[ bordzija @ 04.04.2024. 11:12 ] @
Relativno skoro menjan ležaj bubnja, semering i amortizeri. Počela malo da se čuje prilikom centrifuge, kao da zapinje čarapa recimo u bubnju ili nešto o gumu. To se kaiš raspadao.

Prilikom centrifuge kaiš pukao, počupao dve žice od termostata i mašina mrtva. Guma kaiša je kao nova pa mi nije jasno što je pukao al ajde.

Osigurač nije pao, kada spojim žice od termostata veš mašina jeje mrtva. Nema struje ne blinka led dioda.

Crkla elektronika?
[ test1234 @ 05.04.2024. 09:32 ] @
Verovatno je neka od pokidanih žica dotakla masu i izazvala kratak spoj. Teba ti neki elektroničar. A kidanje kaiša je izazvalo nešto tipa čarapa koje je zaglavilo bubanj a motor proklizava dok nije proglodao kaiš a možda je cimnuo onako zaglavljen veliku struju i napravio duplu štetu. Em pokidao kaiš em povukao veliku struju i spalio napajanje na ploči. Sobzirom da mašina ima 20-25 godinica probaj da nadješ neku polovnu ploču za 20-30€. A opet čeka te vadjenje te čarape.
[ bordzija @ 05.04.2024. 10:41 ] @
Za kaiš mislim da su ga majstori načeli prilikom zamene ležaja bubnja. Iako je mekan ko duša i nema nikakve tragove pukotina sumnjam da je dotrajao. Čak su i vlakna čvrsta nisu satrulila. Juče je bio majstor ne zam dokle je stiglo.
[ bordzija @ 06.04.2024. 14:55 ] @
Majstor odneo elektroniku da popravi/nađe drugu
[ bordzija @ 12.04.2024. 09:04 ] @
Majstor doneo drugu elektroniku koja je malo radila i stala. Kada se upali sve je ok, kada se odabere program i pritisne start mašina ne krene samo start dugme blinka po 2 puta. U kodovima kaže bravica. Majstor premostio ništa. Ostavio je preko noći blinkaju sve led diode.

Poručena nova ploča 7.000 din.

Dakle uopšte se ne isplati popravljati veš mašinu kada vrisne ležaj.

Za sada 12.000 din zamena ležaja bubnja i amortizera plus 7000 din nova ploča plus kaiš i ruke majstora. 19.000 din plus ruke i novi kaiš.

Prevazilazi cenu nove veš mašine koja ima garanciju 5 godina
[ scoolptor @ 12.04.2024. 09:27 ] @
Bas nemas srece.
[ Java Beograd @ 12.04.2024. 09:48 ] @
Što je najgore, i dalje imaš polovnu, staru veš mašinu (6 kg, 600 obrtaja), na kojoj može random da crkne nešto drugo.
Cene novih, iz radnje kreću od oko 22.000 din.
[ aleksa.ue @ 12.04.2024. 09:49 ] @
Citat:
bordzija:
Majstor doneo drugu elektroniku koja je malo radila i stala. Kada se upali sve je ok, kada se odabere program i pritisne start mašina ne krene samo start dugme blinka po 2 puta. U kodovima kaže bravica. Majstor premostio ništa. Ostavio je preko noći blinkaju sve led diode.

Poručena nova ploča 7.000 din.

Dakle uopšte se ne isplati popravljati veš mašinu kada vrisne ležaj.

Za sada 12.000 din zamena ležaja bubnja i amortizera plus 7000 din nova ploča plus kaiš i ruke majstora. 19.000 din plus ruke i novi kaiš.

Prevazilazi cenu nove veš mašine koja ima garanciju 5 godina

Bas nemas srece.Ne isplati se popravljati masinu staru oko 15 godina cena popravke te skoro izasla kao polovna Miele.I koliko znam bravica se ne prespaja kod novijih masina.
[ bordzija @ 12.04.2024. 10:41 ] @
Žena navalila da popravi po svaku cenu. Meni se smejala kada sam mideu staru 3-4 godine bacio u đubre i kupio novu :)

[ bordzija @ 12.04.2024. 14:30 ] @
Sledeće su verovatno četkice motora, pumpa i bravica redom jedno po jedno.
[ Living Light @ 12.04.2024. 15:43 ] @
Kod tebe samo problemi.

