[ zoranjoza @ 11.09.2024. 07:49 ] @
Pozdrav, ćale ugrađivao vrata u dečiju sobu, i sad kad je prošlo par dana, primetio sam da se vrata ne mogu zatvoriti. Jezik brave ne ulazi u rupu u stoku.
Izmedju štoka i vrata pri vrhu imam 4mm,kao i pri dnu, a na sredini imam nesto manje od 2cm. Kroz taj prorez mogu da vidim u sobu koliko je velik.
Kako da rešim to što fali, tako da bude na nuli kako i treba da budu vrata?
[ dlalic @ 11.09.2024. 11:48 ] @
Štok se toliko iskrivio, 1.5cm? Samo taj sa bravom ili oba pomalo? Ako su oba kriva, ili uglovi nisu u vinkli, najbolje ponovo ugraditi. Ako je druga strana (sa šarkama) ok, onda bi ja probao da isečem purpen sa skoro cele vertikale, ostavio samo po 10cm gore i dole da drži, i kajlama ispravio to udbljenje, pa opet zalepio purpenom. Staviti i rasponku na sredinu, da sada purpen ne iskrivi na kontra stranu.
Vrata se inače dobro fiksiraju kajlama i rasponkama. Proba se kako se zatvaraju, zaključavaju i ako je sve ok, tek onda lepe.
[ dusanboss @ 11.09.2024. 16:41 ] @
Možda bi neka slika pomogla. Nisi nam rekao ni materijal od koga su vrata napravljena. (drvo?)

To što jezik ne ulazi može da se reši na više načina (opet potrebne su nam slike.)

Ovo što govoriš za razmake od 4 mm i 2 cm to je sve na toj istoj strani vrata gde je brava? To nikako nije moglo da se ezkrivi za par dana već je bilo krivo ranijie. Treba videti da li je problem sa štokom ili sa vratima ili oba.