[ Dragi Tata @ 14.09.2004. 14:51 ] @
Ne znam ko je sve čuo za novu seriju NBC-a "LAX".

http://primetimetv.about.com/library/bllax.htm

Uglavnom, u prvoj epizodi se pojavljuju srpski piloti koji su zapeli da odvezu svoj avion kući iako su mrtvi pijani. Srećom, pojavljuje se Heather Locklear pa ih pohapsi u poslednjem trenutku.

Nekada smo bili "ozbiljni" negativci pa su morali da angažuju George Clooney-a i Nicole Kidman da nas srede, a sad je dovoljna "Semi Džo" da pohapsi trojicu pijanih Srba, pa još pilota. Ima da se žalim NBC-u.
[ salec @ 14.09.2004. 15:23 ] @
Ehh, to smo ti mi, kad god nije politicki korektno (ili smara publiku) koristiti stereotipe o Rusima, tu su Srbi kao zamena, a stereotip ostaje. Nije to prvi put. Jos samo da izmisle nekog srpskog Raspucina,...

Da bar posle ovakvih nicim izazvanih reklama poraste cena nasim "carobnim napitcima koji daju nepobedivost :-P"...
[ markom @ 14.09.2004. 15:48 ] @
Svojevremeno je u The Sopranos bila epizoda gde italijanska ekipa ide na party sa razularenim, pijanim & promiskuitetnim stjuardesama Icelandaira. Posle intervencije Icelandaira i vlade Islanda, u sledećoj epizodi je išlo izvenjenje Islanđanima.

Neke države su ozbiljne, neke nisu...

Marko.
[ Dragi Tata @ 14.09.2004. 15:59 ] @
Ovde se radi o izmišljenoj kompaniji "Serb Air", a piloti su čak simpatični (bar meni). Onako pijani srede sve kontrolore i bezbednjake uz poneku primedbu tipa "you overpaid American pig" i već krenu da polete kad im Heather Locklear uparkira kola ispod točkova i zaustavi ih. Pre toga im preti kako će da im dođe u Srbiju da ih sredi, a oni oduševljeno uzvraćaju da jedva čekaju da dođe.

Inače, kako je salec lepo primetio, smem da položim pare da se u prvoj verziji scenarija radilo o Rusima, ali su se zbog nečeg popišmanili pa smo im uleteli kao zamena.

@markom: I inače sam primetio da Ameri smatraju Islanđanke za "party girls". Da li je to još jedna od njihovih predrasuda (Francuzi kukavice, Nemci lenji, Poljaci glupi...) ili ima tu nečega?
[ MyWay @ 14.09.2004. 16:40 ] @
Citat:
Dragi Tata: I inače sam primetio da Ameri smatraju Islanđanke za "party girls". Da li je to još jedna od njihovih predrasuda (Francuzi kukavice, Nemci lenji, Poljaci glupi...) ili ima tu nečega?

Sigurno ima, inače ne bi marko zalud tamo provodio leto na +20C ;)
[ markom @ 14.09.2004. 16:51 ] @
Dođ'te pa proverite ;-)

Marko.
[ Goran Aničić @ 14.09.2004. 19:57 ] @
Citat:
Dragi Tata: Nekada smo bili "ozbiljni" negativci pa su morali da angažuju George Clooney-a i Nicole Kidman da nas srede, a sad je dovoljna "Semi Džo" da pohapsi trojicu pijanih Srba, pa još pilota. Ima da se žalim NBC-u.


Vrlo indikativno. Vrlo često holivudska produkcija odražava zvanične ili poluzvanične Vladine stavove ili je pod uticajem određenih lobija. Ovo samo može da znači, da se uvreženi stereotip - menja.
[ MyWay @ 14.09.2004. 22:59 ] @
Citat:
markom: Dođ'te pa proverite ;-)

Pa ovo je bolje od gmail invites :)
Naval'te narode ako vam je razuzdanih bjorkolikih...(ja ne smem;) )
[ salec @ 15.09.2004. 08:11 ] @
Citat:
Dragi Tata:Da li je to još jedna od njihovih predrasuda (... Nemci lenji,...) ...

Covece, ala se vremena menjaju! Sta je sledece, lenji Japanci?