|
[ Nebojsa Milanovic @ 16.05.2024. 22:06 ] @
| Čuo sam više puta da je država Srbija ozbiljne pare ulupala u nekakve fudbalske klubove, zatim prenos nekog inostranog fudbala i slične stvari.
Dugo ne pratim unutrašnju politiku pa nemam pojma o tome, evo teme da se malo razjasni koliko je to, gde te pare idu, koje je svrha, itd. |
[ nato_bot @ 16.05.2024. 23:52 ] @
Vučić je davno savladao doktrinu demokratije i "demokratije" po kojoj kad ima problem "rešava" ga generisanjam većeg problema. U takvoj situaciji onaj prethodni problem više ne štrči pa je "rešen".
Na unutrašnjem planu pokušava da imitira Tita ali prema spolja Srbija roni ko Titanik.
Po dokrinama demokratije i "demokratije" se grade infrastrukturni objekti za privredu (kao i kod Tita) ali i za neprivredu odnosno objekti tipa "hleba i igara".
Od kada je SNS na vrhu ni Crvena Zvezda ne silazi sa vrha.
Dovode se igrači stranci za debele novce.
Kako se plaćaju? Evo kako:
Citat: Zvezda i Partizan duguju više od 110 miliona evra
prema podacima Agencije za privredne registre Fudbalski klub Crvena zvezda zaključno sa 31. decembrom 2022. ima ukupan gubitak od skoro 76 miliona evra (tačnije 75.909.232). Takođe po APR-u, Fudbalski klub Partizan je u minusu oko 36 miliona evra (35.937.875) a 2022. napravio je gubitak od 1,3 miliona.
Dobro upućeni u zbivanja u ova dva kluba tvrde da su dugovi i veći od ovog koji je objavio APR, jer se neki podaci ne prijavljuju, a poslovne knjige se u potpunosti ne poklapaju sa izveštajem Agenciji za privredne registre.
Plus što su
Citat: Crvenoj zvezdi oprošteni i otpisani mnogi dugovi, od čega i milionski iznosi pojednim bankama (5,5 miliona evra od Marfin banke, deset miliona Novoj Agrobanci)
Naravno, osim fudbalskih klubova ni košarkaški klubovi nisu "za bacanje". Crvena Zvezda i Partizan dovode i plaćaju skupe strance a protiv sebe imaju klubove sa domaćim igračima pa nije ni čudo da dominiraju "na ovim prostorima".
Koliko duguju?
Uz napomenu da Crvenu Zvezdu vodi neki olinjali kadar iz udbaških vremena ne mogu da se setim imena ... kao neka kula...
[ Nebojsa Milanovic @ 16.05.2024. 23:56 ] @
No comment 🤮🤮
[ nkrgovic @ 17.05.2024. 07:52 ] @
Citat: Nebojsa Milanovic:
Čuo sam više puta da je država Srbija ozbiljne pare ulupala u nekakve fudbalske klubove, zatim prenos nekog inostranog fudbala i slične stvari.
Dugo ne pratim unutrašnju politiku pa nemam pojma o tome, evo teme da se malo razjasni koliko je to, gde te pare idu, koje je svrha, itd.
Panem et Circem .
[ Java Beograd @ 17.05.2024. 08:06 ] @
Ja bih, ipak, podržao izgradnju sportskog objekta, od strane države, u manjim gradovima, koji nemaju budžet za takvu izgradnju. Pod uslovom da je sve lepo osmišljeno i svrsishodno.
Naravno, veličina sportskog objekta (da ne kažem "stadion") treba da bude proporcionalna broju stanovnika tog mesta.
Sportski objekat, nakon izgradnje predati lokalnoj samoupravi na korišćenje i domaćinsku brigu i održavanje.
Sportski objekat treba da bude projektovan tako da, makar delimično, ima svoje izvore finansiranja: integrisan poslovni prostor za rentiranje, maloprodajni objekti, reklamni bilbordi, parking koji se naplaćuje i slično.
Jedan deo finansiranja ide od profesionalnih klubova koji objekat koriste, i na kraju krajeva, ostatak finansiranje je na lokalnoj samoupravi.
Kome to treba? Pa, mnogima. Fudbalskim klubovima iz tog grada i okoline, (u kojoj god da su ligi), atletskim klubovima, školskim fiskulturnim aktivnostima, "prolećni kros" i slično.