Kad ces stici travu da pokosis od te ves masine?
Al' prvo akumulator na punjenje :)
[ bordzija @ 12.04.2024. 23:06 ] @
Uvek to ide redom jedno za drugim kod veš mašina. Posle bubnja sve rikne u kratkom roku jedno za drugim.
[ bordzija @ 18.04.2024. 23:20 ] @
Nova elektronika se čeka već više od nedelju dana?!??
[ radicmx @ 21.04.2024. 12:08 ] @
Pre vise od mesec dana sam i ja na mojoj Beko masini menjao lezaj.
Stavio sam polovan ispravan lezaj, samo sam kupio novi semering.
Prilikom drugog pranja mi je spao kais, izgleda da nisam dovoljno stegao remenicu.
Sva sreca nikakav karambol kao kod tebe, vratio kais i bolje stegao remenicu.


Bogme dobra cena te popravke, hvala za informaciju..
Kod mene su jednom serviseri na WA61061 menjali lezaj, u garantnom roku je bila.
Ali se secam da su zamenuli i bubanj.

[ bordzija @ 23.04.2024. 18:58 ] @
Ja sam našao ceo nov bubanj na kp sajtu za 7500 din sa novim lagerom i semeringom tako da se to ništa ne isplati. Žena još uvek čeka tu čarobnu ploču. Gledam malopre na yt čovek ečktroničar pokušava da popravi tu ploču ali bezuspešno!



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 23.04.2024. u 20:08 GMT+1]
[ bordzija @ 24.04.2024. 18:32 ] @
20 dana sa pokvarenom veš mašinom. Deo bi brže stigao preko aliexpresa.
[ aleksa.ue @ 25.04.2024. 17:46 ] @
Baci to i kupi novu Gorenje 40 hiljada sa 5 godina garancije 😂.Iskreno i ne isplati se popravljati masinu staru 15 godina.
[ mjanjic @ 25.04.2024. 20:28 ] @
Tačno, ja sam tako na nekoj staroj promenio mehanički programator (kupio repariran, a majstoru dao taj neispravan, obično odu samo kontakti), međutim onda je otišao jedan elektroventil za vodu, i na kraju mi je pukao film kad je prokapalo crevo koje ide od posude za deterdžent do bubnja, i lepo otišao kupio Gorenje sa 5 godina garancije, još je bila neka akcija gde je za istu cenu mogla da se uzme mašina sa većom max brzinom centrifugiranja (1200 po ceni 1000rpm ili 1400 po ceni 1200, ne sećam se).
[ bordzija @ 25.04.2024. 22:49 ] @
Aaaa nene to kod vaga nećete videti

Našao sam inverter za 28.000din ali neće

https://ananas.rs/proizvod/bek...esa-7-kg-prosmart-motor/506230

[ test1234 @ 26.04.2024. 15:18 ] @
Juče bio u Leštanu da pogledam jednu istu takvu Beko mašinu samo crni model. Mašina je slim pravljena u Rumuniji. Stara tri godine. Garancija bila dve godine plus trebali da se prijave za još tri godine trgovačke garancije ali su to nekako propustili i nemaju garanciju. Mašina strašno nestabilna mehanički. Crko grejač i povuka kratak spoj na invertersku ploču. Nema popravke mora nova ploča i grejač. Petočlana porodica sa troje dece. Prala je 2-3 mašine dnevno. Ljudi izuzetno nezadovoljni njenim radom. Ne razmatraju popravak uopšte.
[ aleksa.ue @ 26.04.2024. 15:29 ] @
Rodjaci imaju slicnu u apartmanu,samo bez inverter motora.Nisu zadovoljni sa njom,a drugo nijedan program ne traje ispod 2 sata,dok kuci imaju bosch wan28262 (serie 4)i prezadovoljni su.
[ bordzija @ 26.04.2024. 19:30 ] @
Sve te slim su golo srhanje. Skakuću tresu i šetaju bilo kakve da su. Evo moja beko u stanu je napunila 6 ili 7 godina radi par puta nedeljno. Za sada je ista kakva je bila prvog dana. Ovo mi je prva mašina u životu da nisu morali serviseri da intervenišu u garantnom roku.

