[ ppavlovic @ 24.08.2004. 19:15 ] @
Meni su definitivno dosadile ultra-high-tech igrice... Poslednje razocarenje je bio DOOM 3 kad sam ga video (to nikad nece da vidi moj racunar). Pre toga je Need For Speed u zadnje dve reinkarnacije. Pa MaxPayne koji predjes za dva dana igranja...

So, poceo sam da igram shareware igrice. Nekako me vracaju u vreme C64 kad su sve igrice bile interesantne i drzale te uz racunar dugo, dugo...

Igrate li Shareware igrice? Sta volite da igrate?

poz.
[ ghost2k3 @ 24.08.2004. 21:53 ] @
U zadnje vreme "przim" warblade. Mnoogo dobra igra.
[ Miroslav Cvejić @ 24.08.2004. 22:03 ] @
Ricochet Extreme, Ricochet Lost Worlds, Yetisports ...
[ neo01 @ 25.08.2004. 00:06 ] @
Meni nisu dosadile igrice, ali jednostavno je ocigledno da nedostaju dobre ideje za iste... Uzmimo na primer strateske igre, i koliko se malo radi na planu ideja, a koliko mnogo samo na sminkanju vec postojecih i vise puta izigranih ideja...
[ neo01 @ 25.08.2004. 00:08 ] @
U zadnje vreme "przim" warblade. Mnoogo dobra igra.


Demo ili Full verziju? :-) Ako Full onda daj mi link makar na private, MOLIM TE! :-) Ovo je za neupucene, inace remake Galage sa Amige... :-)

[ ghost2k3 @ 25.08.2004. 12:18 ] @
Ma przim full, naravno. Neki lik je platio igru, pa sam je negde treca ruka
od njega i dobio sam za dzabe, iako su svi pre mene mu placali. Veze, sta
ces :)
Ne znam na koji link mislis. Verovatno na neki koji se dobija kad platis. Aj
ako si u NS ili negde blizu, dolazicu tamo i vrlo rado cu ti srezati na cd,
ovako ne znam kako da ti pomognem. Nesto mi se ne salje 10MB preko dialup-a.
[ bukovski @ 25.08.2004. 12:23 ] @
clikomanija je zakon!!! haha mada i stari dobri naslovi na mame32 su ok sta mislite o tome?
[ Conica @ 25.08.2004. 13:37 ] @
eto teme..

meni su definitivno dosadile..jednostavno nemam zivaca za njih
zadnje sto sam instalirala u poslednjih godinu dana je syberia2

a sad..chicken invaders 2 :)
[ neo01 @ 25.08.2004. 13:55 ] @
Evo sad gledam cenu igre 15US$ i mogu ti reci da nije skupa, A OPET LIK STVARNO ZASLUZUJE ISTU! Tako da cu da vidim preko neke potpuno leve seme da je uzmem, i jeste da cu se nacekati ali nema veze... Izuzev, ako ne nadjem neku foru da npr. liku koji ima racun u inostranstvu mi kupi istu, a ja je skinem, a onda njegovoj rodbini ovde dam istu sumu u keshu u dinarima... :-)
[ neo01 @ 25.08.2004. 14:13 ] @
Da nema Steel Panthers serijala i Civ3-a (mada me nervira jer daleko zaostaje za realnoscu, za razliku od recimo Alpha Centauri), ne znam sta bih radio... To su jedine igre koje su prezivele na mom harddisku... E da, ima i nekih prolaznih tipa: Soldat, Moorhuhn, Drug Lord 2...
[ ghost2k3 @ 25.08.2004. 17:18 ] @
Igrao sam chicken invaders kao lud dok sam bio u domu. Jedna je tastatura
riknula zbog njih.
[ neca @ 25.08.2004. 18:05 ] @
Pa sta znam, najvise sam igrao igrice tamo oko 99-2000, tad je bas bilo dobrih igrica, a i drug mi je drzao cedeteku tako da nisam imao problema. Igrao sam uglavnom Rainbow Six, Red Alert, Tiberian Sun...to mi je nekako bilo najdraze da igram. Sad nekako nema igrice sa dobrom temom...sve mi je to nekako isfurano..ili sam se ja smorio igrajuci igrice ;)
Sinoc sam iskopao Disk sa Mame32 emulatorima i igrao sam Celu noc Kadilac And Dinosaurus ( ako se tako zove :) Ko je igrao igrice na aparatima znace sta ke to :)
[ marko37 @ 25.08.2004. 18:35 ] @
Citat:
Da nema Steel Panthers serijala...


Imas i Steel Panthers - Modern Battle Tanks, kao nastavak te igre, naravno freeware.

--

Help! I"m trapped in a Chinese computer factory!
[ ppavlovic @ 25.08.2004. 18:52 ] @
Chicken Invaders sam i ja igrao, al' sam dobio "teniski lakat" od igranja.
Full verzija je mogla da se skine sa jednog sajta, ali su autori verovatno urgirali kod Google-a da se taj sajt skine iz indeksa.