Što da ne, ponekad može da se organizuje i neka međunarodna sportska utakmica malo manje atraktivna - ne mora sve u Beogradu.
Možda eto, i neki koncert (fazon Gitarijada Zaječar) i tako dalje i tako dalje.
[ Nebojsa Milanovic @ 20.05.2024. 00:57 ] @
I ja se naravno slažem da se pomogne izgradnja sportskih objekata u manjim mestima, ali to nije ono na šta sam mislio, niti zbog čega sam otvorio temu.
Temu sam otvorio u svrhu iznošenja podataka/pojašnjenja ulupavanja državnih, tj. opštih narodnih para u najveće sportske klubove, prvenstveno fudbalske, koji su po meni ionako stecište mnogo toga lošeg.
Ako država ulaganje njih, TV prenose i štošta drugo u vezi sa njima smatra "dobrim investicijama", meni onako amaterski gledano, to izgleda kao solidno ozbiljan kriminal.
[ nato_bot @ 20.05.2024. 01:40 ] @
Evo primera kako to izgleda u manjim mestima, vest iz 2013 god.:
Citat: Usled nedostatka novca Sportskoj hali u Inđiji sledi konzerviranje
Pre pet godina kao državi projekat započeta je gradnja Sportske hale u Inđiji, u sklopu izgradnje objekata potrebnih za međunarodnu sportsku smotru mladih "Univerzijada 2009". Udareni su temelji, a potom su usledili česti obilasci i slikanja ministara iz Vlade Srbije i čelnika Vlade Vojvodine, uz obećanja kako nema problema da se obezbedi 600 miliona dinara za izgradnju. Ali, obećanja su se izjalovila, pa hala nije završena do današnjeg dana. Čim je "Univerzijada" prošla, na halu su svi zaboravili, pa je objekat pao na nejaka opštinska "finansijska pleća" i stoji kao kost u grlu sa dilemom šta i kako dalje.
Izvodjač koji nije završio posao je dobio 1.35 miliona evra plus kamate. Al ta demokratija čupa milione. Ne zma zašto ja u svojoj naivnosti sumnjam na korupciju
Ali tu nije kraj milionima. Milioni i dalje idu napred (2023 god.):
Citat: Sportska hala u Inđiji u funkciji do kraja godine
„Danas sam se uverio da napreduju radovi na završetku velikog projekta započetog još 2008. godine – izgradnje sportske hale u Inđiji. Vrednost radova je 680 miliona dinara i verujem da ćemo uspeti da ovako izuzetan i složen objekat stavimo u funkciju do kraja godine"
Nije otvorena ali sada opet najavljuju otvaranje za ovu godinu.
Tj. 5-6 gosdina halu su "otvarali" žuti / plavi ili ko već a 10 godina SNS.
16 godina za izgradnju hale koja je koliko vidim na slici u nekoj pustari.
Pretpostavljam kad se hala otvori da sledi izgradnja okolne infrastrukture jer to je objekat od "medjunarodnog" značaja. A ja u svojoj naivnosti opet vidim priliku za korupciju
Samo da se podsetimo kako je to bilo u vreme "komunjara":
Citat: Univerzijada je proglašena najuspjelijom u dotadašnjoj povijesti. Ipak,
najveću dobit, zbog čega je i prihvaćena organizacija jedne takve manifestaci - je, dobio je Zagreb sa širom okolicom. Unatoč krizi i inflaciji, grad organiza - tor doživio je infrastrukturnu renesansu za koju bi mu u normalnim uvjetima
trebalo više desetljeća.
Zagreb je "doživio je infrastrukturnu renesansu".
Ni reči da je zaradio milione.
"Sve je isto samo njega nema".
[ nato_bot @ 20.05.2024. 02:49 ] @
Zaboravio sam da postavim dokument u vezi "infrastrukturne renesanse" vezano za Univerzijadu 1987.
Evo još jedan citat iz tog dokumenta:
Citat: Prema ugovoru JRT-a i Organizacijskog odbora
Univerzijade JRT-u je bez naknade ustupljeno praćenje cjelokupnih događaja na Univerzijadi pri čemu je ona Univerzijadi ustupila svoj signal za moguću daljnju distribuciju i prodaju u inozemstvu.
