[ drziv @ 19.09.2004. 09:47 ] @
Preporucite mi program za izradu i analizu sistema loto-a.
[ blablablabla @ 20.09.2004. 19:25 ] @
Zar stvarno mislis da program moze da ti pomogne da izaberes sedam brojeva !???????????????????????

Mislim da su u pitanju programi ya otimacinu para ljudima koji se ne razumeju u kombinatoriku ....

Moj savet ti je mani se lutrije ....
[ drziv @ 20.09.2004. 20:27 ] @
Ma svestan sam toga, ali program nije za mene. Rodjak se u slobodnom vremenu malo zeza sa lotoom i kladionicama, pa me pitao da mu nabavim neki program. Ranije su se po casopisima povremeno oglasavali neki koji su nudili takve programe, pa sam mislio da nema nesto od toga i na internetu.
Ono sto sam nasao je prilicno bezveze, neki hrvatski progarm i lottopc, ima li sta bolje?
[ Swans @ 21.09.2004. 06:09 ] @
Svojevremeno je PC na Radio Studio B pogadjao,ali onda je bila jos 5-ica
Ako se neko seca bilo je to 1985god. ludilo ljudi su zvali non stop .
Ja sam licno stalno gadjao 4-vorke (solidna lova) ,ali sam bio klinac pa nisa znao da toiskoristim.
Ako neko ima taj program neka se javi svaki info je koristan
[ ultraKeen @ 21.09.2004. 08:03 ] @
Kao prvo: bilo koji LOTO je igra sa najmanje sanse da se nesto dobije.

Kao drugo, licno sam nekada na Spektrumu pravio program za dobijanje rang liste verovatnih brojeva u sledecem kolu, zasnovan na naravno statistici. Isprobao sam ga sa mojim generatorom brojeva, koga smatram zaista dobrim, nakljukao statistiku za valda 100 kola u nazad i trazio rang listu sa procentima verovatnoce... i nisam nesto narocito dobio: mozda jednom jednu sedmicu i po koju sesticu, al' posle recimo zaista mnogo "prognoza"...

Dakle, male su sanse da tako sta ista vredi...
[ STOVP.MM @ 29.11.2008. 20:09 ] @
Dali moze neko ,da mi posalje ,skraceni sistem od 20 brojeva, sa raznim garancijama.Hvala?
[ su27killeryu @ 29.11.2008. 20:12 ] @
Pa sigurno da ne moze da ti da 7 brojeva ali moze da ti da priblizno 7 onih koje najmanje ljudi igra. Jer ako odigras 1,2,3,4,5,6,7 i to bude izvuceno sedmicu ces podijeliti sa bar 100 ljudi...cilj je da sta god pogodis podijelis sa sto manje ljudi iliti da igras ono sto se najmanje igra.
[ vladd @ 30.11.2008. 13:04 ] @
Imaju ODLICAN program na klinici za lecenje zavisnosti..

Citiram :
"..Glavni problem je teško prepoznavanje bolesti i odbijanje kladioničara da se leče.."

Koliko vidim, boljka je stigla u fazu da se trazi ispomoc "svemoguceg sokocala" zvanog kompijuter, da olaksa zivot u problemu, da iznadje svemirsku, dobitnu varijantu, da se prevari sistem koji je vec promenio hemiju organizma...izazivanjem tuznih beznadnih iscekivanja prilikom slucajnih dogadjaja..sa verovatnocom 1 prema 15 miliona


...Pa onako, iz zezanja, usput, svrati se na kafu kod cika doktora, malo poprica...i preduzme nesto...cisto da se ISPRATE..i kretanja u medicini...

Poz.
[ todors @ 14.04.2011. 12:35 ] @
Probaj ovu aplikaciju.

Loto RSS
[ bora61 @ 15.04.2011. 12:29 ] @
Ako je sve posteno, a kako bi drugacije bilo, zasto nema punog sistema od 39 brojeva.
Nije bitno koliko bi sistem kostao i da bi drzava uzela svoj deo.
Bitno je da tada nebi bilo moguce da nedeljama i mesecina nema 7-mice.
[ Nedeljko @ 15.04.2011. 13:18 ] @
Ne bi se dešavalo kada bi igrao mnogo veći broj igrača, nego što igra.
[ BrutalCoin @ 01.02.2023. 15:46 ] @
Juče je neko iz Beograda pokupio 3 miliona evra za 7-cu (plus nekih milion dinara na kombinacije) uplatom od 990 dimnara.
Krenuli su komentari da je to (naduvan dobitak a pola ide državi) zbog povećanja penzija.

