[ S_Kid @ 05.02.2005. 14:51 ] @
Problem je u tome sto zid u sobi koji razdvaja stanove nije od pune cigle. Radjen je s jedne strane na kant, pa onda supljina iz nekog razloga (manja od 10cm) pa onda opet cigla na kant. Ovo prouzrokuje da komsije cuju cak i cukanje moje tastature, o telefonskim razgovorima, sedeljkama, i nekim jos bitnijim desavanjima da ne govorim :)
Naravno, cujem i ja njih, ali to su baba i deda od cca 70 godina i sve vreme cute, spavaju i jedu, i naravno smeskaju mi se svaki put kad se sretnemo na hodniku :)

Elem, taj zid mora da popije neku dodatnu izolaciju. Visina je standardna, duzina je cca 3.5m.
Vec znam o prednostima kamene vune ali me zanima da li je neko resio ovakav problem bez velikih izdataka i pravljenja opsteg haosa. Sve mogucnosti dolaze u obzir jer zid je cist, nema ni polica niti bilo cega.

Unapred hvala na savetima :)
[ HerQl @ 05.02.2005. 19:28 ] @
ja bi onu supljinu ispunio pur penom,cak bi mozda i stiroporom oblozio zid (red stiropora,pa red one mrezice,pa red maltera,pa red glet mase,pa red farbe!).
[ Corey @ 05.02.2005. 20:25 ] @
Čovek je pitao kako to da uradi bez opšteg haosa.Ispravi me ako gresim ali za to tvoje rešenje on će morati malo da demolira taj zid.
[ u_m @ 05.02.2005. 20:31 ] @
pa neka probusi 3-4 rupe i kroz njih pjenom ispuni rupu

salu na stranu, HerQl je u pravu, to ti je opcija koja najmanje haosa pravi (ako izuzmemo popunjavanje supljine pur pjenom), jedino je problem, sto je osjetljivo na ostre udarce, znaci ovo gletovanje mora biti kvalitetno i mrezica je obavezna
[ S_Kid @ 05.02.2005. 21:36 ] @
Ekhm, punjenje rupe pur penom?:) Niste dobro shvatili ocigledno, to je nemoguce uraditi... To je zid koji deli dva stana i u sredini ima prazninu kroz koju idu neke instalacije.

moja soba |zid|prazno 10cm|zid| komsije

Danas sam gledao cene izolacionih materijala i zakljucio da ce cela operacija ipak sacekati, mozda i do proleca. I meni je stiropor pao na pamet kao jeftino resenje...

Ako jos neko ima kreativan predlog - fire away!

[ u_m @ 05.02.2005. 22:32 ] @
ej, pa mozes kombinaciju gips-kartonskih ploca (zaboravih pravi naziv) i staklene vune, ali opet ti ne gine gletovanje i farbanje
[ `and @ 05.02.2005. 23:54 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/76049
[ NikolaVeber @ 06.02.2005. 09:23 ] @
Probaj da eskiviras stiropor: kod mene kuci je koriscen kao zvucna izolacija - vrlo neuspesno :)

Dok je kao toplotna izolacija izvanredan.
[ Aleksandar Marković @ 06.02.2005. 11:37 ] @
http://www.google.com/custom?d...000FF%3BFORID%3A1%3B&hl=en
[ broker @ 06.02.2005. 21:54 ] @
A sto ne zovnes neku firmu koja se time bavi posto ce ti sigurno rado dati savet kako to da uradis? Znam samo za jednu (www.bonex.co.yu) ali verujem da ih ima slicnih jos.