JRT koji se namirivao iz obavezne RTV pretplate je BEZ NAKNADE ustuio prava prenosa guzonjama iz Univerzijade? Te guzonje su deo istog jata ajkula "medjunarodne zajednice" koja će nekoliko godina kasnije početi da baca bombe po srpskim tintarama.
Ništa se ne daje za badava ali je sjajna prilika za korupciju. Pravi "mangup" bi izboksovao da "medjunarodna zajednica" izgradi sportsku halu za (državi neprofitabilnu) Univerzijadu a da hala kao nagrada za organizaciju ostane na korišćenje za potrebe države.
Taj primer iz 1987. pokazuje kako ajkule "medjunarodne zajednice"
profitiraju na bedi "tranzicije", "stabilizacije" ili kako su se već nazivali "pokreti" iz vremena Milke Planinc.
Politička naivnost se očuvala samo se sada naziva "demokratizacija". Pa tako 40 godina kasnije konstatujemo da Srbi gutaju iste priče da bi ajkule profitirale.
[ nkrgovic @ 20.05.2024. 08:10 ] @
Citat: Nebojsa Milanovic:
Ako država ulaganje njih, TV prenose i štošta drugo u vezi sa njima smatra "dobrim investicijama", meni onako amaterski gledano, to izgleda kao solidno ozbiljan kriminal.
Ne volim da se mesam u madzone teme, ali ova i mene malko ceska, jer sam se bavio i rekreativno se bavim nepopularnim sportovima.
Ono sto propustas, kao kontrast, je da Srbija ima sportiste koji dodju dotle da dobiju npr. golden ticket za olimpijadu, da onda "samo" treba da ucestvuju na nekoliko priznatih medjunarodnih turnira i da dodju do olimpijske norme da bi se kvalifikovali - a da podrska od drzave za te ljude bude- nista. Ni dinara. Ne mogu da se setim, ali postojale su ekipe koje su prosle i to, od svojih resursa, i onda nisu imale novca da odu na olimpijadu. Pozvani su, pa su morali da skupljaju pare da bi otisli.
Tako da, mislim da treba da budes jako glup da ne shvatis da je ovo vrlo ozbiljan kriminal. Podrska tim klubovima nema nikakve veze sa sportom, drzava nikako ne investira u sport. Ono u sta drzava i njegov brat guraju pare iz budzeta su ili zabave za zamajavanje naroda (kao sto rekoh, "hleba i igara"), ili ama bas klasican kriminal - pranje para, licno bogacenje, plus regrutacija nasilnika za klasicne kriminalne grupe. Da, u pravu si - ovo je solidno ozbiljan kriminal, ali ovo je organizovan kriminal.
[ Java Beograd @ 20.05.2024. 08:29 ] @
Naravno da nepomenik i brat "ulažu" isključivo radi ličnog bogaćenja, a i samo mešanje u srpski fudbal je zapravo pokazatelj da su to kriminalne pare.
Jer, SVE u vezi srpskog fudbala je kriminal, kriminal i samo kriminal.
- menadžerisanje, tj. krojenje sudbine nekom mladom talentu
- mutno, nejasno i nedefinano vlasništvo nad fudbalskim klubovima
- mutno vlasništvo nad najvećim fudbalskim stadionima
- još mutnije upravljanje nad mutnim vlasništvom
- "navijači", "navijačke" organizacije, "vođe navijača"
- sumnjivi tokovi novca u vezi kupoprodaje igrača
- sumnjive sudijske organizacije
- mutne "krovne" organizacije tipa FSJ, Zajednica prvoligaša i ostale
- neskriveno nameštanje utakmica
- kriminalno uplitanje kladionica i kockarnica u prvenstvo
Sigurno sam propustio neke segmente u vezi fudbala, i oko fudbala, ali i sve nepomenuto je čvrsto spregnuto s kriminalom.
[ nkrgovic @ 20.05.2024. 09:27 ] @
Ovo "nepomenik" me potseca na 120 dana Sodome i Gomore. Svidja mi se referenca za istog, ako je ta u pitanju. :)
[ Java Beograd @ 20.05.2024. 09:40 ] @
Setimo se samo da je troje vlasnika / menadžera FK "Bežanija" ubijeno u klasičnoj mafijaškoj sačekuši.