Niko se nije upitao kave veze sa dobitkom ima ona kometa što će sutra prohujati pored Beograda na 42 miliona km? Hmmmm....

Iskoristiću priliku i postaviti link na sada već vintage program za Commodore-64.
LOTO - Svet Kompjutera
Autor legendarni Zoran Mošorinski.

Potrebna je i manja nadogradnja.
Isplati se za 3 miliona.


[ ademare @ 01.02.2023. 18:52 ] @
E Brutale ja mislio ti Ozbiljan kockar ?

I da znas da Niko od obnove Lutrije i LOTO-a pod Dinkicem nikada nije dobio 7-cu u Srbiji !

Uvek dobija stranka koja drzi Lutriju !!


Nista budzet , nista drzava, samo stranka , pa koja vec . Isto bilo nekada bice i u buducnosti !


6 moze jer je sica , 7 nikada . Zato je " anonimno " da se ne bi videlo da niko ne dobija !

Sad u sledecem kolu je na primer 100.000 Eur jer se ispraznio fond za nagradu ! I opet je Anonimno ? A drzava za one racune deli stanove , koji vise vrede od 100.000 Eur pa Nije Anonimno , vec se sve prenosi na TV sa imenom i prezimenom ?

Jel ti to nije malo cudno ?
[ BrutalCoin @ 01.02.2023. 20:21 ] @
Ti brkaš s nekim.
Kakav kockar, ja žutu paru ne bih dao na kocku.
U Loto prodavnicu ne ulazim u stvari i ne prilazim a ne znam ni gde ih ima.

Ali uvek može da se desi da na ulici nadjem izgubljen tiket sa milionskim dobitkom.

Zato država i ne sme da otkrije identited dobitnika jer bi neko mogao da kaže da je izgubio tiket ili da mu je ukraden.
I eto frke.

U medjuvremenu dok ne nadjem taj basnoslovni tiket mogu iz razonode da generišem Loto kombinacije.
U stvari mogu da ih prodam kao NFT.


[ Ulfsaar @ 01.02.2023. 21:56 ] @
@ademare
Ne bi bilo iznenađenje, ali je pitanje kako bi tehnički to izveli? Problem je lažirati kombinaciju iz bubnja. Jedini pouzdan način koji ja vidim je da montiraju snimak izvlačenja, jer u onom haotičnom kretanju loptica nema šanse da se izbaci nameštena kombinacija iz cuga. A montiranje neminovno uključuje mnogo različitih ljudi što zaveru čini prilično neverovatnom.

Možda ti misliš na jednu sasvim drugu stvar, a to je da oni posle regularnog dodeljivanja sedmice dobitniku zakucaju na vrata. To mi već deluje daleko izvesnije.
[ Ulfsaar @ 01.02.2023. 22:03 ] @
Citat:
BrutalCoin:

Potrebna je i manja nadogradnja.

Sajmons bejzik? Pošto je u originalnom Komodorovom bejziku moglo da se crta samo uz pomoć POKE i PEEK:)
[ BrutalCoin @ 02.02.2023. 00:02 ] @
Sajmons bejzik je potreban za grafičku reprezentaciju statističke analize simuliranih izvlačenja u Program 1 i Program 2.

Ono što se traži za generisanje LOTO sistema je Program 3 (strana 24).
I tu nije potreban Sajmons bejzik jer ne koristi grafiku.
Taj program je odgovor na temu.
Samo što je potrebna modifikacija na LOTO 7 od koliko je sad LOTO brojeva?
Mada mi se čini da i taj vintage Program 2 može da posluži.
A ko ima sreće 100% će mu izbaciti dobitnu kombinaciju.



POKE/PIKE?

Eeee, taj POKE 53280,4 je tu da ukrasi boju ivičnjaka na ljubičastu, neki kažu purpur.

[ mjanjic @ 03.02.2023. 00:29 ] @
Citat:
Ulfsaar:
Problem je lažirati kombinaciju iz bubnja.

