[ Darko Nedeljković @ 02.06.2024. 10:33 ] @
Dilema je jasna - da li postaviti ugradni vodokotlić ili običan monoblok?
Pretpostavljam da u slučaju kvara ugradnog moraju se lupati pločice?
[ scoolptor @ 02.06.2024. 11:22 ] @
Ne moraju.
Moze se servisirati kroz otvor za dugmad.
Evo, Nino to lepo demonstrira.



Posto menjas. pretpostavljam, i solju, mozes uzeti rimless verziju, bez onog odvratnog kanala.
Bilo da uzimas monoblok, bilo da uzima sa ugradnim kotlicem.



Uzmi odmah dve daske.
[ bakara @ 02.06.2024. 12:54 ] @
Naravno da se ne lupaju plocice, ali jeste nepotrebno komplikovan u odnosu na keramicki monoblok koji prakticno ni jednu manu nema.


uvek se pitao da li su ugradni vodokotlici uzajamno kompatibilni sa soljama drugih proizvodjaca, ovi prodavci sanitarija to ne znaju i uvek preporucuju komplet.


Ako su kompatibilni sve je stvarno jednostavno prosto.

Ako nisu to je vrlo moguc problem u buducnosti
[ scoolptor @ 02.06.2024. 13:04 ] @
Ja sam uzeo ovaj.

https://www.interprom.rs/index...round-wc-monoblok-rimless.html

Meni je vazno da zadnji deo svuda naleze na zid (back to wall).

Bitne su mi bile i dimenzije osnove.

Inace, ima i drugih resenja, kao npr.

https://www.interprom.rs/index.php/ares-plus-wc-monoblok-111.html

Mozda ce ti biti potrebna ekscentar genzla, da bi prilagodio poziciju odvoda novom monobloku.



Pravi se u vise velicina.
[ bakara @ 02.06.2024. 15:42 ] @
To je monoblok, o njima znam sve, ali ovi ugradni su mi sledeca postavka.
[ Nebojsa Milanovic @ 02.06.2024. 15:59 ] @
Mlaz vode kod svih tih "lepih" ne može da se poredi sa običnim, najobičnijim kotlićam kupljenim za 1500din na buvljaku.

Lično, o takvih stvarima ne bih razmišljao, kao što i nisam, već samo iz tog razloga.
[ scoolptor @ 02.06.2024. 18:49 ] @
Gravitacija.
Za jaci mlaz treba visokomontazni vodokotlic. Cim je vodokotlic niskomontazni, bilo zasebni, bilo ugradni ili monoblok, sta je, tu je.
To se donekle kompenzuje boljim dizajnom wc solja.
[ scoolptor @ 02.06.2024. 18:54 ] @
Citat:
bakara:
To je monoblok, o njima znam sve, ali ovi ugradni su mi sledeca postavka.


Da, nadovezao sam se na tvoju tvrdnju o monoblokovima.
[ scoolptor @ 02.06.2024. 18:56 ] @
Evo jos jedne korisne stvari
[att_img]
Moze dobrim delom da zameni odvratnu WC cetku, a moze i da doprinese boljoj higijeni, i ustedi papira.
[ bakara @ 02.06.2024. 20:39 ] @
Citat:
scoolptor: Evo jos jedne korisne stvari


mene tu brine samo `ladna voda inace bih odmah ugradio jedan

Niko ne zna da li su kompatibilne konzolne solje i ugradni kotlici razlicitih proizvodjaca?
[ scoolptor @ 02.06.2024. 20:56 ] @
@bakara ova slavina ima prikljucke za hladnu i toplu vodu, i ima ugradjen mesac.
[ bakara @ 02.06.2024. 21:38 ] @
Aha, sada vidim...
mislio sam da su kao one obicno sto kradu vodu sa vodokotlica
[ mjanjic @ 10.06.2024. 19:49 ] @
U varijanti gde je tuš sa keramičkim podom (tj. nije ona plitka kada i sl.), potrebno je za pranje stopala obezbediti odgovarajuće uslove - tek nedavno pomislio da su hotelske wc šolje možda zato takvog oblika unutra, da može da se stane stopalom, mada je razlog možda i efikasnije ispiranje tako da je smanjena potreba za četkom.
Najbolje je ugraditi poseban bide, ali ako nema prostora, onda postoje šolje sa integrisanom funkcijom bidea, u nekim varijantama u samoj dasci postoji protočni grejač za vodu, ali najbolje je videti šta ima u prodavnicama i eventualno konsultovati majstora. Po meni je to bolja varijanta čak i kada u kupatilu postoji klasična kada, jer je pranje stopala manje zahtevna gimnastika.