[ nato_bot @ 20.05.2024. 13:54 ] @
Kako ti to tako lako swičuješ iracionalno (kao na onoj temi o "srpskim selima") u racionalno? Ili je ono bilo noćna smena a sad je osvanulo
Citat: MajorFatal
Ovo je već za nobela iz ekonomije, malo poslovni prostor, malo bilborderi, da se plati parking dabome, u uništenoj i devastiranoj privredi naći će se ko da koristi tako lepe i svrsishodne objekte kao što je takozvani poslovni prostor.
To je na mestu samo bih ti osporio "veterinarsku apoteku" jer držanje "veterinarske klijentele" nije obavezno.
Ako šta preostane onda se jednostavno smanji porez i takse i time se uklope u predizbornu kampanju o "zlim komunjarama i inflaciji" i "dobrom kapitalizmu" u kome cene padaju a kvalitet raste.
Slično i za ono što je napisao Java:
Citat: Java Beograd
kriminalno uplitanje kladionica i kockarnica u prvenstvo
Ne upliću se kladionice u prvenstvo a pogotovo ne kockarnice.
Kockarnice i kladionice u stvari finansiraju prvenstva i klubove.
Pošto kladjenje nije obavezno to je odlična prilika da se sa partijske promocije finansiranjem "skadra na bojani" predje na real finansiranje.
Priča se da samo onaj Rumun vlasnik jedne od najvećih kladionica iz Srbije svakodnevno iznosi 10 hiljada evra na lični raćun. Verovatno i više jer svakodnevno u kladionice unose sve veće i monumentalnije poker aparate.
Šta je problem da takvi donacijama finansiraju izgradnju sporskih objekata?
Eno Ronalno samo od kluba zaradjuje 260 miliona dolara godišnje plus možda još toliko praveći selfije po društvenim mrežama. I nije ga sram da nosi reklamu kladionice.
Kad će konačno da se sa tih komunjarskih modela predje na kapitalističke i da se broji profit umesto da se uši pune "infrastrukturnom renesansom"?
[ Ivan Dimkovic @ 20.05.2024. 13:58 ] @
Citat: nato_bot
Šta je problem da takvi donacijama finansiraju izgradnju sporskih objekata?
Isti kao i sto je problem da duvanska industrija finansira bilo sta.
To su industrije poroka koje profitiraju na eksploataciji ljudskih slabosti. OK ih je tolerisati (ko punoletan hoce da se kocka - moze) ali daleko od dece i pod strogo kontrolisanim uslovima rada.
Primati pare od njih samo indirektno podstice formiranje novog interesa da se takvi biznisi sire, sto na duze staze moze biti samo tragicno po drustvo.
[ nato_bot @ 20.05.2024. 14:26 ] @
Mislim da moralisanje u kapitalizmu ne pije vodu.
Moral-izmi su "tenkovine" komunjarizma
[ Ivan Dimkovic @ 20.05.2024. 14:32 ] @
Zivi se u realnom svetu, ne u nekoj verziji crtanog filma zvanog "kapitalizam", "komunizam" ili bilo kakav -izam.
Ljudi nisu ni kompjuteri ni racionalne potrosacke masine a ni neke idealizovane verzije coveka iz bajki. Imaju slabosti i razlike i ideja uredjenja drustva je da drustvo normalno funkcionise sa balansom sloboda i obaveza uz pomoc regulacije gde treba i postovanja sloboda gde moze.
Idealisticke teznje da sve u drustvu moze da regulise nekakav "centralni komitet" ili "nevidljiva ruka trzista" su fikcija. Insistiranje na apsolutnoj implementaciji tih fikcija se predvidljivo zavrsava na los nacin zato sto ljudi nisu idealizovane karikature.
[ djoka_l @ 20.05.2024. 14:45 ] @
Neverovatno je glupo da se investicije u sport svode na investiranje u dva fudbalska kluba.
Fodbal se igra od prvoligaškog nivoa pa sve do "beton" lige. Pri tome beton označava dno dna, poslednji nivo takmičenja, fudbal na terenima koje grade sela za lokalne klubove.
Recimo, ja sam u osnovnoj školi, srednjoj i fakultetu imao organizovano pivanje, što na Tašu, što na 4. aprilu.