Neki kažu da nije, navodno se zagreju kuglice koje treba da budu izvučene, pa su lakše. Postoje i drugi načini da se našteluje bubanj, npr. kad na na izlaz dođe kuglica koju treba izvući, onda se otvori zatvarač i baš ta kuglica propusti (malo teže, potrebne su kamerice ili šta već i hardver koji sve to obrađuje u realnom vremenu). Postoje i neki drugi načini da baš kuglica koja je poželjna bude izvučena.
Čak i da delegiraš nekog stvarno random izabranog građanina koji bi prisustvovao izvlačenju, teško da on može da vidi sve detalje bubnja i celog sistema za izvlačenje.

Najpoštnije je bilo nekad, kad se nije znalo koje kombinacije su sve uplaćene (snimalo se na mikrofilm, nije bilo računara koji mogu u realnom vremenu da isprate sve uplate), tako da i neko hoće da namesti izvlačenje, kako će da zna koja kombinacija je "slobodna", tj. koju kombinaciju sigurno niko nije uplatio.
[ BrutalCoin @ 03.02.2023. 00:54 ] @
Zašto treba zagrevati kuglice?

Jednostavnije je da se odmah naprave malo lakše kuglice koje treba usisati i izvući (ako se još uvek koristi usisivač kao nekad).

Lično ne vidim razloga za nameštanje ali kocka iza sebe često vuče i prevaru tako da ne tvrdim ništa.
[ X Files @ 03.02.2023. 06:27 ] @
Sećam se jedne anegote, koju je pričao Dejan Ristanović, ako se ne varam. Uglavnom, kada su se bili pojavili prvi kućni računari i pretpostavke o tome šta oni mogu ("sve znaju") javlja se Dejanu lik sa genijalom idejom, da mu napravi jedan program, ali kad bude čuo o čemu se radi, neće hteti ni da mu naplati za izradu...

(Pogađate na koji program je lik mislio)
[ ademare @ 03.02.2023. 10:12 ] @
U vreme SFRJ i kasnije MIlosevica LOTO je bio posten !

U vreme Milosevica , Hiperinflacija , obesmisljava LOTO i on se sam gasi .

Tada nije postojala Jedna drzavna lutrija kao danas, vec u Srbiji su Postojale 3 drzavne Lutrije !!

Lutrija Srbije , Lutrija Vojvodine i Lutrija Beograda !!


Takodje lepo je napisano da kompjuteri nisu bili toliko mocni da se Unapred za jedan trenutak Zna koje kombinacije Nisu uplacene i da bas ta Kombinacija bude izvucena !

U jednom trenutku se proglasi da postoji dobitak Iako je Isto izvucena Kombinacija koja nije uplacena !!

Koji su razlozi za to ???


Pa eto vidi se da je sada bilo 3 Miliona razloga !!

Zasto dati nekome Novac , ako mozes da uzmes ? I to ne da ga stavis u Drzavnu kasu ? KO bi krao novac , pa da ga stavlja u drzavnu kasu ?

Vec ga stavljas u privatne Dzepove ?


Kada je bio Opozicija AV i njegovi su nasiroko pricali i Pisali o tome kako DS krade novac iz LOTO-a !!!

Bio je cak i strip o Tadicu kako krade Novac od LOTO-a !!


E posle Tadica je dosao Preposteni SNS , koji Ne krade ??

[ Kix @ 03.02.2023. 18:50 ] @
Nijedan software ti ne moze dati garancije da ces sigurno da dobijes sedmicu.
Sanse svakako mogu da se povecaju.
Imas ljude koji se ozbiljno bave time i racunaju sve i svasta.
Prave statistiku na osnuvu predhono izvucenih brojeva. Poslednjih 30 -40 gidina. Male su sanse da se kombinacija ponovi.
Odbacuju kombinacije tipa 15,16,17,18,19,20,21 ... vezuju maksimalno 2-3 broja, par nepar, skraceni sistemi, najvise izvucenih 10-15-20 brojeva , ima tu svega i svacega.
Ako imammo 7/39 to je onih 15+ miliona kombinacija, ako koristis neki software dolazis do nekih kombinacija koje ti daju vecu sansu nego da lupas nasumice brojeve.Secam se neke knjige kad sam bio klinac (zelene korice) mislim da se loto igrao tada 6/49 ili tako nesto.
U poslednjem kolu je 17 dobitaka za sesticom. Takvi igraci koji cesto imaju 4-5-6 pogodaka sigurno imaju i neke kombinacije.

