[ dusanboss @ 05.09.2024. 11:10 ] @
Prvo nadam se da je dozvoljeno pominjanje drugih forum i da mi tema neće bit obrisana. Dobio sam starh od brisanja tema i poruka posećujući jedan drugi forum pod nazivom "Benchmark".

Do moje eskurzije tamo aktivan sam bio na nekoliko foruma i smataro da je administracija ES jedna od strožijih. Posle Benchmark shvatio sam da so ovi naši na ES med i mleko. (Moderatori oprostite ako sam ikada bio grub, neću nikad više. )

Razlozi zbog kojih se tamo brišu teme i poruke su ponekan apsolutno minorni. Bilo šta što makar u naznaci liči da je neko pravilo prekršeno dovodi do brisanja poruke, do toga da se nekad brišu i bez ikakvih razloga. Verovatno vezano samo za raspoloženje moderatora.
Pri tom ne dobija se nikakvo objašnjenje zašto je poruka obrisana, a ni obaveštenje da je obrisana. Tako da često nisam siguran da li sam ja uopšte napisao poruku ili je plod moje mašte posle par piva.

Da li je neko bi aktivan na pomenutom forum i kakvi su mu utisci? Meni je jutros obrisana tema bez i jednog razloga. Tema oko koje sam sa namučio dobrih pola sata i više da je napišem kako treba.
Tema je glasila "Crtani koji ste voleli u detinjstvu" i na moje pitanje zašto je tema obrisana rečeno mi je da crtani nemaju nikakve veze sa IT, a to je IT forum.
Pritom druga tema postavljena od strane drugog člana pod nazivom "Stari kratki crtani filmovi sa srpskom sinhronizacijom u 1080p rezoluciji" je sasvim OK.
Ne znam kakvi su to dvostruki standardi i zašto je ta tema ok dok moja iskače iz okvira foruma. Pritom su i crtani koje sam ja pominjao takdje bili remasterizovani.

Savetova bih ljude da taj forum zaobilaze u širokom luku!!!
[ X Files @ 05.09.2024. 11:44 ] @
Citat:
dusanboss: Tema je glasila "Crtani koji ste voleli u detinjstvu"

Bila tema o tome i ovde...
https://www.elitemadzone.org/t...si-Crtani-film-kojiste-gledali
[ ademare @ 05.09.2024. 14:39 ] @
Ja odem jednom u 3-4 meseca .

Davno sam bio aktivan i imam 1,000 + poruka, u zadnjih 10 godina mozda 10 !

NIkada mi se nije svidjala ni politika tog foruma , ni Peca - vlasnik , ni stara ekipa moderatora ni nova gde su pokupljeni sa koca i konopca !

Sa svima njima sam se posvadjao !!

Taj forum ima "svete krave" koji mogu da pisu sta god pozele ?

Forum je pun postova prikrivenih reklama , gde navlace naivne ! Zbog toga sto sam pisao anti postove takvima sam i dosao u konflikt sa vlasnikom i moderatorima !

Para im je najvaznija ! Forum je samo maska za pecanje !


Druga stvar je sto je to forum " pijanih Miionera " ??

Cim se pojavi nesto na trzistu odmah skoro svi "kupe" kartice graficke po 2.000 Eur plus svaki deo kompa po toliko ? I onda se drvi o tome ?

Iako je realno da 99 % njih nije to videla ni na slici , ili da svako od njih trosi mesecno po 4-5.000 Eur za kompjutere ?


Naravno moguce je da postoje pojedinci, ali bas tolike gomile na jednom mestu , sumnjivo previse !
[ mjanjic @ 05.09.2024. 18:45 ] @
Šta si očekivao, kad to nije samo forum, već imaju klasičan sajt, plus vesti/blog, plus testovi, plus bench TV... A koliko ima u svetu onih koji mogu da testiraju opremu tako što je kupe, bez ikakve obaveze prema proizvođaču ili nekome ko bi im eventualno ustupio primerak opreme za potrebe testa?

Mi smo smešno malo tržište za biznis model po kome bi meni kao prodavcu bilo od interesa da ustupim komad opreme nekom stručnom i objektivnom da to istestira, kako bih potom mogao i kupcima da preporučim šta je bolje da kupe. Međutim, prodavci odavno ne gledaju šta je bolje za kupce, nego šta je bolje za njih, a za njih je bolje da kupac menja opremu što češće.


Nekad davno bio 1o1.com forum, koliko videh na Wayback machine, do 19. juna 2009. godine su snapshot-ovi foruma, posle je Google Search.
Bio rezultat rada nekog našeg entuzijaste u Švajcarskoj, ali čovek posle nekog vremena digao ruke, verovatno nije više mogao da podnese teret te obaveze, bilo malo aktivnih ljudi, plus nije izgleda uspeo da nađe dovoljno kvalitetnih ljudi koji bi hteli da odvoje vreme za moderaciju sekcija foruma, a da opet to rade kako treba.
[ dejanet @ 05.09.2024. 20:35 ] @
Slabije vezano za temu:

End of the Road: An AnandTech Farewell
https://www.anandtech.com/show...the-road-an-anandtech-farewell

AnandTech je prestao sa radom, mislim da ce njihov forum raditi jos neko vreme.
[ dusanboss @ 05.09.2024. 21:57 ] @
Citat:
ademare:

Druga stvar je sto je to forum " pijanih Miionera " ??

Cim se pojavi nesto na trzistu odmah skoro svi "kupe" kartice graficke po 2.000 Eur plus svaki deo kompa po toliko ? I onda se drvi o tome ?

Iako je realno da 99 % njih nije to videla ni na slici , ili da svako od njih trosi mesecno po 4-5.000 Eur za kompjutere ?


Naravno moguce je da postoje pojedinci, ali bas tolike gomile na jednom mestu , sumnjivo previse !


To sam i ja primetio. Bukvalno me je bila sramota da napišem koji PC imam dok sam imao stari kad vidim o čemu ljudi tamo pričaju.
[ Nebojsa Milanovic @ 06.09.2024. 14:00 ] @
Ne sećam se da sam se registrovao negde osim na jedan domaći Auto-forum, video sam ga slučajno.

Nađem zanimljive diskusije upravo iz tema koje proučavam i krenem da učestvujem, nadahnuto i sa brdom argumenata, grafova, slika, dijagrama, itd.

Ali avaj...forumske "mudrice" koje imaju besne aute koji su više kod auto-kozmetičara nego u vožnji krenu da me napadaju da lažem, da dijagrame i slike falsifijuem 🤯🤯😂😂 i slično.

I čim je vlasnik foruma došao lupio mi ban, najpre nekoliko dana, ali kada je video da se logujem i tako banovan (ne mogu da pišem naravno), onda mu je totalno onemogućio da ulogovan bilo šta vidim 😂🤯🤯 (mogu sa drugog browsera naravno), a nemam mogućnost da se izlogujem 🤯🤯🤯.

Privatno mi je rekao da NI NE pokušavam 😂🤯🤯 da se registrujem ponovo, jer citiram: "vidi mi IP, sve mi vidi, imao je već takvih iskustava" 😂😂🤯🤯, tako da mi nije čak ni pružio šansu da mu pošaljem neku PP da mu narugam u facu i kažem da je majmunčuga blaga reč za njega.


Što se tiče ES, sasvim sam siguran da ničega sličnog nema ni u promilima, niti je ikada bilo, niti će biti.

Najveća mana ES-a, u to sam ubeđen, je što nije imao snage da se jače razračuna sa trolovima jer onda bi bio još bolji, ali nezavisnost, poštenje, slobodna reč i kvalitet uvek su bile karaketeristike ES-a.