U srednoj i na faksu sam fizičko imao u Hali sportova i Pioniru.
U osnovnoj školi smo išli na IMT-ov stadion na fudbal (organizovano).
Da li bilo koji plivački klub ili vaterpolo klub može da izdvoji novac za gradnju zatvorenog bazena?
Da li kajakaši, atletičari, strelci mogu da odu na Olimpijadu, a pre toga da treniraju, a da im uslove ne obezbedi država?
Da li profesionalni sporisti (fudbaleri, košarkaši) treba iz svog džepa daplaćaju odlazak na Olimpijske igre?
Da li može da se organizuje bilo koje međunarodno takmičenje, li odlazak na isto, bez novca od države?
Da li bi mogli da opstanu muzeji, galerije, biblioteke, većina pozorišta, da država ne izdvaja za kulturu?
[ nato_bot @ 20.05.2024. 19:36 ] @
Samo real ekonomija bez tamburanja u socijalu i potpaljivaanje emocijama.
Koliko ima u novčaniku toliko troši.
Već sam napisao koliko zaradjuje Ronaldo.
Google kaže da Ronaldo na fejsbuku
Citat: Feb 18, 2021 · Cristiano Ronaldo is earning £900000 per post which is 35 per cent more than Messi's £630000. Next up on the list are Neymar's £507000 and ...
Pih 900000 funti za jedan post!
Neki olimpijski šampioni su morali medalju da prodaju po ceni sadržaja metala u medalji.
Hbg. ekonomski nesposoban, ide na otpad istorije.
Evo za @djoka_l i njegove školsko/univerzitetske potrebe ko obezbedjuje sredstva (ima i za Javu pozorištance ):
Citat: *** u 2022. godini donirao više od 100 miliona dinara u Srbiji
Dobro je poznato da je kompanija *** regionalni lider u priređivanju igara na sreću, a uz njeno ime ravnopravno stoji i epitet lidera na polju humanosti. Samo tokom 2022. godine donirano je više od 100 miliona dinara u humanitarne svrhe.
Uz ***ovu asistenciju pomoć je stigla na adrese brojnih pojedinaca, zdravstvenih i kulturnih ustanova, humanitarnih organizacija i udruženja, sportskih kolektiva…Organizovane su brojne humanitarne utakmice i turniri, podržane manifestacije od kulturnog značaja, a nastavljeno je i sa stalnim akcijama po kojima je kompanija prepoznatljiva dugi niz godina.
Uz ***ovu podršku, ideje mladih startap timova lansirane su u univerzum, brojne preduzetnice su realizovale svoje biznis planove, različiti delovi Srbije dobili su terene na kojima će stasavati budući košarkaški asovi, brojni amaterski klubovi zablistali su u novim dresovima a prvih 50 rukavica za slepe u svetu donirano je u našoj zemlji zahvaljujući ovoj kompaniji.
Društveno odgovorne akcije sprovode se i na svim tržištima na kojima kompanija posluje, na tri kontinenta. Poslednje dve godine u Keniji se sprovodi akcija Sto bunara u okviru koje je do sada otvoreno 11 bunara čime je ostvaren značajan napredak u povećanju pristupa čistoj vodi za piće stanovnicima ove afričke države. Samo u 2022. godini otvorena su tri bunara.
Veliki ekološki projekat Rezzikliraj sproveden je u gradovima širom Bosne i Hercegovine. Tokom akcije, organizovali su prikupljanje PET ambalaže, ali i nagradno takmičenje za najbolji Uradi sam projekat na temu reciklaže materijala. Novac od prodaje prikupljene ambalaže doniran je Ekološkom udruženju „Eko put“ iz Bijeljine, a pobednici takmičenja bili su đaci iz Osnovne škole Kiseljak 1 koji su osvojili vrednu novčanu nagradu.
„U godini za nama bili smo podrška svima kojima je to potrebno – sportskim klubovima, mladima koji sanjaju velike snove, humanitarnim organizacijama, zdravstvenim ustanovama… Nastavićemo istim tempom i sledeće godine kako bismo zadržali vodeću poziciju na tabeli humanosti”, istakao je Borjan Popović, direktor korporativnih komunikacija kompanije ***.