Elem, za one koji nece da kupe, ima resenja: KaZaa

Ono sto me bas zanima jeste koje igrice zene vole da igraju?
[ dule87 @ 25.08.2004. 21:40 ] @
Ja i dalje volim da sednem za racunar i da odigram koju igricu,ali one me ne mame kao pre.Treba izmisliti nesto novo,originalno...A igice koje su me za sada najvise odusevile jesu NFS-U i Splinter Cell-Pandora tomorow.Pozdrav
[ MAD-MAX @ 25.08.2004. 21:51 ] @
Ja oduvek volim da igram sah protiv kompjutera. Ovi sharreware/free "sahovi/sasi" :) su mi jos vise interesantniji jer ih lako pobedim dok ovaj GNU Chess u Linuxu nikako da zajebem! A Chessmaster nikada nisam voleo!
[ ppavlovic @ 26.08.2004. 00:01 ] @
NFSU je jedna velika REKLAMA, a od igrice nema nista. Ugurali su sve proizvodjace tuning opreme, uzmes budzis auto, a onda te mozda i povuce da kupis nesto od firmirane opreme. Ono sto me nervira kod njega je sto mozes sa 315km/h da se zakucas u zid i ostanes ziv, ni ogrebotine na automobilu. Ustvari, ostecenja na automobilu postoje, ali samo dok leti kroz vazduh posle udarca u prepreku. Cim se resetuje, auto se volshebno sam opravi. Nista vise od obicne reklame. 0 jedna od igrice.
Poslednji NFS koji je vredeo jeste Porsche Unleashed.

BTW, jedva cekam Driv3r, CMR 2005, RichardBurnsRally, Xpand Rally i sl... To su bre igrice, ovo ostalo je *urac od ovce.
[ neo01 @ 26.08.2004. 00:06 ] @
Citat:
Imas i Steel Panthers - Modern Battle Tanks, kao nastavak te igre, naravno freeware.



HVALA! Naravno, nalazi se na SPCamo-vom sajtu, a takodje zeleo bih da nekako nadjem i skinem Steel Panthers World at War! od Matrix Games firme, jer je to do sada NAJBOLJI REMAKE Steel Panthers-a koga sam video...
[ marko37 @ 26.08.2004. 11:33 ] @
Citat:
takodje zeleo bih da nekako nadjem i skinem Steel Panthers World at War! od Matrix Games firme, jer je to do sada NAJBOLJI REMAKE Steel Panthers-a koga sam video...



Pa imam i to, naravno, ako si u BGD mogu da ti narežem na disk. Lično mi se ne sviđa, jedina ogromna prednost mu je to što radi u win okruženju. Osim toga, pokriva oblast samo do "48. čini mi se, tako da nema ništa od modernih "igračaka".

--

BEERWARE: If it works right the 1st time, buy yourself a beer!

[ neo01 @ 26.08.2004. 15:53 ] @
Citat:
Pa imam i to, naravno, ako si u BGD mogu da ti nare�em na disk. Li�no mi se ne svi�a, jedina ogromna prednost mu je to �to radi u win okru�enju. Osim toga, pokriva oblast samo do "48. �ini mi se, tako da nema ni�ta od modernih "igra�aka".



VELIKO HVALA, ali sam nasao foru kako da je nadjem "ispod ruke"... :-) Ima je kod Pere pilicara preko puta ulice... :-)
[ fozzybear @ 05.02.2011. 22:03 ] @
icon Re: A jel' da da su vam dosadile igrice? (Da li igrate shareware igrice?) 25.08.2004. u 13:18
Ma przim full, naravno. Neki lik je platio igru, pa sam je negde treca ruka
od njega i dobio sam za dzabe, iako su svi pre mene mu placali. Veze, sta
ces :)
Ne znam na koji link mislis. Verovatno na neki koji se dobija kad platis. Aj
ako si u NS ili negde blizu, dolazicu tamo i vrlo rado cu ti srezati na cd,
ovako ne znam kako da ti pomognem. Nesto mi se ne salje 10MB preko dialup-a.

Ahahaha,kad je ovo bilo.
Ja danas saljem 10 gigabajta preko neta
[ brkchey @ 06.02.2011. 00:55 ] @
Jbg, ja sam u to vrijeme przio Dial-Up i to Full brzinom xD
Jedan dan je bila akcija flat dial-up i tako ja pustio nekaav patch za Doom 2 da se skine.
Skinuo sam taj dan cak 150 MB.
Skinuo bih i vise da nije keva prkinula vezu kad je pokusala nekog da nazove sa fiksnog xD
[ mulaz @ 06.02.2011. 01:17 ] @
Angry birds :)
I ponekad neki fps sa drustvom... nexuiz ili nesto takvo :) Ili quakelive
[ mmix @ 06.02.2011. 20:16 ] @
Pa ne znam sta ocekujete uzimajuci u obzir konzolizaciju i u poslednje vreme Wii/Kinect mimikriju u kojoj su debeloguzi zakrzljali korisnici "pronasli" i upotrebili misic na koji su zaboravili jos od detinjstva :) pa se sad tripuju da su sportisti.

Necete skoro, ako ikad vise, videti u mainstream izdanju neku igricu koja ce vam flexovati mozdane vijuge po bilo kom osnovu, jedino resenje za to je Indy i neka fringe low-cost produkcija (pod uslovom da ne gazi po trademarcima i patentima koje drzi mainstream). Mada nije zgoreg neki put isprazniti i mozak uz neki mainstream tipa Metro2033 ili sad DeadSpace2, ima i to svoje cari (ako nista zadivis se do koje mere je dogurala grafika :)) ali sto se upotrebe mozga tice mrka kapa. Jedan po jedan izumiru svi zanrovi i stilovi koji na bilo koji nacin imaju open-ended ili unguided strukturu, Gothic je prso, Mafia je prsla (samim tim ce verovatno i sledeci GTA biti guided mission only). Ne daj boze da se average Joe izgubi negde ili da ne zna sta dalje :) to odmah izaziva frustraciju sa kojom jadni Joe ne moze da izadje na kraj, a frustracija nije FUN i onda Joe trazi pare nazad. Ovako puste Joa da misli da je genije sto je resio mozgalicu za 4 razred osnovne skole i Joe je srecan sto je dao parice.