[ saibaba @ 21.02.2005. 10:32 ] @
Interesuje me najefikasniji nacin identifikacije clanova nekog kluba (ID kartice, fingerprint, foto ...)

Unapred hvala.
[ cicika @ 21.02.2005. 11:24 ] @
Skeniranje rožnjače? ;)

Zavisi kakav klub i gde treba da se vrši identifikacija - live ili preko neta, telefonom?

Za live identifikaciju je valjda najpraktičnije, verovatno i najjeftinije za ralizaciju plastificirana kartica sa slikom, logom kluba, imenom i prezimenom člana. Zavisi kakav klub je u pitanju.
[ Java Beograd @ 21.02.2005. 11:35 ] @
Ja sam nesto radio sa beskontaktnim karticama. (pisao neki software ...) Mogu ti reci da je prilicno cool varijanta. Ne znam tacno cene, ali ako te bas zanima, mogao bih da se raspitam.
[ rf lab @ 25.02.2005. 22:44 ] @
što se tiče tzv. proksimiti sistema, stvarno su najelegantnija varijanta, a to je ovo što je čovek pisao softver - beskontaktne kartice. Ne moraju čak ni da budu kartice mogu da budu privesci za ključeve. I kartice i privesci koštaju reda 3-5 eura, zavisno od količine i kvaliteta. Sistem može da bude od onog da se samo aktivira električna brava, pa do onog da se pravi evidencija/analiza/statistika ulazaka/izlazaka. Ove jednostavnije varijante mogu da koštaju 200-400 eura, a ove druge, kompleksnije i do 1000 eura sa softverom itd...
Pozdrav