PODRŠKA MLADIMA
U saradnji sa Univerzitetom u Beogradu, kompanija *** osmislila je i realizovala jedinstveni akcelerator program Univerzum, u okviru kojeg su svetlost dana ugledali projekti o kojima će se tek pričati. Izabrani startapovi osvojili su grantove u ukupnom iznosu od 25.000 evra, dobili obezbeđen prostor i mentorsku podršku, kao i priliku da prezentuju svoje ideje potencijalnim investitorima.
Podrška je stigla brojnim mladim uspešnim pojedincima koji već osvajaju svetsku scenu. Na samom vrhu liste *** talenata našla se teniserka Petra Drezgić koja je dobila podršku u usponu ka vrhu WTA liste, zatim saksofonistkinja Kristina Vasić koja je karijeru započela sa samo sedam godina, a u svoju biografiju već upisala i nastup sa čuvenim tenorom Plasidom Domingom, kao i džokej Jelena Živković koja samostalno održava veliko imanje kod Topole i učestvuje na konjičkim trkama po celoj zemlji.
RODNA RAVNOPRAVNOST
Za štićenice Sigurnih kuća početkom godine organizovan je odlazak na predstavu „Potkrovlje”, a osim Sigurne kuće u Beogradu, kojoj *** pruža finansijsku podršku svakog meseca, upućene su i donacije drugim ustanovama ovog tipa. Više od 50 žena u Sigurnim kućama u Beogradu, Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici, Pančevu, Zrenjaninu, Nišu i Vranju od ***a je dobilo onlajn kurseve pletenja, dekupaža, izrade nakita, heklanja i pustovanja vune kako bi ih ekonomski osnažio.
KULTURA
Kompanija *** je u glavnoj podeli i kada se društvena odgovornost „postavlja“ na scenu i filmsko platno. Sa Beogradskim dramskim pozorištem potpisan je protokol o strateškoj saradnji, a osim podrške daskama koje život znače, *** je imao značajnu rolu i na snimanju brojnih serija.
HUMANITARNI TURNIRI
Održan je veliki broj sportskih događaja sa humanitarnim karakterom u saradnji sa brojnim klubovima i organizacijama. Jedna od akcija, *** Koš za sreću, organizovana je na Kalemegdanu i okupila je veliki broj poznatih ličnosti, koje su podeljene u dva tima igrale za zajednički cilj – prikupljanje novca za izgradnju novog doma porodice *** iz Pećinaca. Uz pomoć humanitarnog turnira *** Koš za *** prikupljen je preostali iznos potreban za lečenje *** ***.
Dobro je poznato da je kompanija *** regionalni lider u priređivanju igara na sreću, a uz njeno ime ravnopravno stoji i epitet lidera na polju humanosti. Samo tokom 2022. godine donirano je više od 100 miliona dinara u humanitarne svrhe.
Uz ***ovu asistenciju pomoć je stigla na adrese brojnih pojedinaca, zdravstvenih i kulturnih ustanova, humanitarnih organizacija i udruženja, sportskih kolektiva…Organizovane su brojne humanitarne utakmice i turniri, podržane manifestacije od kulturnog značaja, a nastavljeno je i sa stalnim akcijama po kojima je kompanija prepoznatljiva dugi niz godina.
Uz ***ovu podršku, ideje mladih startap timova lansirane su u univerzum, brojne preduzetnice su realizovale svoje biznis planove, različiti delovi Srbije dobili su terene na kojima će stasavati budući košarkaški asovi, brojni amaterski klubovi zablistali su u novim dresovima a prvih 50 rukavica za slepe u svetu donirano je u našoj zemlji zahvaljujući ovoj kompaniji.
Društveno odgovorne akcije sprovode se i na svim tržištima na kojima kompanija posluje, na tri kontinenta. Poslednje dve godine u Keniji se sprovodi akcija Sto bunara u okviru koje je do sada otvoreno 11 bunara čime je ostvaren značajan napredak u povećanju pristupa čistoj vodi za piće stanovnicima ove afričke države. Samo u 2022. godini otvorena su tri bunara.
