[ glackop @ 14.07.2024. 23:54 ] @
Imam delfijevu/jedna ploca/,a i jednu obd2 /bluttut/dijagnostiku kupljene cisto za svoje potrebe odrzavanja porodicnih auta,i danas proverim cerkin stilo jtd sa obd2 fiatmultiscan,oddometar kaze 640 a druge cerke alfa 147 isto jtd 780.000,razocarase se obe,onda zakacim i moj stilo kojeg imam vec 17-18 god,njemu pise 340,ok to znam da je tacno,onda stavim i na lanciu deltu e tu ima meni na satu 180,a dijagnostika kaze 176,zna li neko da objasni zasto i kako moze doci do te razlike,kao i nedoumice kod alfe za koju kaze da 800 hiljade a ona radi normalno tj lepo,odnosno ona je cipovana kod prethodnog vlasnika pa se mislim da li se menjanjem mape brise sav softver u ECU i time prava km,ili ne?
[ Nebojsa Milanovic @ 15.07.2024. 00:24 ] @
Menjanjem mape se ne briše sav softver i prava kilometraža, to su različite stvari.
[ glackop @ 15.07.2024. 01:37 ] @
Dobro to sad delimicno kao i razumem,ali sta moze biti jedan od razloga sto mi se kod Delte ne uklapa Km sa displeja i ECU-a?Ako neko profi vraca zasto bi pogresio za 4.000km i ne usaglasi ih?Moze li malo sire objasnjenje kako se to radi?
[ dr0id @ 15.07.2024. 11:02 ] @
Tabla ima senzor, ECU nema vec pretpostavlja na osnovu motora i nekih default vrednosti. Zabelezi obe trenutne, pa vozi par stotina km i videces razliku. Sto se tice km, ili je prava (najverovatnije) ili uvecana zbog uvoza
[ Nocni @ 23.07.2024. 10:27 ] @
Tabla i motorni comp i ne treba da imaju identičnu kilometražu već na vrijednost od oko 200K treba da ima od 2 do 5% odstupanja. Ako je identična u onda se isto zna da je vraćana.
Na drugačiji način se pamte kilometri između procesora i eeprom memorije i otuda je ta razlika kad ništa nije dirano.
Kilometraže u motornom centralama koje imaš mogu da budu i od drugog vozila ako je mijenjana centrala a kod starijih jtd-a su obično tolike prave vrijednosti. Iskusnom majstoru se velika razlika u kilometrima ne može sakriti i on moze približno utvrditi koliko je auto prešao i bez gledanja u podatke.
Ima više postova koji obrađuju ovu temu ovdje na forumu unazad petnaestak godina...

Pozdrav sa plaže

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 23.07.2024. u 12:04 GMT+1]
[ glackop @ 23.07.2024. 14:50 ] @
Hvala i lep provod,ja ne smem dalje od Sokobanje:D
[ mjanjic @ 24.07.2024. 11:24 ] @
Ko zna gde se sve pamti kilometraža, recimo jednom liku je majstor našao da je DPF odradio regeneraciju na 460k, a na svim drugim mestima u autu je kilometraža 210k :)
[ glackop @ 25.07.2024. 00:54 ] @
Kod mene npr ne ispisuje na koliko je ukupno km radjena zadnja regeneracija,vec koliko je km presao od zadnje regeneracije i koliko ih je puta do sada uradio sto je bilo oko 1.300 puta,a poslednja pre 46km.
[ bordzija @ 03.09.2024. 14:32 ] @
Tako malo skidaju kada se uvozi auto star dve godine sa recimo 100kkm onda on skine par hiljada zbog malera. Od švalerke bmw tada star 4 god sa 240kkm preprodavac je skinuo 10kkm. Morao je barem malo da ukrade jbg.
[ bordzija @ 13.09.2024. 17:55 ] @
Ovih dana gledam za ženu auto i gledao sam hyundai i20. Svaki je iz uvoza i ima oko 400-500 kkm skinuto na 150 kkm. To se jasno vidi po volanima i sedištima koja kod prave kilometraže nema znakova korišćenja do 200 kkm. A ovo na oglasima sve raspad. Po meni se više isplati gledati gradirane automobile šta reći.

Mislim da je katastrofalna situacija sa polovnjacima u srbiji. Bukvalno je svaki auto sa EU OTPADA.

Ono što mi je još upalo u oko ljudi se ne javljaju na telefon (kao privatna lica) a kada se jave pitaju za koji auto zovem. Dakle placevi imaju neku užasnu mrežu i sistem prodaje. Nisu ni seli u taj auto koji je u oglasu. Brat od tetke i slično