Loto milioneri, verovatno da ih ima. Bila je neka zena iz Mladenovca Irena, za ostale ne znam.
Dobila je i seticu, e sad je pitaj koju kombinaciju ona ima. Ili je to mozda ipak sve laz.
Bio je i neki lik isto iz Mladenovca koji je dobio na bingu, pozamasnu sumu novca.
Mada se tu i tamo cuje za jos ponekog ili bar postoji sumnja.

@ademare

Izvlacenje stanova je javno. Malo je verovatno da ce novom vlasniku stana neko da zakuca na vrata.
Ali ako si dobio 1-2-3 miliona onda mozes da ocekujes najgore. I to od svojih rodjaka i prijatelja.

https://mondo.rs/Info/Drustvo/...loto-milionerka-iz-Srbije.html
[ mjanjic @ 03.02.2023. 20:38 ] @
Citat:
X Files:
Sećam se jedne anegote, koju je pričao Dejan Ristanović, ako se ne varam. Uglavnom, kada su se bili pojavili prvi kućni računari i pretpostavke o tome šta oni mogu ("sve znaju") javlja se Dejanu lik sa genijalom idejom, da mu napravi jedan program, ali kad bude čuo o čemu se radi, neće hteti ni da mu naplati za izradu...

(Pogađate na koji program je lik mislio)

Ne sećam se toga, ali mislim da je on pričao slučaj, kad je lik tražio da priča sa njim "u četiri oka" u redakciji, pa su iz jedine odvojene kancelarije izbacili urednika, i onda ovaj krene: "znaš, koliko je energija skupa, pa kad bismo našli neko rešenje...", i znate u kom smeru ide priča, a pita ga ovaj na kakvo rešenje misli, da bi dobio odgovor: "pa, ti si inženjer, to je tvoj deo posla!"
[ Bradzorf012 @ 03.02.2023. 21:49 ] @
Stan ne možeš ukrasti, pare možeš.

Igra na sreću je jedno, kocka nešto drugo.
[ kosmopolita @ 03.02.2023. 23:13 ] @
Citat:
mjanjic:
Citat:
X Files:
Sećam se jedne anegote, koju je pričao Dejan Ristanović, ako se ne varam. Uglavnom, kada su se bili pojavili prvi kućni računari i pretpostavke o tome šta oni mogu ("sve znaju") javlja se Dejanu lik sa genijalom idejom, da mu napravi jedan program, ali kad bude čuo o čemu se radi, neće hteti ni da mu naplati za izradu...

(Pogađate na koji program je lik mislio)

Ne sećam se toga, ali mislim da je on pričao slučaj, kad je lik tražio da priča sa njim "u četiri oka" u redakciji, pa su iz jedine odvojene kancelarije izbacili urednika, i onda ovaj krene: "znaš, koliko je energija skupa, pa kad bismo našli neko rešenje...", i znate u kom smeru ide priča, a pita ga ovaj na kakvo rešenje misli, da bi dobio odgovor: "pa, ti si inženjer, to je tvoj deo posla!"


Meni je ostaloj sećanju koliko je memorije dovoljno...

Izgleda je otišao u penziju jer je napisao da će čitati manje mejlove.

Inače pre nekog vremena je napisao da je zz umro.
[ Ulfsaar @ 04.02.2023. 01:58 ] @
Citat:
mjanjic:
Citat:
Ulfsaar:
Problem je lažirati kombinaciju iz bubnja.

Neki kažu da nije, navodno se zagreju kuglice koje treba da budu izvučene, pa su lakše. Postoje i drugi načini da se našteluje bubanj, npr. kad na na izlaz dođe kuglica koju treba izvući, onda se otvori zatvarač i baš ta kuglica propusti (malo teže, potrebne su kamerice ili šta već i hardver koji sve to obrađuje u realnom vremenu). Postoje i neki drugi načini da baš kuglica koja je poželjna bude izvučena.
Čak i da delegiraš nekog stvarno random izabranog građanina koji bi prisustvovao izvlačenju, teško da on može da vidi sve detalje bubnja i celog sistema za izvlačenje.

