[ Crnogorac @ 22.04.2004. 04:20 ] @
Iskustvo je pokazalo da jeste tako...
Treba li da zena zadrzi svoje prezime poslije udaje? ja mislim da na, osim BAŠ ako nije neka poznata ličnost. Isti joj je djavo, muzevljevo ili ocevo. I nikad mi nije bila jasna fora sa dva prezimena. Je l se time nesto dokazuje?

Koji se qrac udavala onda...
[ srki @ 22.04.2004. 04:50 ] @
A sto ti ne bi uzeo zenino prezime? Sto ona mora tvoje?
Inace na zapadu sve redje zene uzimaju muzevljevo prezime. To je zbog toga sto pri vencanju te niko ne pita to nego moras posebno da podnosis zahtev za promenu prezimena. Makar je tako ovde na Novom Zelandu. A inace muslimanke uvek zadrzavaju svoje prezime koliko je meni poznato.
[ noviKorisnik @ 22.04.2004. 07:07 ] @
Zajebi - ovo je očigledno provokacija koja zaslužuje BRISANJE. Nek se briše.
[ Gojko Vujovic @ 22.04.2004. 08:32 ] @
Od kad je Novi Zeland ZAPAD !?
[ caiser @ 22.04.2004. 09:32 ] @
Verovatno je mislio na zapadnu kulturu gde spada Novi Zeland. :)
[ MilošV @ 22.04.2004. 09:38 ] @
E, 'ajmo sad malo pricati o tome kako Crnogorci brisu patos sa svojim zenama tj. pomocu njih :(
'Crnogorac' se mogao predstaviti svojim pravim nick-om, ovako zbilja djeluje kao podvala radi price o onome sto sam vec rekao u prvoj recenici.
Just for the record, vec 30 godina uglavnom zivim u CG i 'mogu da tvrdim' da Crnogorci nisu ni nalik onim stereotipnim likovima iz TV serija (i price jednog 'kolege' sa ES-a)...
Brisanje!
[ Safet Beriša @ 22.04.2004. 11:04 ] @
Citat:
Crnogorac:
Isti joj je djavo, muzevljevo ili ocevo.


Ako je već isti đavo što bi to onda tebi smetalo?
[ VRider @ 22.04.2004. 11:14 ] @
I muslimanke uzimaju muzevljevo prezime.
[ Maniac @ 22.04.2004. 11:27 ] @
Samo neka uzme
[ L I L I T @ 22.04.2004. 11:55 ] @
Citat:
Crnogorac:
Koji se qrac udavala onda...


aman čoveče..pa ne udaje se žena samo radi prezimena ...
(mada što da ne - pod uslovom ako je neko originalno) ;-)
[ maji @ 22.04.2004. 13:49 ] @
Promena prezimena pri udaji je samo jedan opsteprihvaceni vid ponasanja, drustvena norma ... nacin izrazavanja pripadnosti "svetu udvoje"....

Postoje i sasvim legitimni razlozi zasto neka zena ne bi trebala da promeni prezime, ili bi bar trebala da zadrzi svoje:

1. u njenoj lozi nema vise muskih naslednika i zelela bi da prezime nastavi jos da postoji,
2. probila se u svojoj karijeri sa jednim imenom i ne odgovara joj bilo kakva zabluda koju moze da izazove novo prezime...i sl...

A to da li su zene sa dva prezimena veliko zlo je jako glupo uopstavanje...ne smatram da moja dobrota ili zloba imaju veze sa tim da li cu da zadrzim prezime ili ne...
[ networknagual1980 @ 22.04.2004. 14:35 ] @
za Srkija:
Ja bih na Novi Zeland.
[ @ 22.04.2004. 16:23 ] @
U Srbiji je TRADICIJA, da žena uzme muževo prezime, za Crnu Goru nisam siguran. Možete vi u srbiji pisati latinicim, ali zvanično pismo je ćirilica. Skoro pa se na prste mogu naprojati one žene kojie imaju dva prezimena, ali ako mužu problem, sredina (jer živi u Srbiji) će ga dobro rasturati od zezanja.

Jedino ako srbin oženi neku muslimaku, pa onda da ona ima dva prezimena. Ali ako oženi srpkinju koja je tradicionalno vaspitana, ona zna šta je tradicija. A ko ne poštuje svoju tradiciju i veru, znamo svi kako se to zove...



__________________
Onanija - to je kada vam seks bukvalno ide od ruke!