[ _dzo.ni_ @ 11.07.2024. 00:03 ] @
Mašina kada treba da pokrene motor, ponaša se kao da nema povratni signal od tahometra ili da je triak otisao. Jednostavno zaleti motor iz sve snage i izbaci gresku E5. Proverio sam tahometar, daje signal kada se rotira. Ispitao triak, MT1 i MT2 ne provode međusobno neovisno o polaritetu pipalica, MT1 i G provode neovisno o polaritetu.. U sustini deluje ispravan. Pomislio sam da nije slučajno udarila betonskim tegom o hladnjak triaka pa da je probila elektroniku, jer je slim model i nema mnogo prostora unutra izmedju betona i hladnjaka (a inace sam ih video nekolicinu sa probijenom elektronikom zbog doticnog problema)… medjutim ne vidim nikakva ostecenja na ploci. Svaki savet je dobrodosao!

https://youtube.com/shorts/P80vNLTUZ1Q?si=HBpVP4bZypnGUy2h
[ test1234 @ 12.07.2024. 20:37 ] @
Proveri da se nije odvio ili spao magnet na taho-u.
[ _dzo.ni_ @ 12.07.2024. 22:32 ] @
Tahometar daje dobar signal, tako da sumnjam da je nešto do njega. A svakako mu ne mogu prići, jer je na ovom modelu ugrađen atlantov motor koji unutar svoje konstrukcije sadrzi taho, nije pristupacan spolja.
[ test1234 @ 13.07.2024. 13:46 ] @
Ode taj motor da zeza tako sa lošim četkicama.

Ja bi tu prvo zamenio četkice pa ga malo pustio preko nekog grejača od 500W da poravna malo gazeći deo uz malo ”krede” dok radi a onda da ga dobro izduvaš na neki jak komresor.

Opet ako si siguran u taho i trijak.