[ old.man @ 01.02.2024. 19:54 ] @

Poštovane kolege,
Gledajući razne trgovačke sajtove vidim da ima masa WIFI kamera-sijalica po zabadava ceni.
Mogu da snimaju , rotiraju..povezane sa mobilni telefonom kojim i upravljamo i 300 čuda... e da može i da sija kao led sijalica.
Jednostavno se ušrafi u E27 grlo.

Nažalost nigde nisam našao opis i karateristike(manual.pdf) osim rezolucije kamere.

Posebno me interesuje koliko je max. rastojanje od sijalice do rutera, zamišljeno je da sijalica stoji u dvorištu, a ruter je u kući na oko 3 do 4 m rastojanja i zid.

Da li ima mogućnost podešavanja uključivanja svetlosti u zavisnosti od sumraka ?
Šta bi ste preporučili?
Hvala unapred
[ mjanjic @ 02.02.2024. 16:00 ] @
Ima, kupio komšija, mislio da stavi na vikendicu, a onda se začudio kad sam mu rekao da mora da postoji internet, u njegovoj varijanti to bi značilo da tamo postoji neki mobilni telefon (jeftinije možda nego kućni net preko mobilnog opratera) koji je preko WiFi povezan sa tom kamerom.
Kupio neku kamericu za 10-15 evra, možda je platio i 20, rezolucija nikakva, jedva smo uspeli da povežemo sa mobilnim (uputstvo na nekom listiću sa 2-3 sličice i 2-3 reda teksta, na kameri postoje 2 tastera koja se ne pominju u uputstvu, jedan je za reset, a drugi za uključenje/isključenje, a nigde u uputstvu nema naznake šta znači kad je LED indikator plav, šta kad je crven, a šta kad je plav i blinka).

Najkraće rečeno, nije vredno maltretiranja, ono što valja i dobro radi, teško da ima ispo 50 ili čak 100 evra.
[ old.man @ 02.02.2024. 17:53 ] @
Citat:
mjanjic: Ima, kupio komšija, mislio da stavi na vikendicu, a onda se začudio kad sam mu rekao da mora da postoji internet, u njegovoj varijanti to bi značilo da tamo postoji neki mobilni telefon ...

Najkraće rečeno, nije vredno maltretiranja, ono što valja i dobro radi, teško da ima ispo 50 ili čak 100 evra.


Pa ja imam do kuće 50MB/sec , po kući 3 rutera , znači net je ok
A mislio sam , neka mi admin ne zameri, ne raklamiram firmu već želim da bolje objasnim šta mi treba, nešto ovako





[ Living Light @ 07.02.2024. 17:01 ] @
Pozeljno je koristiti PRETRAGU ES-a, ima veoma korisnih tema:

https://www.elitesecurity.org/t509927-Kupio-sam-kameru-sta-sad
[ old.man @ 08.02.2024. 09:28 ] @
Citat:
Living Light: Pozeljno je koristiti PRETRAGU ES-a, ima veoma korisnih tema:

https://www.elitesecurity.org/t509927-Kupio-sam-kameru-sta-sad


Pozdrav Living Light
Veruj da sam googlao i po elite i van foruma, ali nisam našao koliko sijalica kamera može maksimalno da bude udaljena od rutera.
Živim u porodičnoj kući pa bih postavio kameru da snima dva ulaza. Ali možda je to nemoguće , ako ne može da dobaci do najbližeg rutera.
Zato sam i tražio manual ..
A pregledao sam i one sugestije koje se pojave kda zadaš novu temu.
Ako imaš takve podatke bio bih ti zahvalan.
[ Living Light @ 11.02.2024. 00:56 ] @
za sigurnu Wi-Fi konekciju mozes slobodno da razmatras 7-9 metara-

Nisi valjda pomislio da "sijalicu-kameu" ušrafiš kod
udate a "širokih shvatanja" komsinice iz druge ulice

Pa kad joj muž krene na posao (Monitoring), onda i ti krenes "na posao" ...

nije bas "Long Distance" plastikanerska kamera, u vrednosti ~ par kutija Gnjilanske Drave,