*** u 2022. godini donirao više od 100 miliona dinara u Srbiji 2
Foto: ***
Veliki ekološki projekat Rezzikliraj sproveden je u gradovima širom Bosne i Hercegovine. Tokom akcije, organizovali su prikupljanje PET ambalaže, ali i nagradno takmičenje za najbolji Uradi sam projekat na temu reciklaže materijala. Novac od prodaje prikupljene ambalaže doniran je Ekološkom udruženju „Eko put“ iz Bijeljine, a pobednici takmičenja bili su đaci iz Osnovne škole Kiseljak 1 koji su osvojili vrednu novčanu nagradu.
„U godini za nama bili smo podrška svima kojima je to potrebno – sportskim klubovima, mladima koji sanjaju velike snove, humanitarnim organizacijama, zdravstvenim ustanovama… Nastavićemo istim tempom i sledeće godine kako bismo zadržali vodeću poziciju na tabeli humanosti”, istakao je Borjan Popović, direktor korporativnih komunikacija kompanije ***.
PODRŠKA MLADIMA
U saradnji sa Univerzitetom u Beogradu, kompanija *** osmislila je i realizovala jedinstveni akcelerator program Univerzum, u okviru kojeg su svetlost dana ugledali projekti o kojima će se tek pričati. Izabrani startapovi osvojili su grantove u ukupnom iznosu od 25.000 evra, dobili obezbeđen prostor i mentorsku podršku, kao i priliku da prezentuju svoje ideje potencijalnim investitorima.
Podrška je stigla brojnim mladim uspešnim pojedincima koji već osvajaju svetsku scenu. Na samom vrhu liste *** talenata našla se teniserka Petra Drezgić koja je dobila podršku u usponu ka vrhu WTA liste, zatim saksofonistkinja Kristina Vasić koja je karijeru započela sa samo sedam godina, a u svoju biografiju već upisala i nastup sa čuvenim tenorom Plasidom Domingom, kao i džokej Jelena Živković koja samostalno održava veliko imanje kod Topole i učestvuje na konjičkim trkama po celoj zemlji.
*** u 2022. godini donirao više od 100 miliona dinara u Srbiji 3
Foto: ***
RODNA RAVNOPRAVNOST
Za štićenice Sigurnih kuća početkom godine organizovan je odlazak na predstavu „Potkrovlje”, a osim Sigurne kuće u Beogradu, kojoj *** pruža finansijsku podršku svakog meseca, upućene su i donacije drugim ustanovama ovog tipa. Više od 50 žena u Sigurnim kućama u Beogradu, Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici, Pančevu, Zrenjaninu, Nišu i Vranju od ***a je dobilo onlajn kurseve pletenja, dekupaža, izrade nakita, heklanja i pustovanja vune kako bi ih ekonomski osnažio.
KULTURA
Kompanija *** je u glavnoj podeli i kada se društvena odgovornost „postavlja“ na scenu i filmsko platno. Sa Beogradskim dramskim pozorištem potpisan je protokol o strateškoj saradnji, a osim podrške daskama koje život znače, *** je imao značajnu rolu i na snimanju brojnih serija.
HUMANITARNI TURNIRI
Održan je veliki broj sportskih događaja sa humanitarnim karakterom u saradnji sa brojnim klubovima i organizacijama. Jedna od akcija, *** Koš za sreću, organizovana je na Kalemegdanu i okupila je veliki broj poznatih ličnosti, koje su podeljene u dva tima igrale za zajednički cilj – prikupljanje novca za izgradnju novog doma porodice Stojićević iz Pećinaca. Uz pomoć humanitarnog turnira *** Koš za Ogija prikupljen je preostali iznos potreban za lečenje Ognjena Kapate.
*** u 2022. godini donirao više od 100 miliona dinara u Srbiji 4
Foto: ***
BESPLATNE ŠKOLE SPORTA
U okviru ***ovog projekta Besplatne škole sporta veliki broj dece je potpuno besplatno trenirao svoje omiljene discipline – od šaha preko rukometa, košarke, odbojke, fudbala… Kompanija *** je podržala i košarkaški kamp Željka Rebrače, golmanski kamp Milana Borjana i fudbalski kamp Dejana Stankovića i pružila priliku velikom broju mladih talenata da sportske veštine usavršavaju i uče od svojih idola.
