[ superbaka @ 06.08.2004. 10:35 ] @
evo pre par sati ja na poslu, setam dvoristem stanice a ispred mene na visini izmedju 100 i 200m prolete Jatov putnicki avion! s obzirom gde ja zivim i da je blizu mali aerodrom siguran sam da nije mogao da izvrsi manevar i ovde sleti... jeli neko cuo nesto slicno o ovome danas?
[ RiV @ 07.08.2004. 13:12 ] @
Ne razumem shto ne bi mogao da sleti u Davidovac ravno jes travnato ali dug i ravan ;)
[ Ivan Dimkovic @ 07.08.2004. 13:36 ] @
Mozda je neki kargo let sa onim ATR-om (koga koriste kao passenger i kao cargo) -- tj. nije redovan, pa slece na kojekakve male aerodrome.
[ Not now, John! @ 07.08.2004. 17:46 ] @
Možda izbjegava radar :-)
[ superbaka @ 07.08.2004. 20:54 ] @
@RiV
otkud bre ti znas za Davidovac? :)
nije mogao da sleti tamo zato sto nije mogao da izvrsi manevar sa te visine i pozicije gde sam ga ja video a ne zbog same piste :)
objasnio mi je sinoc drug koji je pilot posto su se mnogi ovde zalili... radi se o carter letu Nis-Beograd koji u Nisu kupi putnike za let za Tursku... ide vec par nedelja a sta mu je bilo da proleti ovako nisko niko ne zna... drug kaze da se najverovatnije malo zezao jer mu je koridor sirok 10km a ne moze da ga podigne visoko na toj distanci pa kad je vec tako ajd malo da streca narod :)
[ sasa022 @ 08.08.2004. 00:18 ] @
Pa nisam bas siguran da se neko od pilota na taj nacin zeza.Verovatno je nesto nepredvidjeno uslovilo takav manevar koji si video.
[ janus @ 08.08.2004. 01:09 ] @


koliko si udaljen od aerodrom?ja sam pilot vec 10 godina pa ti mogu objasniti,ali mi moras reci tacnnu poziciju
[ superbaka @ 08.08.2004. 08:36 ] @
@janus
pa sad i nije bitno, nije tamo sleteo u to smo sigurni... ali ako bas hoces da sumnjas u moju procenu evo ti... :)
avion je leteo u pravcu jug - sever, aerodrom je istocno oko 5km a izmedju je gradsko jezgro; severoistocno je brdo; koliko je avion jos bio zapadno od mene ne mogu sa sigurnoscu da odredim ali recimo, hmmm, kilometar do dva... pista je postavljena u pravcu zapad - istok jer je zbog okolnih brda moguce sletanje samo iz tog pravca...
sve u svemu, morao bi da napravi nagli zaokret u desno tj. istocno i da rizikuje da ne zakaci neku zgradu u gradu...
[ zunomiljan @ 08.08.2004. 12:37 ] @
mozda mel gibson snima na toj lokaciji AIR AMERICA 2??? :-)
il su mozda vanzemaljci???