Najpoštnije je bilo nekad, kad se nije znalo koje kombinacije su sve uplaćene (snimalo se na mikrofilm, nije bilo računara koji mogu u realnom vremenu da isprate sve uplate), tako da i neko hoće da namesti izvlačenje, kako će da zna koja kombinacija je "slobodna", tj. koju kombinaciju sigurno niko nije uplatio.

Ne vidi se da uopšte postoji zatvarač. Kao da je izlaženje kuglica regulisano pritiskom vazduha, a otvor je stalan. A opet, možda si ti u pravu jer kuglice ispadaju u regularnim intervalima. Očekivalo bi se da ispadaju nekad pre, nekad kasnije ako ne bi bilo zatvarača.
[ Kix @ 05.02.2023. 14:43 ] @
Izlazenje kuglica moze biti regulisano njihovom velicinom. Manje kuglice ispadaju prve i tako daju zeljenu kombinaciju.
Bela kugla u bilijaru je nesto vecih dimenzija pa je zato masina i prepoznaje.
[ Ulfsaar @ 05.02.2023. 20:10 ] @
Slično kao i kod načina sa olakšavanjem kuglica, verovatnoća može samo da bude malo pogurana, ali ne i da izvlačenje željene kombinacije bude sigurno. A za tako visok dobitak i rizik mora se obezbediti sigurno izvlačenje. Čak i ovo sa programiranim otvaranjem zatvarača, što je kao mogućnost naveo mjanjic, verovatno bi imalo izvesnu stopu greške jer je kretanje kuglica izrazito haotično. Bilo bi zanimljivo ako bi se javio neko ko poznaje detaljno ove aparate da saznamo da li zatvarač postoji.

E sad, moglo bi da bude slučaj i da je bubanj konstantno podešen da laže, pa da ponekad (češće) izbaci kombinaciju koja sigurno ne dobija, da bi se akumulirao novac do sledeće velike premije. Ali to opet pati od problema nesigurnosti izvlačenja tačne kombinacije, plus drastično povećava rizik da bude otkriveno.



[Ovu poruku je menjao Ulfsaar dana 05.02.2023. u 21:22 GMT+1]
[ BrutalCoin @ 05.02.2023. 20:49 ] @
Ne znam kako nameštaju ali ima nešto drugo.

Prema Zakonu o igrama na sreću priredjivač mora da obezbedi da se igračima vrati 60% uplaćenog iznosa za Loto.
Za sportsko kladjenje kladionica mora da obezbedi kvote tako da se igračima vraća 90% "investicija".
U ruletu 36 polja nose igrači a jedno polje krupije. Prema tome igračima se vraća više od 97% uloženog.

Statistički Loto će vam u dva-tri izvlačenja "pojesti" početni kapital.
Kladionica će se igrati mačke i miša na 10 tiketa.
A na ruletu imate bar 30 spinova dok ne potrošite početni kapital.

[ Nocni @ 13.02.2023. 07:01 ] @
Dokaz da je loto namješten:

[ ademare @ 13.02.2023. 09:35 ] @
Au kakav dobar snimak ! Nisam ga nikada video , ali ne treba veci dokaz o prevari !!

Prva 3 broja idu kao normalno !

4 33 i 12 .

Onda izvlace 4. broj a kompjuter pokazuje da je to 5. broj !!

Taj broj je 27 a Fantomski broj navodno 4. je 21 .

Ova glupaca ne zna sta se dogadja , jer je neko zeznuo stvar i razotkrio Namestaljuku !

Ona se izvinjava i izvlacenje ide dalje , i onda imamo vec 5 brojeva sa 4 izvucena ! Pojavio se Fantomski 21 koji nije izvucen !!

Izvlaci se 5. Broj i kakva " Slucajnost " Izvucen je Fantomski broj koji je " Predskazan " kao 4. !!!

Znaci 21 !!

Pravi vidovnjaci !

[ gilopile @ 13.02.2023. 10:37 ] @
Ma nego sta nego je namesten. Velika lova je u igri, a lopina na sve strane pa zbrojis 2+2 i to je to.
[ mjanjic @ 17.02.2023. 22:38 ] @
Najsigurniji način da se utiče na izvlačenje je da budete moler, bar na jedno veče, i da "krečite" u prostorijama Lutrije, ko se seća jednog takvog događaja, zna na šta mislim ;)