STO TERENA ZA JEDNU IGRU
Naša čuvena akcija „Sto terena za jednu igru“ bliži se spektakularnoj završnici. Početkom godine teren kod „Arene” poneo je ime velikog Dušana Dude Ivkovića. Nakon toga, ***ov karavan se uputio za Kraljevo gde su Vasilija Vasu Micića dočekali brojni sugrađani na terenu otvorenom u čast dvostrukog MVP-a Evrolige. Sa novootvorenog ***ovog terena na Voždovcu ispraćen je i aktuelni kapiten košarkaške reprezentacije Vladimir Lučić, a u Novom Sadu dočekana je zlatna basket reprezentacija na terenu posvećenom njima i zemlji basketa. Kompanija *** je i svim građanima pružila priliku putem nagradne igre da se jubilarni 95. teren otvori baš u njihovom kraju, a student Filip Ilić je pobedio i svojoj rodnoj Žagubici doneo novi teren.
DONACIJE
Kao i prethodnih godina pomoć od ***a stigla je na adrese brojnih institucija, organizacija, udruženja i pojedinaca. Sektoru za vanredne situacije MUP-a doniran je hidraulični razvalni alat za spasavanje ljudi iz saobraćajnih nezgoda, a podršku su dobili i strelci sportske jedinice MUP-a. Prvih 50 rukavica za slepe u svetu donirano je u našoj zemlji zahvaljujući ***u.
*** BET SUPERLIGA
Kao ekskluzivni partner Fudbalskog saveza Srbije i naslovni sponzor Superlige i Prve lige Srbije, *** je po prvi put uveo humanitarni segment u domaće prvenstvo. Svake nedelje najbolji igrač kola nagrađivan je novčanim iznosom koji prosleđivao organizaciji ili pojedincu po izboru, a nagrade su stizale i na adrese igračima meseca, koji su ih takođe preusmeravali u humanitarne svrhe.
EKOLOGIJA
Spajajući ljubav prema sportu i ekologiju, *** je ove godine bio naslovni sponzor sve tri Invictus challenge OCR trke. Osim nadmetanja na stazi, *** je organizovao i ECO challenge u kojem su zaposleni čistili Petrovaradin, potom se jedrilica sa nazivom ove kompanija otisnula na Dunav kako bi očistila priobalje Štranda, a u završnici su fruškogorske ptice dobile nove domove koje je napravio *** tim. Kućice za ptice su pravljene uz pomoć saradnika iz udruženja Sotsko jezero kojem je *** uputio finansijsku podršku za uređenje ovog netaknutog dela prirode.
Izbrisao sam naziv kladionice, ko misli da je reklama nek izbrise i ostalo ali bar nek ostavi par izvoda kao ilistraciju dobrovoljnog doniranja putem kladionice.
Navedenim (100 miliona dinara donacija za godinu dana) ne mogu da se pohvale ni Crvena Zvezda ni Partizan ali dugovima nadmašuju ikog ikad!
To je putokaz realnom finansiranju sportskih i rekreativnih objekata, klubova, pojedinaca, sigurnih kuća, ...
U svom naselju ma gde god da ste u Srbiji verovatno možete da vidite nešto od navedenog.
[ mjanjic @ 21.05.2024. 16:13 ] @
Postoje dva modela da se kockanje (u šta spadaju i kladionice) dozvoli, ali učini nezgodnim većini onih koji bi tu potrošili celu svoju platu za jedan dan. Jedan model je u SAD, gde zainteresovani mogu da odu u Las Vegas ili eventualno u neki od kazina van tog grada koje poseduju indijanska plemena. Drugi model je prisutan u Japanu, gde je kockanje potpuno zabranjeno, ali samo u varijanti gde se dobitak isplaćuje u novcu - tu je onda primenjen model da se "igrom na sreću" osvaja plišani meda ili neka druga igračka, a potom se ta igračka u susednom lokalu zameni za novac. Naravno, igračka može da košta 2, 3, 5 ili 10 dolara, ne može da košta 1000 dolara.
Pošto bi ovaj japanski model u Srbiji lako bio izigran, možda treba primeniti ovaj koji je u nekim zapadnim zemljama, pa i Kini (gde su kockarnice isključivo u bivšoj portugalskoj koloniji Makao). Moglo bi recimo u Srbiji klađenje da bude dozvoljeno samo u Beogradu na vodi :)))
Copyright (C) 2001-2025 by www.elitesecurity.org. All rights reserved.
|