[ sojic @ 08.12.2004. 22:47 ] @
Mozda postoi nesto sto meni treba, a ako ne, kako da se napravi?

Imam ADSL konekciju, linux server (sa dve mrezne, jedna prema internetu, druga prema lan-u), i x kompjutera u lan-u.

x kompjutera (u lanu) uvece, t.e. kad se zavrsi sa radom, se iskljucuju. Ljudi, kao ljudi, hoce da downloaduju razne programe, filmove i sl.

Hteo bih da ne bitne downloade, se snimaju na serveru, i kasnije, cim zavrsi radno vreme, da linux (koji radi 24h), downloaduje.

Moja ideja je:

Napravi se neka ekstenzija za Mozili, koja na desnom kliku vrz linka (ili u momentu na otvaranje downlaoda) ponudi mogucnost:
1. download now (ako je nesto bitno)
2. downlaod later

E sad, razgledujemo mogucnost "downlaod later"

Na serveru ima neka php skripta, koja samo treba da primi link, i snimi u fajl. Znaci nesto u stilu http://server/savelink.php

Kad odabere Downlaod later, salje se link php skripti, ona snima u fajl, i kasnije, kad svi odu, neki kron (ili kako se vec kaze, za linux), startuje downloade.

Meni treba samo ona mozila ekstenzija, koja ce da prosledi link do php skripte.

Download mora da se izvrsuje na serveru, radi to sto kao sto sam napomenuo, klijentske kompjuteri se uskljucuju.
[ -zombie- @ 10.12.2004. 02:02 ] @
(uff.. što nemam pojma gde da smestim ovu temu..)

već smo pričali o razvoju extenzija za mozilu/ff, pa da se ne bi ponavljali, potraži sam (korisna ključna reč: XUL).

to što tebi treba je relativno jednostavno.. ako kreneš pa zaglibiš negde, slobodno viči za pomoć..

a može i da se odradi po narudžbini.. mada, pošto nije "za opšte dobro", mora da padne neka kompenzacija.. ;)
[ sojic @ 10.12.2004. 11:38 ] @
Kao prvo, znao sam da ces ti odgovoriti.

Kao drugo, potrazicu sam, hocu da naucim da radim XUL aplikacije, a i nije mi hitno. A ako treba nesto ozbiljnije, imam te u predvidu.