[ filmil @ 04.01.2005. 00:17 ] @
Pre nekog vremena sam dobio (sumnjivo) zadovoljstvo da prisredim novi stan. Na žalost prethodni fenom...pardon stanar našao je za shodno da cela jedna vrata prekreči (odn. ofarba lateksom za zidove!) što mi je, kada sam primetio, izuzetno krenulo na nerve.

Da li neko zna kako da na što efikasniji način skinem kreč sa vrata i futera? Manje krečom prekrivene površine sam sređivao pomoću sunđera natopljenim toplom vodom sa rastvorenim amonijakom za čišćenje. Međutim ovolika površina (i to temeljno okrečena) se ne da srediti tako lako.

f
[ filmil @ 14.01.2005. 11:57 ] @
Hm opet nije u redu sat?

f
[ cicika @ 14.01.2005. 20:32 ] @
Možda kalijumov sapun pomogne mada se on više koristi samo za pranje zidova i plafona pre nego što se prekreči svežim slojem tj. kada ne želiš/nema potrebe guliti sve. E sad, u malo jačem rastvoru on solidno skida kreč. Napravi se velika pena i sve se sa tim premaže, ostavi da odstoji, posle toga predje još jednom (jer se u medjuvremenu osuši) i guli... Posle šmirgla, gituje...

Dodatni problem je što je drvo verovatno lepo upilo taj kreč, što sa jedne strane može da ometa upijanje farbe koja će na njega doći a sa druge da olakša farbanje jer će biti potrebo manje slojeva i ako je bilo nekakvih fleka one neće izbijati na površinu.