.

Ako puniš na punionicama plaćeš proviziju preprodavcu.
[ bordzija @ 05.12.2023. 18:28 ] @
Isplati li se brusilica uz povrat pdv?



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 05.12.2023. u 19:38 GMT+1]
[ Living Light @ 05.12.2023. 18:31 ] @
Koja, koji model, koji tip?
[ bordzija @ 05.12.2023. 18:39 ] @
Evo stavio sam iz kataloga jedva sam odradio upload iz stozog puta. To je ona kao pro parksajd
[ Java Beograd @ 06.12.2023. 08:14 ] @
Na slici je aku brusilica (levo) i aku udarni odvijač (desno)

Pretpostavljam da misliš da uređaj desno. Odlična je ponuda, isplati se!

Samo da znaš, pošto je to udarni odvijač, on ima glavu za heksougaone bitove, nema steznu glavu. Trebaće ti posebne burgije, ili posebna stezna glava.
[ bordzija @ 06.12.2023. 10:55 ] @
Ma brusilica mi treba tj ženi a taj udarni odvijač nije loš za šrafljenje po automobilu imam i gedora pun k. Ali to nisam baš pikirao više sam za kompresor i pneumatski alat.

Brusilica nam treba i to aku. Posle nje ide i aku kosilica kao pripomoć robot kosilici. U principu bih uokvirio neki bejzik aku alat.
[ Living Light @ 06.12.2023. 11:05 ] @
Eee bre, Bordzi,
"Ma brusilica mi treba tj ženi" ?!?!

Ženi nedostaje brusilica? i to baš AKU ?

Pa ti bolje da si DRVOSEČA !!!

Primi Moje iskreno saučešče :)
Nije ti lako ...


PS: Ima da se kupi Vibraciona Brusilica!
Samo se to u ženskom žargonu zove drugačije ...
[ Java Beograd @ 06.12.2023. 11:35 ] @
Citat:
bordzija:Ali to nisam baš pikirao više sam za kompresor i pneumatski alat.

Kompresor i pneumatski alati se polako napuštaju. Sve je više automehaničara, pa čak i vulkanizera u Bgd koji koriste akumulatorske udarne odvijače (impact wrench) umesto pneumatskih alata.
Naravno, kompresor je i dalje neophodan u svakoj majstorskoj radionici, ali ne više za odšrafljivanje / ušrafljivanje, već za neke druge, karakteristične radove.
[ baresi @ 06.12.2023. 11:42 ] @
Evo, znao sam da je neko odrešio kesu. Očigledno naše žene ne vole aku brusilice, pa zato mislim da je kod nas jeftinija.
https://www.lidl.si/l/sl/katal...-ovoj/view/flyer/page/4?lf=HHZ
Veća ponuda od potražnje.
[ Java Beograd @ 06.12.2023. 11:48 ] @
Vidiš ti kako se "Hit tjedna" razlikuje od CRO do SLO !

Kutna brusilica skuplja od kotnog brusilnika!

[ baresi @ 06.12.2023. 11:54 ] @
Meni to nije čudno, "ona" je uvijek skuplja od "njega".
[ ademare @ 06.12.2023. 12:10 ] @
Kod nas nema nista od toga. Samo obican alat .

Mada u ponedeljak ima onih kesa za usisivac sto je Borzdzija trazio pre neku godinu ?

Samo se ne secam koliko mu treba Litara , jer on to trazi u Litar !
[ Java Beograd @ 06.12.2023. 12:20 ] @
Citat:
ademare: Kod nas nema nista od toga. Samo obican alat.

I da ima, sve bi pokupovali zaposleni, pa prodavali preko oglasnika.
[ bordzija @ 06.12.2023. 13:27 ] @
Tačno sam znao u sloveniji 39 evra, u hrvatskoj 45 a u srbiji bi verovatno ta ista brusilica bila 55 evra?

Bila ona obična mala ovde na 220v brusilica 19 evra plašio sam se da je kupim 🤪
[ Java Beograd @ 06.12.2023. 14:29 ] @
Ono šta treba da imaš u vidu, kad su u pitanju (akumulatorske) brusilice je to da po svojoj prirodi, brusilica mora da ima znatno jači motor od šrafilice.
To posledično znači, da će baterija na brusilici da traje prilično kraće.

Jer, dok zavrti brusnu ploču na 12.000 obrtaja ... i drži je na tim obrtajima ... dok ti brusiš laganica, šmirglaš ili sečeš neko gvožđe ... vreme prolazi, baterija se prazni ...
Nije isto kao kad ušrafljuješ neki šraf - cak, cak - gotovo.

To dalje znači da bi za iole ozbiljniji rad morao da imaš bar dve baterije. Minimum. Ili, da batališ baterije i da kupiš električnu (220 V) brusilicu.



