[ ackopk @ 05.09.2024. 07:37 ] @
Pozdrav svima,

potrebna mi je pomoc oko popravke pumpe za vodu. U pitanju je kineska low budget pumpa, takozvana raketa. Povremeno se samo koristi, mozda jedno 10 puta u zadnje dve godine od kad je kupljena.

Problem je sledeci, pumpa samo zuji ali ne izbacuje vodu. Skidao sam onaj gornji deo pumpe gde je ona guma i bez nje se vreteno vrti, medjutim cim vratim to nazad samo zuji i nema vode (doduse ja tada ne vidim da li se vreteno vrti unutar te gume ili ne)

Da li je neko imao slican problem mozda i da li zna kako da ga resim? Zujanje me je odmah navelo na kondenzator, medjutim nisam siguran da bi sa neispravnim kondenzatorom vreteno radilo uopste - cak i kada se skine gornji deo?


U prilogu je slika a evo i linka sa youtube-a da bi me razumeli koji gornji deo i koja guma i vreteno

https://www.youtube.com/watch?v=PfbZHqkn2pA



[ test1234 @ 05.09.2024. 09:03 ] @
Verovatno je crkao kondezator pa kad je bez vode/opterećenja nekako i krene, čim udje voda teže je i slab kondezator ne može da startuje elektro motorče.
[ ackopk @ 05.09.2024. 09:07 ] @
Hvala puno Branislave, nisam puno upoznat sa monofaznim motorima pa nisam znao, mislio sam da uopste nece krenuti. Probacu danas da zamenim.
[ ackopk @ 06.09.2024. 17:34 ] @
Zamenjen kondenzator i proradila je. Hvala jos jednom.