[ copyworld @ 05.11.2004. 09:48 ] @
Cuo sam da za nekih 350e moze da se prebaci cena struje na 1.30 i imati potrosnju koliko hoces bez bojazni da ces upasti u neku od zona,ali ovde kod mene u elektro distribuciji nemaju pojma u vezi toga. Stoga me interesuje dali je ovo moguce a ako jeste kome da se obratim, ako ima ovakva tarifa ja bi da se grejem na struju.
Prosle godine sam trosio nesto vise od 1600kw tako da sam imao stvarno velike racune.
Ako imate ikakve informacije pomagajte
Hvala
[ jnk @ 05.11.2004. 09:57 ] @
mislim da to na sta ti mislis je fabricka struja koja se uvodi za fabrike, preduzeca i slicno da bi proizvodnja bila jeftinija da bi se time cuvao socijalni mir i pored toga sto moras da imas registrovanu firmu moras uvodjenje mnogo mnogo vise da platis od 350 evra
[ copyworld @ 05.11.2004. 10:05 ] @
Ma nije to neki cica koji radi u eps-u je to uveo sebi u privatnu kucu bas za nekih 350e
[ pctel @ 05.11.2004. 10:52 ] @
Skeniraj racun pa posalji ovde, raspitacemo se. Ovako se sve svodi na rekla-kazala.

Inace, koliko ja znam industrijska struja je skuplja!
[ Noe @ 05.11.2004. 11:28 ] @
Moras da pises zahtev za tako nesto , moj drugar ima to ali ja bas ne znam detalje. Uglavnom prica se svodi na to da ti se ugradi neki merac maximalno angazovane snage i to ne smes da prekoracis, a sva potrosnja ti se obracunava po toj ceni 1,30 din. To ti je nesto kao Flat rata ali ne smes da povuces vise od prijavljene max. angazovanje snage npr. 15 KW a merac belezi na svakih otprilike 15 min po 5-6 sec.
[ copyworld @ 05.11.2004. 11:35 ] @
angazovane snage "15kw", jel to na cas? jel bi mogao da se raspitas malo vise detalja
hvala
[ Jbyn4e @ 05.11.2004. 12:16 ] @
Sve imas objasnjeno (ako umes da se snadjes sta tu sve pise):
http://www.eps.co.yu/korisnicka/tarifni_sistem.php
A naravno i cene su tu blizu...

Samo mi nije jasno kako ja medju cenama ne nadjoh ti 1.30 din.... da nije to neka "ortacka varijanta" samo za radnike EPS-a?
[ djordje @ 05.11.2004. 12:57 ] @
Citat:
angazovane snage "15kw", jel to na cas?



Snaga, dragi prijatelju, nema veze sa vremenom. Ne govori covek o kw/h nego cisto kw.
[ Noe @ 05.11.2004. 19:46 ] @
Ne znam detalje zaista, ovo mi je pricao poznanik da koristi, ne znam tacnu cenu a po njegovim recima nije nikakva "ortacka varijanta" Poenta je u tome da se placa fiksno za angazovanu snagu recimo (lupam ) 3000 din mesecno , + po potrosenom kilovatu, ali je u ovom slucaju cena kilovata jednaka bez obzira na potrosnju (nema zeleno, plavo, crveno). Koliko sam skapirao ovo je isplativo samo za one koje dosta trose (citaj elektricni kotao za grejanje i sl) ali se mora voditi racuna da ni u jednom trenutku angazovana snaga ne predje prijavljeni limit.
Vise od ovoga ne znam a drugar rece da to moze SVAKO da dobije.