[ ademare @ 06.12.2023. 15:16 ] @
Evo sad sam pogledao , kukao je prosle godine na 7 Stranica da ga LIDL zeznuo i da nema kesa od 30 L !

U ponedeljak stizu kese , posle 1,5 godine , a on Baksuz nije u SR vec u HR ?
[ Living Light @ 06.12.2023. 16:20 ] @
Tj.
On je stalno tamo gde ne treba.

Na pogrešnom mestu, u pogrešnoj državi.
I tako od Kulina Ban-a, pa na ovamo ...
[ Living Light @ 06.12.2023. 16:32 ] @
Misli da je ubio Lidl u pojam sa njegovim kritikama.
A Lidl nastavlja svojim putem. (Hi)

Bordzija ima da pošizi.
Propušta, njemu Vitalno-Bitnu akciju:

[ Java Beograd @ 07.12.2023. 07:35 ] @
Smislićemo novu psovku, ovde na ES

JebemmuputerizLidla!
[ bordzija @ 07.12.2023. 08:03 ] @
Tog putera u lidlu nema ni kada nije akcija hahaha prevaranti povremeno izbace mslu kutijicu koja se brzo rasproda. Ineče svuda u EU je puter duplo jeftiniji i ima ga neograničeno. Jedino lidl srbija sakriva robu i drži duplo višu cenu.
[ Living Light @ 07.12.2023. 08:16 ] @
Ee, jebemmuputerizLidla,

Sam sam sebi dosadan više sa tim puterom :)
Mogu da mislim, kako sam se Bordziji na glavu popeo.
Bordzi izvini!

Pa ovo je nečuveno, kako NAS ehhhbehh taj Lidl ! :)

Sacu d'idem da im Pustim 3-Faze u Kvaku, sa Agregata :)
[ bordzija @ 09.12.2023. 16:11 ] @
Ovo svaki masovni ubica mora da ima!

[ baresi @ 09.12.2023. 17:13 ] @
Čudni su ti procenti popusta, kod nas je bez popusta 43€. Nikako se to ne poklapa.
https://www.lidl.si/l/sl/katal...-ovoj/view/flyer/page/2?lf=HHZ
[ bordzija @ 10.12.2023. 08:24 ] @
Sramota lopovi lepo ja kažem da je sve skuplje 30% nego u zemljama EU. Hrvate još jedino pljačkaju valjda je to "danke dojčland" nadoknada.
[ dr0id @ 11.12.2023. 12:12 ] @
Evo stiglo i u Srbiju, 50-60e to sto je u Sloveniji/Hrvatskoj 40e
https://www.lidl.rs/l/sr/katal...0-12-b64330/view/flyer/page/14
[ SASA M. @ 11.12.2023. 15:14 ] @
Kod nas Shvarci dodje da ti neshto obrusi, a to kosta.
[ bordzija @ 12.12.2023. 13:52 ] @
U sloveniji 39 evra, u hrvatskoj 45 evra a u srbiji 50 evra. Vrlo zanimljiva nemačka lidl računica. Kladim se da je u grčkoj 30-35 evra 🤔
[ ademare @ 12.12.2023. 14:58 ] @
Da je u Srbiji 50 bilo bi lepo !

Vec je 59.55 Eur ! 6.999 dinara

Lidl dobija EUR po zvanicnom prodajnom kursu 117.52 dinara .
[ scoolptor @ 12.12.2023. 16:13 ] @
@ademare ako je rec o sabljastoj testeri, kod nas je 5999rsd odnosno 50eur. https://www.lidl.rs/p/aku-sabl...-20-v-pssap-20-li-d5/p10015999
[ ademare @ 12.12.2023. 16:45 ] @
Imas gore link ostavio @ droid.

Brusilica akumulatorska i na sledecoj strani neka "udarna busilica-odvijac" . Oba po 7.000 din da ne pisem one 9-ke
[ Java Beograd @ 12.12.2023. 16:47 ] @
Čemu ložana? Ionako ne može da se kupi po toj ceni, jer u ponudi verovatno ima 3 ili 4 komada, ne više, i to se rasproda u roku od odma'.

Ne znam kako je u Hrvatskoj ili Sloveniji, ali sumnjam da možeš popodne da uđeš u neki Lidl, nađeš to po toj ceni, i kupiš.
[ ademare @ 12.12.2023. 16:54 ] @
Kakva Lozana ?

U Sloveniji 40 Eur , Hrvatskoj 45 , Srbiji 60 !

Neka je i na Lidl papiru Mnogo je Bezobrazno !!
[ bordzija @ 12.12.2023. 20:52 ] @
Da ali je ključno što u srbiji neće da plasiraju tu robu čakiako je 20 evra skuplja nego u sloveniji i hrvatskoj. Očigledno je u srbiji neki gownarski menadžment koji namerno izaziva krize i nestašice a slabiju prodaju pokriva naduvanim cenama. Recimo sve je u lidlu srbija skuplje za 30% nego u EU.

