[ elektro @ 01.09.2004. 02:26 ] @
Pre neki dan sam uveo kablovsku, i to kod SBB-a (%%!!@#!#@@!$#@%##$@). Signal je solidan, mada imam dosta kanala koji su iz zimskog doba (imaju snega), ali mogu nekako da se gledaju, a imam i par kod kojih su takve mecave da nisu uopste za gledanje. Takodje tu je i podosta onih skrivenih "skremblovanih" kanala.

1. Da li postoji neka sansa da ugradim pojacivac (i koji) a da se onaj sneg otopi? I naravno da li neko ima iskustva s tim? Ima li smisla pokusavati uopste?

2.Naravno, ne zelim da placam jos dodatnih 1000 dinara mesecno za one "skremblovane" kanale, a voleo bih da ih imam. Pa me zanima ima li sanse da se to nekako sredi. U krajnjem slucaju ukoliko postoji neki program koji to radi, nabavicu tv karticu.

Unapred hvala, i nadam se da ipak postoji neko resenje za sve ovo...
[ NESINA @ 09.09.2004. 02:41 ] @
Ma sve je to do jaja, ali skupo je.
[ ddz @ 09.09.2004. 14:15 ] @
Za prvu tačku, nemoj ti ništa da kupuješ nego pozovi SBB i traži da ti srede sliku. Sasvim je moguće da nisu ni svesni da imaš problema sa prijemom. O drugom pitanju je već bilo dosta reči ovde po forumu, potraži po ključnoj reči DScaler
[ Malcolm @ 09.09.2004. 14:46 ] @
Reci ce ti da je u toku rekonstrukcija mreze u zemunu i zamolicete za strpljenje.
Kod mene nekad radi dobro nekad lose... Ne koristim pojacivac.

A imaju i sajt http://www.sbb.co.yu/

Kad smo vec kod njih, pitao sam ih i za kablovski internet, i opet je bio odgovor da se strpim jos par nedelja
[ elektro @ 12.09.2004. 23:20 ] @
Jeste, upravo tako. A rekonstrukcija koja je "u toku", u toku je nesto vise od mesec dana. Strasno... A samo da te pitam nesto u vezi kablovskog neta, ako im je ovakva televizija, zar zaista zelis da se mucis i sa internetom??? Inace cuo sam da bi do nove godine ceo ovaj deo trebalo da preuzme PTT, a oni bi ipak trebali da imaju kudi kamo bolju sliku...
[ aleksandaraleksandar @ 12.09.2004. 23:47 ] @
Citat:
Malcolm: Kad smo vec kod njih, pitao sam ih i za kablovski internet, i opet je bio odgovor da se strpim jos par nedelja :)


kako si uspeo da ih pitas?