[ BobMarley @ 22.03.2002. 11:19 ] @
http://pcbs13.informatik.uni-s...agally/fun/english/c-joke.html
na tom linku vam je istina o postanku linuxa i C jezika .... obavezno procitati ..

[ Jovan Marjanovic @ 22.03.2002. 13:27 ] @
S tim sto je dotican teks objavljen takodje 1. aprila :)

inace, prica je prilicno stara.
[ anon325 @ 22.03.2002. 15:17 ] @
Citat:
BobMarley:
na tom linku vam je istina o postanku linuxa i C jezika .... obavezno procitati ..



Tada nije ni Linus postojao a kamoli Linux:) Radi se o Unix-u...
[ MoHicAn @ 22.03.2002. 17:37 ] @
Da da tako je koristili su pascal a c im je bio zajebancija. Dobro stvarno ne bih znao istinu al znam kako je sad. Nije mi jasno zasto je onda pascal tapkao u mestu od onda a c se tolko razvio.. Da ne pominjem sto je i pocetni c mnogo bolji od pascal-a. No dobro ne znam samo ko ce da se istripuje da je ovo istina posto sam ja inace radio maturski "UNIX" i uvod mi je bio istorijat doticnog. UNICS (Unified Information and Computing Service) je nastao kad se BELL povukao iz velikog projekta pod nazivom MULTIX u kom su pored bell-a ucestvovali GE i MIT. Na oba projekta radili su Dennis Ritchie i Ken Tompson. Inace projekat je bio namenjen za DEC pdp-7 masinu itd. Tako da oni nisu radili na svoju ruku vec za ove firme na tom projektu. Inace napraviti kompailer i os u to vreme nije bila a nije ni sad zajebancija da neko uzme u slobodno vreme to da radi.
[ MoHicAn @ 22.03.2002. 17:39 ] @
Da ne pominjem naravno da je taj DEC kostao u to vreme chudo para i ne znam ko je finansirao Tomsona i Richie-a ako su to radili na svoju ruku.
[ MoHicAn @ 22.03.2002. 17:46 ] @
Citat:
BobMarley:
na tom linku vam je istina o postanku linuxa i C jezika .... obavezno procitati ..




I stvarno mislim da nije na tebi da odlucujes dal je to stvarna istina!
Pogotovo posto si rekao o postanku linuxa koji je nastao u Oktobru 1991 a inace unix je nastao 1969 godine.
[ BobMarley @ 23.03.2002. 12:36 ] @
mohican: daj bre sto mrzim kad se neko pali tako kao ti ...

ne kuzite vi nista .... pa to je SMESAN text a ne tvrdnja ..... jebo vas ja geekove neznate se ni saliti
[ Dejan Lozanovic @ 24.03.2002. 12:42 ] @
Citat:
MoHicAn:
Da da tako je koristili su pascal a c im je bio zajebancija. Dobro stvarno ne bih znao istinu al znam kako je sad. Nije mi jasno zasto je onda pascal tapkao u mestu od onda a c se tolko razvio.. Da ne pominjem sto je i pocetni c mnogo bolji od pascal-a. No dobro ne znam samo ko ce da se istripuje da je ovo istina posto sam ja inace radio maturski "UNIX" i uvod mi je bio istorijat doticnog. UNICS (Unified Information and Computing Service) je nastao kad se BELL povukao iz velikog projekta pod nazivom MULTIX u kom su pored bell-a ucestvovali GE i MIT. Na oba projekta radili su Dennis Ritchie i Ken Tompson. Inace projekat je bio namenjen za DEC pdp-7 masinu itd. Tako da oni nisu radili na svoju ruku vec za ove firme na tom projektu. Inace napraviti kompailer i os u to vreme nije bila a nije ni sad zajebancija da neko uzme u slobodno vreme to da radi.

Ma bre ti radnici u BELL-u su imali vremena na pretek :)) i nisu znali sta ce sami sa sobom, pazi istina je negde izmedju, jer Dennis Ritchie i Ken Tompson prvu verziju Unixa su uradili za neki u ono vreme vec bajati racunar, cilj im je bio da napisu space invaders na tom OS-u kako bi mogli da se igraju jer je u ono vreme space invaders bio ultra mega hit igra, koja se igrala po fliperanama ;)), E sada Unix i jeste bio u neku ruku parodija na Multix, jer je multix prvenstveno bio zamisljen da radi na jednom velikom superkompjuteru, gde bi taj kompjuter opsluzivao ceo grad, a ljudi su trebali da koriste terminale :)), inace multix je navodno trebao da racuna koliko kom procesu treba procesora pa da svima daje onoliko procesorskog vremena koliko im tacno treba, jedina mana sto se ceo taj Multix na kraju bavio samim sobom :) tj 90% procesorskog vremena trosio je za sebe i za svoja izracunavanja a 10% je davao korisnickim procesima :)), tako da je Unix bio predvidjen kao OS za jednog korisnika :), e sada ne znam da li je i C stvarno zamisljen kao parodija na nesto nemam pojma :)
[ MoHicAn @ 24.03.2002. 18:21 ] @
Hm djavola je bio single user sistem!

Prvi korisnik UNIX operativnog sistema je bila BELL laboratirija na masini PDP-11/20 i na toj masini je takodje imala naloge istrazivacka grupa itd.
[ MoHicAn @ 24.03.2002. 18:24 ] @
BTW BobMarley u tvom postu nigde nije bilo ni znaka sale niti ironije (mozda samo ono LOL u naslovu) i ne znam sta si mislio da postignes sa ovom temom ?
[ srki @ 25.03.2002. 03:12 ] @
Citat:
MoHicAn:
BTW BobMarley u tvom postu nigde nije bilo ni znaka sale niti ironije (mozda samo ono LOL u naslovu) i ne znam sta si mislio da postignes sa ovom temom ?


mislio je da procitamo i da se malo smejemo kao sto sam se i ja smejao kad
sam procitao.
na pocetku teksta odmah pise COMPUTERWORLD 1 April
a i da nisi video 1. april moze da se shvati da je zajebancija.
ne znam, meni je tekst bio smesan, vama mozda nije jer ste do kraja mislili
da je ozbiljan.
[ BobMarley @ 25.03.2002. 12:14 ] @
uostalom text se zove c-JOKE.html
[ Trunks @ 26.03.2002. 00:20 ] @
Citat:
BobMarley:
jebo vas ja geekove neznate se ni saliti


hahahaha