[ eXPerience @ 26.08.2004. 00:16 ] @
Vlasnik sam stana na Karaburmi, nadogradnja. Zgrada skoro zavrsena, sto i nije neki veliki problem, dovedena kanalizacija, ali ne i struja. Investitori tj. firma koja je tu i jos mnoge zgrade sirom BG-a gradila je nestala. Zgrada je legalizovana, podneseni su zahtevi za struju i sl. ... bar su tako oni pricali ... Ali od struje nema nista. Dolazi vreme skole i vreme da se useli u stan. Medjutim kao sto rekoh, nema struje. Potezali smo raznorazne veze kako bi se taj problem resio, ali, izgleda, nista. U tehnickom smislu, struju je relativno jednostavno dovesti posto je pored zgrade trafostanica, a blizu je i Elektro Istok (:-)), ali ...
Pisem ovde u nadi da ce ovo procitati neko ko moze i hoce da pomogne po pitanju struje. Bilo kakva informacija ili pomoc bi dobrodosla ...

Unapred zahvalan,
eXPe
[ Milos niks @ 27.08.2004. 20:39 ] @
Malo vise informacija sta imas od papira za taj objekat ( tvoj stan direktno ne zgradu )
i jesu li za stan trebali prodavci da plate edb .

pozdrav
[ eXPerience @ 29.08.2004. 00:23 ] @
Od papira imam samo ugovor o kupovini stana. Da, oni su trebali da plate, ali nisu ...
[ eXPerience @ 29.08.2004. 16:24 ] @
Nije problem platiti ... Skupili bi se stanari i platili uvodjenje struje, samo kad bi imao neko to da uradi ...
[ Milos niks @ 30.08.2004. 00:26 ] @
ako zgrada ima gradjevinsku dozvolu ( i tvoja nadogradnja ) mozes bez problema da dobijes brojilo uz uplatu partcipacije , cena je razlicita za monofazno i trofazno brojilo
sta su ti tacno rekli kada is isao u ED da podneses zahtev , zasto odbijaju !?!!
[ eXPerience @ 30.08.2004. 15:07 ] @
Nisam isao da podnosim zahtev, jer po ugovoru investitori su duzni da obezbede struju u zgradi (do svakog stana) ... Zgrada najverovatnije nema gradjevinsku dozvolu, vec ko zna kakvu i ko zna kako su je dobili. Nego, postoji li mogucnost da zgrada dobije privremeni prikljucak ili sl., posto nema tu dozvolu ?

Mozda bi valjalo da se cujemo telefonom, jer za objasnjenje kompletnog problema treba da pisem sastav ... Ako si ti raspolozen da pomognes ...
[ Milos niks @ 31.08.2004. 19:08 ] @
po zakonu , objekti koji nisu legalni nemogu se nakaciti na javnu komunalnu mrezu a ni na ed , cak objekti koji nisu prosli tehnicki pregled zgrade nemogu se ni useliti , ovo dakle nije moj fah samo sam mogao da imam probleme sa time (mozda cu i imati , ne znam :). mozes dobiti nn brojilo ili ako je ranije bila neka manja zgrada na tom mestu da stari vlasnik "dokupi" brojila . znam likove koji bi mogli da ti "ubrzaju " uvodjene ako si platio participaciju ali ako zgrada nema nikakve dozvole - cisto sumnjam -. ostavi broj na pp pa cu ja njima dati ..
pozdrav
[ hodac @ 01.09.2004. 18:35 ] @
kupish agregat u privremeno reshish taj problem ,
[ eXPerience @ 04.09.2004. 01:00 ] @
@hodac
A znas li koliko bi me kostala tako struja ...

@milos
Hvala na pomoci ... Izgleda da sledece nedelje dobijam struju, doduse monofazna al potpuno legalno. I mnogo skupo ...