Stavljao sam ovde i fotke lidla u sred bela dana nigde kuoaca prazno sablasno.

Dal to ima veze što im je vučić dao besplatno parcele, pristupnu infrastrukturu i besplatnu radnu snagu - procenite sami!
[ baresi @ 12.12.2023. 22:23 ] @
Čudno je to, moj drugi komšija kupuje alat u Lidlu, nisam još čuo da kuka da više toga nema. Doduše, u MB ima 7 ili 8 lidlova ali mislim da nije to zbog toga. Ne kupujem u Lidlu pa ne znam, ali nisam čuo od nikoga da kuka da roba brzo nestane. Možda je zbog toga da smo bliže nekog skladišta pa u prolazu popunjavaju police. Sad šta je razlog da je u Srbiji tako, ko zna, ipak ste vi veće tržište. Ne znam, nisam toliko pametan.
[ Living Light @ 13.12.2023. 05:09 ] @
Citat:
baresi: Čudni su ti procenti popusta, ... Nikako se to ne poklapa.

Zato što su kod nas niže plate, ali su procenti Veći, pa mu dodje isto :)

Citat:
bordzija: Sramota lopovi lepo ja kažem da je sve skuplje 30% nego u zemljama EU.

Dobro i kažeš, u Lidlu, sve Lopov-do-Lopova, čak i čistačice :)
A vidim radnje su im "dupke" sve punije i punije, kako se približava N. Godina,

Citat:
SASA M.: Kod nas Shvarci dodje da ti neshto obrusi, a to kosta. ;)

Nego šta, pa još se SchWarzi i smeška, ima to SVE Lidl da naplati kroz Puter!

Citat:
bordzija: Vrlo zanimljiva nemačka lidl računica. Kladim se da je u grčkoj 30-35 evra 🤔

To smo ustanovili odavno, da je tamo sve jeftinije, naročito u udarnom Avgustu, na plaži, Krofna = 10€ :)

Citat:
bordzija: Očigledno je u srbiji neki gownarski menadžment koji namerno izaziva krize i nestašice
a slabiju prodaju pokriva naduvanim cenama. Recimo sve je u lidlu srbija skuplje za 30% nego u EU.

Obožavam Bordziju! - Ubija Lidl-Srbiju samo tako :)
Ali ne uspeva, Lidl šiba dalje,

Citat:
baresi: Doduše, u MB ima 7 ili 8 lidlova .... Ne kupujem u Lidlu pa ne znam..
Možda je zbog toga da smo bliže nekog skladišta ...

7-8 Lidlova u Mariboru? Pa koliki je narastao Maribor?
Vi ste uvek bliži Skladištu, zato je kod nas 5-6 ruka, pa cena ode na +30%.

Ja kupujem u Lidlu svašta, a naročito trošimo Puter, i to Pola Kile/nedeljno!
(po preporuci dr.Bordzije, Terapija za lečenje od visokog Holesterola i Triglicerida, LDL, HDL)

Dobro nam dođe ta svakodnevna Akcijska cena Putera od -50%, pa na to još +50% Gratis na količinu.

Ma idi, milina.
Jedino što ovako mora svako jutro za doručak: Puter-Pekmez na hleb kombinacija. Dojadi ...

Ali izdržavamo nekako te Lidlove akcije, odem u 6h ujutru pred vrata Lidla, raširim Ambasador ćebe i vatam red ... :)
[ whitie2004 @ 13.12.2023. 08:18 ] @
Aerodromi Nis i Ladjevci rade 2 puta po 2 sata nedeljno. Nekad i manje! Kada je magla u BG avione salju u Madjarsku, Makedoniju ... I to je tako. Po ugovoru! Kada su prodavali surcinski aerodrom obecali da nece imati konkurenciju ova 2 aerodroma. Radice samo u predizborne svrhe ...

Ocito, prodaju tih busilica neki zasticeni kum/rodjak smatra svojim poljancetom i nije rad da vidi konkurenciju. I menadzment Lidla je upozoren da sa cenom i ponudom ne bude konkurencija. OK, moze to reklamiranje, navlacenje i prodavanje magle ...

Ali, to je sve u Srbiji svima jasno. Cemo ovo iscudjavanje?
[ kosmopolita @ 13.12.2023. 09:22 ] @
Evo jedne "anegode" od pre vise godina a sada je verovatno isto ako ne gore, oko razne korupcije.

- SIn ima diplomu, kupila sam mu.
- To ne sme da se govori! TO nije dozvoljeno!
- Sto, pa (posteno) sam je platila sam!?
[ bordzija @ 13.12.2023. 17:40 ] @
Da vrlo zanimljivo sve skuplje i skuplje najskuplje u srbiji pa opet jeftino u grčkoj. Uvek srbi ispadnu grbavi 🤔