Koliko sam gledao oglase na kp svaka gorenje se raspadne odmah po izlasku iz garancije. Bukvalno u dan su projektovane odlazi bubanj i elektronika.

Možda moja žena i nije luda što popravlja gorenje staru 15 godina? Jedino što ja nisam vido da ima novi bubanj za 7500 pa bi sam zamenio. Opet tu je i patka da ne odgovaraju creva pa se menja i posuda za prašak.

Uglavnom danas sam vršio pritisak da se reši veš mašina ali moja žena je vaga i ne odustaje. Stan joj liči na deponiju sve čuva 🤣
[ bordzija @ 26.04.2024. 19:36 ] @
Peru 2-3 mašine dnevno šta ima da budu nezadovoljni profesionalno je koristili kao da imaju perionicu?!?? Ja dok sam držao apartmane imao sam dnevno 2 max 3 mašine.

Pošto me samsung zezao u garanciji sa onim glupim keramičkim grejačima koji su stalno riknjavali, kupili smo još jednu gorenje inverter- raspad živi samo pali greške. Nestane struje u toku noći ona ne odradi program nego izbaci grešku i stane. U životu ništa gluplje nisam vido.
[ aleksa.ue @ 27.04.2024. 12:34 ] @
Citat:
bordzija:
Sve te slim su golo srhanje. Skakuću tresu i šetaju bilo kakve da su. Evo moja beko u stanu je napunila 6 ili 7 godina radi par puta nedeljno. Za sada je ista kakva je bila prvog dana. Ovo mi je prva mašina u životu da nisu morali serviseri da intervenišu u garantnom roku.

Koliko sam gledao oglase na kp svaka gorenje se raspadne odmah po izlasku iz garancije. Bukvalno u dan su projektovane odlazi bubanj i elektronika.
Pa da je svaka nije svaka,sad treba imati srece pri kupovini necega,kvalitet je sad kod aviju maltene slican.Kazes Gorenje izbaci gresku kad nestane struja,pa svaka nova masina bi izbacila gresku kad nestane struja.
[ Java Beograd @ 27.04.2024. 13:51 ] @
Citat:
test1234: Prala je 2-3 mašine dnevno. Ljudi izuzetno nezadovoljni njenim radom. Ne razmatraju popravak uopšte.

3 godina x 365 dana x 2.5 (prosečno) = preko 2.700 pranja! Mašala!
Za ljude koji mašinu koriste 2 - 3 puta nedeljno ova mašina bi radila 21 (dvadesetjednu) godinu! Stvarno treba biti baš namćor da bi bio "jako nezadovoljan"!

E, sad, ajde, ako su malo lagili i preterali s izjavom da pere 2-3 puta dnevno, pa da smanjimo na pola.

Ispada dakle, da bi mašina radila 10 godina do crkavanja grejača. Ja bih lično, bio zadovoljan, i u veselju bih je dao sakupljačima sekundarnih sirovina.



Što se tiče SLIM varijante mašine, jednom sa kupio i neću više.
Jer, imam mesto u kupatilu za ful mašinu i nemam razloga da se blesavim. Naravno, kome je preostor skučen, njemu je slim mašina spas.

[ bordzija @ 27.04.2024. 16:04 ] @
Ko mora slim samo ove što se otvaraju odozgo.

Ja sam na moru kupio samsung inverter 8 kg slim samo trese i luduje. Plaćena 800 evra top model
[ bordzija @ 27.04.2024. 16:04 ] @
Candy mi je izdržala 600 pranja i zveknuo ležaj bubnja. Ubedljivo najgora.